• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

1694 Pages V  « < 1692 1693 1694  
Reply to this topicStart new topic
ΠΑΟ - Μεταγραφές volume 3
Dreamerpanos
post Today, 16:35
Post #25396

NBA (1000~2000)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Ωχ....δεν φτάνει που μερικοι τα έβαψαν μαύρα με την καλή του απόδοση στους τελικούς αλλά και με την κατάκτηση του πρωταθλήματος(δεν μιλαω για τους Ολυμπιακούς),αυτό θα είναι το τελειωτικό χτύπημα.

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan
Go to the top of the page

+Quote Post
pan24
post 59 minutes ago
Post #25397

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 15,107
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: Διαμαντιδης

-

QUOTE (Templar @ Jun 23 2017, 16:42 ) *
Εμένα σε αυτή τη συλλογιστική κάτι δεν μου χτυπάει καλά , 27χρονοι παίκτες που περίπου αδιαφορούν για ποσά συμβολαίου απο 400χ μέχρι 1,5 δεν νομίζω οτι υπάρχουν με δέλεαρ οτι οταν θα αποχωρήσει ο άλλος ΘΑ γίνουν αυτοί κλπ κλπ με αυτή τη λογική να υπογράψε και ο Τζειμς με 900χ γιατί του χρόνου που θα φύγει ο Καλάθης θα γίνει αρχηγός. Να είναι κάποιος 32 και να το κάνει για 1 ή 2 χρόνια το καταλαβαίνω αλλά στην καλύτερη μπασκετική ηλικία αποκλείεται.
Για εμένα 3 λόγοι
Η τα νούμερα δεν υφίστανται
Η υπογράφουν κάτω απο περίεργες συνθήκες
Η δεν έχουν τα κότσια να αναλάβουν ηγετικό ρόλο οπότε προτιμούν την ησυχία τους

Ο τζειμς και γενικα οι αμερικανοι ειναι αλλη περιπτωση.Το 90% παει μονο για τα λεφτα
Δεν ειναι περεργο καποιος να κανει εκπτωση στην τωρινη ομαδα του για να μεινει.Αν ειναι ικανοποιημενος,εχει ρολο που του αρεσει και λεφτα που τον ικανοποιουν ασχετα αν καποιος αλλος δινει περισσοτερα και εχει και υποσχεση για μεγαλυτερο ρολο γιατι να φυγει
Ειδικα οταν μιλαμε για μεταβαση αναμεσα σε παναθηναικο,ολυμπιακο και οτι συνεοαγεται αυτο

QUOTE (sni79per @ Jun 23 2017, 17:28 ) *
για αλλα 3 χρονια ειπε μολις ο σπορτφμ ανανεωσε στη φενερ ο ΚΣ.
http://www.sport-fm.gr/article/basket/epis...sloukas/3368930

Αν ισχυει αυτο που λεει το sdna το συμβολαιο ειναι 2+1(option της ομαδας) με 1,5 τον χρονο.Αφησε πολλα λεφτα στο τραπεζι για να μεινει φενερ

Οι τουρκοι ανακοινωσαν επισημα σλουκα και εμεις ειμαστε σε συζητησεις με καλαθη για επεκταση μεχρι το 2020
Παρακαλειται ο admin να ειναι σε ετοιμοτητα γιατι βλεπω στο επομενο διωρο να πεφτει ο σερβερ tongue.gif

This post has been edited by pan24: 57 minutes ago

+Quote Post
j-kidd13
post 57 minutes ago
Post #25398

Moderator Forum ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 2,596
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Jason Kidd,Michael Jordan,Kobe,D.Rose,T-mac,DeMarcus Cousins,Saras
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

Σωστοτατη κινηση η προταση ανανεωσης στον Καλαθη.Κυριως γιατι μιλαμε για εναν εξαιρετικο παικτη,και δευτερευοντως γιατι ειδικα μετα τις αρνησεις Σλουκα-Μαντζαρη,θα χουμε προβλημα στον ελληνικο κορμο αν δυνητικα χασουμε τον Νικ.

