• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

510 Pages V  « < 508 509 510  
Reply to this topicStart new topic
Off topic Σκέψεις, Διάφορες σκέψεις...
natouralistis
post Aug 19 2015, 23:32
Post #7636

NBA (1000~2000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 12,176
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένος Παίχτης: Draymond Green
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Πατάω στο youtube Pınar Karşıyaka - Fenerbahçe Ülker - Play Off 4. Maçı (FULL), επανέρχομαι στο φόρουμ και μου βγάζει στη κεντρική σελίδα διαφήμιση:

Türk Arkadaşlık Sitesi
Avrupa'daki Türklere Özel Site. Ücretsiz Üye Olun, Hemen Tanışın!

Θα μας τρελάνει ο μεγάλος αδελφός.

--------------------
Τζόρνταν για Πέτροβιτς: "Ήταν ο μόνος που με κοίταγε στα μάτια χωρίς να φοβάται"

Go to the top of the page

+Quote Post
Dreamerpanos
post Nov 14 2015, 01:48
Post #7637

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius

-

Χριστέ μου τι γίνεται στη Γαλλία....Μακελειό...

Υ.Γ Δεν είχα που αλλού να το αναφέρω.

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
Dreamerpanos
post Nov 10 2016, 01:52
Post #7638

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius

-

http://www.sport24.gr/unique/o-giannhs-mpe...os.4360739.html

Μια πολύ ωραία συνέντευξη του Γιάννη Μπέζου στην οποία αναφέρεται και στο μπάσκετ,ενώ μου άρεσε πολύ και η παρακάτω ερωταπάντηση:

-Γιατί στον Έλληνα του αρέσει να παίζει μπάσκετ και έχει μάλιστα επιτυχίες?

Θα σας πω. Η δική μου άποψη είναι ότι εμείς ως λαός θέλουμε γρήγορο αποτέλεσμα. Για να παίξεις ποδόσφαιρο θέλει υπομονή. Η εναλλαγή του σκορ στο μπάσκετ γίνεται γρήγορα. Μετά, στους Έλληνες γενικά μας αρέσει να μας βάζουν κάποιο όριο. Εννοώ χρονικό. Δηλαδή μέσα σε 24'' πρέπει να βάλεις καλάθι. Στον ίδιο χρόνο πρέπει να παίξεις άμυνα. Αυτή η εναλλαγή του σκορ δεν σε αφήνει να πλήξεις καθόλου και σου δημιουργεί ένα αίσθημα ότι θα προσπεράσω τον αντίπαλο. Είναι στην ιδιοσυγκρασία μας αυτό. Την ίδια ώρα το μπάσκετ παρότι είναι ομαδικό άθλημα, επιτρέπει την ατομική επίδοση. Το μπάσκετ επιτρέπει να ξεχωρίσεις. Και αυτό είναι ελληνικό ιδίωμα.

This post has been edited by Dreamerpanos: Nov 10 2016, 01:52

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
frenchman7
post Dec 29 2016, 12:07
Post #7639

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: ΑΘΗΝΑ
Member No.: 9,432
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP
Αγαπημένος Παίχτης: tomic, papaloukas

-

Ξέρει κανείς που θα βρω να αγοράσω τουρμπάνι για το κεφάλι περίπου σαν της φωτό? Στην Αθήνα.. merci

+Quote Post
aegeansheed
post Dec 29 2016, 12:50
Post #7640

Moderator NBA Forum
Group Icon

Group: Super Moderators
From: c:/my documents/nba
Member No.: 197
Αγαπημένος Παίχτης: ::::::: Τhe Dirty Thirty

-

QUOTE(frenchman7 @ Dec 29 2016, 12:07 ) *
Ξέρει κανείς που θα βρω να αγοράσω τουρμπάνι για το κεφάλι περίπου σαν της φωτό? Στην Αθήνα.. merci

Όταν πας Ερμού και δεις να φοριέται, καλή ώρα σε αντίστοιχης εφαρμογής περίπτωση, πας ευθέως και ρωτάς, αρκεί να μην το αποκαλέσεις έτσι! laugh.gif

