• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

1723 Pages V  « < 1721 1722 1723  
Reply to this topicStart new topic
ΠΑΟ - Μεταγραφές volume 3
pan24
post Yesterday, 18:18
Post #25831

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 15,107
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: Διαμαντιδης
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE (green_sky @ Jun 27 2017, 19:06 ) *
Εγω παντως ξαναγραφω μια αποψη που εγραψα και μερικες σελιδες πριν και θα ηθελα οποιος εχει ορεξη να την σχολιασει γιατι θεωρω οτι ολος αυτος ο χαμος για τον Σιγκλετον δεν δικαιολογειται.............

Αλλος παιχτης ο Σιγκλετον οταν παιζει στο 4 και αλλος οταν παιζει στο 5.Μιλαω για την επιθεση.
Οταν παιζει στο 4 δεν βρισκει πολλους χωρους για να εκμεταλευτει το καλο σουτ που εχει, σε αντιθεση με οτι συμβαινει οταν παιζει στο 5.Τα πολυ καλα επιθετικα του παιχνιδια ο Σιγκλετον τα εκανε παιζοντας στο 5 και οχι στο 4.
Αλλιως ειναι να παιζει στο 5 και να εχει απεναντι του εναν σεντερ και να βγαινει να κανει το σουτακι που τις περισσοτερες φορες ειναι ελευθερο και αλλιως να παιζει στο 4 και να τον κυνηγαει ενας ευελικτος forward.
Στα παιχνιδια με την Φενερ του εκοψαν τους χωρους και τον εξαφανισαν.
Επισης γνωμη μου ειναι οτι η πτωση στην επιθετικη του παραγωγη που ειχε και στα παιχνιδια με την ΑΕΚ αλλα και στα παιχνιδια με τον Ολυμπιακο δεν οφειλοταν σε κοπωση αλλα στο γεγονος οτι πηρε πολυ χρονο ο Μπουρουσης και στα δυο τελευταια με τον Οσφπ και ο Γκιστ.
Με ολα τα παραπανω σαφως και δεν υπονοω οτι ο Σιγκλετον δεν ειναι καλος παιχτης,αλλα και απο την αλλη δεν ειναι και παιχτης για να προκαλειται ολος αυτος ο χαμος που εχει γινει σημερα.

Και κατι τελευταιο.
Περυσι καποια παιδια εγραφαν κατι το οποιο το βρισκω σωστο.Ο Σιγκλετον για να αποδωσει καλα πρεπει να υπαρχει στο 5 ενας PF-F σαν τον Γκιστ (στα καλα του) ,με τον Σιγκλετον ουσιαστικα να γινεται 5 στην επιθεση και 4 στην αμυνα.
Αν εχουν σκοπο να πανε με δυο βαρια σεντερ και τον Ογκαστ τοτε ολη αυτη η κουβεντα που γινεται για τον Σιγκλετον θα πρεπει να μπει σε νεα βαση αν βεβαια ευσταθουν τα σημερινα δημοσιευματα.

Κατι δινεις-κατι παιρνεις
Με σινγκλετον στο 5 η ρακετα ειναι αδεια,ακριβως επειδη βγαινει για το σουτακι.Χανεις τα ριμπαουντ και ειναι ολη η ομαδα εξω
Με την φενερ δοκιμαστηκε και ο σινγκλετον στο 5.Η αντιμετωπιση ηταν οτι στην αμυνα τους ο καλινιτς πηγαινε πανω του ειτε ο σινγκλετον ηταν 4 ειτε 5.Ακομα και οταν η 5αδα τους ειχε καλινιτς στο 3 παλι αυτος πηγαινε πανω του,η εβγαινε και τον ακολουθουσε ο βεσελυ
Go to the top of the page

