• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
αθλητής και προπονητής
VoRtoNoS
post Jul 13 2018, 17:00
Post #1

rookie (3~20)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 21,081
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, είχα δει για τις σχολές γ κατηγορίας προπονητικής μπάσκετ χρειάζεται να έχεις 5 χρόνια ενεργό συμμετοχή ως αθλητής σε επίσημους αγώνες εκτός αν έχεις περάσει σχολή ΤΕΦΑΑ τότε χρειάζεται 2 χρόνια και αν έχεις βγάλει ιεκ προπονητης αθλημάτων τότε 4χρονια,εγώ πήγαινα μικρός μπάσκετ και είχα μια διακοπή τώρα είπα να ξεκινήσω ξανά, το ερώτημα μου είναι να πάω σχολή προπονητών και παράλληλα να παίζω για 4χρόνια και να πάω να βγάλω το χαρτί?να κάτσω στην επαρχία που είμαι και να παίξω σε ακαδημίες εδώ?η να πάω Θεσσαλονίκη για καλύτερες προοπτικες?θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά. δηλαδή θέλω να συνδυάσω να παίξω επαγγελματικά και να γίνω και να βγάλω χαρτί προπονητικής.
Go to the top of the page

+Quote Post
SteveNashidis
post Jul 18 2018, 22:52
Post #2

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 10,535
Αγαπημένη Ομάδα: Phoenix Suns , Oλυμπιακός , Εθνική Ελλάδος
Αγαπημένος Παίχτης: Steve Nash,Grant Hill ,Goran Dragic ,Eric Bledsoe ,Acie Law IV ,Jared Dudley, Channing Frye,Jason Williams

-

QUOTE(VoRtoNoS @ Jul 13 2018, 18:00 ) *
καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, είχα δει για τις σχολές γ κατηγορίας προπονητικής μπάσκετ χρειάζεται να έχεις 5 χρόνια ενεργό συμμετοχή ως αθλητής σε επίσημους αγώνες εκτός αν έχεις περάσει σχολή ΤΕΦΑΑ τότε χρειάζεται 2 χρόνια και αν έχεις βγάλει ιεκ προπονητης αθλημάτων τότε 4χρονια,εγώ πήγαινα μικρός μπάσκετ και είχα μια διακοπή τώρα είπα να ξεκινήσω ξανά, το ερώτημα μου είναι να πάω σχολή προπονητών και παράλληλα να παίζω για 4χρόνια και να πάω να βγάλω το χαρτί?να κάτσω στην επαρχία που είμαι και να παίξω σε ακαδημίες εδώ?η να πάω Θεσσαλονίκη για καλύτερες προοπτικες?θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά. δηλαδή θέλω να συνδυάσω να παίξω επαγγελματικά και να γίνω και να βγάλω χαρτί προπονητικής.

Kαλησπέρα απαραίτητη προυπόθεση για να μπεις στις σχολές γ κατηγορίες είναι να έχεις συμπληρωμένα τα 5 χρόνια, τα οποία θα τα αποδείξεις στην αίτηση σου, μέσα από τα φύλλα αγώνος, που βρίσκονται στην εκάστοτε περιφερειακή ένωση καλαθοσφαίρισης που ανήκεις.

Τα υπόλοιπα που ρωτάς είναι με βάση τους στόχους που θέτεις.

--------------------
"It's a new SSOL: Seven Seconds or Less Len
Goran is no dragon. He is and forever will be The Slovenian Snake ™
Aν αγαπάς κάποιον άστον στον πάγκο.Αν δεν γυρίσει ποτέ στο ματς, σημαίνει ότι κάποιος μ***ς τον ξέχασε στον πάγκο..
Σωλήν: "Είδα ένα video που η ομογένεια φώναζε στον Γιάννη "Εθνική, Εθνική" πριν από λίγες μέρες".
Φιλέρης: H Eμβιπί Ανδρών πότε ξαναπαίζει;
Hackett γύρνα πίσω.
Russell Westbrook is having twins with his wife Nina. That's three kids in two pregnancies. The man even nuts triple doubles.
@Nashidis

+Quote Post
VoRtoNoS
post Jul 19 2018, 15:52
Post #3

rookie (3~20)
Group Icon

-

QUOTE (SteveNashidis @ Jul 18 2018, 23:52 ) *
Kαλησπέρα απαραίτητη προυπόθεση για να μπεις στις σχολές γ κατηγορίες είναι να έχεις συμπληρωμένα τα 5 χρόνια, τα οποία θα τα αποδείξεις στην αίτηση σου, μέσα από τα φύλλα αγώνος, που βρίσκονται στην εκάστοτε περιφερειακή ένωση καλαθοσφαίρισης που ανήκεις.

