• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

264 Pages V  « < 262 263 264  
Reply to this topicStart new topic
wwe
nikolas12
post Oct 2 2018, 21:56
Post #3946

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Players
From: Γέρακας
Member No.: 3,580
Αγαπημένη Ομάδα: Los Angeles Lakers,Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Kobe Bryant, Βασίλης Σπανούλης, Γιώργος Πρίντεζης
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

QUOTE(Coach Periklis @ Oct 2 2018, 21:13 ) *
ντάξει δεν χάσανε απλά. Ήταν φανταστική ματσάρα

και οι επόμενοι που θα ανεβούν ( undisputed era ίσως κάποια στιγμή ή μόνος του ο Adam Cole που είναι κορυφαία λατρεία πλέον ) ένα χρόνο σκουπίδιασμα θα το φάνε φαντάζομαι

Μα όταν είναι στα καλύτερα τους πρέπει να τους προωθείς. Όταν ανεβαίνουν από ΝΧΤ να ψήνονται στο midcard ένα χρόνο και μετά main event (μιλάω για τα μεγάλα prospects). Από ΝΧΤ σχεδόν ό,τι tag team έχει κάνει μάγκες ο Triple H, την καταστρέφει ο Vince. Revival, American Alpha (πονεμένη ιστορία), Sanity, Ascension, Lucha Dragons όλοι έχουν αναπτυχθεί λάθος στο main roster.
Και οι πρόσφατοι Authors of Pain κερδίζανε ασήμαντους τοπικούς παλαιστές και ξαφνικά παίζουν με τη Shield, χάνουν (ευτυχώς δε δέχτηκε κάποιος από αυτούς pin) και μία εβδομάδα μετά επιτίθενται σε μία tag team-παρωδία που όσες νίκες και να κάνει και όσα πρωταθλήματα και να έχει, δεν αλλάζει status.
Καλά για Roode δε συζητώ, καλό push απ' όταν ανέβηκε πήρε ο McIntyre και μετά το χάος. Ο Nakamura πήγαινε καλά μέχρι που τον ταΐσανε στο χειρότερο πρωταθλητή όλων των εποχών τον Mahal, χάνοντας έτσι κάθε momentum και μένοντας με ένα βαρετό reign στο midcard. O Owens έκανε ένα μπαμ και πλέον στριφογυρίζει σε κόντρες χωρίς λόγο ύπαρξης, το ίδιο και ο Balor, Samoa Joe μόνιμα contender, μόνιμα χωρίς τίτλο. Είναι κρίμα η Undisputed Era να τύχει ίδιας αντιμετώπισης. Στις γυναίκες τα ίδια με τρανά παραδείγματα τις Sasha, Bayley και φυσικά την Asuka. Το θέμα είναι το push να είναι καλό στην αρχή και να μείνει σταθερό ή καλύτερο στη συνέχεια όπως του Drew. Ο χρόνος θα δείξει.

--------------------

Ρώμη 1997
Κωνσταντινούπολη 2012
Λονδίνο 2013
Σας ευχαριστούμε για όλα!

Για συνεντεύξεις underground μουσικών, συγγραφέων, καλλιτεχνών, κριτικές δίσκων, ταινιών, σάτιρα και ραδιόφωνο:

anthem.gr
Facebook
Go to the top of the page

+Quote Post
nikolas12
post Oct 7 2018, 20:25
Post #3947

Group Icon

-

Σύντομος (ελπίζω) σχολιασμός για όσα είδαμε στην Αυστραλία:

Δε μου άρεσε καθόλου το booking στο Miz-Bryan. Μπορούν να βγάλουν ματσάρα και το βάζεις να τελειώσει έτσι; Ούτε το κοινό δεν κατάλαβε τι παίχτηκε, μπορούσε τουλάχιστον να είχε δουλευτεί καλύτερα.
Το main event ήταν τόσο κακό και ταυτόχρονα είχε ωραία στοιχεία. Είχε αναφορές σε παλιότερα ματς, αλλά γενικά είμαι κατά αυτής της κόντρας, αφενός γιατί το End of An Era στη WM 28 ήταν επικό και αφετέρου γιατί ο Undertaker έχει μεγαλώσει πολύ και τα ματς που βγάζει είναι αργά και φαίνεται πως το παλεύει πολύ για να κάνει κάποιες κινήσεις.
Ωραίο το triple threat της Shield, μάλλον στο Raw θα γίνει το πολυαναμενόμενο turn, ήμουν από αυτούς που δεν περίμεναν με τίποτα να γίνει στο Super Show-Down και το teasαραν ωραία.
Επιτέλους μία σωστή υπεράσπιση για Styles.
Τρομερή η χημεία της New Day με Sheamus-Cesaro όπως και με Usos.
Το Cruiserweight match ήταν μαγικό, ίσως το καλύτερο της βραδιάς.
Γενικά πολύ καλό θέαμα χωρίς τρανταχτά λάθη στο booking.

