• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

85 Pages V  « < 83 84 85  
Reply to this topicStart new topic
Καλύτερη Σειρά EVER
SG3ptshooter
post Jul 4 2018, 18:57
Post #1261

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Super Moderators
From: Enfield Tennis Academy
Member No.: 7,478
Αγαπημένος Παίχτης: Donovan Mitchell
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

Ρε Zilla άλλαξε υπογραφή τι θες να μας πιάνουν τα ζουμιά όποτε μπαίνουμε forum.
Go to the top of the page

+Quote Post
Zephyr
post Jul 6 2018, 10:04
Post #1262

Group Icon

Group: Players
From: Αγρίνιο
Member No.: 10,238
Αγαπημένη Ομάδα: Εθνική Ελλάδος, Ολυμπιακός, L.A. Lakers
Αγαπημένος Παίχτης: Eddie Johnson, Magic Johnson, Kobe Bryant, Grant Hill, Eddie Jones

-

QUOTE(Nemesakos @ Jul 3 2018, 13:43 ) *
Ή αλλιώς La Casa den Papel..

Ισπανική σειρά, με πολύ πολύ καλό casting.

Έχω δει μόλις δύο επεισόδια ωστόσο μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμένος.

Στα ισπανικά έχω μια μικρή αδυναμία λόγω κλίματος και ατμόσφαιρας, είναι και η γλώσσα που μου αρέσει.

Για όσους ρώτησαν πλέον είναι υποτιτλισμένη, επίσης είναι και στο Netfilx αν κάποιος δεν την βρει αλλού...

Ληστεία στο Νομισματοκοπείο που τυπώνει ευρώ, σκηνοθετημένη και εμπνευσμένη από τον Καθηγητή, ο οποίος προσλαμβάνει 8 άγνωστους μεταξύ τους για να την πραγματοποιήσουν. Το στόρι ξεκινάει άμεσα, και κατά την διάρκεια βλέπουμε πολλές παράλληλες ιστορίες είτε των λήστών είτε των ομήρων είτε άλλων που έχουν σχέση με την ληστεία. Παρόν και παρελθόν παρουσιάζονται με σκοπό είτε να δούμε σχέσεις, είτε την προετοιμασία, είτε τους λόγους. Γενικά πολύ πολύ ωραία σειρά στα πρώτα 2 επεισόδια. Με την ελπίδα να συνεχίσει έτσι... smiley.gif

Πραγματικά σειράρα στα πρότυπα του Breaking Bad, δηλαδή κάθε επεισόδιο στα κόκκινα, ανατροπή στην ανατροπή, τρομερό (και γενικά άγνωστο για τους περισσότερους μη Ισπανούς) καστ (ειδικά η πρωταγωνίστρια wub.gif ) τρομερός ρυθμός.
Και τα Ισπανικά είναι γενικά ευχάριστη γλώσσα για να τα ακους.

--------------------
When the Going Gets Tough, the Tough Get Going

+Quote Post
sacarame
post Jul 25 2018, 13:20
Post #1263

Group Icon

Group: Administrator
Member No.: 5,125
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos, Chicago Bulls, Lietuva
Αγαπημένος Παίχτης: Kevin Garnett, Michael Jordan
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE(Nemesakos @ Jul 3 2018, 13:43 ) *
Ή αλλιώς La Casa den Papel..

Ισπανική σειρά, με πολύ πολύ καλό casting.

Έχω δει μόλις δύο επεισόδια ωστόσο μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμένος.

Στα ισπανικά έχω μια μικρή αδυναμία λόγω κλίματος και ατμόσφαιρας, είναι και η γλώσσα που μου αρέσει.

Για όσους ρώτησαν πλέον είναι υποτιτλισμένη, επίσης είναι και στο Netfilx αν κάποιος δεν την βρει αλλού...

