• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

161 Pages V  « < 159 160 161  
Reply to this topicStart new topic
Προτάσεις για παίκτες/ρόστερ, Βγάλε τον GM που κρύβεις μέσα σου
Samurai13
post Jul 26 2018, 13:12
Post #2401

Pro (100~200)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 21,008
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος
Αγαπημένος Παίχτης: Καλαθης
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE (G-arenas @ Jul 26 2018, 13:58 ) *
φιλε ο αρτζι εφερε εκεινους τους παικτες με μπατζετ 200 χιλ ο καθε ενας. δηλαδη τι περιμενεις εσυ απο εναν προπονητη να σου φερει σε επιπεδο ευρωλιγκας με μπατζετ 200 χιλ? και με ξανθοπουλο, σκορδιλη και γιαννοπουλο?

επισης ο αρτζι με τους παικτες που εφερε εκανε μαγκα και τον τσαβι. λασμε, γκιστ, μασιουλις την πρωτη χρονια και τζειμς, ριβερς και σινγκλετον την επομενη θητεια του.

ο αρτζι με μηδεν μπατζετ, με ξανθοπουλο σκορδιλη και γιανοπουλο στην 12αδα ακου τωρα: εφτασε παρα μια νικη στο final 4 και με πολυ κοντρα διαιτησια και πηρε και νταμπλ απεναντι στην ομαδαρα του οσφπ που ειχε back2back ευρωλιγκες!!!

και συγκρινουμε τωρα τον παο του αρτζι με 5 μυρια μπατζετ που ειχε αντιπαλο την ομαδαρα του οσφπ με μπαρτζωκα και τον παο του τσαβι με 10 μυρια μπατζετ που εχει για αντιπαλο τον μισο οσφπ του σφαιρο που αν ηταν πληρεις θα χαναμε.

τι να λεμε τωρα ρε παιδια? εγω μιλαω με επιχειρηματα και σεις δεν μου λετε τιποτα οτι εχει πετυχει ο τσαβι!

α και τοτε το επιπεδο της ευρωλιγκας ηταν καλυτερο απο τωρα. για να μην ξεχνιομαστε.

αυτά που λες τα ακούω βερεσέ. ούτε ο ούκιτς ήρθε με 200 χιλιάρικα,ούτε ο κίτσεν (δεν θυμάμαι αν είχε βγει mvp στο ισραήλ),ούτε ο πάνκο (1ος σκόρερ στην ισπανία),ούτε ο άρμστρονγκ (με 300 παιχνίδια στο νβα). και οι άλλοι που ήρθαν στην πορεία επίσης δεν ήρθαν τσάμπα(μπανκς,λάσμε και αφήνω έξω τον καπόνο που τον έφερε μόνος του ο ΔΓ). το μπάτζετ τότε 5 εκατομμύρια μόνο εσύ το βγάζεις για να δικαιολογήσεις το τρισάθλιο μπάσκετ που έπαιξε η ομάδα.

νταμπλ πήρε ο ένας,νταμπλ πήρε κι ο άλλος (+1 πρωτάθλημα ακόμα ο δεύτερος). στο κύπελλο βέβαια τον έκανε μάγκα ο καπόνο που μπήκε μετά τη διακοπή έβαλε 8 ποντάκια και τον πάρκαρε στον πάγκο πάλι μετά. αλλά εκεί μάλλον θα ήταν προπονητική επιλογή του πεδουλάκη,ενώ ο πασκουάλ όταν έδινε τη μπάλα στον τζέιμς ήταν γιατί δεν είχε εναλλακτικό πλάνο. το ότι η ευρωλίγκα είναι καλύτερη τότε από τώρα δεν μπορείς να το κρίνεις εσύ,το σίγουρο είναι ότι τώρα είναι πολύ πιο δύσκολη αφού δεν υπάρχουν σάσαρι να κάνουν 0-10,ούτε πρόκομ,ούτε λιέτουβος ρίτας,ούτε η άλλη η πολωνέζικη κλπ.