Τα υπόλοιπα που ρωτάς είναι με βάση τους στόχους που θέτεις.

ευχαριστώ που έκατσες να ασχοληθείς με το ποστ, απ' ότι είχα δει εγώ έλεγε χρόνια εκτός αν είσαι στην σχολή τεφα τότε χρόνια και αν έχεις βγάλει σχολή προπονητικής τότε 4χρόνια δεν ξέρω αν ισχύει αυτό? Και ακόμη μία ερώτηση έχω αν θες να ασχοληθείς με το άθλημα και να ανέβεις σε μεγάλες κατηγορίες να παίξεις και α1 μπορείς να ξεκινήσεις από ομάδα της επαρχία και να σε προωθήσουν σε μεγαλύτερες ομάδες?η κάλα είναι να ξεκινήσεις με ομάδες της θεσσαλονίκης?και να με βοηθήσεις για το πώς λειτουργείς το συστημα γενικά μέσα με τους παίχτες και πως μπορεί να ανέβει κάποιος? ευχαριστώ.ο?

+Quote Post
SteveNashidis
post Jul 20 2018, 16:17
Post #4

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 10,535
Αγαπημένη Ομάδα: Phoenix Suns , Oλυμπιακός , Εθνική Ελλάδος
Αγαπημένος Παίχτης: Steve Nash,Grant Hill ,Goran Dragic ,Eric Bledsoe ,Acie Law IV ,Jared Dudley, Channing Frye,Jason Williams

-

QUOTE(VoRtoNoS @ Jul 19 2018, 16:52 ) *
ευχαριστώ που έκατσες να ασχοληθείς με το ποστ, απ' ότι είχα δει εγώ έλεγε χρόνια εκτός αν είσαι στην σχολή τεφα τότε χρόνια και αν έχεις βγάλει σχολή προπονητικής τότε 4χρόνια δεν ξέρω αν ισχύει αυτό? Και ακόμη μία ερώτηση έχω αν θες να ασχοληθείς με το άθλημα και να ανέβεις σε μεγάλες κατηγορίες να παίξεις και α1 μπορείς να ξεκινήσεις από ομάδα της επαρχία και να σε προωθήσουν σε μεγαλύτερες ομάδες?η κάλα είναι να ξεκινήσεις με ομάδες της θεσσαλονίκης?και να με βοηθήσεις για το πώς λειτουργείς το συστημα γενικά μέσα με τους παίχτες και πως μπορεί να ανέβει κάποιος? ευχαριστώ.ο?

Όλες σου οι ερωτήσεις βρίσκονται εδώ : -> https://www.sepk.gr/portal2/el-GR/coaches-schools
Για τη Γ κατηγορία αν δεν έχει τελειώσεις ΤΕΦΦΑ θέλει 5 χρόνια.
Νομίζω δεν υπάρχει περιορισμός για το 2ο που ρωτάς, καθώς η διαδρομή σου είτε από επαρχία είτε απο θεσσαλονίκη δεν έχει προκαθορισμένο τέλος.

Στα υπόλοιπα που γράφεις δυστυχώς δεν μπορεί να προβλέψει κάποιος τον τρόπο που θα εξελιχθεί. Στην Ελλάδα υπάρχουν αυτοί που δουλεύουν σκληρά και αυτοί που έχουν "βύσμα". Ας ελπίσουμε ότι λειτουργεί το πρώτο περισσότερο από το δεύτερο. smiley.gif smiley.gif

--------------------
"It's a new SSOL: Seven Seconds or Less Len
Goran is no dragon. He is and forever will be The Slovenian Snake ™
Aν αγαπάς κάποιον άστον στον πάγκο.Αν δεν γυρίσει ποτέ στο ματς, σημαίνει ότι κάποιος μ***ς τον ξέχασε στον πάγκο..
Σωλήν: "Είδα ένα video που η ομογένεια φώναζε στον Γιάννη "Εθνική, Εθνική" πριν από λίγες μέρες".
Φιλέρης: H Eμβιπί Ανδρών πότε ξαναπαίζει;
Hackett γύρνα πίσω.
Russell Westbrook is having twins with his wife Nina. That's three kids in two pregnancies. The man even nuts triple doubles.
@Nashidis