Ληστεία στο Νομισματοκοπείο που τυπώνει ευρώ, σκηνοθετημένη και εμπνευσμένη από τον Καθηγητή, ο οποίος προσλαμβάνει 8 άγνωστους μεταξύ τους για να την πραγματοποιήσουν. Το στόρι ξεκινάει άμεσα, και κατά την διάρκεια βλέπουμε πολλές παράλληλες ιστορίες είτε των λήστών είτε των ομήρων είτε άλλων που έχουν σχέση με την ληστεία. Παρόν και παρελθόν παρουσιάζονται με σκοπό είτε να δούμε σχέσεις, είτε την προετοιμασία, είτε τους λόγους. Γενικά πολύ πολύ ωραία σειρά στα πρώτα 2 επεισόδια. Με την ελπίδα να συνεχίσει έτσι... smiley.gif

QUOTE(Zephyr @ Jul 6 2018, 11:04 ) *
Πραγματικά σειράρα στα πρότυπα του Breaking Bad, δηλαδή κάθε επεισόδιο στα κόκκινα, ανατροπή στην ανατροπή, τρομερό (και γενικά άγνωστο για τους περισσότερους μη Ισπανούς) καστ (ειδικά η πρωταγωνίστρια wub.gif ) τρομερός ρυθμός.
Και τα Ισπανικά είναι γενικά ευχάριστη γλώσσα για να τα ακους.

+1 ξεκάθαρα. Αφήστε ό,τι βλέπετε και δείτε το....

--------------------

+Quote Post
Nemesakos
post Jul 26 2018, 09:31
Post #1264

All-star (2000~3000)
Group Icon

From: Athens
Member No.: 15,632
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE (sacarame @ Jul 25 2018, 14:20 ) *
+1 ξεκάθαρα. Αφήστε ό,τι βλέπετε και δείτε το....

Όπου γενικά διαβάζω ότι στην Ισπανία δλδ στην χώρα προβολής είχε μέτριες τηλεθεάσεις... Απλά σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο είναι αυτή τη στιγμή νο.1..

Γενικά για να μην μπερδευτούν όσοι προσπαθήσουν να την δουν, μιας και εγώ ταλαιπωρήθηκα:

Στην Ισπανία προβλήθηκαν αν δεν κάνω λάθος 15 επεισόδια των 70+ λεπτών.

Το netflix που την έφερε στο υπόλοιπο κοινό, αποφάσισε να την «σπάσει» και να την δείξει σε 2 σεζόν με τα επεισόδια να είναι 45 λεπτά.

Όσοι λοιπόν την βλέπουν από νέτφλιξ να το θυμούνται αυτό. Όπως επίσης όσοι την βρίσκουν κάπου αλλού αλλά τα επεισόδια είναι από νετφλιξ τότε να περιμένουν 2 σεζόν, την πρώτη με 13 επεισόδια και την 2η με 9 επεισόδια.

Τουλάχιστον από εκεί που την βρήκα εγώ, είναι με το λογότυπο Νετφλιξ, με 2 σεζόν, και 13 και 9 επεισόδια αντίστοιχα η κάθε μία.

+Quote Post
sacarame
post Jul 26 2018, 10:17
Post #1265

Group Icon

-

QUOTE(Nemesakos @ Jul 26 2018, 10:31 ) *
Όπου γενικά διαβάζω ότι στην Ισπανία δλδ στην χώρα προβολής είχε μέτριες τηλεθεάσεις... Απλά σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο είναι αυτή τη στιγμή νο.1..

Γενικά για να μην μπερδευτούν όσοι προσπαθήσουν να την δουν, μιας και εγώ ταλαιπωρήθηκα:

Στην Ισπανία προβλήθηκαν αν δεν κάνω λάθος 15 επεισόδια των 70+ λεπτών.

Το netflix που την έφερε στο υπόλοιπο κοινό, αποφάσισε να την «σπάσει» και να την δείξει σε 2 σεζόν με τα επεισόδια να είναι 45 λεπτά.

Όσοι λοιπόν την βλέπουν από νέτφλιξ να το θυμούνται αυτό. Όπως επίσης όσοι την βρίσκουν κάπου αλλού αλλά τα επεισόδια είναι από νετφλιξ τότε να περιμένουν 2 σεζόν, την πρώτη με 13 επεισόδια και την 2η με 9 επεισόδια.

Τουλάχιστον από εκεί που την βρήκα εγώ, είναι με το λογότυπο Νετφλιξ, με 2 σεζόν, και 13 και 9 επεισόδια αντίστοιχα η κάθε μία.

