• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages V  « < 22 23 24  
Reply to this topicStart new topic
Panathinaikos Superfoods - Real Madrid, Σειρά προημιτελικών
Panathinaikos Superfoods - Real Madrid
Ποιος πιστεύετε ότι θα είναι ο νικητής της σειράς;
Παναθηναϊκός 3-0 [ 3 ] ** [3.75%]
Παναθηναϊκός 3-1 [ 11 ] ** [13.75%]
Παναθηναϊκός 3-2 [ 28 ] ** [35.00%]
Ρεάλ 2-3 [ 10 ] ** [12.50%]
Ρεάλ 1-3 [ 25 ] ** [31.25%]
Ρεάλ 0-3 [ 3 ] ** [3.75%]
Total Votes: 80
Guests cannot vote 
MustGK
post Yesterday, 23:08
Post #346

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 16,724
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE (pan24 @ Apr 19 2018, 23:59 ) *
Γιατι τοτε τα πραγματα ζοριζουν και ο Γκιστ ειναι εξαιρετικα limited
Μονο με καρφωμα σκοραρει και δεν εχει σωματοδομη για να κυριαρχησει απεναντι σε θηρια

Η θέση του είναι δεν είναι καθαρή πεντάρι για εμένα. Κατα ανάγκη και επιλογή προπονητή παίζει εκεί.
Go to the top of the page

+Quote Post
Coach Periklis
post Yesterday, 23:09
Post #347

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Νεα Φιλαδέλφεια
Member No.: 15,055
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Kobe Bryant, MJ, Printezis, Spanoulis

-

κακός στην άμυνα ( ο Πεην ) και σαν παραδοσιακός ελληνάρας προπονητής εξέδρας θα πω ότι backdoor πασα στην 4η περίοδο απαγορεύεται να δέχεσαι κύριε Πεην και γενικά ομάδα του ΠΑΟ tongue.gif

σαν παίκτης μ αρέσει όμως αρκετά

Ο Γκιστ νομίζω 4ρι ήταν και έτσι ήρθε . Αλλά μήπως ηλιακά βάρυνε και ανέβηκε στο 5 ;;

This post has been edited by Coach Periklis: Yesterday, 23:11

--------------------

+Quote Post
john wick
post Yesterday, 23:11
Post #348

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 16,219
Αγαπημένος Παίχτης: James Gist
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (jazz thrilos @ Apr 19 2018, 20:46 ) *
Κανέναν λαγό δεν έβγαλε απο το καπέλο ο Λάσο. Ο ίδιος Λάσο ήταν που προχθές δεν καταλάβαινε τι του γινόταν. Απλά σήμερα ο Κάρολ τα έβαλε όλα, ο Ρέγιες έβαλε δύο σερί τρίποντα (!) και ο Φερνάντεζ που είχε να κάνει καλό ματς δυο ολόκληρα χρόνια, οργάνωσε αρκετά καλά το παιχνίδι απο έξω προς τα μέσα στην ρακέτα του Πανθαηναικού.

Αντίθετα ο Πσκουάλ έβγαλε απο το καπέλο του απόψε, όχι λαγό αλλά υπνωτικά χάπια. Έβλεπε οτι οι Ισπανοί διάβαζαν τις αλλαγές και επέμενε στο ίδιο παιχνίδι. Έβλεπε οτι Κάρολ και Ρούντι απόψε κάνουν παιχνίδι και έβαζε τους πάιχτες του να κυνηγάνε τον Ντόνσιτς ο οποίος απο το ξύλο που έχει φάει σε αυτ΄ατα δύο παιχνίδια φαινόταν πραγματικά σοκαρισμένος και ανήμπορος.