+Quote Post
shtarkws
post Yesterday, 18:39
Post #25832

Moderator Forum Παναθηναϊκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 9,972
Αγαπημένος Παίχτης: Φανης χριστοδουλου
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(Ginobili @ Jun 27 2017, 17:41 ) *
Σοβαρά...μετά από τόσον καιρό,είναι δυνατόν να είσαι τόσο κολλημένος και να μην έχεις συνηδητοποιήσει ακόμα,και παραδεχτεί...ότι τελικά όλα αυτά που λέγατε εκείνες τις μέρες,αποδείχτηκαν πέρα για πέρα αναληθή?
Ισχυριζόσουν ή όχι και εσύ,ότι οι παίκτες θα θέλουν να φύγουν μόλις τελειωσει η χρονιά,ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μείνουν,και ότι κανείς σοβαρός παίκτης το καλοκαίρι δεν θα θέλει να έρθει στον Παναθηναικό με τέτοια γεγονότα?
Δεν αναφέρομαι...καν...στο επιχείρημα "η ομάδα διασπάστηκε" ξενέρωσαν όλοι ψυχολογικά..και δεν έχουμε τύχη στους τελικούς....επιχείρημα το οποίο είχα αντικρούσει(εγώ και κανας δυο ακόμη)...και φυσικά δέχτηκα πόλεμο...

Τα γεγονότα πλέον δείχνουν ποια είναι η πραγματικότηα.Άν Σίγκλετον-Τζέιμς-Γκάμπριελ-Φώτσης θέλουν να μείνουν στον Παναθηναικό(καθώς και όλοι οι άλλοι)...με τους δύο πρώτους να το σκέφτονται ΜΟΝΟ για ΝΒΑ...(κάτι που το ξέραμε και πέρσι τέτοιες μέρες)...

Ξεκόλλα λίγο σε παρακαλώ,με το αν η κίνηση του Δ.Γ ήταν σωστή ή λάθος.Δεν ισχυρίστηκα στο παραπάνω πόστ μου κάτι τέτοιο,ούτε το έθιξα.Αυτό είναι προσωπική μου άποψη,που έχω εκφράσει στο παρελθόν.
Οπότε μην το επαναφέρεις άνευ λόγου.Είναι πολύ ξακάθαρο σε τι αναφέρθηκα σχετικά με το πουλμαν.

Υ.Γ Για Μάντζαρη και Σλούκα...σου απάντησε παραπάνω ο Άγγελος.Δεν προκύπτει από κάπου το συμπέρασμα σου.Όταν δεν είχαν προηγηθεί ιστορίες σαν αυτή με το πουλμαν...ο Σλούκας παλιότερα είχε απαξιώσει και να ασχοληθεί με την πρόταση του ΠΑΟ όπως θυμάσαι πολύ καλά.
Καμία σχέση το πουλμαν λοιπόν με την έκβαση της υπόθεσης του Σλούκα...και φυσικά και του Μάντζαρη,όπως φάνηκε από τα sms...

Καταρχας εχεις ενα φαουλ για τους χαρακτηρισμους και το υφακι το οποιο σου συστηνω να βαλεις στην ακρη

Το θεμα πουλμαν ειναι ληξαν στο φορουμ εδω και καιρο και ο μοναδικος που το επαναφερει χαιρεκακα εισαι εσυ.

Ληγω εδω το θεμα και ελπιζω να μην επανελθουμε

--------------------

+Quote Post
DADA
post Yesterday, 18:43
Post #25833

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 16,804
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Αγαπημένος Παίχτης: Zoran Savic,Bane Prelević,Walter Berry
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 27 2017, 19:02 ) *
Πιο πιθανό είναι:

1)

2)Να κάνει κόλπα ο ΔΓ,ότι και καλά "άπλωναν λεφτά στα πόδια της ομάδας αλλά τον κρατήσαμε τον παιχταρά με την μαγκιά μας"?