--------------------

Ρώμη 1997
Κωνσταντινούπολη 2012
Λονδίνο 2013

Για συνεντεύξεις underground μουσικών, συγγραφέων, καλλιτεχνών, κριτικές δίσκων, ταινιών, σάτιρα και ραδιόφωνο:

anthem.gr
Facebook

+Quote Post
Coach Periklis
post Oct 8 2018, 04:32
Post #3948

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Νεα Φιλαδέλφεια
Member No.: 15,055
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Kobe Bryant, MJ, Printezis, Spanoulis
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Σιχάθηκα με Miz Bryan. Έκαναν την ίδια μλκ όπως τότε με το streak του Undertaker. Το έκαναν δλδ να μοιάζει λες και έγινε ατύχημα - κατά λάθος. Η κινησιολογία του ref με ψάρωσε π. χ. μιας και υπήρξε μια καθυστέρηση ( 2 δευτερόλεπτα όχι κάτι φοβερό) που δεν είναι συνηθης

Τότε με τον Undertaker ψάρωσα τόσο που νόμιζα ότι δυστυχώς τραυματιστηκε και δεν πρόλαβαν να το σώσουν ούτε ξέρανε πως να το διαχειριστούν ( άσχετη εντελώς παρένθεση)

Όλα τα ματς πλήρως βαρετά μέχρι να φτάσουμε στο AJ Styles vs Samoa Joe. Αυτοί οι δύο τυπαδες δεν απογοητεύουν ποτέ. Τρομεροί performer, τρομεροί στο selling, χαρισματικοί. άλλο ένα δυνατό ματς

Άλλο ένα παράδοξο και αστείο που γίνεται έντονο κάθε φορά που βλέπω NXT, ότι τα ματς αθλητών από τα υπόλοιπα brands δίνουν ΑΠΕΊΡΩΣ καλύτερα ματς από το και καλά main roster. Εξαιρετικός αγώνας για το cruiserweight cha/ship

Εγώ δεν έχω παράπονο απ το Taker vs HHH. Περίμενα χειρότερα. Ήταν ένα "ανθολόγιο" από 2 wrestlers που μας έδειξαν σχεδόν όλα τα κόλπα που γνωρίζουν. Από brawl στο κοινό, σε όπλα σε nearfalls, σε interference, σε breaking a announcer tables, σε pinfalls ενώ δεν υπάρχει διαιτητής. Γενικά κλισέ παντού, σα να βλέπεις σεμινάριο ένα πράμα

Το πρόβλημα δεν είναι ότι ήταν αργοί και ο Taker ψιλοθλιβερος. Είναι ότι έχουν αλλάξει οι εποχές και τέτοιες badass περσονες σαν αυτού και του HHH, χαρισματικοι ηθοποιοί και performer δεν υπάρχουν πλέον. Εντυπωσιακά μεγάλο το κενό τύπων σαν τον HBK, Stone Cold, Rock και λοιπούς (Νταξει δέχομαι μόνο τον Θεό CM Punk, ως σύγχρονο bigger than life ηθοποιό κυριως )

This post has been edited by Coach Periklis: Oct 8 2018, 04:38

--------------------
Γιάννης Σφαιρόπουλος , 07 Ιουνίου 2018 : "Φοβηθήκαμε να κερδίσουμε"

+Quote Post
T.W.Is.M.
post Oct 8 2018, 15:33
Post #3949

Group Icon

Group: Honorary Members
From: Αγια Παρασκευη
Member No.: 416
Αγαπημένη Ομάδα: LA Lakers, Ολυμπιακος, Brothers of destruction
Αγαπημένος Παίχτης: Magic Johnson, Εντι Τζονσον, Ροι Ταρπλει, Shaq, Τονι Κουκοτς, Mark Callaway, little Jimmy, Daniel Bryan(Yes Yes Yes)
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