--------------------

+Quote Post
frenchman7
post Dec 29 2016, 13:27
Post #7641

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: ΑΘΗΝΑ
Member No.: 9,432
Αγαπημένη Ομάδα: OSFP
Αγαπημένος Παίχτης: tomic, papaloukas

-

QUOTE(aegeansheed @ Dec 29 2016, 12:50 ) *
Όταν πας Ερμού και δεις να φοριέται, καλή ώρα σε αντίστοιχης εφαρμογής περίπτωση, πας ευθέως και ρωτάς, αρκεί να μην το αποκαλέσεις έτσι! laugh.gif

Ναι κι αυτό γίνεται... tongue.gif
Αν και μου κάνει εντύπωση που δεν το βρισκω γκουγκλαροντας.. Πως λέγετε ρε παιδιά? laugh.gif

+Quote Post
morfi
post Jan 13 2017, 19:49
Post #7642

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Honorary Members
From: Αιγάλεω
Member No.: 321
Αγαπημένη Ομάδα: Βoston Celtics, Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Larry Bird, Kobe Bryant

-

Το φόρουμ αυτό έχει γεμίσει από άθλια τόπικ που σκορπάνε το γέλιο και τα κλάμματα. Ή κάντε κάτι ή θα συνεχίσω τις εξυπνάδες...

This post has been edited by morfi: Jan 13 2017, 19:49

--------------------
FIBA sucks!

+Quote Post
sacarame
post Jan 13 2017, 23:13
Post #7643

Group Icon

Group: Administrator
Member No.: 5,125
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos, Chicago Bulls, Lietuva
Αγαπημένος Παίχτης: Kevin Garnett, Michael Jordan
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE(morfi @ Jan 13 2017, 19:49 ) *
Το φόρουμ αυτό έχει γεμίσει από άθλια τόπικ που σκορπάνε το γέλιο και τα κλάμματα. Ή κάντε κάτι ή θα συνεχίσω τις εξυπνάδες...

Ωραία. Σε αποβάλλουμε από το φόρουμ.... tongue.gif

--------------------

+Quote Post
nikolas12
post Jan 14 2017, 03:20
Post #7644

Group Icon

From: Γέρακας
Member No.: 3,580
Αγαπημένη Ομάδα: Los Angeles Lakers,Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Kobe Bryant, Βασίλης Σπανούλης, Γιώργος Πρίντεζης
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

QUOTE(morfi @ Jan 13 2017, 19:49 ) *

Καλώς τον! Να τις συνεχίσεις, γιατί τις αγαπάμε. Περιμένουμε και νέα τόπικ smile.gif

--------------------

Ρώμη 1997
Κωνσταντινούπολη 2012
Λονδίνο 2013
Σας ευχαριστούμε για όλα!

Για συνεντεύξεις underground μουσικών, συγγραφέων, καλλιτεχνών, κριτικές δίσκων, ταινιών, σάτιρα και ραδιόφωνο:

anthem.gr
Facebook

+Quote Post
yorgos
post Jan 14 2017, 03:48
Post #7645

Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(frenchman7 @ Dec 29 2016, 14:27 ) *
Ναι κι αυτό γίνεται... tongue.gif
Αν και μου κάνει εντύπωση που δεν το βρισκω γκουγκλαροντας.. Πως λέγετε ρε παιδιά? laugh.gif

https://www.ftou.gr/forum/display_topic_thr...mp;TopicID=7977

Ρώτα τις γυναίκες (παρεμπιπτόντως έχουν απίστευτο γέλιο τα γυναικεία φόρουμ...)

