• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
Los Angeles Lakers, Σαιζόν 2017-18 - νέα ομάδας
RipCity
post Oct 11 2018, 17:34
Post #91

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Players
From: Malta
Member No.: 15,538
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Trail Blazers
Αγαπημένος Παίχτης: Lillard, Πρίντεζης
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (yorgos @ Oct 11 2018, 15:36 ) *
Εγώ θα πω αιρετικά ότι δε μου άρεσαν οι Λέικερς εχθές, είναι ομάδα με πρόβλημα στο σουτ, πολύ small ball και δεν κατανοώ πώς θα εκμεταλλευθούν το Ρόντο (και ό,τι μπορεί κανείς να εκμεταλλευθεί από το Λόνζο) αφού ο Λεμπρόν συνεχίζει να θέλει τη μπάλα στα χέρια του. Προσωπικά τους βλέπω τριτοτέταρτους στη Δύση, εκτός κι αν γίνει πογκρόμ αλλαγών. Και τα λέω αυτά μετά από μια καλή βραδιά απέναντι σε καλό (αλλά ψιλοχαβαλέ νοοτροπία εχθές) αντίπαλο.

Πρώτα λες ότι δε σου άρεσαν και μετά λες τριτοτέταρτους. Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να πιστεύει κανείς ότι θα περνούσαν Warriors, Rockets? Είναι μίλια μπροστά οι δυο αυτές ομάδες.

--------------------
Γιάννης Σφαιρόπουλος, 16 Απριλίου 2018: "Έχω βγάλει σύστημα ακόμη και στον ύπνο μου!"

Νίκος Παπαδογιάννης 1 Οκτωβρίου 2018: "O Βεζένκοφ είναι ο Βεζένκοφ και δεν είναι παρά μόνο ο Βεζένκοφ"

@ioannisdiam
Go to the top of the page

+Quote Post
yorgos
post Oct 11 2018, 18:07
Post #92

Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(RipCity @ Oct 11 2018, 18:34 ) *
Πρώτα λες ότι δε σου άρεσαν και μετά λες τριτοτέταρτους. Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να πιστεύει κανείς ότι θα περνούσαν Warriors, Rockets? Είναι μίλια μπροστά οι δυο αυτές ομάδες.

Aν πάει κάπου ο καλύτερος παίκτης της λίγκας έχεις απαιτήσεις.

Σύμφωνα με τους στοιχηματατζήδες, μίλια μπροστά από το Χιούστον δεν είναι, ελάχιστα χειρότερη απόδοση έχει (9 vs 11), μίλια υποτίθεται ότι είναι από το τέταρτο φαβορί που δίνει 4 φορές μεγαλύτερη απόδοση από τους Λέικερς. Ε, κάπου εκεί τους βλέπω να κονταροχτυπιούνται με τους τεταρτοπέμπτους για να πάρουν την τριτη θέση και δε θα εκπλαγώ να βγουν και τέταρτοι. Αν δεν είχε τους τραυματισμούς του το Σαν Αντόνιο, θα έβαζα και τους Σπερς στη μίξη.

--------------------

+Quote Post
RipCity
post Oct 11 2018, 19:39
Post #93

Group Icon

From: Malta
Member No.: 15,538
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Trail Blazers
Αγαπημένος Παίχτης: Lillard, Πρίντεζης
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (yorgos @ Oct 11 2018, 18:07 ) *
Aν πάει κάπου ο καλύτερος παίκτης της λίγκας έχεις απαιτήσεις.

Σύμφωνα με τους στοιχηματατζήδες, μίλια μπροστά από το Χιούστον δεν είναι, ελάχιστα χειρότερη απόδοση έχει (9 vs 11), μίλια υποτίθεται ότι είναι από το τέταρτο φαβορί που δίνει 4 φορές μεγαλύτερη απόδοση από τους Λέικερς. Ε, κάπου εκεί τους βλέπω να κονταροχτυπιούνται με τους τεταρτοπέμπτους για να πάρουν την τριτη θέση και δε θα εκπλαγώ να βγουν και τέταρτοι. Αν δεν είχε τους τραυματισμούς του το Σαν Αντόνιο, θα έβαζα και τους Σπερς στη μίξη.

Τριτοτέταρτους φαντάζομαι εννοείς στη regular, άρα το κοιτάς λάθος αυτό. Για να δεις που τους βάζουν μεταξύ τους στη regular season θα δεις τις νίκες. Τους υπολογίζουν στις 8 νίκες διαφορά. Η απόδοση για νικητή Περιφέρειας επηρεάζεται από το σιγουράκι των Warriors.

This post has been edited by RipCity: Oct 11 2018, 19:40

--------------------
Γιάννης Σφαιρόπουλος, 16 Απριλίου 2018: "Έχω βγάλει σύστημα ακόμη και στον ύπνο μου!"

Νίκος Παπαδογιάννης 1 Οκτωβρίου 2018: "O Βεζένκοφ είναι ο Βεζένκοφ και δεν είναι παρά μόνο ο Βεζένκοφ"

@ioannisdiam

+Quote Post
yorgos
post Oct 12 2018, 17:31
Post #94

Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(RipCity @ Oct 11 2018, 20:39 ) *
Τριτοτέταρτους φαντάζομαι εννοείς στη regular, άρα το κοιτάς λάθος αυτό. Για να δεις που τους βάζουν μεταξύ τους στη regular season θα δεις τις νίκες. Τους υπολογίζουν στις 8 νίκες διαφορά. Η απόδοση για νικητή Περιφέρειας επηρεάζεται από το σιγουράκι των Warriors.

Στις 5 νίκες διαφορά τους έχουν εκεί που βλέπω εγώ τους Λέικερς από τους Ρόκετς, που μου φαίνεται υπεραισιόδοξο. Τέλος πάντων, ίδωμεν, άντε να ξεκινήσει η σαιζόν να ξεχαρμανιάσουμε.

--------------------

+Quote Post

7 Pages V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th October 2018 - 04:39