Να εχεις 2 μερες αδεια και να ξερεις οτι δεν προλαβαινεις να δεις το σοου(για πρωτη φορα μετα απο τη μιση Wrestlemania, που ειδα τον Απριλιο), γιατι εχεις αρρωστο το παιδι στο σπιτι και δεν εισαι μονος σου... 68.gif
Κριμα, γιατι ημουν περιεργος να δω καμποσα ματς(οχι τη Shield ομως, αυτο θα ηταν το διαλειμμα μου για να τσιμπολογησω). Ακομα και με το Bryan vs Miz θα γελουσα.
Το αλλο κακο ειναι οτι μπερδεψα την ημερομηνια και βιαστηκα να παιξω στοιχημα μια εβδομαδα πριν(νομιζοντας οτι γινεται το προηγουμενο Σαββατο). Ετσι εβαλα τον Undertaker αντι του Bryan και εχασα(ειχα μαζι τον AJ και τους Cena/Lashley). Μετα κακως δε σκεφτηκα να το αντισταθμισω με Bryan/Triple H(του οποιου δεν αλλαξαν την αποδοση παρολο που το πραγμα πηγαινε προς νικη του).

--------------------
Italian Serie A streaming fails again when it matters the most after a good but short lived run, aka pulling off a Teodosic.

Η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο, ενιοτε ομως και ζεστο μαζι με κεμπαπ...
Teşekkür ederim Kerem

Να ψοφησει η κατσικα του γειτονα!

Δεν ξεχνω...

Οσο ψηλοτερα βρισκεται καποιος, τοσο μικροτερος μοιαζει σε αυτους που τον κοιταζουν απο χαμηλα.

Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ...

+Quote Post
nikolas12
post Oct 8 2018, 20:12
Post #3950

Group Icon

-

QUOTE(Coach Periklis @ Oct 8 2018, 05:32 ) *
Το πρόβλημα δεν είναι ότι ήταν αργοί και ο Taker ψιλοθλιβερος. Είναι ότι έχουν αλλάξει οι εποχές και τέτοιες badass περσονες σαν αυτού και του HHH, χαρισματικοι ηθοποιοί και performer δεν υπάρχουν πλέον. Εντυπωσιακά μεγάλο το κενό τύπων σαν τον HBK, Stone Cold, Rock και λοιπούς (Νταξει δέχομαι μόνο τον Θεό CM Punk, ως σύγχρονο bigger than life ηθοποιό κυριως )

Σε αυτό συμφωνώ, αλλά δεν είναι τόσο πρόβλημα των performers, όσο είναι πρόβλημα των σεναριογράφων και κυρίως του Vince. Υπάρχουν όντως κάποιοι με φυσικό ταλέντο να πάρουν κάτι κακό και να το κάνουν χρυσάφι όπως ο Jericho που έβγαλε over μία λίστα ή ο Punk, αλλά γενικά ο wrestler θέλει κατεύθυνση και καλό γράψιμο για να ξεδιπλώσει μία πολύ χαρισματική περσόνα και να βγει καλός στο ρόλο του.
Δε γίνεται τόσοι και τόσοι από τα indies ή ακόμα και από το ΝΧΤ να έρχονται σαν larger than life προσωπικότητες και στο main roster να είναι μία από τα ίδια. Θέλουν βοήθεια backstage. O Ambrose πριν γίνει ο Ambrose ήταν ο Jon Moxley και ο Mercury αν δεν κάνω λάθος από τα promo που ανέβαζε στο Ίντερνετ τον τσίμπησε. Σε αυτά έδειχνε πως είναι μία τρομερή προσωπικότητα που η λάμψη του WWE θα εξελίξει. Αντίστοιχα ο Owens ήταν ο Steen, ο Zayn o El Generico, o Balor ο Prince Devitt, άτομα που έδειχναν δηλαδή εξαιρετικοί στο ρόλο τους, αλλά έλειπε η λάμψη του WWE για να πάνε στο επόμενο επίπεδο. Επίσης πολλοί ακολούθησαν την αντίστροφη διαδικασία. Ο McIntyre έφυγε σαν αποτυχημένος, ο Cody Rhodes απογοητεύτηκε από αυτά που τον έβαζαν να κάνουν και αμφότεροι στα indies έδειξαν πως μπορούσαν να σταθούν εξαιρετικά στο main event.
Το ζήτημα είναι πως το WWE δεν εκμεταλλεύεται σωστά το έμψυχο δυναμικό του και δεν τους προωθεί αρκετά, ώστε να ξεχωρίσουν και να γίνουν οι νέοι Triple H, Rock, Undertaker και αυτό θα το βρει μπροστά του. Ποιος από τους νέους στην εταιρία στο τωρινό ρόστερ θα μπορούσε να έχει legend status σε 20 χρόνια; Ελάχιστοι θα πω εγώ. Και αυτό γιατί η εταιρία χαλάει πόρους στο να αναπτύξει μάταια χαρακτήρες και wrestlers που έχουν στην καλύτερη την προσωπικότητα ενός πιάτου φάβας ή που σιχαίνονται τη δουλειά που κάνουν και περιμένουν απλά την επιταγή με τα λεφτά. Πολλοί έχουν προσωπικότητα, αλλά για να φτάσουν εν καιρώ στο να χαρακτηριστούν Hall of Famers τους λείπει η βοήθεια από τους ανθρώπους στα παρασκήνια.