Νομίζω οτι εκτός απο κάποια ψυχή και εγωισμό που έβγαλε η Ρεάλ απόψε δεν ήταν και κάτι πολύ καλύτερο απο την Τρίτη. Απλά ο Παναθηναικός ήταν πολύ χειρότερος και για κάποιο άγνωστο λόγο φοβισμένος όταν είδε οτι οι Ισπανοί συνεχίζουν να μένουν στο παιχνίδι. Η εμφάνιση της Τρίτης και απο τις δύο ομάδες κάνουν τις προβλέψεις για την Μαδρίτη εντελώς παρακινδυνευμένες. Μπορεί ο Πασκουάλ και οι παίχτες να σοκάρουν ξανά μια Ρεαλ που δεν τρομάζει με τίποτα; Ή θα δούμε μια επανάληψη του σημερινού φοβικού Πακουάλ;

Μακάρι οι Ισπανοί να την ψωνίσουν και να νομίζουν οτι θα καθαρίσουεν εύκολα στην έδρα τους.

Respect ρε φίλε , στο έχω ξαναπει εξάλλου... (εσένα να ειχε ο Ολυμπιακός και όχι τον bullet....)
Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα..
Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια φάση η οποία αντικατοπτρίζει όλο το παιχνίδι..
3-4 χαμένα σουτ κάτω από τη στεφάνη για τους ισπανούς και μέσα στα θηρία παίρνει το rbnd o Caroll και βάζει καλάθι.. blink.gif
Έκαναν ότι ήθελαν κάτω από τη ρακέτα μας.
οι Gist κ Singleton ήταν ανύπαρκτοι αμυντικά ενώ και ο Payne δεν μπόρεσε σε αυτόν τον τομέα να προσφέρει κάτι..
O kc ανύπαρκτος όσο αγωνίστηκε , όντως αποτυχία το να μπει 12άδα...
ο Παππάς πλέον δείχνει να το έχει παρατήσει το άθλημα.
ο kGabriel ο.κ να τηρήσει την παράδοση να μην κάνει ποτέ 2 συνεχόμενα παιχνίδια της προκοπής..
Εϊχαμε και το 3 της EL συνεχεια φρου και φρου την σφυρίχτρα δεν ήθελε και πολύ...

Δεν τρέφω μεγάλες ελπίδες για την Ισπανία.
όσα credits κέρδισε ο Xavi προχτές , άλλα τόσα έχασε σήμερα..

This post has been edited by john wick: Yesterday, 23:12

+Quote Post
MustGK
post Yesterday, 23:14
Post #349

Euroleague (550~1000)
Group Icon

-

QUOTE (jazz thrilos @ Apr 20 2018, 00:07 ) *
Δεν ξέρω αν ζητάς απο μένα μετάφραση, αν ναι, συγγνώμη αλλά δεν ασχολούμαι με την διαιτησία παρά μόνο μειδιώ με αυτά που διαβάζω και ακούω για την διαιτησία στην ευρωλίγκα. Κάνε έναν κόπο και διάβασε τι έγραψα κι εγώ και πολλοί φίλοι στα τοπικ του Ολυμπιακού για τις χθεσινές δηλώσεις Σφαιρό.

Στα του παιχνιδιού, μετά απο τις πρώτες εμφανίσεις του όταν είχε πρωτοέρθει ο Πειν που μου φαινόταν εκτός τόπου και χρόνου, ο παίχτης δείχνει οτι αν δουλευτεί με ένα καλό γκαρντ τύπου Καλάθη και μπει στο κλίμα του ευρωπαικού μπάσκετ, δε δυο τρία χρόνια θα παίρνει ενάμιση εκατομμυριο απο του Ρώσους ή του Τούρκους. Φοβερή η εμφάνιση του, ο Πασκουάλ πρέπει να βρει τρόπο να τον κάνει κομβικό για τα ματς της Ισπανίας.

