• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic
Βαγγέλης Ιωάννου - Δημήτρης Χατζηγεωργίου, Το δίδυμο φωτιά
mephisto22
post Oct 7 2017, 22:44
Post #226

A1 (200~550)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 12,765
Αγαπημένη Ομάδα: pao bc
Αγαπημένος Παίχτης: Διμαντιδης, Ντε Κολο , Τεοντοσιτς , Ουντοχ , Βεσελι, Μπογκντανόβιτς
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Λίγο ετεροχρονισμενο το ποστ μου, αλλά ήθελα να ρωτήσω, από τους δύο, ποιόν προτιμάτε;

Εγώ προτιμώ τον Βαγγελα.Με τον Χατζημεγα πλήττω φοβερά, έως και εκνευρίζομαι, μπορώ να πω, με τις μονότονες και ανιαρές επαναλήψεις του.Με τον Ιωάννου, απ την άλλη, τουλάχιστον γελάω.
Go to the top of the page

+Quote Post
yorgos
post Oct 8 2017, 00:11
Post #227

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(mephisto22 @ Oct 7 2017, 22:44 ) *
Λίγο ετεροχρονισμενο το ποστ μου, αλλά ήθελα να ρωτήσω, από τους δύο, ποιόν προτιμάτε;

Εγώ προτιμώ τον Βαγγελα.Με τον Χατζημεγα πλήττω φοβερά, έως και εκνευρίζομαι, μπορώ να πω, με τις μονότονες και ανιαρές επαναλήψεις του.Με τον Ιωάννου, απ την άλλη, τουλάχιστον γελάω.

Όντως με το Βαγγέλα πέφτει περισσότερο γέλιο. Εμένα θα μου λέιψει, σε λίγα χρόνια δε θα υπάρχουν τέτοιοι απερίγραπτοι όπως δεν υπάρχει παι σπίκερ επιπέδου Γεωργίου (του πατέρα του μπασκετικού τωρινού) που ήταν ΘΕΟΣ στην Πάτρα, έπεφταν τα ραδιόφωνα. Θυμάμαι μετάδοση ΕΡΑ ΣΠΟΡ από την Πάτρα, Απόλλων Π. - Παναθηναϊκός με τη φωνή του Γεωργίου (σα να έχει πιάσει τη μύτη του, Σόμπολος φάση):
- Στην Πάτρα ο τοπικός Απόλλων προσπαθεί να πλησιασει αλλά ένας τρομερός Ντίνο Ράτζα έχει πάρει πάνω του τον Παναθηναϊκό. Πολύ εριστικός όμως ο Κροάτης. Εντάξει κύριε Ράτζα μου, μας πήρες 11 ριμπάουντ, μας έβαλες 17 πόντους, αλλά γιατί κάνεις χειρονομίες το πατρινό κοινό;

Σε άλλο ματς Απόλλων Π- Παγκράτι, ο Ρέλφορντ ήταν in the zone για τους φιλοξενούμενους με 8/9 τρίποντα και λέει "Ρέλφορντ κι άλλο τρίποντο, μα πόσα θα βάλει τέλος πάντων ο Αμερικανός; Δεν είναι δίκαιο, ο Απόλλων παίζει καλύτερα και το Παγκράτι πάει για διπλό σε ένα ματς που παίζει μόνο ένας, οου κι άλλο τρίποντο, μεγάλη αδικία φίλες και φίλοι συντελείται στην Πάτρα, δεν υπάρχει Θεός σήμερα, αδικία-αδικία-αδικία!!". Το Παγκράτι υποβιβάστηκε εκείνη τη χρονιά παρότι είχε πολύ καλό ρόστερ με Τόμας Τζόρνταν και το Γιατζόγλου στον πάγκο (που τα έκανε μαντάρα).

Τέτοιοι δεν υπάρχουν πια, τι να μας πει κι ο Βαγγέλας...