--------------------

Ρώμη 1997
Κωνσταντινούπολη 2012
Λονδίνο 2013

anthem.gr
Facebook

+Quote Post
Coach Periklis
post Oct 8 2018, 20:34
Post #3951

NBA (1000~2000)
Group Icon

-

Ανυπομονώ για AJ Styles με Daniel Bryan παρεμπιπτόντως. Είναι και οι δύο φοβεροί performer. Ευελπιστώ ολόψυχα για ματς που θα θυμόμαστε καιρό

Ίσως τελειώσει και η περίοδος Styles

--------------------

+Quote Post
Coach Periklis
post Oct 9 2018, 23:39
Post #3952

NBA (1000~2000)
Group Icon

-

Θέλω την άποψη σας για το DX vs Br. Of Destruction

Δεν ήθελα να το τραβήξουν τόσο. Ειδικά ο λατρεμένος και ( σχεδόν αντικειμενικά) μέσα στους 10 πιο χαρισματικους όλων των εποχών HBK, καλύτερα να αφήσει την τεράστια κληρονομιά του όπως έχει

Είναι απ τους λίγους τυχερούς που το τελευταίο ματς του, ήταν έπος αξέχαστο. Βλέπουμε ολόκληρο Undertaker και μας πιάνει θλίψη. Δεν θέλω να μου συμβεί και με τον Σον Μάικλς

Έχω και μια άσχετη απορία που ήθελα να την κάνω καιρό μιας και δεν είμαι τόσο ψαγμένος. Τα ματς είναι αυστηρά προσχεδιασμενα ή υπάρχει ένα περιθώριο αυτοσχεδιασμού;;;; Πάντα είχα στο μυαλό μου ότι οι σπουδαίοι wrestlers έφτασαν στο στάτους τους επειδή εκτός από mic skills, υποκριτική και σωματικά/εκτελεστικά προσόντα είχαν και το χάρισμα να κάνουν σωστές επιλογές αυτοσχεδιασμού και" συνεργασίες" in ring με τον συνάδελφο τους

Ελπίζω να μην τους κρίνω τόσα χρόνια για ένα στοιχείο που τελικά δεν παίζει ρόλο και τελικά είναι αυστηρά εκτελεστές wrestling moves tongue.gif biggrin.gif

This post has been edited by Coach Periklis: Oct 9 2018, 23:41

--------------------

+Quote Post
mixalisgate7
post Oct 9 2018, 23:44
Post #3953

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 14,057
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Michael Jordan

-

QUOTE(Coach Periklis @ Oct 10 2018, 00:39 ) *
Έχω και μια άσχετη απορία που ήθελα να την κάνω καιρό μιας και δεν είμαι τόσο ψαγμένος. Τα ματς είναι αυστηρά προσχεδιασμενα ή υπάρχει ένα περιθώριο αυτοσχεδιασμού;;;; Πάντα είχα στο μυαλό μου ότι οι σπουδαίοι wrestlers έφτασαν στο στάτους τους επειδή εκτός από mic skills, υποκριτική και σωματικά/εκτελεστικά προσόντα είχαν και το χάρισμα να κάνουν σωστές επιλογές αυτοσχεδιασμού και" συνεργασίες" in ring με τον συνάδελφο τους

Ελπίζω να μην τους κρίνω τόσα χρόνια για ένα στοιχείο που τελικά δεν παίζει ρόλο και τελικά είναι αυστηρά εκτελεστές wrestling moves tongue.gif biggrin.gif

Στην μετά Monday Night War εποχή δεν νομίζω να συμβαίνει. Με εξαίρεση το pimp bomb του CM Punk το 2011, όπου το promo του ήταν όλο δικό του αλλά αυτό έγινε επειδή ήταν να φύγει και δεν είχε πετύχει στο WWE, ήταν η τελευταία του ευκαιρία.

