• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Closed TopicStart new topic
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
nikos64
post Apr 20 2018, 19:18
Post #61

Euroleague (500~1000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 14,399
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

angry_red.gif
QUOTE(Άρης @ Apr 20 2018, 19:24 ) *
Ξέρεις τον τρόπο που μια ομάδα παίρνει πρωταθλήματα με μια αθλήτρια καλή? Το μπάσκετ φίλε μου είναι ομαδικό άθλημα και και για να παίρνεις πρωταθλήματα θέλεις πολλές καλές. Επειδή εσύ και μερικοί - μερικές εδώ λειτουργείται χωρίς καλή πρόθεση, όπως οι πολιτικοί στα κανάλια ( όταν ο ένας λέει ναι , ο του άλλου κόμματος πρέπει υποχρεωτικά να πεί όχι) γιαυό και σταματάω εδώ.
Δεν μπορώ να συναγωνιστώ την ευρυμάθεια σας. Είστε εξπέρ στα διοικητικά ενώ έχετε περάσει ακροθιγώς ή και καθόλου από διοίκηση σωματείου. Εχετε γίνει ειδικοί προπονητές αν και το μπάσκετ το γνωρίσατε μαζί με το παιδί σας και γενικά έχετε το χάρισμα του παντογνώστη.
Προσπάθησα να περιγράψω μια πραγματικότητα σε θεσμικό και πρακτικό επίπεδο , να μεταφέρω προσωπικές εμπειρίες ετών
αλλά δεν είχα προβλέψει ότι ο γονιός, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, παραμένει γονιός και μπορεί με ευκολία να περιφέρει την ασχετοσύνη του και να την σερβίρει ως μοναδική αυθεντικότητα.
Γειά και χαρά σας και να είστε σίγουροι ότι η εμπλοκή σας στο χώρο του αθλητισμού μεγεθύνει αντί να περιορίζει τα προβλήματα που έτσι κιαλλοιώς έχει.

μαλιστα ......
εγω γνωριζω οτι οταν θελεις να προσφερεις ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ανταλλαγμα ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙΣ για ανταλλαγματα , μπορει να να το ζητησεις αλλα οχι να το απαιτησεις
Δεν νομιζω να σας εξαναγκασε καποιος να ασχοληθητε ,με το αθλημα ουτε να σας παρακαλεσε .. ουτε εσεις ειστε παντογνωστης ....
Τετοιοι παραγοντες σας εσας που τους ενδιαφερει μονο ο συλλογος τους δεν θα μας λειψουν ....

Ξέρεις τον τρόπο που μια ομάδα παίρνει πρωταθλήματα με μια αθλήτρια καλή? Το μπάσκετ φίλε μου είναι ομαδικό άθλημα και και για να παίρνεις πρωταθλήματα θέλεις πολλές καλές.

Ναι ? ας μην ειχε ο Παο την Εζετζα να δω τι πρωταθλημα θα επαιρνε ... και πως ειπαμε τις διδυμες εκει στο γαλατσι ? ας επαιρνες χωρις αυτες πρωταθληματα μεχρι και με την ΑΕΝΚ παραλιγο να το παρουν στις νεανιδες ...

Δεν μπορώ να συναγωνιστώ την ευρυμάθεια σας. Είστε εξπέρ στα διοικητικά ενώ έχετε περάσει ακροθιγώς ή και καθόλου από διοίκηση σωματείου. Εχετε γίνει ειδικοί προπονητές αν και το μπάσκετ το γνωρίσατε μαζί με το παιδί σας και γενικά έχετε το χάρισμα του παντογνώστη.