επίσης γράφεις ότι ο παναθηναΪκός του πασκουάλ πήρε καταλάθως πλεονέκτημα έδρας 2 φορές (με μακράν θετικό πρόσημο νικών-ηττών που επί πεδουλάκη ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα) ότι κέρδιζε στο τέλος επειδή όλοι είχαν τραυματίες (μόνο ο παναθηναϊκός δεν έχει),ότι κέρδισε το πρωτάθλημα γιατί ο ολυμπιακός έπαιζε μισός (που δεν ισχύει κιόλας γιατί έπαιζαν όλοι και πέρσι και φέτος),αλλά δεν μας λες ότι το πρωτάθλημα που πήρε κόντρα στον ολυμπιακό, ο ολυμπιακός δεν είχε στον πρώτο τελικό τον πραγματικό mvp του f4(law) και στα άλλα 2 που έπαιξε ήταν σαν να μην το έχει. μονά ζυγά δικά σου,δεν πάει.

ο πεδουλάκης πήρε μπόλικες ευκαιρίες στην καριέρα του να σταθεί στην ευρωλίγκα και με εξαίρεση την πρώτη του χρονιά (χάρη στη στήριξη της διοίκησης που του έφερνε συνεχώς παίχτες μέχρι να καλύψει τις μεταγραφικές αστοχίες του) τις άλλες φορές παρουσίασε εκτρώματα που όχι απλά δεν έπαιζαν μπάσκετ (την πρώτη χρονιά σε εμάς κουτσά στραβά προς το τέλος έκανε κάποια καλά παιχνίδια),αλλά δεν κέρδιζαν κιόλας. εμείς προλάβαμε και τον διώξαμε,γιατί αλλιώς θα γράφαμε μαύρη σελίδα στην ιστορία μας αποκλειόμενοι από την πρώτη φάση (είμαστε οι μόνοι που δεν το έχουμε πάθει),ενώ η ούνιξ το έκανε αργά αφού ήδη την είχε ρίξει στα τάρταρα και δεν προλάβαινε να κάνει κάτι ο επόμενος. ακόμα και ο μέτριος πρίφτης με την ούνιξ έχει δείξει σαφώς μεγαλύτερο έργο

This post has been edited by Samurai13: Jul 26 2018, 13:14
Go to the top of the page

+Quote Post
green_sky
post Jul 26 2018, 13:13
Post #2402

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 15,090

-

QUOTE (G-arenas @ Jul 26 2018, 13:16 ) *
τι εννοεις οτι τα κανει γιατι θελει να απολυθει? αν ηθελε να απολυθει θα ειχε παραιτηθει ηδη! δεν θα γινοτα πρωτα ξεφτυλα και μετα απολυση. που θα ξαναβρει συμβολαιο ξανα? ουτε στην μπαγιερν του eurocup δεν θα βρει.
εχει αποτυχει ηδη και σε μπαρτσα και μεχρι τωρα και σε μας, αν κανει και μια τραγικη χρονια φετος παει τελειωσε στην ομπραντοιρο θα καταληξει! δεν ειναι χαζος ο τσαβι, απλως δεν ειναι προπονητης επιπεδου παναθηναικου.

QUOTE (stefkorner @ Jul 26 2018, 13:24 ) *
εσυ τον φανταζεσαι μου φαινεται σαν ενα υπαλληλο επιχειρησης που σκεφτεται οτι θα σταματησει να δουλευει,ωστε να αναγκασει το αφεντικο να τον απολυσει με αποζημιωση !
αν ηταν προπονητης σε καμια κινεζικη λιγκα αντε να δεχθω τον συλλογισμο σου!
αλλα η ευρωλιγκα ειναι ο καθρεφτης της δουλειας του ! απο εκει θα κριθει και η επομενη καλη δουλεια που θα βρει !οποτε θα βγει πολλαπλασια χαμενος ο ιδιος αν σκεφτει ετσι !
δεν θα παει να τους πει : ξερετε εχανα επιτηδες τα ματς ,απλα για να αποζημιωθω tongue.gif

