• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
Darts, γιατί μπορείς πάντα να καείς περισσότ
Magnus92
post Feb 6 2019, 13:40
Post #61

All-star (2000~3000)
Group Icon

Group: Players
From: Θεσσαλονικη
Member No.: 6,858
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιαδα Αλεξανδρουπολης, Sacramento Kings
Αγαπημένος Παίχτης: Mike Bibby, 3D , Saras , Teodosic , Mulaomerović
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Αποσύρθηκε όντως ο Γκαρυ, και το σύστημα που έφτιαξαν για αντικατάσταση απο αλλον παικτη σε καθε ματς, ο οποιος δεν θα βαθμολογείται μου φαίνεται εξαιρετικά ηλίθια ιδέα...

Και την ίδια άποψη θα έχουν, λογικά, και όσοι θα παιξουν με παικτες τυπου VdB ή Hopp, και μπορουν κάλλιστα να χάσουν βαθμούς... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απλά δεν εκαναν αντικατασταση με εναν παικτη, στην χειροτερη αυτον που ηταν επομενος στο ΟοΜ.

--------------------
Novus Nota web Radio

Γιατί με λίγη όμορφη μουσική, με κατανόηση και ειλικρίνεια, και ακόμη περισσότερο με καλή παρέα, ο κόσμος μας πάντα γίνεται ένα «κλικ» καλύτερος…

Ο χωροχρονος ειναι 4-διαστατη επιφανεια σε πενταδιαστατο χωρο, με καμπυλωσεις γυρω απο τη μαζα ( για καποιους που δεν ξερουν... )
Go to the top of the page

+Quote Post
aegeansheed
post Feb 6 2019, 16:50
Post #62

Moderator NBA Forum
Group Icon

Group: Super Moderators
From: c:/my documents/nba
Member No.: 197
Αγαπημένος Παίχτης: ::::::: Τhe Dirty Thirty

-

QUOTE(Magnus92 @ Feb 6 2019, 13:40 ) *
Αποσύρθηκε όντως ο Γκαρυ, και το σύστημα που έφτιαξαν για αντικατάσταση απο αλλον παικτη σε καθε ματς, ο οποιος δεν θα βαθμολογείται μου φαίνεται εξαιρετικά ηλίθια ιδέα...

Και την ίδια άποψη θα έχουν, λογικά, και όσοι θα παιξουν με παικτες τυπου VdB ή Hopp, και μπορουν κάλλιστα να χάσουν βαθμούς... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απλά δεν εκαναν αντικατασταση με εναν παικτη, στην χειροτερη αυτον που ηταν επομενος στο ΟοΜ.

O Gary κινείται σε ρυθμούς Μπάρνυ δυστυχώς, το σχολιάσαμε πολλές φορές μέσα στη χρονιά, το στήριζε και ο ίδιος με τις δηλώσεις του στα postgame των δύο τελευταίων major της χρονιάς...
Όντως περίεργο το format. Πιστεύω ότι κάπου μέσα στη PDC ο Whitlock δεν συζητιέται με τόσο ενθουσιασμό όσο παλαιότερα, θα μπορούσε να ήταν η προφανής επιλογή αντικατάστασης βάσει του OoM, αλλά δεν ήταν το μόνο snub. Ian White, μας λέει κάτι; Θα έπρεπε μάλλον να ήταν και αυτός στο substitution kit. Πιστεύω ότι η PDC πάει να το κάνει όσο πιο τηλεοπτικό μπορεί να γίνει, προμοτάροντας one-off events με έντονο το local στοιχείο, κάτι που ούτως ή άλλως συμβαδίζει με τη γενικότερη στρατηγική που έχει αναπτύξει τελευταία κάνοντας ευρύ άνοιγμα σε παίκτες. Πολλές ευκαιρίες για όλους. Θέλουμε το φρέσκο, το καινούριο. Ήθελα κι εγώ να μην αχρηστευτεί το hype του Aspinal, από την άλλη είχαμε και κουλά, όπως η παρουσία του Humphries, που για μένα είναι μια premature επιλογή σε σχέση με άλλα μεγαλύτερα ονόματα που έμειναν έξω. Το καλό είναι ότι παιδιά όπως ο Dimitri και ο DeZwaan που θα μπορούσαν να σταθούν πολλοί καλά στο stage της Premier θα έμεναν έξω πριν, τώρα θα μπορέσουν να τεστάρουν τον εαυτό τους και η PDC/Sky αυτούς στα considerations της επόμενης χρονιάς.