--------------------

+Quote Post
str
post Dec 29 2017, 20:38
Post #7646

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 8,696
Αγαπημένη Ομάδα: pao
Αγαπημένος Παίχτης: scola

-

καλησπερα

εαν θελετε να μου ριξετε φαουλ ριξτε μου αλλα θα ηθελα το ποστ μου να παραμεινει σε αυτο το νημα διοτι οπουδηποτε αλλου θα πηγαινε χαμενο μιας και δεν θα το διαβαζε κανεις. εδω ελπιζω οτι ολο και καποιοι θα το διαβασουν λογω επικαιροτητας , ασχετα εαν συμφωνησουν με τη θεση μου

1. οι χρηστες του φορουμ κατα βαση ειναι κοσμιοι, σπανια παρασυρονται, προσπαθουν να γραφουν με οσα επιχειρηματα εχει ο καθενας στο μυαλο του, οσα του επιτρεπει η εμπειρια, η εξυπναδα, η ικανοτητα, η ηρεμια κλπ.
σπανια ξεφευγουν αλλα ακομα και οταν ξεφευγουν αυτο πραγματικα παραμενει σε κοσμια επιπεδα
2. σαν παλιο σχετικα μελος εχω "τσακωθει" πολλες φορες με mods για προκαταληψεις και στρεβλωσεις που υπηρχαν και υπαρχουν στο φορουμ προσπαθωντας να διορθωσω οτι θεωρουσα κακως κειμενο μη ξεχνατε οτι καποτε δημιουργηθηκε ενα αντιστοιχο ανταγωνιστικο forum απο πολυ σοβαρα μελη, δεν μιλαω για οσα ειχαν παντως ειδους φιλοδοξιες απο την δημιουργια ενος φορουμ, αλλα για οσα μελη απο την πολυ κακη διαχειριση που γινοταν αποφασισαν να φυγουν

ερχομαι λοιπον στο διαταυτα

γινεται ενας αγωνας ο οποιος κρινεται απο ενα χοντρο λαθος του διαιτητη στο τελος, η σε καποιο σημειο.
καλη ωρα αργεντινη-σερβια, στο οποιο ο πιτσιλκας σφαζει τους αργεντινους.

ειλικρινα τι ακριβως ζητατε? να μην σχολιασουμε το λαθος? να αναλωθουμε σε σχολια για ενα χαμενο σουτ πριν, ενα λαθος μετα ή μια κακη αποφαση του προπονητη?
και εαν η ομαδα μας τα εκανε ολα τελεια?εαν εδωσε τα παντα, επαιξε τελεια, εκανε τα φυσιολογικα λαθη που παντα γινονται σε ενα αγωνα αλλα ολα κριθηκαν απο ενα λαθος του διαιτητη, τι πρεπει να κανουμε?
να αρχισουμε να σχολιαζουμε οτι εαν ο τζινομπιλι δεν ειχε κανει το λαθος στο 38ο λεπτο τοτε θα ειχαν κερδισει? μα το ματς ηταν τελειο και οι αργεντινοι το εχασαν απο τη σφαγη του πιτσιλκα...
τι να κανουμε τωρα...

κυριοι πρεπει να καταλαβετε οτι δεν μας κανει πολιτισμενους το να αποφευγουμε κουβεντες για την διαιτησια , σε ευγενη πλαισια βεβαια, οταν σχολιαζουμε αγωνιστικα ενα αγωνα.

η διαιτησια ειναι μερος του παιχνιδιου. το να μας ζητατε να κλεινουμε τα ματια και να μην σχολιαζουμε διαιτητικες αποφασεις που αλλοιωσαν την ροη του αγωνα ειναι ΛΑΘΟΣ.

σωστα εχετε βαλει ορια, δυστυχως ομως εχετε περιχαρακωθει σε αυτα και χανετε την ουσια.
τιμωρηστε οσους το ξεχειλωνουν και το ποδοσφαιροποιουν. οχι οσους θελουν να εκφρασουν μια ολοκληρωμενη γνωμη για εναν αγωνα. και ολοκληρωμενη γνωμη χωρις αναφορα στη διατησια (οταν ειναι οφθαλμοφανης η παρεμβαση της) δεν γινεται.