This post has been edited by mixalisgate7: Oct 9 2018, 23:45

--------------------

+Quote Post
nikolas12
post Oct 10 2018, 09:34
Post #3954

Group Icon

-

QUOTE(Coach Periklis @ Oct 10 2018, 00:39 ) *
Θέλω την άποψη σας για το DX vs Br. Of Destruction

Δεν ήθελα να το τραβήξουν τόσο. Ειδικά ο λατρεμένος και ( σχεδόν αντικειμενικά) μέσα στους 10 πιο χαρισματικους όλων των εποχών HBK, καλύτερα να αφήσει την τεράστια κληρονομιά του όπως έχει

Είναι απ τους λίγους τυχερούς που το τελευταίο ματς του, ήταν έπος αξέχαστο. Βλέπουμε ολόκληρο Undertaker και μας πιάνει θλίψη. Δεν θέλω να μου συμβεί και με τον Σον Μάικλς

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ προσπαθώ πολύ να το παλέψω μέσα μου το DX vs Brothers of Destruction.
O Undertaker έχει από τον End of An Era να δώσει τεράστιο ματς-έπος, έκτοτε μόνο με CM Punk και Bray Wyatt παλευόταν τα ματς του, αλλά φέτος η κατάσταση του είναι τραγική. Ο Kane πάντα ήταν ένας καλός wrestler, αλλά με τα χρόνια έβαλε και αυτός κιλά και είναι πιο αργός, οπότε είναι και οι 2 σε κακή κατάσταση.
Ο Triple H για την ηλικία του, έχει κρατήσει το σώμα του σε εξαιρετική κατάσταση και βγάζει ακόμα και τώρα ματσάρες. Για Michaels δεν ξέρουμε.
Το θέμα μου όμως είναι άλλο. Λατρεύω την DX σαν ομάδα και γουστάρω που τους ξαναβλέπω στο ρινγκ να κάνουν χαμό, αλλά ο Michaels είχε το καλύτερο κλείσιμο καριέρας ever. Μέχρι σήμερα βλέπω το promo εκείνου του ματς και ανατριχιάζω, για να μην πω για το ίδιο το ματς που ήταν μαγικό. Είναι κρίμα για ένα event έστω να πατάνε πάνω σε αυτό το ματς για να τον φέρουν πίσω. Είναι σαν να καταπατάς κάτι φοβερό που έχτισες πριν χρόνια για να χτίσεις πάνω του κάτι πιο φθηνό και πρόχειρο. Δεν ξέρω, ας δούμε το ματς και βλέπουμε.
Πολύ ωραίο Raw και με πολλά face/heel turns. Και επίσημα face turn του Triple H μετά από 5 χρόνια. Ίσως εξαφανιστεί από την τηλεόραση μετά το Crown Jewel, δεν ξέρω αν θα τον κρατήσουν face ή heel μετά. Heel turn για Lashley που θεωρώ ότι θα του κάνει πολύ καλό. Face turn Owens για πρώτη φορά στο WWE. Πάρα πολύ ενδιαφέρον το πως θα πάει αυτή η ιστορία. Heel turn οι Bellas σε μία κίνηση που φοβάμαι πως θα οδηγήσει σε ματς που θα επισκιάσει το Lynch-Charlotte στο Evolution. Υπόνοιες για heel turn Ambrose που παράτησε τα αδέρφια του στο ρινγκ και τέλος μικρή υπόνοια για face turn McIntyre. Ίσως μαζί με Ziggler γίνουν face και χάσουν το πρωτάθλημα από AoP.

--------------------

Ρώμη 1997
Κωνσταντινούπολη 2012
Λονδίνο 2013

anthem.gr
Facebook

+Quote Post

264 Pages V  « < 262 263 264
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st October 2018 - 00:18