--------------------

+Quote Post
t0ny3
post 55 minutes ago
Post #25399

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 2,822
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Αγαπημένος Παίχτης: iverson

-

Μερικοί δεν καταλαβαίνετε ότι τα λεφτά που προτείνει ο δγ σε κάποιους Έλληνες είναι ειδικές περιπτώσεις επειδή είναι Έλληνες. Τι μου λέτε για γουαναμεικερ και Μπογκντάνοβιτς... Ξέρει ότι χωρίς Έλληνες δεν πας πουθενά και προσπαθεί να αντιγράψει το μοντέλο των απέναντι, αλλά δεν έχει την ίδια αίγλη η φανέλα με τα όσα έχει κάνει ο δγ. Σωστά συνεχίζει και κυνηγάει ότι ελληνικό κινείται αλλά αυτή τη στιγμή κάνεις δεν έχει για προτεραιότητα τον παναθηναϊκό και μου φαίνεται λογικό. Όταν συμβεί κάτι τέτοιο και υπεραξία θα πληρώσει ο δγ, αλλά αυτός ευθύνεται γιαυτό την κατάσταση.

Τώρα που φάγαμε και το άκυρο από τον σλουκι λουκ ας κοιτάξουμε ρεαλιστικες κινήσεις.

Ο Καλαθης πρέπει να παραμείνει για πάντα πράσινος!

This post has been edited by t0ny3: 54 minutes ago

--------------------

★ Paris - 1996
★★ Thessaloniki - 2000
★★★ Bologna - 2002
★★★★ Athens - 2007
★★★★★ Berlin - 2009
★★★★★★ Barcelona - 2011

+Quote Post
Ledas
post 52 minutes ago
Post #25400

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,604
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Αγαπημένος Παίχτης: Αλβέρτης, Διαμαντίδης, Τσαρτσαρής, Batiste, Ράτζα, Ντέγιαν, Σάρας, Λαρυ Μπερντ

-

QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 23 2017, 17:35 ) *
Ωχ....δεν φτάνει που μερικοι τα έβαψαν μαύρα με την καλή του απόδοση στους τελικούς αλλά και με την κατάκτηση του πρωταθλήματος(δεν μιλαω για τους Ολυμπιακούς),αυτό θα είναι το τελειωτικό χτύπημα.

Δε πιάνω αυτό που θες να πεις. Για ποιον παιχτη αναφέρεσαι και σε τι πράγμα;

Παντως ορισμένοι δημοσιογράφοι οχι απλά ξεβρακώθηκαν, αλλα την επόμενη φορά θα πρέπει να αφησουν το μπλαζέ υφάκι όταν καποιος τους κανει κριτική. Μιλώ για αυτούς που λέγαν ότι ο Σλουκας είναι δυσαρεστημένος στην τουρκία, ότι δεν γουσταρε που κερδισαν το πρωτάθλημα και καθόταν μονος χωρίς να πανηγυρίζει.

Τοσο μέσα στα πράγματα και τοσο εξαιρετικοι ρεπόρτερ που γράφανε ότι ο Σλούκας θα φύγει, επειδή θα του προτείνουν και μείωση αποδοχών απο πάνω. Και όχι μονο υπάρχουν αυτοί που βγάζουν τετοια σενάρια (ας μη τα χαρακτηρίσω), αλλα υπάρχουν και αυτοί που δεν εχουν εναν σοβαρό ρεπόρτερ και αναπαραγουν τετοια αστεία δημοσιεύματα. Και όχι μονο αυτό, αλλα αμα τους κάνεις και κριτική σου σβηνουν τα σχόλια και κρατάν μονο οσα τους συφέρουν απαντώντας με γελοίο υφάκι. ''εμείς έχουμε επιβεβαιωθεί τόσες φορές, αμα δε σου αρέσει μη μας διαβάζεις, δεν κανουμε κοπυ πειστ αλλα δημοσιεύματα, σε λιγο θα μας πεις οτι ειμαστε κρυφοολυμπιακοί και τα παιρνουμε από τον πειραιά''. Κυριοι του ola prasina κερδίσατε το χρυσό βατομουρο της ''δημοσιογραφίας'' φέτος. Συναγωνίζεστε το onsports. Σορρυ από τους υπόλοιπους που τα λέω εδώ, αλλα δεν καταδέχομαι να ξαναπάρουν ούτε ενα view απο μένα.