+Quote Post
VoRtoNoS
post Jul 28 2018, 17:49
Post #5

rookie (3~20)
Group Icon

-

QUOTE (SteveNashidis @ Jul 20 2018, 17:17 ) *
Όλες σου οι ερωτήσεις βρίσκονται εδώ : -> https://www.sepk.gr/portal2/el-GR/coaches-schools
Για τη Γ κατηγορία αν δεν έχει τελειώσεις ΤΕΦΦΑ θέλει 5 χρόνια.
Νομίζω δεν υπάρχει περιορισμός για το 2ο που ρωτάς, καθώς η διαδρομή σου είτε από επαρχία είτε απο θεσσαλονίκη δεν έχει προκαθορισμένο τέλος.

Στα υπόλοιπα που γράφεις δυστυχώς δεν μπορεί να προβλέψει κάποιος τον τρόπο που θα εξελιχθεί. Στην Ελλάδα υπάρχουν αυτοί που δουλεύουν σκληρά και αυτοί που έχουν "βύσμα". Ας ελπίσουμε ότι λειτουργεί το πρώτο περισσότερο από το δεύτερο. smiley.gif smiley.gif

ωραία ευχαριστώ μου λύθηκαν οι απορίες απλά δεν παίζει και ρόλο από πού είσαι π.χ. άμα κάποιος είναι από Θεσσαλονίκη και είναι καλός δεν έχει προοπτική να τον δούνε και να παίξει πιο γρήγορα σε μεγάλη κατηγορία? ενώ ένας από μια μικρή πόλη πως θα αναδειχθεί δεν ξέρω τον τρόπο, μεσολαβή ο προπονητής η υπάρχουν κάποια άτομα τα οποία βλέπουν πώς παίζεις και κανονίζουν αυτοί?

This post has been edited by VoRtoNoS: Jul 28 2018, 17:50

+Quote Post
polykos
post Oct 10 2018, 23:30
Post #6

Euroleague (500~1000)
Group Icon

From: Νέα Σμύρνη
Member No.: 7,495
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios
Αγαπημένος Παίχτης: fanis
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

Το νήμα αυτό είναι οτι πιο κοντινό σε σχέση με τα παρακάτω, όμως είναι στη ευχέρεια των υπευθύνων του φόρουμ να το μεταθέσουν

Διαβάζω http://www.basketblog.gr/%CF%83%CF%84%CE%B...E%BF%CF%82.html
και σημειώνω το "Χαίρομαι πολύ που συμμετέχω σε αυτή την επιτροπή και ιδιαίτερα που εκπροσωπώ τον Ήφαιστο Λήμνου σε αυτές τις σημαντικές εκδηλώσεις"
Κι εγώ χαίρομαι που συμμετέχετε κύριε. Αλλά ξέρετε κάτι, εκεί που θα πάτε είναι συνάντηση παικτών και οχι συνάντηση sport directors. Προφανώς ξεχάσατε οτι είστε προσκαλεσμένος λόγω μιας ιδιότητας που κατέχετε απο το Νοέμβρη του 2017 https://www.psak.gr/o-sundesmos-mas.html και θα έπρεπε να παραδώσετε την θέση σας αφου έχετε παραδώσει και τα αθλητικά σας κορδόνια και έχετε γίνει σπορ νταιρέκτορ και υπεύθυνος ακαδημίας μπάσκετ Ηφαίστου Λήμνου (???????).
Ο Νεστέροβιτς και τα άλλα παιδιά ( αγόρια και κορίτσια) δεν ξέρουν το "ifestos limnou" και σίγουρα δεν σας φώναξαν εκεί να τους πείτε για τον Μπούμπουρα και πως μεταχειρίζεται τους εργάτες του στις σκαλωσιές των οικοδομών του.
Για να μην ξεχνιεστε λοιπόν εκπροσωπείτε (κατά την άποψή μου παράνομα, αλλά το ίδιο έκανε κι ο προκάτοχός σας Καλαμπόκης) κατ΄ αρχήν τους έλληνες παίκτες μπάσκετ αλλά και γενικότερα τους αθλητές του μπάσκετ παγκοσμίως.

ΥΓ Εκνευρίζομαι στον υπερθετικό βαθμό, με την ανοησία, την ψευτιά και την καταχρηση εξουσίας. Εν προκειμένω με τον κύριο, εκνευρίζομαι τρις.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st October 2018 - 00:17