ΥΣ.
σε ενα αγωνα θα γινονται παντα λαθη απο τους παικτες. δεν μπορουμε να στεκομαστε παντα μονο σε αυτα. ειναι σαν να εχετε επηρεαστει απο το ποδοσφαιρο οπου επικρατει η λογικη 'φτιαξτε ομαδα να κεριδσετε και τη διαιτησια" ...ομαδες δεν λεμε υπολειψεις δεν θιγουμε...
οχι!! οσο κακη και να ειναι μια αμαδα σε ενα αγωνα δεν δικαιουται να χασει επειδη ενα τραγικο σφυριγμα αλλοιωσε τον αγωνα!! αρα εαν ο παναθηναικος, ο ολυμπιακος, το μιλγουοκι πχ εχασε 15 βολες και επισης εκανε 44 λαθη και ο καλαθης 15 airball αλλα τελικα εχασε απο ενα λαθος του διαιτητη στο τελος εξωφθαλμο, ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα για μενα αυτο πρεπει να σχολιαστει.

οσοι εχουν ασχοληθει με τον ομαδικο αθλητισμο ξερουν οτι δεν πρεπει να παιζεις το αλανθαστο, τελειο παιχνιδι για να δικαιουσαι να κερδισεις! δικαιουσαι να κερδισεις οσα λαθη και να κανεις!
οποιος λεει οτι "ελα μωρε τι σου φταιει η διαιτησια, ησουν χαλια", προφανως δεν εχει ιδρωσει ποτε μεσα σε ενα γηπεδο!

καλες γιορτες!!

--------------------
A. μην τα βάζεις ποτέ με ένα ηλίθιο...θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας...

B. ο Del Piero συνέχισε στη Γιουβε ακόμα και όταν έπεσε στη Β'...και αυτός επαγγελματίας ηταν όπως όλοι...

+Quote Post
MustGK
post Dec 30 2017, 12:43
Post #7647

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,724
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος

-

QUOTE (taurus13 @ Dec 29 2017, 12:08 ) *

Όμως δεν μπορούμε να επιβάλλουμε σε κάποιον το τι θα γράψει και το πότε θα το γράψει. Αν θέλει κάποιος να μπαίνει μόνο στις ήττες και να κράζει είναι δικαίωμά του και ας μην ασχοληθεί μαζί του όποιος θέλει ή ας ασχοληθεί.

+1. Το λογικό είναι να έχουμε διαφορετικές απόψεις. εγώ πχ τσατίζομαι με την αρνητική κριτική αλλά την σέβομαι, και συν ότι με δεν μπορεί να έχουμε κάποιοι μόνο δίκιο και κάποιοι μόνο άδικο. Ας πάρουμε Ευρωπαικο και ας είναι και με εμένα σέντερ.... smiley.gif smiley.gif ή με οποιοδήποτε από εδω μέσα... smiley.gif smiley.gif (Επίζω για μεταγραφή)

QUOTE (str @ Dec 29 2017, 20:38 ) *
καλες γιορτες!!

Και εμένα μου έχει διαγραφεί μύνημα για την διαιτησία και έχω νευριάσει αλλά γτ όλοι όταν υπάρχει μία λάθος απόφαση καθόμαστε εκεί και όχι στο σύνολο του παιχνιδιού; Και δυστυχώς το κάνουμε με παραπάνω ζήλο οι Έλληνες. Και αν καθίσουμε στην διαιτήσια δεν θα μάθουμε ποτέ σμπάσκετ, παικτες, συστηματα.

QUOTE (john wick @ Dec 30 2017, 01:44 ) *
+Πολλα....
Τυγχανω mod σε αλλο φορουμ (αυτοκινητιστικο) , αυτο το corectness που sony και ντε πρεπει να υπαρχει εδω ειναι λιγο κουραστικο.
Κατανοω οτι η δουλεια του mod ειναι πολυ δυσκολη ,ομως δεν γινεται πρακτικα σε ενα αθλητικο φορουμ να μην συζηταμε (σε κοσμια επιπεδα) για την διαιτησια...ειναι μερος του αγωνα,επηρεαζει το αποτελεσμα,πως να το κανουμε δλδ...

