• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

3540 Pages V  « < 3538 3539 3540  
Reply to this topicStart new topic
Ολυμπιακός - Μεταγραφές, Συζήτηση για ενδεχόμενες μεταγραφές
shtarkws
post Yesterday, 23:03
Post #53086

Moderator Forum Παναθηναϊκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 9,972
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: Φανης χριστοδουλου
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(ManagerBasket @ Jul 16 2018, 23:36 ) *
Φίλε μου εγώ το ξεπέρασα το ελληνικό πρωτάθλημα και με ενδιαφέρει μόνο η ευρωλίγκα. Οι Αγγελόπουλοι αυτή την περίοδο μπορούν να διαθέσουν αυτό το ποσό για το μπασκετ. Κανένας άλλος δεν έχει εμφανιστεί, να δείξει ενδιαφέρον για να αναλάβει μέρος των εξόδων ώστε να ανεβει το μπατζετ. Το γιατί παίρνει ο ΠΑΟ το ελληνικο πρωτάθλημα είναι μια μεγάλη ιστορία που δεν έχει νόημα να τη συζητήσουμε. Στην ευρωλίγκα είμαστε ανάμεσα στισ πιο επιτυχημένες ομάδες. Αποψή μου είναι ότι ο ΠΑΟ θα συνεχίσει να κυριαρχει στο ελληνικό πρωτάθλημα για πολλούς και διάφορους λόγους... Απλά δέξου το. Μην ξεχνας οτι σαν Ολυμπιακός μονοπολούμε το ενδιαφέρον σε όλα τα ομαδικά αθληματα.

3 πόστ, τα δύο με υπονοούμενα για εξωαγωνιστικά θέματα. Δε ξεκίνησες καλά φίλε μου. Διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ και προσπάθησε να κατανοήσεις το πνεύμα του

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Joda
post Yesterday, 23:06
Post #53087

Euroleague (500~1000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 14,938
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (ManagerBasket @ Jul 16 2018, 23:55 ) *
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ. Αλλά είναι προσωπική άποψη. Φυσικά θα χαρώ αν πάρουμε ένα ακόμη πρωτάθλημα. Απλά γνωρίζω καποια πράγματα και σου λέω με βεβαιότητα ότι ο ΠΑΟ θα συνεχίσει να έχει μια κυριαρχία στο ελληνικό πρωτάθλημα τα επόμενα χρόνια. Θα πάρουμε και εμείς κάποιους τίτλους αλλά δε πρόκειται να γίνει κάτι αντίστοιχο όπως εγινε με τη μπάλα. Τουλάχιστον όχ αμεσα.

Στο μπασκετ δεν σε ενδιαφερει το ελληνικο πρωταθλημα αλλα στο ποδοσφαιρο φανταζομαι θα σε ενδιαφερει.
smiley.gif

+Quote Post
ManagerBasket
post Yesterday, 23:09
Post #53088

rookie (3~20)
Group Icon

Member No.: 21,093
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

QUOTE (Kostis96 @ Jul 16 2018, 23:48 ) *
Για το τελευταίο πρωτάθλημα με τα βήματα του Σπανουλη ή για τη μαφία του Ιωαννιδη έχεις ν αναφέρεις κάτι;

Για τα χρόνια του Ιωαννίδη έρχεσαι στα λόγια μου. Όταν είχαμε καλύτερες διαιτησίες πέρναμε τα πρωταθλήματα. Μετα τις χάσαμε και πηραμε 3 στα 20, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Στη μπάλα που είχαμε καλές διατησίες όλα αυτά τα χρόνια πήραμε 20 πρωταθλήματα. Σε κάθε ομαδικο άθλημα η διαιτησία είναι μερος του παιχνιδιού και αν δεν είναι 50-50 υπάρχει θέμα. Τισ περισσότερες φορές δεν είναι 50-50. Στη μπάλα την έχουμε εμείς στο μπάσκετ εσείς. Για μένα πλέον είναι οκ. Στην ευρωλίγκα για παραδειγμα ξέρεις οτι ο ΠΑΟ αδικείται και είναι εξαιρετικά δύσκολο να πάει Φ4.

Για τα βήματα του Σπανούλη. Είναι μία κίνηση που κάνουν όλοι οι σουτέρ. Αλλοί το σφυρίζουν, άλλοι όχι. Με το γράμμα του νόμου είναι βήματα αλλά συνήθως τα αφήνουν δίνοντας πλεονέκτημα στον επιτιθέμενο. Επίσης σούταρε απο τα 7.5 μέτρα. Και σε όλο το ματς είχεσ καλή διαιτησία έδρας. Και σε όλα αυτα τα 20 χρόνια για μόνο ένα σφύριγμα μπορελις να πεις.