--------------------

+Quote Post
SG3ptshooter
post Feb 6 2019, 17:51
Post #63

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Enfield Tennis Academy
Member No.: 7,478
Αγαπημένη Ομάδα: Testament
Αγαπημένος Παίχτης: πόση ώρα έχεις να σου λέω;
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

Έχει το ενδιαφέρον του αυτό που θα δούμε ως fans των ανερχόμενων, αλλά δε μ' αρέσει που θα "υποβιβαστεί" στα μισά μόνο ένας και που θα δούμε μια Premier με εννιά παίκτες πρακτικά και άνισο επίπεδο ανταγωνισμού που καθορίζεται με τυχαίο παράγοντα. Αλλά και ποιον να βάλεις; Ο Whitlock στο masters πάλι τίποτα, ο Chisnall χρειάζεται ένα καλό finish ακόμα, ο White για contender έπρεπε να μπει, είναι άμαθος ακόμα στα tv events το καμάρι μου tongue.gif , τι δουλειά έχει ως full μέλος Premier, να πω την αλήθεια κι ας επαναλαμβάνομαι, ήμουν σίγουρος πως θα έβαζαν το Durrant με το έτσι θέλω.

Χωρίς Gary -και με RvB όπως αυτόν του τελευταίου εξαμήνου- έχασα τη μισή μου φόρα για το event. Θα δούμε αποθέωση JdZ στο Rotterdam όμως. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Magnus92
post Feb 14 2019, 13:12
Post #64

All-star (2000~3000)
Group Icon

-

Και όσο πράσινοι και κόκκινοι αλληλοσφάζονται για σφυριχτρες και εσωρουχα, εμείς πάμε για δεύτερη αγωνιστική Premier League.

Τα ματς :
Peter Wright-Michael Smith
Rob Cross-James Wade
Raymond van Barneveld-Gerwyn Price
Daryl Gurney-Glen Durrant
Mensur Suljović-Michael van Gerwen

Δυσκολα θα παρουμε κατι απο το σημερινο ματς με Σμιθ.
Στα άλλα, βλέπω Wade να νικάει τον Cross σαν την μονη εκπληξη της βραδιάς...

--------------------
Novus Nota web Radio

Γιατί με λίγη όμορφη μουσική, με κατανόηση και ειλικρίνεια, και ακόμη περισσότερο με καλή παρέα, ο κόσμος μας πάντα γίνεται ένα «κλικ» καλύτερος…

Ο χωροχρονος ειναι 4-διαστατη επιφανεια σε πενταδιαστατο χωρο, με καμπυλωσεις γυρω απο τη μαζα ( για καποιους που δεν ξερουν... )

+Quote Post
aegeansheed
post Feb 14 2019, 13:31
Post #65

Moderator NBA Forum
Group Icon

From: c:/my documents/nba
Member No.: 197
Αγαπημένος Παίχτης: ::::::: Τhe Dirty Thirty

-

QUOTE(Magnus92 @ Feb 14 2019, 13:12 ) *
Και όσο πράσινοι και κόκκινοι αλληλοσφάζονται για σφυριχτρες και εσωρουχα, εμείς πάμε για δεύτερη αγωνιστική Premier League.

Τα ματς :
Peter Wright-Michael Smith
Rob Cross-James Wade
Raymond van Barneveld-Gerwyn Price
Daryl Gurney-Glen Durrant
Mensur Suljović-Michael van Gerwen

Δυσκολα θα παρουμε κατι απο το σημερινο ματς με Σμιθ.
Στα άλλα, βλέπω Wade να νικάει τον Cross σαν την μονη εκπληξη της βραδιάς...

Η ευχή μου laugh.gif είναι να χάνουν Wade/Gurney/Price και να κερδιζουν οι άλλοι. Απόψε θέλω να δω "KD" Durrantula κι οπωσδήποτε μία νίκη Barney πριν το double header στην Ολλανδία.

--------------------

+Quote Post
Magnus92
post Feb 15 2019, 14:54
Post #66

All-star (2000~3000)
Group Icon

-

Τα είδα τα χθεσινά ματσάκια, εκτός του MvG , που βλέπω πως κέρδισε σχετικά άνετα.

Ο παιχταράς μου, έκανε ανατροπή καθώς έχανε 4-1, το γύρισε 6-5 και έφτασε κοντά και στο να το καθαρίσει, αλλά εν τέλει νομίζω ότι και με το Χ δεν είναι δυσαρεστημένος. Ο Σμιθ δεν ήταν σε καλή βραδιά, και έχασε αρκετά τσεκαουτ.