Εγω τη βρηκα με λογοτυπο νετφλιξ, 1η σεζον με 13 επεισοδια του 45λεπτου και η 2η σεζον 6 επεισοδια της 1 ωρας παντως

--------------------

+Quote Post
Nemesakos
post Jul 26 2018, 11:05
Post #1266

All-star (2000~3000)
Group Icon

-

QUOTE (sacarame @ Jul 26 2018, 11:17 ) *
Εγω τη βρηκα με λογοτυπο νετφλιξ, 1η σεζον με 13 επεισοδια του 45λεπτου και η 2η σεζον 6 επεισοδια της 1 ωρας παντως

Κατάλαβα.. Δεν υπάρχει δλδ τίποτα στάνταρ εκεί έξω.. Τουλάχιστον ελπίζω να δούμε όλοι το ίδιο τέλος..tongue.gif

(χρονικά πάντως 6χ60=360 και 9χ45=405.. Αυτά τα 45 λεπτά απόσταση είναι σχεδόν ένα επεισόδιο.. blink.gif Δεν έχω διαβάσει κάπου για extended επεισόδια, οπότε δεν ξέρω τι παίζει )

+Quote Post
sacarame
post Jul 26 2018, 11:34
Post #1267

Group Icon

-

QUOTE(Nemesakos @ Jul 26 2018, 12:05 ) *
Κατάλαβα.. Δεν υπάρχει δλδ τίποτα στάνταρ εκεί έξω.. Τουλάχιστον ελπίζω να δούμε όλοι το ίδιο τέλος..tongue.gif

(χρονικά πάντως 6χ60=360 και 9χ45=405.. Αυτά τα 45 λεπτά απόσταση είναι σχεδόν ένα επεισόδιο.. blink.gif Δεν έχω διαβάσει κάπου για extended επεισόδια, οπότε δεν ξέρω τι παίζει )

Καλά δεν είναι ακριβώς μια ώρα, είναι περίπου 1 ώρα και 5 λεπτά και το τελευταίο είναι 1 ώρα και 12.. Οπότε θεωρητικά είναι 5χ5=25 +12=37 οπότε κουτσοβγαίνει... smiley.gif

--------------------

+Quote Post
Nemesakos
post Jul 26 2018, 13:03
Post #1268

All-star (2000~3000)
Group Icon

-

QUOTE (sacarame @ Jul 26 2018, 12:34 ) *
Καλά δεν είναι ακριβώς μια ώρα, είναι περίπου 1 ώρα και 5 λεπτά και το τελευταίο είναι 1 ώρα και 12.. Οπότε θεωρητικά είναι 5χ5=25 +12=37 οπότε κουτσοβγαίνει... smiley.gif

Χααχαχα αντίστοιχα κ στα δικά μου κάποια θα ναι λίγο κάτω από 45 οπότε μάλλον βγαίνει..

Συμπέρασμα...ΔΕΙΤΕ ΤΟ

+Quote Post
Nemesakos
post Jul 31 2018, 14:11
Post #1269

All-star (2000~3000)
Group Icon

-

Τελείωσα λοιπόν το Casa de Papel.

Το βρήκα εξαιρετικό συνολικά με σχεδόν κάθε επεισόδιο να σε προκαλεί να βάλεις το επόμενο. Σαν εργένης το πιθανότερο θα ήταν να το τελείωνα σε λιγότερο από 2-3 μέρες, με την γυναίκα τώρα κράτησε κάτι παραπάνω από ένα μήνα γιατί θέλει να το χορταίνει.. Περίεργα όντα αυτές οι γυναίκες.. tongue.gif

Άκρως ενδιαφέροντες όλοι οι χαρακτήρες. Ένας προς ένας. Εξαιρετικά ευφάνταστο σε κάποιες φάσεις (αφού είπαμε τίτλος είναι Η τέλεια ληστεία) ειδικά όταν έπρεπε να βγουν εκτός «σεναρίου».