+Quote Post
Zoys
post Yesterday, 23:11
Post #53089

Moderator Ευρωπαϊκού Μπάσκετ
Group Icon

Group: Super Moderators
From: Piraeus
Member No.: 10,656
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos - San Antonio Spurs
Αγαπημένος Παίχτης: Milos Teodosic, Timmy-Manu-TP, Sergio Llull, Luka Doncic, Damian Lillard

-

To επόμενο post εκτός θέματος ή με αναφορά σε διαιτησία θα σβηστεί και θα ακολουθήσουν φάουλ. Μείνετε στα μεταγραφικά.

--------------------

+Quote Post
basket72
post 28 minutes ago
Post #53090

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,499
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Αγαπημένος Παίχτης: Καρευ Σκαρυ
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Κάθησα και το σκέφτηκα κι οριακά θα πάρω Βέστερμαν για να μας δώσει ύψος, εμπειρία και μαεστρία. Οριακά όμως, σε σχέση με τον Κομπς, για τριτοτέταρτοι γκαρντ*.

Για τον Τίμα είναι εντελώς εκτός λογικής. Εκτός λογικής του καλοκαιρινού μας σχεδιασμού/μπάτζετ κι εκτός λογικής του Κερεχέτα να τον δώσει με κάτι λιγότερο από μισό εκ. Βάλε κι τουλάχιστον 700 χιλ. τον χρόνο ο Λετονός, βγαίνει 1,2 εκ.
Αυτά στη λιγότερη. Οι βιτοριάνοι φίλαθλοι σε αντίστοιχο φόρουμ με το δικό μας μιλάνε για ένα "κιλό"- ήτοι, 1εκ. αναφερόμενοι στα λεφτά που θα ζητήσει ο Κερεχέτα.

Εγώ θα ξαναπώ τη φθηνή τριάδα που νομίζω ότι θα έκλεινε τα κενά. Τζ. Κομπς- Ντεζ Γουέλς- Ντ. Χογκ. Δυναμίτες μιλάμε.

*Το γεγονός ότι ο Χένρι προοριζόταν για τριτοτέταρτος γκαρντ ενδεχομένως να έπαιξε και τον πιο καταλυτικό ρόλο στο να υπογράψει με την Ούνιξ. Ο άνθρωπος έχει σαφή στόχο να πάει ΝΒΑ και πως θα το καταφέρει αυτό αν δεν παίζει στην καλή πεντάδα με +20΄;

Έχει την πλάκα του πάντως, να πέφτει τόση γκρίνια,το καλοκαίρι που φέραμε τον καλύτερο διαθέσιμο προπονητή ο οποίος αμέσως- αμέσως υπέγραψε έναν από τους μελλοντικούς αστέρες της διοργάνωσης (Γκος) κι έναν ακόμα με πολύ καλό potential (Λεντέι) ενώ παράλληλα κλείσαμε τον καλύτερο -ελεύθερο- παίκτη με ελληνικό διαβατήριο. (Βεζένκοφ)

This post has been edited by basket72: 21 minutes ago

--------------------
Los Chicos del Maíz- El peso del Tiempo

Bambarabanda- H.P.Obrero

+Quote Post
RipCity
post 24 minutes ago
Post #53091

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Malta
Member No.: 15,538
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Trail Blazers
Αγαπημένος Παίχτης: Lillard, Πρίντεζης
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (basket72 @ Jul 16 2018, 23:47 ) *
Κάθησα και το σκέφτηκα κι οριακά θα πάρω Βέστερμαν για να μας δώσει ύψος, εμπειρία και μαεστρία. Οριακά όμως, σε σχέση με τον Κομπς, για τριτοτέταρτοι γκαρντ.

Για τον Τίμα είναι εντελώς εκτός λογικής. Εκτός λογικής του καλοκαιρινού μας σχεδιασμού/μπάτζετ κι εκτός λογικής του Κερεχέτα να τον δώσει με κάτι λιγότερο από μισό εκ. Βάλε κι τουλάχιστον 700 χιλ. τον χρόνο ο Λετονός, βγαίνει 1,2 εκ.
Αυτά στη λιγότερη. Οι βιτοριάνοι φίλαθλοι σε αντίστοιχο φόρουμ με το δικό μας μιλάνε για ένα "κιλό"- ήτοι, 1εκ. αναφερόμενοι στα λεφτά που θα ζητήσει ο Κερεχέτα.

