• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

610 Pages V  « < 608 609 610  
Reply to this topicStart new topic
ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ, Νεα-Ειδησεις-Σκεψεις-Σχολια
ggrilik
post Sep 19 2017, 01:24
Post #9136

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 16,305
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (Redoctor @ Sep 19 2017, 01:45 ) *
Υπάρχει επιλογη ignore. Μπαίνεις στο προφίλ του Χ ομιλητή και σου χει Μετά κάπου Επιλογές να μην βλέπεις τα σχόλια του ή να μπλοκάρεις τα μηνύματα του

Α γειά σου rolleyes.gif

Spoiler: Κοινωνικοπολιτική ανάλυση του καφενέ:
Προσωπικά θα ένιωθα υπερήφανος αν πέρναμε εμείς το χρυσό, αλλά ξέρω πως σε δυο τρείς μέρες η υπερηφάνια θα ξέφτιζε. Γιατί τελικά πραγματικά υπερήφανο σε κάνουν τα πολλά μικρά. Πχ μια ομοσπονδία που να δουλεύει ρολόϊ όλο ον χρόνο. Ομάδες με καλό κλίμα. Να ακτινοβολάνε χαρά. Κόσμος που να υποστηρίζει απ την ψυχή του. Κι ας ερχόμαστε 8οι. 10οι. Αυτά όμως θέλουν δουλειά απ τους υπεύθυνους. Κόπο. Και ποιός απο δαύτους έχει όρεξη για κόπο.
Οπότε αν ο επεκτείνω κι εκτός μπάσκετ, επειδή δεν έχουν πρόθεση να κοπιάσουν, τα ΜΜΕ τους (και οι απο "δώ" με το συνεχές αυτομαστίγωμα και οι απο "κεί" με τους Ελ και τους Νεφελίμ) μας έχουν κάνει σκύλους Παβλόφ, χαμηλής συλλογικής αυτοεκτίμησης. Για να μην δαγκώσουμε λοιπόν θέλουμε την συλλογική πρέζα μας, την "νίκη Γκομέλσκι". Παίρνουμε την πρέζα και σιγά σιγά ξαναφορτώνουμε μέχρι την επόμενη νίκη Γκομέλσκι. Ή μέχρι να μας θέλουν να δαγκώσουμε..

Τέλος πάντων. το πρόβλημά μου με τον φίλο ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ δεν είναι αυτό, ας πιστεύει ό,τι θέλει. Απλά την υπόθεση Αντετοκούνμπο την έχουμε υπεραναλύσει, και στην τελική υπάρχει ξέχωρο νήμα. Αλλά ο ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ μου θύμισε το ανέκδοτο με τον Τοτό και το σκουλήκι. Οπότε τα πήρα λίγο rolleyes.gif

--------------------
...δηλώνω υπεύθυνα, πως οι κρίσεις που κάνω για παίκτριες ή προπονητές δεν περιέχουν κανένα στοιχείο επαγγελματισμού ή έστω ερασιτεχνικής αλλά εμβριθούς ανάλυσης αλλά είναι καθαρή αίσθηση (pure hunch που λένε κι οι οικονομολόγοι) βασισμένη σε λίγα αγωνιστικά λεπτά ή άντε ένα δυο αγώνες και πέφτει ούκ ολίγες φορές έξω...
Go to the top of the page

+Quote Post
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
post Sep 19 2017, 19:27
Post #9137

Pro (100~200)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 16,930
Αγαπημένη Ομάδα: ΕΛΛΑΣ
Αγαπημένος Παίχτης: SHAWN KEMP
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

Για καποιο άστοχο σχόλιο που εγινε ποιο πάνω για τα ποσταρισματα μου και για κατι για ανέκδοτα, τωρα ειμαι ποια σιγουρος οτι μας ψεκάζουν, δεν μπορει να συγκρινουμε πορτοκαλια με καρπούζια, οτι του φανει του Λωλοστεφανή... δεν μπορεί κατι δεν παει καλα, αυτη ειναι και η τελευταια τοποθέτηση μου επι του θέματος αυτου.

This post has been edited by ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ: Sep 19 2017, 19:29

+Quote Post
aegeansheed
post Sep 19 2017, 22:06
Post #9138

Moderator NBA Forum
Group Icon

Group: Super Moderators
From: c:/my documents/nba
Member No.: 197
Αγαπημένος Παίχτης: ::::::: Τhe Dirty Thirty
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Από μία προειδοποίηση σε ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ και ggrilik (ελπίζω να το έγραψα σωστά, δεν ξανακοιτάω) για την μεταξύ τους αντιπαράθεση που παραήταν προσωπική... Ο κυαλιοφόρος έχει +10 μέρες για τις σωρευμένες προειδοποιήσεις που μάζεψε σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Κύριοι να συνεχίσουμε όσο πιο πολιτισμένα παρακαλώ.

--------------------

+Quote Post

610 Pages V  « < 608 609 610
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2017 - 18:18