Να επαναλάβω πως η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική, οι χαρακτήρες βγάζουν ακριβώς αυτό που πρέπει, τα σκηνικά σε βάζουν πραγματικά εντός ενός νομισματοκοπείου. Γενικά είναι ελάχιστα τα σημεία τα οποία με ενόχλησε. Πχ θεωρώ κάποια σημεία αρκετά περιττά (όπως για παράδειγμα η ανάπτυξη κάποιων χαρακτήρων).

Στην σειρά είχαμε περιπέτεια, κωμωδία, δράμα, αγωνία κορύφωση.. Γενικά την κατατάσω ανάμεσα στις top που έχω συνολικά παρακολουθήσει. Συνήθως δεν έχω τρελές απαιτήσεις. Μόνο μία: Να περνάω καλά, είτε με βάζει να σκεφτώ είτε να κλάψω είτε να γελάσω. Και με το casa de papel αγχώθηκα, συγκινήθηκα,γέλασα.Πέρασα καλά...

Μεγάλη απορία για το πως θα είναι η επόμενη σεζόν ειδικά έτσι όπως τελείωσε... Είμαι αρκετά περίεργος...

Σε αναμονή τώρα για Taboo 2, House of Cards και Got.

+Quote Post
aegeansheed
post Aug 1 2018, 12:50
Post #1270

Moderator NBA Forum
Group Icon

From: c:/my documents/nba
Member No.: 197
Αγαπημένος Παίχτης: ::::::: Τhe Dirty Thirty

-

QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 31 2017, 13:49 ) *

To Samsung Music μας ενημερώνει πως το theme της σειράς σε μια βδομάδα έφτασε most played song οn my walkman phone
I'm with the ghosts of the men who can never sing again
There's a place follow me
Where a love lost at sea
Is waiting for you, ιs waiting for you

Tα πλάνα της Αγγλικής εξοχής* είναι τρομερά, πλέον κάνω πέντε φορές rewind τους τίτλους αρχής. Ε, αυτά.
Έχω ήδη κατακλύσει το skype με προτροπές** που βρίσκουν στον τοίχο της πλήρους αδιαφορίας, έχω και χειρότερες προτάσεις άμα θέλετε. laugh.gif

*Αν και τα gifs που είχαν μπει τότε αδικούν κατάφoρα τον φωτoγραφικό παράγοντα, που χονδρικά είναι το 1/3 της ομορφιάς αυτής της Σειράς, άνετα-ως ποσοστό, συμπληρώστε ελεύθερα^ τα υπόλοιπα για τη μονάδα. Δεν είναι εύκολη σειρά, αλλά το καλό της είναι ότι ξεδιπλώνει την ουσία της από την πρώτη σαιζόν, για να μην πω από το πρώτο κιόλας επεισόδιο και διαγράφει ομαλά τον κύκλο της, που ολοκληρώνεται πολύ σωστά και πετυχημένα, για τα πράγματα που είχε να πει. Ολοκληρώνεται χωρίς πολλές ανούσιες παρενθέσεις που κουράζουν σε σημείο να χάσεις το ενδιαφέρον σου.

**Aka pitching για παρακολούθηση σειράς με αμφιλεγόμενα ποσοστά ολοκλήρωσης; tongue.gif
^ Περιγράφει έντεχνα μεγάλο μέρος του φάσματος των διαπροσωπικών σχέσεων που συναντά κάποιος στην μικροκοινωνία που λέγεται "χωριό". Συμπεριφορές, νοοτροπίες, χαρακτήρες, αντιδράσεις κ.ά. ωραίες σπιτικές λεμονάδες για παράδειγμα...

--------------------

+Quote Post
SG3ptshooter
post Aug 5 2018, 10:41
Post #1271

Group Icon

-

Πίστευα ότι θα τσούλαγα καλύτερα το Leftovers. Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τη νέα σεζόν Better Call Saul αύριο, είναι απ' τις καλύτερες σειρές εκεί έξω. Eίμαι στη μέση του Godless, πάντα fan του είδους άρα όχι ο πιο αντικειμενικός κριτής, έχω μπει και στη δεύτερη σεζόν Bojack Horseman που όποτε στοχεύει ψηλά το πετυχαίνει, θα το συνεχίσω.