Εγώ θα ξαναπώ τη φθηνή τριάδα που νομίζω ότι θα έκλεινε τα κενά. Τζ. Κομπς- Ντεζ Γουέλς- Ντ. Χογκ. Δυναμίτες μιλάμε.

Πες του εκεί στο φόρουμ να το κόψουν,δε τους κάνει καλό το κάπνισμα. Άκου ένα μυριο παίκτης που όλη η Ευρώπη έχει διαβάσει εδώ και κάνα μήνα ότι δε καίγονται να κρατήσουν. 200κ μαξιμουμ

This post has been edited by RipCity: 23 minutes ago

--------------------
Γιάννης Σφαιρόπουλος, 16 Απριλίου 2018: "Έχω βγάλει σύστημα ακόμη και στον ύπνο μου!"

@ioannisdiam

+Quote Post
SteveNashidis
post 20 minutes ago
Post #53092

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 10,535
Αγαπημένη Ομάδα: Phoenix Suns , Oλυμπιακός , Εθνική Ελλάδος
Αγαπημένος Παίχτης: Steve Nash,Grant Hill ,Goran Dragic ,Eric Bledsoe ,Acie Law IV ,Jared Dudley, Channing Frye,Jason Williams

-

Βεστερμαν,Mαντζαρης,Τολιόπουλος
Σπανούλης,Γκος
Παπανικολάου,Τίμα
Πρίντεζης,Βεζένκοφ,Αγραβάνης
Μιλουτίνοφ,Λι Ντέι, Μπόγρης

smiley.gif blove.gif smiley.gif

--------------------
"It's a new SSOL: Seven Seconds or Less Len
Goran is no dragon. He is and forever will be The Slovenian Snake ™
Aν αγαπάς κάποιον άστον στον πάγκο.Αν δεν γυρίσει ποτέ στο ματς, σημαίνει ότι κάποιος μ***ς τον ξέχασε στον πάγκο..
Σωλήν: "Είδα ένα video που η ομογένεια φώναζε στον Γιάννη "Εθνική, Εθνική" πριν από λίγες μέρες".
Φιλέρης: H Eμβιπί Ανδρών πότε ξαναπαίζει;
Hackett γύρνα πίσω.

+Quote Post
Hip
post 10 minutes ago
Post #53093

A1 (200~500)
Group Icon

Member No.: 16,443
Αγαπημένη Ομάδα: San Antonio Spurs
Αγαπημένος Παίχτης: John Stockton

-

Πω πω ρε φιλε, γεμισε ξαφνικα το φορουμ οσμη απο ποδοσφαιριλα. Τα μαζευω και παω στον Πανιωνιο 24.gif
Σε λιγο θα αναψουν και φωτοβολιδες εδω μεσα.

+Quote Post
basket72
post 8 minutes ago
Post #53094

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,499
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Αγαπημένος Παίχτης: Καρευ Σκαρυ

-

QUOTE (RipCity @ Jul 17 2018, 00:52 ) *
Πες του εκεί στο φόρουμ να το κόψουν,δε τους κάνει καλό το κάπνισμα. Άκου ένα μυριο παίκτης που όλη η Ευρώπη έχει διαβάσει εδώ και κάνα μήνα ότι δε καίγονται να κρατήσουν. 200κ μαξιμουμ

Θα τους πω κάτι για τη Μαρία rolleyes.gif . Να το μετριάσουν τουλάχιστον. smiley.gif
Φίλε, τον Κερεχέτα έχουν για πρόεδρα. Όπως συνηθίσει κανείς. Δεν έχεις άδικο για τα 200χιλ. σύμφωνα με τη φετινή του εικόνα.
Δεν καίγονται πάντως κι να τον δώσουν.
Αν κάτσει θα είναι εκτός λογικής όπως έγραψα και παραπάνω. Εμένα όχι μόνο δεν με χαλάει, αλλά πολύ θα τον ήθελα!!!
Είναι μια διετία που μου αρέσει ο Τίμα και γενικά είμαι μέγας φαν της Λετονικής σχολής όσο κι οξύμωρο κι αν ακούγεται το τελευταίο. Ήδη, ο Κούρουκς πήγε ΝΒΑ κι ο Σμιτς στην Μπαρτσελόνα.