Σας το επιστρεφω στα μουτρα σας angry_red.gif angry_red.gif

εσεις και ο Πάπας 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

This post has been edited by nikos64: Apr 20 2018, 19:20
Go to the top of the page

+Quote Post
Άρης
post Apr 20 2018, 22:47
Post #62

Pro (100~200)
Group Icon

Member No.: 20,244

-

[quote name='nikos64' date='Apr 20 2018, 20:18 ' post='885789']
angry_red.gif

μαλιστα ......
εγω γνωριζω οτι οταν θελεις να προσφερεις ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ανταλλαγμα ΔΕΝ ΕΚΒΙΑΖΕΙΣ για ανταλλαγματα , μπορει να να το ζητησεις αλλα οχι να το απαιτησεις
Δεν νομιζω να σας εξαναγκασε καποιος να ασχοληθητε ,με το αθλημα ουτε να σας παρακαλεσε .. ουτε εσεις ειστε παντογνωστης ....
Τετοιοι παραγοντες σας εσας που τους ενδιαφερει μονο ο συλλογος τους δεν θα μας λειψουν ....

Ναι ? ας μην ειχε ο Παο την Εζετζα να δω τι πρωταθλημα θα επαιρνε ... και πως ειπαμε τις διδυμες εκει στο γαλατσι ? ας επαιρνες χωρις αυτες πρωταθληματα μεχρι και με την ΑΕΝΚ παραλιγο να το παρουν στις νεανιδες ...

Συνέχισε μόνος σου να με με επιβεβαιώνεις. Η αξιοπρέπεια είναι αρετή με την οποία προφανώς δεν έχεις σχέση. Δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι μπορεί να καταλάβεις ότι το σωματείο είναι το κλαδί που πατάει ο αθλητής και πριονίζοντας το κάνεις κακό. Ούτε περιμένω να σεβαστείς και τις άλλες αθλήτριες που συμβάλουν μαζί με τις πρωτοκλασάτες στην όποια επιτυχία. Τέτοιες αρετές δεν τις έχεις.
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ . Κυριολεκτικά, μεταφορικά και οριστικά.

Σας το επιστρεφω στα μουτρα σας angry_red.gif angry_red.gif

εσεις και ο Πάπας 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif]

+Quote Post
benchwarmer
post Apr 20 2018, 23:14
Post #63

Moderator Εθνικών Ομάδων και Ευρωπαϊκού Μπάσκετ
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 3,578
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

Παρακαλώ να συνεχίσετε μόνο με πμ.

--------------------

+Quote Post
nikos64
post Apr 21 2018, 16:30
Post #64

Euroleague (500~1000)
Group Icon

-

QUOTE(benchwarmer @ Apr 21 2018, 00:14 ) *
Παρακαλώ να συνεχίσετε μόνο με πμ.

Ευχαριστω παρα πολύ για την παραινεση? οδηγια? ότι τελος παντων είναι, αλλα δεν θα παρω ,ουτε επιθυμω να συνεχισω σε πμ, ουτε πουθενα αλλου συζητηση με τον εν λογω …..
Επισης , πιθαναλογω ότι παραβαινω τους κανονισμους αλλα φιλε μου δεν μου αρεσε καθολου η παρεμβαση σου γιατι την βρισκω τελειως ισοπεδωτικη …. Το να με εξισωνεις με τον α…ντιδικο δεν μου αρεσε , δεν νομιζω να προσβαλλα πουθενα την προσωπικοτητα του ενώ αυτος το εκανε ….
Βεβαια μπορει και ναχεις δικιο και να ειμαστε ισα και ομοια ..αν είναι ετσι θα ηθελα να μου το πεις γιατι ισως σαν καμηλα να μην βλεπω την δικια μου καμπουρα παρα μονο του αλλου (που την βρισκω χαλια ,κακασχημη) αν και η δικια μου είναι ετσι θα ηθελα να το ξερω …..οχι μονο από σενα αλλα και από οποιοδηποτε άλλον.
Κλεινοντας και επι του θεματος (μαλλον) η αποψη μου είναι ότι τα παιδια είναι πρωτα από όλα και πανω από όλα ,κάθε ψυχοσωματικη βια που ασκειται πανω τους είναι καταδικαστεα και επιληψιμη, αυτή η προτεραιοτητα πρεπει να υφισταται σε κάθε κοινωνια .
Οποιος εκβιαζει παιδια προσωπικα μου είναι αηδιαστικος , σιχαμερος .
Τελευταιο αφηνω το καλο που βγαινει , πιστευω ότι λιγο πολύ ολοι καταλαβαμε από ποιον συλλογο είναι ο Πάπας Αρης οποτε αν καποιος θελει να παει προς τα εκει εχει παρει μια ιδεα με τι ειδους ανθρωπο θα εχει επαφες…….
Υ.Γ. πολλες φορες οι ανθρωποι θεωρουμε καποια πραγματα σαν δεδομενα επειδη είναι πολυ κοινα, όμως δεν είναι παντα ετσι …..