Δεν ξέρω πόσο κόσμια να πεις για διαιτησία smiley.gif smiley.gif

This post has been edited by MustGK: Dec 30 2017, 12:37

+Quote Post
str
post Dec 30 2017, 13:15
Post #7648

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 8,696
Αγαπημένη Ομάδα: pao
Αγαπημένος Παίχτης: scola

-

QUOTE(MustGK @ Dec 30 2017, 13:43 ) *
Και εμένα μου έχει διαγραφεί μύνημα για την διαιτησία και έχω νευριάσει αλλά γτ όλοι όταν υπάρχει μία λάθος απόφαση καθόμαστε εκεί και όχι στο σύνολο του παιχνιδιού; Και δυστυχώς το κάνουμε με παραπάνω ζήλο οι Έλληνες. Και αν καθίσουμε στην διαιτήσια δεν θα μάθουμε ποτέ σμπάσκετ, παικτες, συστηματα.

φιλε μου δεν λεω να αναλωνομαστε συνεχεια στη διαιτησια, ή να τα ριχνουμε ολα εκει.
αλλα το να φτασουμε στο αλλο ακρο, να μην μπορουμε να αναλυσουμε ή σχολιασουμε μια διαιτητικη αποφαση που επηρεασε εναν αγωνα ειναι επισης λαθος.

δυστυχως η καταντια του ποδοσφαιρικου ελληνικου πρωταθληματος εχει επηρρεασει πολυ κοσμο που αναλωνεται μονο στη διαιτησια. απο αυτη τη μερια συμφωνω οτι οι ανθρωποι του φορουμ προσπαθουν να μην το κανουμε "ποδοσφαιρο" εδω μεσα.
πρεπει ομως να αντιληφθουμε οτι εδω μεσα υπαρχουν ατομα που και μπασκετ εχουν παιξει και ξεφευγουν απο τις αναρθρες κραυγες περι διατησιας οπως συνηθως συμβαινει στο ποδοσφαιρο.

(εαν βεβαια κανουμε μια ποδοσφαιρικη κουβεντα εδω μεσα, θα εμφανιστουν πολλοι της αποψης ο ολυμπιακος και το αιγαλεω να κερδαει, αλλα τουλαχιστον αυτο που κρατα ψηλα ακομα το επιπεδο στη μπασκετικη κουβεντα ειναι η διαφοροποιηση του μπασκετικου απο τον ποδοσφαιρικο ολυμπιακο και ολο αυτο που εχει πετυχει τα τελευται χρονια, ολο αυτο το τελευταιο προσωπικη μου γνωμη βεβαια)
αρκετα ξεφυγα!!

ευχαριστω τους διαχειριστες που κρατησαν το ποστ μου εδω. δεν θα σχολιασω αλλο γιατι μετα πραγματι θα εχω κανει καταχρηση

This post has been edited by str: Dec 30 2017, 13:18

--------------------
A. μην τα βάζεις ποτέ με ένα ηλίθιο...θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας...

B. ο Del Piero συνέχισε στη Γιουβε ακόμα και όταν έπεσε στη Β'...και αυτός επαγγελματίας ηταν όπως όλοι...

+Quote Post
yorgos
post Mar 16 2018, 10:30
Post #7649

Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

http://www.kathimerini.gr./953145/article/...yn-feggaropaida

--------------------

+Quote Post
mephisto22
post Apr 15 2018, 23:38
Post #7650

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 12,765
Αγαπημένη Ομάδα: pao bc
Αγαπημένος Παίχτης: Διμαντιδης, Ντε Κολο , Τεοντοσιτς , Ουντοχ , Βεσελι, Μπογκντανόβιτς

-

Πιστεύετε ότι η κρίση στην Συρία θα αποτελέσει το έναυσμα ενός τρίτου Παγκόσμιου Πολέμου;

Ήθελα τ το ποσταρω στο τοπικ για την κρίση, αλλά μάλλον έχει κλείσει οριστικά.

+Quote Post

510 Pages V  « < 508 509 510
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2018 - 21:14