This post has been edited by basket72: 8 minutes ago

--------------------
Los Chicos del Maíz- El peso del Tiempo

Bambarabanda- H.P.Obrero

+Quote Post
gioxon
post 2 minutes ago
Post #53095

rookie (3~20)
Group Icon

Member No.: 21,073
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένος Παίχτης: Kobe Bryant

-

QUOTE (SteveNashidis @ Jul 17 2018, 00:55 ) *
Βεστερμαν,Mαντζαρης,Τολιόπουλος
Σπανούλης,Γκος
Παπανικολάου,Τίμα
Πρίντεζης,Βεζένκοφ,Αγραβάνης
Μιλουτίνοφ,Λι Ντέι, Μπόγρης

smiley.gif blove.gif smiley.gif

Και πες παθαίνει μια θλάση ο ΛιΝτει. Τι κάνουμε?? Κλαίμε όλοι ομαδικώς......

Θεωρώ αδιανόητο να βγάλει ο Μπλατ σεζόν με ένα μαύρο στο 4-5. ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ...

Θα ξαναπώ πλήγμα η απώλεια Χένρι. Πρέπει να καλύψουμε οπωσδήποτε το 1-2 και το 4-5 (εκεί πιστεύω ψάχνει ο Μπλατ) με παίκτες είτε τοπ επιπέδου (no money no honey) είτε ο Μπλατ να ντυθεί ιλουμινάτι και να μας φέρει τον νεό Acie Law και τον νέο Anthony Gill της Κιμκι.... Τέτοιου στυλ παίκτες θα ήθελα!

+Quote Post
qspock
post 2 minutes ago
Post #53096

All-star (2000~3000)
Group Icon

From: Θεσσαλονίκη
Member No.: 62

-

QUOTE(sacarame @ Jul 16 2018, 18:33 ) *
Είμαι στο φόρουμ από το 2008 περίπου και αυτό το τόπικ δεν αλλάζει με τίποτα. Ο ήλιος μπορεί να βγει από τη δύση, να σταματήσει η μίρλα στο Ολυμπιακός μεταγραφές ποτέ... icon_drunk.gif

Κοίτα να δεις: Ως αρχαιότερος (2005) 69.gif να σου πω ότι υπάρχουν πολυ αξιόλογα ποστ στο παρών forum και έχουν υπάρξει πολυ δυνατοί χρήστες κατα καιρους. Η μιρλα δεν ειναι αδικαιολόγητη γιατί το μοντελο φτηνός και καλος ξένος έχει χρόνια να φανεί (απο Μπαρτζωκα), και πλέον οι φτηνές αγορές έχουν κοστίσει τίτλους. Το αν ο Μπλατ επαναφέρει το "κερδιζουμε με τη μαγκιά μας" που δεν ακούγεται πλέον θα φανεί. Όμως η ανησυχία του κόσμου ειναι δικαιολογημένη. Ειδικά όταν χάνονται παίχτες γιατί δε ξεπερνούν τα 500 οι προσφορές...

Θα συμφωνήσω πως είναι κάπως μονότονο το σκηνικό με την γκρίνια, κάποτε είχαμε χαρακτήρες που πρόσφεραν εναλλακτικές καταστάσεις, όπως ο morfi. Τον οποίο αν είχαν στα χέρια τους τα παιδιά που είναι τώρα mods, θα είχε χαθεί επί τη εμφανησει... icon_drunk.gif
Και θα χάνονταν στιγμές απείρου κάλλους..
. Ο Λεντέι έσκασε από το πουθενά (και Σάββατο μάλιστα για να μη λέτε ότι οι Αγγελό πάνε για μπάνια το ΣΚ 69.gif )

Φύγανε στο καπάκι για μπάνιο. tongue.gif Ακόμη εκεί είναι, ψάξτε για το imagination. Κι εγώ με τέτοιες ζεστες και σκάφος, ετσι θα έκανα.
Γύρισε λέει ο Μπλατ. Οκ, οι Αφοι δε χρειάζεται... smiley.gif
Οπότε προτείνω να χαλαρώσουμε λίγο ως προς τη γκρίνια, να δούμε το ρόστερ όταν κλείσει

Καλο Σεπτέμβρη δηλαδή.... 19.gif

+Quote Post

3540 Pages V  « < 3538 3539 3540
Reply to this topicStart new topic
55 User(s) are reading this topic (45 Guests and 0 Anonymous Users)

RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th July 2018 - 00:16