ΕΝΤΙΤ: Οκ dreamerpano. To επιασα. Δεν ειχα δει εγκαίρως για τις συζητήσεις με Καλάθη. Σημερα θα είναι ενα υπέροχο βράδυ.

This post has been edited by Ledas: 39 minutes ago

--------------------

+Quote Post
irving
post 44 minutes ago
Post #25401

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 15,253
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: διαμαντιδης,lebron, kyrie,KAT

-

QUOTE(j-kidd13 @ Jun 23 2017, 17:40 ) *
Σωστοτατη κινηση η προταση ανανεωσης στον Καλαθη.Κυριως γιατι μιλαμε για εναν εξαιρετικο παικτη,και δευτερευοντως γιατι ειδικα μετα τις αρνησεις Σλουκα-Μαντζαρη,θα χουμε προβλημα στον ελληνικο κορμο αν δυνητικα χασουμε τον Νικ.

σωστοτατη ειναι, ελληνας pass first οπου ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα τετοιοι παιχτες και καλα κανουμε. απλα το ταιμινγκ ειναι περιεργο. εδω δεν εχουμε ανανεωσει αυτους που εληξε το συμβολαιο φετος, θελουμε να ανανεωσουμε για του χρονου!

ισως θελουμε να του βγαλουμε το μπαι αουτ για να μη παει nba και χασουμε ελληνα παιχτη, μιας και φαγαμε ακυρο απο σλουκα, μαντζαρη.

+Quote Post
j-kidd13
post 41 minutes ago
Post #25402

Moderator Forum ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 2,596
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Jason Kidd,Michael Jordan,Kobe,D.Rose,T-mac,DeMarcus Cousins,Saras
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(irving @ Jun 23 2017, 17:54 ) *
σωστοτατη ειναι, ελληνας pass first οπου ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα τετοιοι παιχτες και καλα κανουμε. απλα το ταιμινγκ ειναι περιεργο. εδω δεν εχουμε ανανεωσει αυτους που εληξε το συμβολαιο φετος, θελουμε να ανανεωσουμε για του χρονου!

ισως θελουμε να του βγαλουμε το μπαι αουτ για να μη παει nba και χασουμε ελληνα παιχτη, μιας και φαγαμε ακυρο απο σλουκα, μαντζαρη.

Ποιος δεν εχει ανανεωσει?Ο Τζειμς,του εγινε προταση αλλα προς το παρον αρνηθηκε,ο Γκαμπριελ ειναι σε αναμονη απαντησης,και ο Σινγκλετον εχει συμβολαιο,απο την αποψη οτι ειναι στο χερι της ομαδας να τον ανανεωσει οποτε θελει...

--------------------

+Quote Post
Dreamerpanos
post 38 minutes ago
Post #25403

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius

-

QUOTE (Ledas @ Jun 23 2017, 17:46 ) *
Δε πιάνω αυτό που θες να πεις. Για ποιον παιχτη αναφέρεσαι και σε τι πράγμα;

Για ενδεχόμενη ανανέωση του Καλάθη μιλάω.

Υ.Γ. Συμφωνώ εν μέρει με τον φίλο από πάνω.

Για να πάρεις πρωτοκλασάτο Έλληνα στην ομάδα πλέον πρέπει να πληρώσεις τρελή υπεραξία.

Σε αυτό που λέει ο φίλος ότι δεν υπαρχει η αίγλη διαφωνώ,είναι σωστό και αυτό που λεει ότι οι συμπεριφορές του ΔΓ είναι πιθανό να μην σε κάνουν ελκυστικό σε Έλληνες πρωτοκλασάτους παίχτες αλλά για μένα το βασικό είναι άλλο.

Ότι οι παίχτες που είτε θέλεις(Σλουκα) είτε αναγκάζεσαι να προσεγγίσεις(Μάντζαρης) για να έχεις ελληνικό κορμό,έχουν κάποια σχέση με τον Ολυμπιακό.Η αδράνεια του 2011 αλλά και το ότι οι Έλληνες του Ολυμπιακού δέθηκαν τόσο πολύ μεταξύ τους,μέσα από τις επιτυχίες της ομάδας τους,κάνει την προσέγγισή τους από μας,πολύ δύσκολη για να μην πω αδύνατη.