Εννοω οτι προσπαθωντας να βαλω τον εαυτο μου στην θεση του Πασκουαλ ,βλεποντας τα λεφτα που ριχνουν αλλες ομαδες και δεν μιλαω μονο για τις γνωστες (ΤΣΣΚΑ,Φενερ κτλ) θα μου ανοιγε η ορεξη να παω σε εναν αλλο συλλογο που θα ειχε μεγαλυτερο μπατζετ ετσι ωστε να αυξησω τις πιθανοτητες μου για διακριση στην Ευρωλιγκα.
Υπο αυτο το πρισμα εμενα ο Πασκουαλ μου βγαζει μια διαθεση φυγης και "αδιαφοριας".Μπορει να ειμαι και λαθος.......
Θελουμε δεν θελουμε ομως το μπατζετ παιζει ρολο.Η Εφες πχ πηγε για πλακα και πηρε τον Πλαις,η Μακαμπι τα εχωσε για τον Γουιλμπεκιν η Αρμανι Νεντοβιτς και Τζεημς και κρατησε τους ψηλους , η Μπαρτσελονα δυο μυρια στον Κρις κτλ.
Εμεις οκ Καλαθης.Και μετα ?Οσο και να μην μας αρεσει το μπατζετ παιζει ρολο και λυνει τα χερια του προπονητη.
Οταν εισαι ο Πασκουαλ και τα βλεπεις ολα αυτα γυρω σου ,πιο κινητρο μπορει να εχεις για να κατσεις στον Παναθηναικο?
Οι πιθανοτητες επιτυχιας ειναι πολυ μικρες.
QUOTE (Nemesakos @ Jul 26 2018, 13:41 ) *
Οι της Εφές είπαν ότι δεν υπολογίζουν τον Μπράουν στην ομάδα. Οπότε θεωρώ ότι εφόσον μείνει ελεύθερος αυτόν θα κοιτάξει να πάρει η ομάδα.

Ο Μπραουν πραγματι ειναι μια περιπτωση που προφανως θα απασχολησει.

This post has been edited by green_sky: Jul 26 2018, 13:13

+Quote Post
Samurai13
post Jul 26 2018, 13:16
Post #2403

Pro (100~200)
Group Icon

-

QUOTE (green_sky @ Jul 26 2018, 14:13 ) *
Εννοω οτι προσπαθωντας να βαλω τον εαυτο μου στην θεση του Πασκουαλ ,βλεποντας τα λεφτα που ριχνουν αλλες ομαδες και δεν μιλαω μονο για τις γνωστες (ΤΣΣΚΑ,Φενερ κτλ) θα μου ανοιγε η ορεξη να παω σε εναν αλλο συλλογο που θα ειχε μεγαλυτερο μπατζετ ετσι ωστε να αυξησω τις πιθανοτητες μου για διακριση στην Ευρωλιγκα.
Υπο αυτο το πρισμα εμενα ο Πασκουαλ μου βγαζει μια διαθεση φυγης και "αδιαφοριας".Μπορει να ειμαι και λαθος.......
Θελουμε δεν θελουμε ομως το μπατζετ παιζει ρολο.Η Εφες πχ πηγε για πλακα και πηρε τον Πλαις,η Μακαμπι τα εχωσε για τον Γουιλμπεκιν η Αρμανι Νεντοβιτς και Τζεημς και κρατησε τους ψηλους , η Μπαρτσελονα δυο μυρια στον Κρις κτλ.
Εμεις οκ Καλαθης.Και μετα ?Οσο και να μην μας αρεσει το μπατζετ παιζει ρολο και λυνει τα χερια του προπονητη.
Οταν εισαι ο Πασκουαλ και τα βλεπεις ολα αυτα γυρω σου ,πιο κινητρο μπορει να εχεις για να κατσεις στον Παναθηναικο?

καλά κι αυτές όλες οι ομάδες βέβαια στο τέλος κάτω από τον παναθηναϊκό θα είναι και οι μισές (για να μην πω όλες και είμαι απόλυτος,με τη μπαρτσελόνα έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν ξέρεις,) θα είναι εκτός 8αδας.

+Quote Post
G-arenas
post Jul 26 2018, 13:20
Post #2404

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 13,665
Αγαπημένη Ομάδα: pao,apollon patras,knicks
Αγαπημένος Παίχτης: Gilbert Arenas