Δεν απευθυνόμουν σε εσένα, αλλά καμία σημασία δεν έχει αφού όλοι εδώ μέσα την ίδια συζήτηση συμμετέχουμε. Μα δεν μιλάω για την διαιτησία ότι μας αδίκησε και λοιπές δικαιολογίες.. Οι άνθρωποι έδιναν τις επαφές. Το βλέπεις και το ευκμεταλεύεσαι κανοντας παιχνίδι επαφών, διαβάζοντας τα miss match.. Μιλάω ότι μας λείπει να πάμε να κάνουμε παιχνίδι επαφών, ειδικά στο ποστ. Για να ξεκουραστούν και τα γκαρντ και να κερδιθούν και κάποια φάουλ. Να προστεθούν επιλογές παιχνιδιού.

+Quote Post
pan24
post Yesterday, 23:15
Post #350

Moderator ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 15,107
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ

-

katharop-thanath μπορειτε να το συνεχισετε με προσωπικα μηνυματα

QUOTE (MustGK @ Apr 20 2018, 00:08 ) *
Η θέση του είναι δεν είναι καθαρή πεντάρι για εμένα. Κατα ανάγκη και επιλογή προπονητή παίζει εκεί.

Ουτε 4 ειναι ομως,στο 4 μπορει να σταθει μονο σε σχημα οπου βαζεις 2 ΜΑΠ μεσα στην ρακετα για να κλειδωσεις τον εναεριο χωρο και να παιζεις παντου με αλλαγες αλλα με μειονεκτημα οτι στην επιθεση αγκομαχας να φτασεις τους 60
Δεν νοειται στο συγχρονο μπασκετ 4αρι που δεν εχει ουτε ποστ παιχνιδι,ουτε τριποντο ουτε εστω σουτ απο τα 4-5 μετρα

--------------------

+Quote Post
MustGK
post Yesterday, 23:18
Post #351

Euroleague (550~1000)
Group Icon

-

QUOTE (john wick @ Apr 20 2018, 00:11 ) *
Respect ρε φίλε , στο έχω ξαναπει εξάλλου... (εσένα να ειχε ο Ολυμπιακός και όχι τον bullet....)
Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα..
Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια φάση η οποία αντικατοπτρίζει όλο το παιχνίδι..
3-4 χαμένα σουτ κάτω από τη στεφάνη για τους ισπανούς και μέσα στα θηρία παίρνει το rbnd o Caroll και βάζει καλάθι.. blink.gif
Έκαναν ότι ήθελαν κάτω από τη ρακέτα μας.
οι Gist κ Singleton ήταν ανύπαρκτοι αμυντικά ενώ και ο Payne δεν μπόρεσε σε αυτόν τον τομέα να προσφέρει κάτι..

Μήπως από αυτό φένεται ότι δεν υπήρχαν και καλά μπλοκ αουτ από τα γκαρντ;;;;

QUOTE (pan24 @ Apr 20 2018, 00:15 ) *
katharop-thanath μπορειτε να το συνεχισετε με προσωπικα μηνυματα

Ουτε 4 ειναι ομως,στο 4 μπορει να σταθει μονο σε σχημα οπου βαζεις 2 ΜΑΠ μεσα στην ρακετα για να κλειδωσεις τον εναεριο χωρο και να παιζεις παντου με αλλαγες αλλα με μειονεκτημα οτι στην επιθεση αγκομαχας να φτασεις τους 60
Δεν νοειται στο συγχρονο μπασκετ 4αρι που δεν εχει ουτε ποστ παιχνιδι,ουτε τριποντο ουτε εστω σουτ απο τα 4-5 μετρα

Νομίζω ότι μια χαρά θα ποστάρει αφού θα είναι πιο δυνατός από πολλά τεσσάρια. Και το σουτ του δεν το λες και κακό.. Συν ότι θα ψηώσεις - δυναμώσεις την ρακέτα.

+Quote Post
nvip13
post Yesterday, 23:24
Post #352

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 4,229
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Αγαπημένος Παίχτης: Sarunas Jasikevicius

-

Εγινε αυτο που πολυ φοβομασταν.

Μετα το τέλειο ματς ηρθε η κατραπακια.
Δυστυχως για ακομα μια φορα οταν τα πράγματα ζοριζουν ο Τσαβι τα χανει.