This post has been edited by Dreamerpanos: 36 minutes ago

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
irving
post 29 minutes ago
Post #25404

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 15,253
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: διαμαντιδης,lebron, kyrie,KAT

-

QUOTE(j-kidd13 @ Jun 23 2017, 17:57 ) *
Ποιος δεν εχει ανανεωσει?Ο Τζειμς,του εγινε προταση αλλα προς το παρον αρνηθηκε,ο Γκαμπριελ ειναι σε αναμονη απαντησης,και ο Σινγκλετον εχει συμβολαιο,απο την αποψη οτι ειναι στο χερι της ομαδας να τον ανανεωσει οποτε θελει...

εχουμε ανοιχτα μετωπα. και φωτσης γκιστ οπου αυτοι ειναι πιο ευκολες περιπτωσεις. γενικα, ενω τρεχει ο μεταγραφικος σχεδιασμος και υπαρχουν τοσες ανοιχτες υποθεσεις, μου εκανε εντυπωση οτι τελη ιουνιου παμε να ανανεωσουμε καλαθη.

+Quote Post
Ledas
post 26 minutes ago
Post #25405

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,604
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Αγαπημένος Παίχτης: Αλβέρτης, Διαμαντίδης, Τσαρτσαρής, Batiste, Ράτζα, Ντέγιαν, Σάρας, Λαρυ Μπερντ

-

Απο τη στιγμή που σλουκας, ματζαρης ξεχνιόνται για μας οριστικά πλέον, ο ντορσευ λογικά δε το κουνάει απο αμερική, πρεπει να τα δώσουμε όλα να μείνει ο καλάθης και να ελπίσουμε σε στεπ απ μποχωρίδη. Πρεπει να έχουμε ελληνες στα γκαρντ, γιατί ήδη στους ψηλούς μολις φύγει και ο μπουρουσης θα εχουμε μονο ξένους και με το ζορι αλλον εναν (ογκαστ ή μητογλου). Δε θα έχουμε θεσεις ξενων να καλύψουμε και τους κοντούς.

Οπότε κλειστό 5ετές σε καλάθη και με αυξηση αποδοχών κιολας για να μείνει σίγουρα. Εξάλλου τα αξιζει. Παιχταράς είναι.

This post has been edited by Ledas: 24 minutes ago

--------------------

+Quote Post
pan24
post 7 minutes ago
Post #25406

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 15,107
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: Διαμαντιδης

-

Σωστη κινηση να ανανεωθει τωρα.Μηδενιζεις τις πιθανοτητες να στον παρει ανταγωνιστης το επομενο καλοκαιρι η να τον χασεις τσαμπα για αμερικη
Αν για το financial security που λενε και οι αμερικανοι δεχοταν μια μικρη μειωση στυλ να παει στο 1,8 ακομα καλυτερα αλλα το βλεπω στα ιδια η και παραπανω.Ο ΔΓ τον θελει,θελει να κανει και μια επικοινωνιακη επειδειξη δυναμης μετα τις χαμενες υποθεσεις σλουκα,μαντζαρη(εκτος αν θεωρειτε τυχαιο οτι οι συζητησεις αυτες αλλα και η προταση 2εκ/χρονο στον σλουκα βγηκαν τυχαια τωρα που μαθευτηκε οτι ο σλουκας ανανεωσε) και ο πασκουαλ τον θελει οπωσδηποτε

Υ.Γ.Σε σχεση με το πως γινεται η προσεγγιση παικτων.Συμφωνα με οτι βγαινει μετρησε πολυ οτι ο ζοτς και η φενερ εδειξαν στον σλουκα το ενδιαφερον τους για ανανεωση την ανοιξη τοτε που ο σλουκας ειχε το προβλημα στο γονατο,ηρθε ελλαδα για επεμβαση και υπηρχε ο κινδυνος μεχρι και να χασει την σεζον
Τουλαχιστον το σιριαλ τελειωσε νωρις

This post has been edited by pan24: 5 minutes ago

+Quote Post

1694 Pages V  « < 1692 1693 1694
Reply to this topicStart new topic
63 User(s) are reading this topic (52 Guests and 0 Anonymous Users)

RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd June 2017 - 17:38