-

QUOTE (The Mailman @ Jul 26 2018, 14:03 ) *
Ο Πασκουάλ θεωρείται για μένα της φιλοσοφικής και της θεωρίας , έχει δυνατές απόψεις για το άθλημα και πάμπλουτες γνώσεις. Είναι καλός άνθρωπος, μορφωμένος με πτυχίο, σοβαρός και μετρημένος. Μέχρι εδώ όλα καλά...
Από εκεί και πέρα είναι αργός στις κινήσεις του την ώρα που κυλάει ένα ματς, δεν είναι αυτός ο τύπος που θα κάνει την θεωρία πράξη την στιγμή που πρέπει, είναι αυτός που αναπτύσσει θεωρίες για να τις εφαρμόζουν άλλοι στην ουσία που μπορεί να έχουν και λιγότερες γνώσεις απ τον Πασκουάλ αλλά είναι πιο οξυδερκείς στο απρόοπτο και σε κάτι που εξελίσσεται εκτός πλάνου. Το μεγάλο πρόβλημα του Πασκουάλ είναι αυτό, ότι αν χαθεί το πλάνο, χάνεται. Για την στελέχωση του ρόστερ ότι και να γράψω είναι λίγο, κακός μάνατζερ.
Προσωπικά θεωρώ ότι θα ταίριαζε σε καμία ομάδα όπως Bayern λόγω ιδιοσυγκρασίας της χώρας και την γενικότερη φιλοσοφία που ακολουθούν οι Γερμανοί κτλ, δεν τον έχω για μεγάλα πράγματα.. 2 χρόνια το έδειξε με τον πιο εμφανέστατο τρόπο, στο αντίστοιχο διάστημα ο ταβερνιάρης όπως τον έλεγαν κάποιοι λάσο είχε πολύ μεγαλύτερη εξέλιξη ..

ακριβως αυτο θεωρω και εγω. το χω ξαναγραψει πιο παλια νομιζω. πλεον δεν νοειται προπονητης να μην ρισκαρει να αλλαξει 2 πραματα μεσα στο γηπεδο ενω χανει π.χ 10 ποντους 5 λεπτα πριν την ληξη. δενει και με το οτι ειναι κακιστος στην δομηση ροστερ και οτι δεν εχει ματι και τελος.

ειναι ρομαντικος του αθληματος ο τσαβι. απο αυτους που διαβαζουν απειρα αλλα που αν βγουν εξω δεν μπορουν να αποδωσουν αυτα που ξερουν.

π.χ ο αρτζι ουτε που βλεπει τον τσαβι σε γνωσεις σε μπασκετ, αλλα ο αρτζι βλεπει παικτες, ειναι αριστος στην δομηση και δεν φοβαται ποτε να ρισκαρει κατι αν δεν παει καλα. η νοοτροπια ειναι η διαφορα. και γενικα και σε παικτες και σε προπονητες η νοοτροπια και το θαρρος ξεχωριζει παικτες απο παικταραδες και παικτακια.

ποσους εχουμε δει παικτες να εχουν ταλενταρα, αλλα να μην εχουν την διψα και την νοοτρπια να βγουν μπροστα και να κερδισουν. βλεπε παπαλουκα σπανουλη και δδ.

+Quote Post
green_sky
post Jul 26 2018, 13:21
Post #2405

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 15,090

-

QUOTE (Samurai13 @ Jul 26 2018, 14:16 ) *
καλά κι αυτές όλες οι ομάδες βέβαια στο τέλος κάτω από τον παναθηναϊκό θα είναι και οι μισές (για να μην πω όλες και είμαι απόλυτος,με τη μπαρτσελόνα έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν ξέρεις,) θα είναι εκτός 8αδας.

Συμφωνα με το προσφατο παρελθον αυτο το σεναριο που γραφεις σαφως και εχει πιθανοτητες να συμβει.
Μπορει ομως και να μην συμβει.Μπορει επισης στην οκταδα να ειναι μονο μια Ελληνικη ομαδα.......Ολα πιθανα.

+Quote Post
pan24
post Jul 26 2018, 13:23
Post #2406

Moderator ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 15,107
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ

-

Ωραια ολα αυτα για την συγκριση Πεδουλακη-Πασκουαλ αλλα εκτος οτι εχουν αναλυθει πολλες φορες,τι σχεση εχουν με αυτο το τοπικ;

--------------------

+Quote Post
G-arenas
post Jul 26 2018, 13:39
Post #2407

Group Icon

-

QUOTE (green_sky @ Jul 26 2018, 14:13 ) *

ναι αλλα δεν παιζει ρολο το μπατζετ παντα. ο οσφπ παντα με μικρο μπατζετ κατεβαινει και παει πολυ καλα ευρωλιγκα. η ζαλγκιρις φετος, η μακαμπι το 14 η μπασκονια και η κουμπαν το 16.

θελω να πω οτι η ομαδα η σωστη και 3-4 μυρια λιγοτερα μπατζετ να εχει, αν ειναι σωστα δομημενη και ψαγμενη με παικτες που κολλανε μεταξυ τους και ταυτοχρονα πολυ δουλεμενη, τοτε αυτη θα παει μπροστα και οχι το τσιρκο της εφες και της αρμανι που δεν εχουν και την φανελα το γηπεδο και τον κοσμο των αλλων ομαδων. την δυναμικη.