Δεν ξερω πως και αν γινεται να παρουμε ματς στην Ισπανια, με τετοια αμυνα και τοσα χαμενα ριμπαουντ λογικο το αποτέλεσμα.

+Quote Post
louie
post Yesterday, 23:24
Post #353

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,309
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Αγαπημένος Παίχτης: Δημητρης Διαμαντιδης, Stephen Curry, Manu Ginobili, Tim Duncan, Nikola Pekovic, Chris Paul

-

Χαθηκε η μεγαλη μας ευκαιρία. Τωρα με τα δεδομενα που εχει ο Παναθηναϊκός στα εκτός έδρας(αγωνιστικά και μη) ουσιαστικά παμε για ενα μικρο θαύμα. Απο τους 12 στα στανταρ τους ή και λιγο παραπάνω έπαιξαν ο Τζέιμς και ο πειν. Και λιγο ο Ντενμον. Οι υπόλοιποι ηταν ηταν ειτε λιγο κατω οπως ο Καλαθης ή παρα πολυ κατω οπως ο γκιστ, ο σινγκλετον, ο Ρίβερς(το απολυτο μηδεν), ο Λοτζεσκι, ο παππάς, ο βουγιουκας και κυρίως ο Πασκουαλ.

Τρως 32 στο 3ο δεκαλεπτο και βγαζεις το 4ο με ριβερς και λοτζεσκι μεσα αντι τον Θανάση να σφιξει την αμυνα που μπάζει. Τα αργα ποδια του Λοτζεσκι και οι τραγικές βοηθειες του σινγκλετον μας στοίχισαν τον αγώνα

Ο πειν αν ηταν απο την αρχή της χρονιάς στην ομαδα να προσαρμοστεί στα συστήματα για να μην χάνεται σε καποιες φασεις θα μας ειχε ανεβάσει επίπεδο. Πολυ αθλητικός και με πολυ δυνατα τελειώματα.

Τωρα ξαναλεω κυνηγάμε ενα μικρό θαύμα λόγω της φετινης καταστασης στα εκτος. Η πνευματική προετοιμασία, να τους δείξει τους δυο αγωνες και να τους κάνει να μπουν στραγγαλιζοντας την ρεαλ οπως στον πρώτο αγώνα μπορει να σωσει την κατάσταση. Γιατι στην τελική και σημερα με τους αντιπάλους να παίρνουν σχεδον 15-20 έξτρα επιθέσεις(!!!), με τον ρεγες τον καρολ και τον ρουντι να θυμούνται τα νιατα τους και ολη την ομαδα εκτος απο 2 να παίζουν κάτω απο τα στάνταρ τους το παιχνίδι παιζοταν μεχρι το τελευταίο λεπτο...

--------------------

+Quote Post
Dreamerpanos
post Yesterday, 23:27
Post #354

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius

-

Πρέπει να είναι μοναδική περίπτωση στα χρονικα αυτό που έγινε με τα ριμπάουντ. Άντρες με εφηβικό έπαιζε.

Πραγματικά είχες την εντύπωση ότι ακόμα και αν δεν ήταν τόσο εκνευρίστηκα εύστοχοι απέξω θα μάζευαν τα σκουπίδια και φτου κι απ' την αρχή. Νομιζω οτι το πρώτο μας επιθετικό ήταν κάπου στην 4η περίοδο(!)

Δεν έχει τώρα διπλό στην Μαδρίτη. Κι αν έχει δεν θα το αφήσουν να συμβεί. Αλλά επιμένω στο ότι δεν έχει. Μιλάμε μια μέγιστη υπέρβαση που ακόμα και αν γίνει και πάλι σίγουρος δεν είμαι για τη συνέχεια.

Δεν πιστεύω στα θαύματα.Μας δίνω κάτω από 5%. Εύχομαι να διαψευστω.