+Quote Post
nikos64
post Apr 22 2018, 21:03
Post #65

Euroleague (500~1000)
Group Icon

-

Ας γινω οτι θελετε αλλα δεν γινεται να μην τα πω (γιατι να σκασω εγω?)

σεζον 2015-16 νεανιδες πρωταθλητης ο Παναθηναικος με 2-1 απεναντι στην Αενκ . Τι ειχε γινει τοτε ? Οι αδερφες Βιντζηλαιου ειχαν παει Ασεαδ γιατι ηθελαν να φυγουν απο Γαλατσι και να πανε Αενκ (δηλαδη η Αενκ πηγε Ασεαδ) δικαιωθηκαν αλλα ξεκινησαν να παιζουν μετα τα μισα της σεζον , αποτελεσμα ο Παο παιρνει πρωτη θεση και πλεονεκτημα εδρας και κερδιζει με 1 καλαθι στον πρωτο αγωνα χανει στην κηφισια με 9 και κερδιζει δευτερο παιχνιδι μαζι με τιτλο στην παραταση .
Ρωταω εγω τωρα αν οι αφες παιζανε κανονικα απο την αρχη του πρωταθληματος δεν υπηρχε η σοβαρη πιθανοτητα να ειχε η Αενκ τερματισει πρωτη και να ειχε εκμεταλλευτει αυτη το πλεονεκτημα εδρας ? Να ειχε παρει το πρωταθλημα και οτι συνεπαγεται απο αυτο ?
Δεν ειναι αλλοιωση κατα καποιο τροπο βαθμολογιας?
και γιατι ? γιατι καποιοι ειχαν στηλωσει τα ποδαρια κατω και ζηταγανε λεφτα ,στο ασεαδ χασανε ομως αλλα το ασεαδ ναι μεν δικαιωσε την αενκ το πλεονεκτημα εδρας ομως δεν μπορεσε να της το δωσει ....

αλλα δειτε και εδω

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...5262&st=105

για να δουμε ποιος σεβεται και ποιος εκτιμαει ....στο ημιχρονο χανουν με 6 και στο τελος με 30 γιατι ?

το κλαδι ναι να υπαρχει αλλα αν εχεις τουφεκισει τα πουλακια που καθονται σε αυτο μην περιμενεις να σου ξανακαθησουν στο κλαδι ...μονο ισως χαζοπουλια ή καινουργια πουλακια που δεν γνωριζουν ....

ααα και εκεινη την χρονια ποτε δοθηκε το δελτιο της παικτριας που πηγε αθηναικο ποιο μηνα?

καληνυχτα και να σκεπαζεσαι ..

+Quote Post
benchwarmer
post Apr 22 2018, 21:31
Post #66

Moderator Εθνικών Ομάδων και Ευρωπαϊκού Μπάσκετ
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 3,578
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

Αφού επιμένετε, +1 φάουλ και 5 μέρες οφφ σε nikos64 και Άρης (κανονισμός 3) και το τόπικ κλειδώνει, κρίμα για τις απόψεις που ακούστηκαν.

--------------------

+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th August 2018 - 00:34