ο τσαβι τωρα αν θελει να εχει 30 μυρια μπατζετ οπως στην μπαρτσα και να παιρνει τους καλυτερους τοτε οντως δεν εχει θεση εδω. αλλα μαντεψε καμια ομαδα που εχει τετοιο μπατζετ δεν θα παρει τον τσαβι. οποτε ο τσαβι αν θελει να ξαναπαει σε τετοια ομαδα πρεπει να αποδειξει την αξια του σε αλλα μπατζετ οπως εκαναν ολοι οι κορυφαιοι προπονητες: ζοτς, ιτουδης, σαρς μπαρτζω, μπλατ, περασοβιτς, ιβκοβιτς ακομα και τρινκιερι και πλαθα εχουν δειξει πολλες καλες δουλειες. μονο ο τσαβι πηρε ετοιμες ομαδες με μπατζετ τεραστια χωρις να αποδειξει κατι καλο.

QUOTE (Samurai13 @ Jul 26 2018, 14:12 ) *
αυτά που λες τα ακούω βερεσέ. ούτε ο ούκιτς ήρθε με 200 χιλιάρικα,ούτε ο κίτσεν (δεν θυμάμαι αν είχε βγει mvp στο ισραήλ),ούτε ο πάνκο (1ος σκόρερ στην ισπανία),ούτε ο άρμστρονγκ (με 300 παιχνίδια στο νβα). και οι άλλοι που ήρθαν στην πορεία επίσης δεν ήρθαν τσάμπα(μπανκς,λάσμε και αφήνω έξω τον καπόνο που τον έφερε μόνος του ο ΔΓ). το μπάτζετ τότε 5 εκατομμύρια μόνο εσύ το βγάζεις για να δικαιολογήσεις το τρισάθλιο μπάσκετ που έπαιξε η ομάδα.

νταμπλ πήρε ο ένας,νταμπλ πήρε κι ο άλλος (+1 πρωτάθλημα ακόμα ο δεύτερος). στο κύπελλο βέβαια τον έκανε μάγκα ο καπόνο που μπήκε μετά τη διακοπή έβαλε 8 ποντάκια και τον πάρκαρε στον πάγκο πάλι μετά. αλλά εκεί μάλλον θα ήταν προπονητική επιλογή του πεδουλάκη,ενώ ο πασκουάλ όταν έδινε τη μπάλα στον τζέιμς ήταν γιατί δεν είχε εναλλακτικό πλάνο. το ότι η ευρωλίγκα είναι καλύτερη τότε από τώρα δεν μπορείς να το κρίνεις εσύ,το σίγουρο είναι ότι τώρα είναι πολύ πιο δύσκολη αφού δεν υπάρχουν σάσαρι να κάνουν 0-10,ούτε πρόκομ,ούτε λιέτουβος ρίτας,ούτε η άλλη η πολωνέζικη κλπ.

επίσης γράφεις ότι ο παναθηναΪκός του πασκουάλ πήρε καταλάθως πλεονέκτημα έδρας 2 φορές (με μακράν θετικό πρόσημο νικών-ηττών που επί πεδουλάκη ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα) ότι κέρδιζε στο τέλος επειδή όλοι είχαν τραυματίες (μόνο ο παναθηναϊκός δεν έχει),ότι κέρδισε το πρωτάθλημα γιατί ο ολυμπιακός έπαιζε μισός (που δεν ισχύει κιόλας γιατί έπαιζαν όλοι και πέρσι και φέτος),αλλά δεν μας λες ότι το πρωτάθλημα που πήρε κόντρα στον ολυμπιακό, ο ολυμπιακός δεν είχε στον πρώτο τελικό τον πραγματικό mvp του f4(law) και στα άλλα 2 που έπαιξε ήταν σαν να μην το έχει. μονά ζυγά δικά σου,δεν πάει.