--------------------

+Quote Post
mephisto22
post Oct 8 2017, 00:32
Post #228

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 12,765
Αγαπημένη Ομάδα: pao bc
Αγαπημένος Παίχτης: Διμαντιδης, Ντε Κολο , Τεοντοσιτς , Ουντοχ , Βεσελι, Μπογκντανόβιτς

-

QUOTE (yorgos @ Oct 8 2017, 01:11 ) *
Όντως με το Βαγγέλα πέφτει περισσότερο γέλιο. Εμένα θα μου λέιψει, σε λίγα χρόνια δε θα υπάρχουν τέτοιοι απερίγραπτοι όπως δεν υπάρχει παι σπίκερ επιπέδου Γεωργίου (του πατέρα του μπασκετικού τωρινού) που ήταν ΘΕΟΣ στην Πάτρα, έπεφταν τα ραδιόφωνα. Θυμάμαι μετάδοση ΕΡΑ ΣΠΟΡ από την Πάτρα, Απόλλων Π. - Παναθηναϊκός με τη φωνή του Γεωργίου (σα να έχει πιάσει τη μύτη του, Σόμπολος φάση):
- Στην Πάτρα ο τοπικός Απόλλων προσπαθεί να πλησιασει αλλά ένας τρομερός Ντίνο Ράτζα έχει πάρει πάνω του τον Παναθηναϊκό. Πολύ εριστικός όμως ο Κροάτης. Εντάξει κύριε Ράτζα μου, μας πήρες 11 ριμπάουντ, μας έβαλες 17 πόντους, αλλά γιατί κάνεις χειρονομίες το πατρινό κοινό;

Σε άλλο ματς Απόλλων Π- Παγκράτι, ο Ρέλφορντ ήταν in the zone για τους φιλοξενούμενους με 8/9 τρίποντα και λέει "Ρέλφορντ κι άλλο τρίποντο, μα πόσα θα βάλει τέλος πάντων ο Αμερικανός; Δεν είναι δίκαιο, ο Απόλλων παίζει καλύτερα και το Παγκράτι πάει για διπλό σε ένα ματς που παίζει μόνο ένας, οου κι άλλο τρίποντο, μεγάλη αδικία φίλες και φίλοι συντελείται στην Πάτρα, δεν υπάρχει Θεός σήμερα, αδικία-αδικία-αδικία!!". Το Παγκράτι υποβιβάστηκε εκείνη τη χρονιά παρότι είχε πολύ καλό ρόστερ με Τόμας Τζόρνταν και το Γιατζόγλου στον πάγκο (που τα έκανε μαντάρα).

Τέτοιοι δεν υπάρχουν πια, τι να μας πει κι ο Βαγγέλας...

Δεν τις γνωρίζω αυτές τις καλτ μορφές που λες, αλλά όλα κι όλα, ο Βαγγελας τους σημερινούς σπικερ τους έχει για πρωινό.Ο άνθρωπος είναι μια κερκίδα μόνος του.Και στο εξής, όταν θα αναφερόμαστε στην αφεντια του, θα εκφράζουμε και τον δέοντα σεβασμό.

V for Vaggelas

+Quote Post
Weekendman
post Oct 8 2017, 09:14
Post #229

Group Icon

From: Κατερίνη
Member No.: 4,287
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός και Χιούστον Ρόκετς
Αγαπημένος Παίχτης: Ρoι Τάρπλει και Φυσικά Χακίμ...
Αγαπημένη θέση: Center

-

Μην έχετε παράπονο στα πούπουλα ήμαστε με Χατζηγεωργίου και Ιωάννου. Οταν στις τελευταίες διοργανώσεις της Εθνικής έπρεπε να ανεχτούμε Φιλλιπούση. Και ο ΑΝΤ1 έδειχνε λιγότερα ματς. Χωρίς καν να συμπεριλαμβάνω τις περίφημες διαφημίσεις του. Για αυτό ως δείγμα καλής θέλησης προς τον Βαγγέλη Ιωάννου, του προτείνω για το τέλος κάποιου αγώνα να δανειστεί την παρακάτω ατάκα.

This post has been edited by Weekendman: Oct 8 2017, 09:20

+Quote Post
mixalisgate7
post Nov 24 2017, 23:45
Post #230

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,057
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Michael Jordan

-

Ρεσιτάλ έδωσε και πάλι το δίδυμο, μου είχαν λείψει τόσο καιρό. Έκλαψα με το γέλιο με αυτά που έλεγαν μετά κλέψιμο του Γιαννόπουλου.