3)

41.gif 41.gif 41.gif

+Quote Post
Templar
post Yesterday, 19:00
Post #25834

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 16,244
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ

-

Είναι η ιδέα μου οτι άρχισαν να κουράζουν τα 5 σενάρια την ημέρα που βγαίνουν στην επιφάνεια σε συνδυασμό με την αναμονή και την στασιμότητα ? unsure.gif

+Quote Post
GianPap
post Yesterday, 19:03
Post #25835

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 16,351
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναϊκός
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης

-

Κρις Σίνγκλετον

http://panathinaikos24.gr/2017/06/27/tinaz...-panathinaikos/

+Quote Post
CG.
post Yesterday, 19:16
Post #25836

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Αθηνα, εξωτικο Ιλιον
Member No.: 14,849
Αγαπημένος Παίχτης: Larry Bird

-

QUOTE (Templar @ Jun 27 2017, 20:00 ) *
Είναι η ιδέα μου οτι άρχισαν να κουράζουν τα 5 σενάρια την ημέρα που βγαίνουν στην επιφάνεια σε συνδυασμό με την αναμονή και την στασιμότητα ? unsure.gif

Καθε χρονιά τετοια εποχη βγαινουν παραμύθια και ειδησεις
Μικρο καλαθη η γνωμη μου

+Quote Post
thanvot
post Yesterday, 19:40
Post #25837

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 5,087
Αγαπημένος Παίχτης: Cornelius Thompson

-

In Laso we trust:
http://panathinaikos24.gr/2017/06/27/vlepe...-panathinaikos/

+Quote Post
rahxephon13
post Yesterday, 20:37
Post #25838

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Σητεια κρητης
Member No.: 15,961
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Utah Jazz,san antonio spurs
Αγαπημένος Παίχτης: Διαμαντιδης,Stockton to Malone Delivery Service,γκαλης

-

Επειδη το όνομα του έχει ακουστεί και για μας να αναφέρω ότι ο hοopfellas λέει ότι ο ολεσον οδεύει προς μαλαγα, επισης αναφέρει ότι προς το παρόν πρόταση για σιγκλετον από άλλη ομαδα δεν υπάρχει και ότι όσο πάει ο τζειμς απομακρύνεται όλο και πιο πολύ αφου είναι διατεθειμένος να δοκιμασία και μη εγγυημένο συμβόλαιο στο nba για να κυνηγήσει μια θέση εκεί.

This post has been edited by rahxephon13: Yesterday, 20:37

+Quote Post
Ginobili
post Yesterday, 22:49
Post #25839

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Athens
Member No.: 2,171
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos+San Antonio Spurs
Αγαπημένος Παίχτης: Manu Ginobili
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

QUOTE(shtarkws @ Jun 27 2017, 17:39 ) *
Καταρχας εχεις ενα φαουλ για τους χαρακτηρισμους και το υφακι το οποιο σου συστηνω να βαλεις στην ακρη

Το θεμα πουλμαν ειναι ληξαν στο φορουμ εδω και καιρο και ο μοναδικος που το επαναφερει χαιρεκακα εισαι εσυ.

Ληγω εδω το θεμα και ελπιζω να μην επανελθουμε

1) Καταρχάς,μετά λύπης διαπιστώνω ότι δεν διαβάζεις τι έγραψα,ή αρνείσαι πεισματικά.Μου έβαλες χέρι για την κουτουράδα του πουλμαν για το αν ήταν σωστή ή λάθος κίνηση, το οποίο δεν είχε καμία σχέση με αυτό που έγραψα.Δεν πήρα θέση ούτε σχολίασα αν η κίνηση ήταν σωστή ή λάθος.
Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις,σχολίασα σε ποστ συμφουρίτη..την θέση ότι Σίγκλετον και Τζέιμς ψάχνονται να φύγουν.Είναι ξεκάθαρο ότι σχολίασα το αποτέλεσμα αυτής της κίνησης σε σχέση με την άποψη που επικρατούσε τότε,που προφανώς σε ενοχλεί η δικιά μου....οκ.

2) Θα μου εξηγήσεις σε παρακαλώ,ακριβώς,ποιος ήταν ο χαρακτηρισμός που έκανα,και με βάση ποιον κανονισμό μου χρέωσες το φάουλ.Να ξέρω τι μου γίνεται,και να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης εδώ πέρα.