ο πεδουλάκης πήρε μπόλικες ευκαιρίες στην καριέρα του να σταθεί στην ευρωλίγκα και με εξαίρεση την πρώτη του χρονιά (χάρη στη στήριξη της διοίκησης που του έφερνε συνεχώς παίχτες μέχρι να καλύψει τις μεταγραφικές αστοχίες του) τις άλλες φορές παρουσίασε εκτρώματα που όχι απλά δεν έπαιζαν μπάσκετ (την πρώτη χρονιά σε εμάς κουτσά στραβά προς το τέλος έκανε κάποια καλά παιχνίδια),αλλά δεν κέρδιζαν κιόλας. εμείς προλάβαμε και τον διώξαμε,γιατί αλλιώς θα γράφαμε μαύρη σελίδα στην ιστορία μας αποκλειόμενοι από την πρώτη φάση (είμαστε οι μόνοι που δεν το έχουμε πάθει),ενώ η ούνιξ το έκανε αργά αφού ήδη την είχε ρίξει στα τάρταρα και δεν προλάβαινε να κάνει κάτι ο επόμενος. ακόμα και ο μέτριος πρίφτης με την ούνιξ έχει δείξει σαφώς μεγαλύτερο έργο

δηλαδη ο τσαβι που ειχε περσυ 9,5 μυρια μπατζετ με συμβολαια 2,1 του νικ, 1,2 του κρις και γενικα το μικροτερο συμβολαιο ηταν αυτο του λεκα με 500 χιλιαρικα(400 συν 150 το μπαι αουτ), ενω ο αρτζι ειχε τον μασιουλις τον 3ο καλυτερο του παικτη δηλαδη με 350 χιλ συμβολαιο δεν ειχε 5 μυρια?

φιλε εγω μιλαω με επιχειρηματα και συ οχι. ναι ο αρτζι την 1η χρονια ειχε 5 μυρια μπατζετ. αυτη ειναι η αληθεια. και πηγε τελεια σε σχεση με τσαβι.

επισης δεν μου ειπες για ουκιτς κλπ για κιτσεν και αρμστρονγκ μου ελεγες. να ξερουμε και τι ρωταμε ετσι? ναι τοσα εδωσε για κιτσεν κανα 300αρι για τον αστροναυτη ενω για πανκο 500. 500 για τον MVP του ισπανικου πρωταθληματος την στιγμη που ο τσαβι εδωσε 500 για τον ντενμον!!!

επισης τον αρτζι καμια διοικηση δεν τον στηριξε. πηρε μια ομαδα καμενη. με πολυ μικρο μπατζετ και την πηγε μεχρι εκει που κανενας αλλος δεν την πηγε απο τοτε που εφυγε ο ζοτς. τις αλλες χρονιες η ομαδα ουτε τον στηριξε ουτε του εδωσε ευκαιριες.

στην ουνικς απετυχε ναι. ποτε δεν ειπα οτι ο αρτζι ειναι κορυφαιος προπονητης. εσεις λετε αντιθετα οτι ο ισπανος γκουρου ειναι κορυφαιος. οποτε αλλοι δεν ξερετε τι λετε και οχι εγω. εγω κανω συγκριση του τσαβι και του αρτζι στον παο.

επισης τι φαση ειναι αυτη που λες οτι ο αρτζι δεν εφερε καλους παικτες? κρις,ριβερς, τζειμς, γκιστ, μασιουλις και λασμε! σου εγραψα 6 κορυφαιους που εφερε συν μπραμο(με 350 χιλ) που ειναι δικος του παικτης απο το περιστερι. και ποσους ακομα ανακαλυψε και εφτιαξε γενικα.

ο τσαβι σε μας ποιους εφερε? ασε θα σου πω εγω: κανεναν. και ανατρεχει σε λιστες του 2012 του αρτζι για να φερει λασμε και να φτιαξει την τακτικη του αρτζι με 4-5 γκιστ-λασμε. κορυφαιος προπονητης.

εγω το σταματω εδω δεν υπαρχει και λογος αλλωστε. ειμαστε και σε τοπικ μεταγραφων.

+Quote Post
Samurai13
post Jul 26 2018, 13:50
Post #2408

Pro (100~200)
Group Icon

-

QUOTE (G-arenas @ Jul 26 2018, 14:39 ) *
ναι αλλα δεν παιζει ρολο το μπατζετ παντα. ο οσφπ παντα με μικρο μπατζετ κατεβαινει και παει πολυ καλα ευρωλιγκα. η ζαλγκιρις φετος, η μακαμπι το 14 η μπασκονια και η κουμπαν το 16.

θελω να πω οτι η ομαδα η σωστη και 3-4 μυρια λιγοτερα μπατζετ να εχει, αν ειναι σωστα δομημενη και ψαγμενη με παικτες που κολλανε μεταξυ τους και ταυτοχρονα πολυ δουλεμενη, τοτε αυτη θα παει μπροστα και οχι το τσιρκο της εφες και της αρμανι που δεν εχουν και την φανελα το γηπεδο και τον κοσμο των αλλων ομαδων. την δυναμικη.