--------------------

+Quote Post
yorgos
post Nov 25 2017, 00:03
Post #231

Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(mixalisgate7 @ Nov 24 2017, 23:45 ) *
Ρεσιτάλ έδωσε και πάλι το δίδυμο, μου είχαν λείψει τόσο καιρό. Έκλαψα με το γέλιο με αυτά που έλεγαν μετά κλέψιμο του Γιαννόπουλου.

Πείτε ρε παιδιά!!!

--------------------

+Quote Post
benchwarmer
post Nov 25 2017, 01:06
Post #232

Moderator Ευρωπαϊκου Μπασκετ και Εθνικών Ομάδων
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 3,578
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

QUOTE(yorgos @ Nov 25 2017, 00:03 ) *
Πείτε ρε παιδιά!!!

Θα το βρεις το ματς στο ert.gr

Γενικά ήταν η εναλλαγή συναισθημάτων και ύφους από το "ε προσπαθούν τα παιδιά, τι να κάνουμε προχθές μαζεύτηκαν" στο "χαχα καλά που να μάθουν οι Άγγλοι μπάσκετ τώρα" και τούμπαλιν, αναλόγως του ποιος προηγούνταν smiley.gif

--------------------

+Quote Post
stefkorner
post Nov 25 2017, 10:06
Post #233

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,860
Αγαπημένη Ομάδα: pao
Αγαπημένος Παίχτης: dominique,porzingis,nick calathes
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

σας παρακαλω ,μια σουμα μπορει να γινει με τις τοπ ατακες απ ολο το ματς ;;
δεν λεγεται η στεναχωρια μου που τους εχασα ,για να παω γηπεδο με Ρεαλ!
στα χαιλαιτς που ειδα απολαυση ,στην τσιτα σε καθε φαση smile.gif

--------------------

+Quote Post
andyk
post Nov 27 2017, 11:49
Post #234

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 16,928
Αγαπημένη Ομάδα: Indiana Pacers
Αγαπημένος Παίχτης: Stojko Vrankovic
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

Ηταν περιεργο ματς για αγαπημενο διδυμο που η αληθεια ειναι πως λειπει απ την Ευρωλιγκα φετος.
Η φαση ηταν πως ηξεραν πως εχουν κοινο μετα απο καιρο και ξεδωσαν.Ειχε πλακα το γεγονος πως η στατιστικη υπηρεσια της ΦΙΜΠΑ και του γηπεδου εδιναν καποιους ποντους του Μπουρουση στον Λαρεντζακη και αυτοι κραταγαν δικα τους στατιστικα τα οποια εδιναν στον αγωνα με υφος,δικαιωθηκαν ομως αφου τα στατιστικα της ΦΙΜΠΑ διορθώθηκαν στο τελος.
Ο Ιωαννου ειχε το υφος "κανε υπομονη εχουμε δρομο ακομα,εγω ειμαι ο σοβαρος" και ο Χατζη ηταν ο πανηγυρτζης της υποθεσης.Δε θυμαμαι να εδωσαν καποο καινουργιο παρατσουκλι.Επισης δεν ηταν σαφες αν ηταν στο γηπεδο ή αν εκαναν στουντιακη αναμεταδωση.Παντως λαγκ δεν ειχαν.Το Ναιιιι στο τριποντο του Αθηναιου ηταν κλασικ ιαχη για σποτακι ΕΡΤ

+Quote Post
playm88
post Nov 29 2017, 01:49
Post #235

rookie (3~20)
Group Icon

Member No.: 18,106
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Πρίντεζης
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

Επειδή το θέμα με τις ατάκες του Κώστα Μπατή είναι κλειδωμένο και δεν μπορώ να γράψω εκεί, την ερώτηση θα τη γράψω εδώ. Μήπως ξέρει κάποιος τι κάνει σήμερα ο Κώστας Μπατής, διότι λείπει απ΄την τηλεόραση απ΄το 2010 και δεν είναι σε κάποιο ραδιόφωνο ή μπασκετικό site.

+Quote Post

16 Pages V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 12th December 2017 - 18:04