--------------------
Υ.Γ Κρίμα Αργύρη,δεν σου άξιζε τέτοια αντιμετώπιση.Λυπάμαι πραγματικά.

+Quote Post
john wick
post Yesterday, 22:55
Post #25840

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 16,219
Αγαπημένος Παίχτης: James Gist

-

Καλαθης , Colom, Μποχω
Παππας , Adams
Kc ,Περπε
Honeycutt , Gabriel ,
Hunter ,Μπουρουσης ,Ogast

Ουτε MJames ,ουτε Singleton... icon_drunk.gif

+Quote Post
jonaldidhs
post Yesterday, 23:21
Post #25841

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 15,441
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHA
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ,DREW,GINOBILI,CARRY ST.,BONDI,DUNCAN

-

http://www.gazzetta.gr/stili/to-mauro-kout...indynos-toy-nva

http://www.onsports.gr/opinion/story/57064...-toy-den-poylao

Συμφωνα με Κοντο δεν πουλιεται ο Σινγκλετον και ο Τζεημς παει για να παρει το μινιμουμ συμβολαιο στο ΝΒΑ..Οποτε μαλλον ο Τζεημς χαιρεταει..

This post has been edited by jonaldidhs: Yesterday, 23:22

+Quote Post
john wick
post 54 minutes ago
Post #25842

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 16,219
Αγαπημένος Παίχτης: James Gist

-

James φευγει , λετε να ερχεται ο Adams; rolleyes.gif

+Quote Post
jonaldidhs
post 16 minutes ago
Post #25843

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 15,441
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHA
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ,DREW,GINOBILI,CARRY ST.,BONDI,DUNCAN

-

QUOTE (john wick @ Jun 28 2017, 00:36 ) *
James φευγει , λετε να ερχεται ο Adams; rolleyes.gif

Απο το στομα σου..

+Quote Post
Ledas
post 12 minutes ago
Post #25844

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,604
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Αγαπημένος Παίχτης: Αλβέρτης, Διαμαντίδης, Τσαρτσαρής, Batiste, Ράτζα, Ντέγιαν, Σάρας, Λαρυ Μπερντ

-

O κοντός στο ραδιόφωνο είπε πως δεν εχει καμιά πληροφορία για Ανταμς, αλλα έχει την αίσθηση ότι δεν ειναι αυτό που μας λειπει και δε θα κινηθουμε για αυτόν. Ακρη δε προκειται να βγάλουμε. Ολοι μασαν τα λόγια τους, ή γράφουν ότι να ναι σενάρια που δεν βγαζουν καποια λογική.

Εγώ προσωπικά περιμένω να δω που θα καταλήξουν οι συζητησεις με γκιστ, την ανακοινωση ενεργοποίησηςτης οψιον για ριβερς όπως με σιγκλετον, την επισημη ανακοινωση για γκάμπριελ και το οριστικό ξεκαθάρισμα και αποφαση για τζεημς. Μετα θα μπορουμε να ασχοληθουμε σοβαρά με τους καινουργιους. Απο οτι φαινεται τα αλλα προεχουν και οι νεοι εξαρτωνται απο τις ανανεωσεις.

ΥΓ: Προτιμώ τζέημς από άνταμς. Θεωρώ είναι καλύτερος στη δημιουργία αν βάλει μυαλό, και καλύτερος στην αμυνα. Ο ανταμς ειναι καλύτερος στο σκοράρισμα απο την άλλη. Αλλα αν εχουμε σουτερ σε ολες τις θεσεις (σιγκλετον, ριβερς κτλ) δε νομίζω να μας λειπει αυτό τόσο. Οποτε θεωρώ ο τζεημς εχει πιο πληρες πακετο, αρκεί να παιζει με μυαλό.

This post has been edited by Ledas: 8 minutes ago

--------------------

+Quote Post

1723 Pages V  « < 1721 1722 1723
Reply to this topicStart new topic
45 User(s) are reading this topic (34 Guests and 1 Anonymous Users)

RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th June 2017 - 00:30