ο τσαβι τωρα αν θελει να εχει 30 μυρια μπατζετ οπως στην μπαρτσα και να παιρνει τους καλυτερους τοτε οντως δεν εχει θεση εδω. αλλα μαντεψε καμια ομαδα που εχει τετοιο μπατζετ δεν θα παρει τον τσαβι. οποτε ο τσαβι αν θελει να ξαναπαει σε τετοια ομαδα πρεπει να αποδειξει την αξια του σε αλλα μπατζετ οπως εκαναν ολοι οι κορυφαιοι προπονητες: ζοτς, ιτουδης, σαρς μπαρτζω, μπλατ, περασοβιτς, ιβκοβιτς ακομα και τρινκιερι και πλαθα εχουν δειξει πολλες καλες δουλειες. μονο ο τσαβι πηρε ετοιμες ομαδες με μπατζετ τεραστια χωρις να αποδειξει κατι καλο.

δηλαδη ο τσαβι που ειχε περσυ 9,5 μυρια μπατζετ με συμβολαια 2,1 του νικ, 1,2 του κρις και γενικα το μικροτερο συμβολαιο ηταν αυτο του λεκα με 500 χιλιαρικα(400 συν 150 το μπαι αουτ), ενω ο αρτζι ειχε τον μασιουλις τον 3ο καλυτερο του παικτη δηλαδη με 350 χιλ συμβολαιο δεν ειχε 5 μυρια?

φιλε εγω μιλαω με επιχειρηματα και συ οχι. ναι ο αρτζι την 1η χρονια ειχε 5 μυρια μπατζετ. αυτη ειναι η αληθεια. και πηγε τελεια σε σχεση με τσαβι.

επισης δεν μου ειπες για ουκιτς κλπ για κιτσεν και αρμστρονγκ μου ελεγες. να ξερουμε και τι ρωταμε ετσι? ναι τοσα εδωσε για κιτσεν κανα 300αρι για τον αστροναυτη ενω για πανκο 500. 500 για τον MVP του ισπανικου πρωταθληματος την στιγμη που ο τσαβι εδωσε 500 για τον ντενμον!!!

επισης τον αρτζι καμια διοικηση δεν τον στηριξε. πηρε μια ομαδα καμενη. με πολυ μικρο μπατζετ και την πηγε μεχρι εκει που κανενας αλλος δεν την πηγε απο τοτε που εφυγε ο ζοτς. τις αλλες χρονιες η ομαδα ουτε τον στηριξε ουτε του εδωσε ευκαιριες.

στην ουνικς απετυχε ναι. ποτε δεν ειπα οτι ο αρτζι ειναι κορυφαιος προπονητης. εσεις λετε αντιθετα οτι ο ισπανος γκουρου ειναι κορυφαιος. οποτε αλλοι δεν ξερετε τι λετε και οχι εγω. εγω κανω συγκριση του τσαβι και του αρτζι στον παο.

επισης τι φαση ειναι αυτη που λες οτι ο αρτζι δεν εφερε καλους παικτες? κρις,ριβερς, τζειμς, γκιστ, μασιουλις και λασμε! σου εγραψα 6 κορυφαιους που εφερε συν μπραμο(με 350 χιλ) που ειναι δικος του παικτης απο το περιστερι. και ποσους ακομα ανακαλυψε και εφτιαξε γενικα.

ο τσαβι σε μας ποιους εφερε? ασε θα σου πω εγω: κανεναν. και ανατρεχει σε λιστες του 2012 του αρτζι για να φερει λασμε και να φτιαξει την τακτικη του αρτζι με 4-5 γκιστ-λασμε. κορυφαιος προπονητης.

εγω το σταματω εδω δεν υπαρχει και λογος αλλωστε. ειμαστε και σε τοπικ μεταγραφων.