+Quote Post
Dwyane '...
post Aug 5 2018, 18:23
Post #1272

All-star (2000~3000)
Group Icon

From: Aθηνα
Member No.: 1,345
Αγαπημένη Ομάδα: Miami Heat, Αεκ
Αγαπημένος Παίχτης: Dwyane Wade,Lebron James,Alonzo Mourning,Michael Jordan,Shaq, Larry Bird, Νικος Γκάλης
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

Animal Kingdom λέγεται το νέο μου 'κάψιμο''. Συνίσταται ανεπιφύλακτα!

--------------------
''Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ.Όλοι αποτυγχάνουμε σε κάτι.Αυτό που δεν μπορώ να δεχτώ είναι η έλλειψη προσπάθειας...''(Michael Jordan)

''Life is not measured by the number of breaths that you take but by the moments that take your breath away.Thats what Dwyane is about.''(Pat Riley)

''Μονάχα ο Θεός είναι πιο τρομακτικός από τον Lebron''(George Hill)

''I haven't seen anybody like him. It's like Karl Malone out at the point running a team. Are you kidding?"(Legend Julius Erving on LeBron James)

http://www.youtube.com/watch?v=l4-iyUpaw4g

2006, 2012, 2013 NBA Champions and the story continues....

+Quote Post
Zephyr
post Aug 16 2018, 11:24
Post #1273

Group Icon

From: Αγρίνιο
Member No.: 10,238
Αγαπημένη Ομάδα: Εθνική Ελλάδος, Ολυμπιακός, L.A. Lakers
Αγαπημένος Παίχτης: Eddie Johnson, Magic Johnson, Kobe Bryant, Grant Hill, Eddie Jones

-

QUOTE(SG3ptshooter @ Aug 5 2018, 11:41 ) *
Πίστευα ότι θα τσούλαγα καλύτερα το Leftovers. Περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τη νέα σεζόν Better Call Saul αύριο, είναι απ' τις καλύτερες σειρές εκεί έξω. Eίμαι στη μέση του Godless, πάντα fan του είδους άρα όχι ο πιο αντικειμενικός κριτής, έχω μπει και στη δεύτερη σεζόν Bojack Horseman που όποτε στοχεύει ψηλά το πετυχαίνει, θα το συνεχίσω.

To Godless γενικά τι λέει σαν σειρά? Δεν λέω σεναριακά γιατί το θέμα το ξέρω.

--------------------
When the Going Gets Tough, the Tough Get Going

+Quote Post
SG3ptshooter
post Aug 16 2018, 15:16
Post #1274

Group Icon

-

E Deadwood δεν είναι γιατί δε θα μπορούσε να είναι, αλλά το χρειαζόμασταν ένα καλό western. Πάνω από πολλές άλλες πρόσφατες προσπάθειες στο είδος. Μεγάλα επεισόδια και κατά περιστάσεις αργοκίνητα, πολλές cool σκηνές, καλη φωτογραφία ειδικά landscape και μουντό χρωματικό μοτίβο, χαμός στο τέλος. Καλό cast, το περισσότερο βάρος το σηκώνει ο Jeff Daniels ως στερεοτυπικά άνιωθος παράνομος, καλός McNairy και πάντα στηρίζω Merritt Wever, εδώ έστησε ενδιάφεροντα χαρακτήρα στο Walking Dead..

+Quote Post
MaJesty23
post Today, 01:50
Post #1275

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Στον δικό μου κοσμο!
Member No.: 3,153
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos/Sportingara(μισή καρδιά πράσινη -μισή κυανέρυθρη)-Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: M.J23,Wiggins the senior (a re mitchellako),3D,Sir Charles

-

Φίλοι εγω είδα μια πολυ ωραία σειρά βελγική...Tabula Rasa!

Θριλεράκι ψυχολογικό θα έλεγα...πρωτότυπη ιδέα -φουλ ατμοσφαιρικό και γεμάτο ανατροπές.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευρωπαικές σειρές all the way!Πιο φρεσκιες ματιές μακρία απο κλισέ!

This post has been edited by MaJesty23: Today, 01:52

--------------------
Stich myself up,and Ι do it again...

+Quote Post

85 Pages V  « < 83 84 85
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th August 2018 - 04:26