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
pan24
post Yesterday, 23:29
Post #355

Moderator ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 15,107
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ

-

QUOTE (MustGK @ Apr 20 2018, 00:18 ) *
Νομίζω ότι μια χαρά θα ποστάρει αφού θα είναι πιο δυνατός από πολλά τεσσάρια. Και το σουτ του δεν το λες και κακό.. Συν ότι θα ψηώσεις - δυναμώσεις την ρακέτα.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει την τεχνικη για να ποσταρει οχι αν ειναι πιο δυνατος,τον εχουμε δει να δυσκολευεται να ποσταρει γκαρντ οχι αντιπαλο ψηλο
Αυτη την στιγμη εχει 26% τριποντο και mid range καπου εκει πρεπει να ειναι στα ελαχιστα που δοκιμαζει
Ολοι θα του δωσουν το σουτ,και να βαλει 1-2 κερδισμενοι θα ειναι γιατι θα εχουν κλεισει την ρακετα τους

Παντως στην σειρα αυτη θα μπορουσε να τον δοκιμασει σε κανα σχημα μαζι με τον Πειν για λιγο μπας και κατσει τιποτα

--------------------

+Quote Post
Andre Miller
post Yesterday, 23:31
Post #356

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 16,159
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκος Minnesota Timberwolves
Αγαπημένος Παίχτης: Andre Miller, Stephen Curry, Manu Ginobilli, Ricky Rubio

-

Τον χάσαμε τον αγώνα στα ριμπαουντ και στην αστοχία στα τρίποντα. Η σειρά έχει ψωμί ακόμα, μην απογοητευόμαστε, ας παραδειγματιστούμε από το τι γίνεται στα πλεϊοφς του νβα.

+Quote Post
rahxephon13
post Yesterday, 23:36
Post #357

All-star (2000~3000)
Group Icon

From: Σητεια κρητης
Member No.: 15,961
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Utah Jazz,san antonio spurs
Αγαπημένος Παίχτης: Διαμαντιδης,Stockton to Malone Delivery Service,γκαλης

-

Το φοβόμουν το σημερινό μετά το πανηγυρικό κλίμα του πρώτου ματς και δυστυχώς όλη η ομαδα φάνηκε απροετοίμαστη από των πασκουαλ (μεγάλη ευθύνη) και όλους τους παίχτες και τώρα τρέχουμε...

Το ματς χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο και στα πολλά επιθετικά που μας πήραν μετά σιγά σιγά βρήκαν ρυθμό και όσο κι αν προσπαθήσαμε στο 4 να ισορροπήσουμε τα πράγματα ήταν ήδη αργά με την ήττα να έρχεται σαν φυσικό επακόλουθο.

Τώρα για τα ματς τις μαδριτης η ρεαλ είναι πλέον το ξεκάθαρο φαβορί εμείς για να έχουμε την παραμικρή ελπίδα θα πρέπει να μπούμε μέσα και να δαγκώνουμε ίσως και η ταμπέλα του αουτσάιντερ να μας πηγαίνει καλύτερα τι να πω.

Ο πειν έπρεπε να παίξει πιο πολύ σήμερα η τουλάχιστον να των βάλει πιο νωρίς αντί του γκιστ που ήταν ωσεί παρών, γενικά σήμερα πρέπει να ήταν το χειρότερο κοουτσαρισμα που έχω δει από των τσαβι όσο καιρό είναι εδώ.

Κει σι φανερά ανέτοιμος λάθος η συμμετοχή του σήμερα ελπίζω ότι στην μαδριτη θα κάνει ένα κάλο παιχνίδι.

+Quote Post
Dreamerpanos
post Yesterday, 23:44
Post #358

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius

-

Αν έχει κάποιος μεμονωμένα τα στατιστικά της 3ης περιόδου ας τα βάλει εδώ. Μιλάμε για την πλήρη κατάρευση. Μετα ότι μπόρεσαν Τζέιμς και Πέιν.

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post

24 Pages V  « < 22 23 24
Reply to this topicStart new topic
12 User(s) are reading this topic (12 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2018 - 01:23