πάρε αυτό γι αρχή γιατί επαναλαμβάνεις συνεχώς κάτι περί 30 εκατομμυρίων στη μπαρτσελόνα.
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/ta...ur.3431455.html
10 στον παναθηναϊκό,12 εκεί όταν το πήρε με 2 ήττες όλη τη χρονιά

και θα βρω και του πεδουλάκη που κάτω από 8 δεν ήταν σίγουρα,μιας και γρήγορα γρήγορα μου έρχονται στο μυαλό το 1,5 του διαμαντίδη,τα 900 του ούκιτς,το συμβόλαιο του σχορτσιανίτη,ο τσαρτσαρής κλπ. και τη δεύτερη χρονιά ακόμα παραπάνω φυσικά με φώτση,τους παππά,γιάνκοβιτς κλπ

+Quote Post
G-arenas
post Jul 26 2018, 14:29
Post #2409

Group Icon

-

QUOTE (Samurai13 @ Jul 26 2018, 14:50 ) *
πάρε αυτό γι αρχή γιατί επαναλαμβάνεις συνεχώς κάτι περί 30 εκατομμυρίων στη μπαρτσελόνα.
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/ta...ur.3431455.html
10 στον παναθηναϊκό,12 εκεί όταν το πήρε με 2 ήττες όλη τη χρονιά

και θα βρω και του πεδουλάκη που κάτω από 8 δεν ήταν σίγουρα,μιας και γρήγορα γρήγορα μου έρχονται στο μυαλό το 1,5 του διαμαντίδη,τα 900 του ούκιτς,το συμβόλαιο του σχορτσιανίτη,ο τσαρτσαρής κλπ. και τη δεύτερη χρονιά ακόμα παραπάνω φυσικά με φώτση,τους παππά,γιάνκοβιτς κλπ

δεν ξερω αν ισχυουν τα ποσα γιατι και κατι φενερ με 11 μυρια την εχει. ασε που το 12 εχει οσφπ με 11 μυρια και μπαρτσα με 13. κατι δεν στεκει καλα.

βεβαια εγω δεν εννοουσα τα 30 μυρια ως πραγματικο ποσο αλλα ως υπερβολη για να δειξω οτι ειχε μαζι με τσσκα παντα το μεγαλυτερο μπατζετ στην ευρωπη. αλλα ακομα και αυτα τα ποσα λιγα φαινονται.

+Quote Post
Johnny Marv
post Jul 26 2018, 15:26
Post #2410

A1 (200~500)
Group Icon

Member No.: 21,001
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Αγαπημένος Παίχτης: James Harden

-

Πως είναι δυνατόν να συγκρίνεται τσαβι με πεδουλακη ; Δλδ προτιμάτε τον αρτζι των 60 πόντων στα καλά του ; Είχε σιγκλετον , τζεημς , ριβερς , καλαθη (σούπερ επιθετική ομάδα) και φτάναμε μέχρι τους 60 πόντους σε κάθε ματς . Τι λέμε τώρα ... ο οσφπ 40αρα μας έριξε τα ξεχνάτε ;; Οκ ούτε εγώ τρελενομαι με τσαβι αλλά στη θέση του θα προτιμούσα μόνο Σάρας-ζοτς άντε και Ιτούδη . Όλοι οι άλλοι είναι πολλές κλάσεις χειρότεροι . Και το σύνολο του μπλατ θα δούμε στη πράξη τι θα κάνει γιατί αν και έχει καλή περιφέρεια , στους ψηλούς μπάζει

+Quote Post
pan24
post Jul 26 2018, 17:13
Post #2411

Moderator ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 15,107
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ

-

Το συγκεκριμένο topic δημιουργήθηκε ώστε την καλοκαιρινή περίοδο που το ρόστερ συνήθως αλλάζει σε μεγάλο βαθμό να μπορούμε να κάνουμε τις (συνήθως μη ρεαλιστικές smiley.gif ) προτάσεις μας χωρίς να χάνεται η συζήτηση γύρω από τις πραγματικές κινήσεις της ομάδας και τις φήμες γύρω από αυτές.

Όμως όταν το ρόστερ είναι σε μεγάλο βαθμό ολοκληρωμένο όπως τώρα η συζητήσεις γύρω από τις προτάσεις μας και οι συζητήσεις γύρω απο τις φήμες συνήθως ταυτίζονται.

Έτσι αποφασίσαμε να κλειδώσει το συγκεκριμένο topic και όλη η συζήτηση να συνεχίσει στο άλλο μεταγγραφικό topic,στο οποίο από τώρα και μέχρι τα τέλη της σεζόν θα γίνεται η όποια μεταγγραφική συζήτηση.

Το παρόν topic θα ανοίξει πάλι στα τέλη της άνοιξης, όπου τότε η συζήτηση για ριζικές αλλαγές στο ρόστερ θα ξαναβρίσκεται στην επικαιρότητα.

--------------------

+Quote Post

161 Pages V  « < 159 160 161
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th October 2018 - 12:02