• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

81 Pages V  « < 79 80 81  
Reply to this topicStart new topic
Καλύτερη Σειρά EVER
mixalisgate7
post Sep 4 2017, 17:58
Post #1201

NBA (1000~2000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 14,057
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Michael Jordan
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE(Zephyr @ Sep 4 2017, 16:20 ) *
To ξεκίνησα με μεγάλες προσδοκίες αλλά απογοητεύτηκα. Όταν ο πρωταγωνιστής σου είναι υπερήρωας-μαστερ πολεμικών τεχνών και αφενός οι σκηνές μάχης είναι επιπέδου Ζήνας/Ηρακλή σε σχέση με αυτές που είδαμε στην 2η σεζόν του Daredevil αφετέρου δεν δείχνει παρά ελάχιστα πράγματα για το παρελθόν του και την εκπαίδευση του (που σε τέτοια σενάρια εκεί είναι το ζουμί), ε κάτι δεν κάνανε σωστά. Παρόλο που Daredevil και Jessica Jones τα θεωρώ από τις καλύτερες σειρές του είδους και ο Luke Cage με τις όποιες ατέλειες (π.χ. έλλειψη σοβαρού villain) ήταν συνολικά καλή σειρά, το Iron Fist το είδα από κάποια φάση και μετά μόνο και μόνο για να δω το Defenders στη συνέχεια.

ΥΓ. Εννοείται ότι περιμένουμε Punisher να δώσει πόνο στο κοντινό μέλλον shot.gif

Διαφωνώ για τις σκηνές μάχη ήταν πολύ καλές, εννοείται θα μπορούσαν να ήταν ακόμη καλύτερες. Για το άλλο κομμάτι δεν θα σχολιάσω κάτι για να μην μου φύγει κανά σπόιλερ. Το Punisher πιστεύω θα κοντράρει στα ίσια το Daredevil.

Η κατάταξη μου για τις σειρές είναι η εξής:

1. Daredevil
2. The Defenders
3. Luke Cage-Iron Fist
4. Jessica Jones

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Zephyr
post Sep 4 2017, 18:58
Post #1202

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Αγρίνιο
Member No.: 10,238
Αγαπημένη Ομάδα: Εθνική Ελλάδος, Ολυμπιακός, L.A. Lakers
Αγαπημένος Παίχτης: Eddie Johnson, Magic Johnson, Kobe Bryant, Grant Hill, Eddie Jones
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

QUOTE(mixalisgate7 @ Sep 4 2017, 18:58 ) *
Διαφωνώ για τις σκηνές μάχη ήταν πολύ καλές, εννοείται θα μπορούσαν να ήταν ακόμη καλύτερες.

Είναι θέμα γούστου οπότε πάω πάσο.
Πάντως μετά την ωμή βία που είδαμε από δυο σεζόν Daredevil (ειδικά στην δεύτερη που o Punisher προσφέρει μια ασύλληπτη σκηνή φυλακόβιου βρωμόξυλου) περίμενα κάτι εξίσου καλό στον Iron Fist από τους χορογράφους. Αυτό που είδα στα δικά μου μάτια ήταν μπαλέτο όχι ξύλο. Ακόμα και η γιαπωνέζα φιλενάδα του από το dojo πιο badass έβγαινε στο γυαλί από τον Σερ Λόρας. Anyway, έχοντας έντονες επιρροές από Tony Jaa και Scott Adkins έχω συγκεκριμένη άποψη για το πως βγάζεις ποιοτικό ξύλο στο γυαλί και ασφαλώς δεν σημαίνει ότι όλοι πρέπει να συμφωνούν biggrin.gif !

--------------------
When the Going Gets Tough, the Tough Get Going

+Quote Post
Nemesakos
post Yesterday, 10:48
Post #1203

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Athens
Member No.: 15,632
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Βγήκε κάπου ένα κείμενο που λέει πως το Breaking Bad ήταν prequel του Walking Dead. Οι fan-theories είχαν φέρει κάποια «αποδεικτικά» στην επιφάνεια, όπως ένα σακουλάκι με μπλε μεθ που είχαν βρει στο walkind dead, ή το αμάξι του Κινέζου ήταν το ίδιο με το αμάξι του Χάιζενμπεργκ κλπ κλπ. Λένε μάλιστα πως η μεθ που έφτιαχνε τότε ο Χάιζενμπεργκ ήταν και η αιτία που ξεκίνησαν οι άνθρωποι να γίνονται ζόμπι.

Πάντως από πλευράς ποιότητας οι δύο σειρές απέχουν έτη.. Ακόμα και αν έχουν μια κάποια σχέση οι 2 σειρές,η σύνδεσή τους στο μυαλό μου δεν μπορεί να γίνει.. τέσπα.. κουβέντα να γίνεται..

BB prequel of WD

This post has been edited by Nemesakos: Yesterday, 10:50

+Quote Post

81 Pages V  « < 79 80 81
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd September 2017 - 17:17