Ο Cross σε αρκετά καλό βράδυ, αν και βρέθηκε πίσω στην αρχή, καθάρισε εύκολα τον Wade, o Barney έκανε τεράστιο comeback από 6-2 και πήρε τον πρώτο του βαθμό στο τουρνουά.
Στο τελευταίο ματς που είδα, αυτό του Gurney με τον Ντουραντ, παίχθηκαν τα πιο ποιοτικά darts της βραδιάς, εξαιρετικοί Μ.Ο. και από τους δύο, και οι δύο ήταν στο 100. Την διαφορά την έκαναν τα τσεκάουτ, με τον Gurney να είναι στο εκπληκτικό 78% ενώ ο Ντουράντ μόλις 25%, και αυτό έφερε την μεγάλη διαφορά, το ματς δεν ήταν για 7-3.

Την άλλη Πέμπτη παίζουμε με τον (φαινομενικά) πιο αδύναμο παίκτη από τους Guest, και πρέπει να πάρουμε οπωσδήποτε την πρώτη μας νίκη.
Αλλά έχουμε καιρό μέχρι τότε να τα ξαναπούμε smile.gif

--------------------
Novus Nota web Radio

+Quote Post
SG3ptshooter
post Feb 15 2019, 21:09
Post #67

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Enfield Tennis Academy
Member No.: 7,478
Αγαπημένη Ομάδα: Testament
Αγαπημένος Παίχτης: πόση ώρα έχεις να σου λέω;
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

A ρε KD, λες και δε στηρίζαμε ήδη full... Την Κυριακή έφτασε πολύ κοντά στον πρώτο του PDC τίτλο το πρώτο ΣΚ ως επαγγελματίας και τον πετάνε Premier και έριξε κατοστάρικο και μεγαλύτερο avg του Gurney παρά την αστοχία στα finishes και το unsustainable ποσοστό του άλλου παράλληλα. Αν δεν κατέβει ο Gary ούτε στο UK Open ξέρω ποιον θέλω στο πρώτο major του '19. laugh.gif

Ο MvG έχασε προχτές απ' την Κλεϊτονάρα πρώτη φορά μετά το Players Championship finals κι ενώ είχε 20+ σερί νίκες. O Mensur δεν την πάει καλά την Premier δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο πολύ, τα avg τα βρίσκει, timing δεν έχει μία. Ο Smith μετά από τη νέα ήττα από MvG, το μέτριο πρώτο ΣΚ και τα.. νευράκια για το κοινό που δεν τον στήριζε χτες θα συνεχίσει το randomness για ένα διάστημα. Τον πόντο στον RvB τον έδωσαν τα χουλιγκάνια μας, αλλά με τέτοιους μέσους όρους δε θα έρθουν πολλοί ακόμα μακριά απ' την έδρα μας. Δεν έμεινε παίκτης άποντος ήδη και ο μόνος με 2/2 είναι το μεγάλο φαβορί.

Την άλλη Πέμπτη παίζουμε με τον (φαινομενικά) πιο αδύναμο παίκτη από τους Guest

λόγω έδρας και ηλικίας επέλεξαν το Lennon, μαζί με το Humphries που παίζει μετά διεκδικούν προκαταβολικά τον τίτλο του λιγότερο επικίνδυνου παίκτη απ' τους 9 (Χριστόφορους) κοντέντερς, όντως. Είναι ωραίος παίκτης αλλά ταβανιάζει εύκολα, ακόμα έστω. Και ο Dobey και ο Durrant δείξαν ότι μπορούν, αλλά ήταν κάτι που το περιμέναμε νομίζω. Το επόμενο επικό guest θα είναι η εντός έδρας υποδοχή Hendo στο Aberdeen, που παίζει μάλιστα με τον MvG!

(o JdZ παίζει με... Cross rolleyes.gif )

--------------------

+Quote Post
Magnus92
post Feb 17 2019, 22:16
Post #68

All-star (2000~3000)
Group Icon

-

QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 15 2019, 21:09 ) *
A ρε KD, λες και δε στηρίζαμε ήδη full... Την Κυριακή έφτασε πολύ κοντά στον πρώτο του PDC τίτλο το πρώτο ΣΚ ως επαγγελματίας

Καλομελέτα και τον πήρε και τον πρώτο του σήμερα biggrin.gif

--------------------
Novus Nota web Radio

+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th February 2019 - 06:29