• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages V  « < 28 29 30  
Reply to this topicStart new topic
Βαγγελης Ιωαννου,ο πιο τραγικος speaker(?), Αποψεις-σχολια
polykos
post May 19 2017, 23:56
Post #436

A1 (200~550)
Group Icon

Group: Players
From: Νέα Σμύρνη
Member No.: 7,495
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios
Αγαπημένος Παίχτης: fanis
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

Το οτι ο κος ιωάννου είναι και μαθηματικός-στατιστικολόγος(άλλου πλανήτη βέβαια) σήμερα το εμπέδωσα.
Ρωτούσε τον Γιαννάκη για τη νίκη της εθνικης με τους αμερικάνους και και αναζητούσε σύντροφο στη μοναχική του σκέψη.....ποιο είναι το σημαντικότερο οικονομικά μιλώντας, το 15 εναντίον 450 μυριων ή το 12 εναντίον 45 μυρίων σήμερα.
Περίμενε και απάντηση...κουρτίνα 2. Ο Γιαννάκης που δεν πρέπει να έχει σημασία αν έχει πάρει μεγαλο βαθμό στο Λύκειο, αλλα ξέρει απο ντρίμπλα, αντί να τον σκυλοβρίσει του είπε κάτι άκρως μπασκετικό, προς τιμήν του.
Go to the top of the page

+Quote Post
Dreamerpanos
post May 20 2017, 11:37
Post #437

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ricky Rubio,Sarunas Jaskevicius
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Καλά χτες έγινε και το κορυφαίο.

Σε κάθε αμφισβητούμενη φάση ρωτούσε τον Γιαννάκη,εκείνος έπαιρνε ανάσα,έλεγε 2 λέξεις και μετά απαντούσε ο Βαγγέλας μόνος του.

Ώσπου στο τελευταίο 10λεπτο σε μια αμφισβητούμενη του λέει: "Ε τώρα δεν σε ρωτάω καν κόουτς" laugh.gif

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
D-Wade
post May 20 2017, 11:50
Post #438

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 8,992
Αγαπημένη Ομάδα: olympiacos
Αγαπημένος Παίχτης: wade/alphonso ford
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

Σχεδόν πανηγύρισε που ο Jackson σε συνέντευξη είπε κάτι του στυλ ''αυτό που συμβαίνει με τον Ολυμπιακό είναι πάνω από το μπάσκετ , κάτι ανώτερο''

Πραγματικά περίμενα να πει το divine intervention. Ήμουν έτοιμος να σηκωθώ απ' τον καναπέ μου να χειροκροτήσω.

Λογικά τα κρατάει για τον τελικό. Παίζουμε και στην πόλη των προγόνων μας biggrin.gif

+Quote Post
shtarkws
post May 20 2017, 11:57
Post #439

Moderator Forum Παναθηναϊκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 9,972
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: Φανης χριστοδουλου
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

Χθες ξεπερασε καθε οριο οταν πηγε να συγκρινει την προκριση του Ολυμπιακου την νικη της εθνικης κοντρα στην team usa

ονειδος για την δημοσιογραφια ονειδος για το μπασκετ..

Το κακο ειναι οτι πληρωνουμε με τους φορους μας πολλους Ιωαννου

--------------------

+Quote Post
ssoulliss
post May 20 2017, 12:12
Post #440

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 12,567
Αγαπημένη Ομάδα: Detroit Pistons
Αγαπημένος Παίχτης: Φάνης Χριστοδούλου

-

Εγώ απορώ με τον Δράκο, πως τον άντεξε. Τον διέκοπτε συνέχεια και τον ρωτούσε κυρίως για διαιτητικά λάθη. Είναι τρομερά εγωϊστής και αυτό χτυπάει ακόμη και όταν περιγράφει αγώνες. Προσπαθεί να σου επιβάλλει αυτό που έχει στο κεφάλι του. Επίσης είναι διαφορετικό να πανηγυρίζεις, να χαίρεσαι την πρόκριση/νίκη μιας ομάδας και άλλο πράγμα να τσιρίζεις συνεχώς.

+Quote Post
aegeansheed
post May 20 2017, 14:50
Post #441

Moderator NBA Forum
Group Icon

Group: Super Moderators
From: c:/my documents/nba
Member No.: 197
Αγαπημένος Παίχτης: ::::::: Τhe Dirty Thirty

-

QUOTE(ssoulliss @ May 20 2017, 13:12 ) *
Εγώ απορώ με τον Δράκο, πως τον άντεξε. Τον διέκοπτε συνέχεια και τον ρωτούσε κυρίως για διαιτητικά λάθη. Είναι τρομερά εγωϊστής και αυτό χτυπάει ακόμη και όταν περιγράφει αγώνες. Προσπαθεί να σου επιβάλλει αυτό που έχει στο κεφάλι του.

O Γιαννάκης τρόλαρε! Είχε κουραστεί... laugh.gif από ένα σημείο και μετά αποκρινόταν μόνο με το "Μα, φυσικά..." ή σκέτο "Φυσικά". Ήταν το semis favorite...
Πολύ δυνατό και το "Μάντζαρης-ο Εξολοθρευτής", μέχρι του σημείου (τέλος 3ης) που το παρακολουθούσα με ήχο.
Επίσης αδύνατο να χωρέσει ο νους του ότι θα περνούσε τις επόμενες 2 ώρες στις θέσεις πίσω από τη μπασκέτα. Δήλωσε ευθαρσώς ότι είναι "πρωτοφανές" τηλεοπτικοί σπήκερ να πηγαίνουν εκεί. Αν κάποιος προσέξει.... όλος ο Τύπος είχε θέση μόνο σε αυτό το σημείο του σταδίου... ο Βαγγέλης... μάλλον ήθελε Σουίτα για την πάρτυ του, μαζί με δυο κιλά Καρακιόη Γκιουλόγλου στην καθισιά του...

Κάπου βαθειά μέσα του υπάρχει μια σοβαρή δυσλειτουργία, που τον ωθεί να χαρακτηρίζει έναν παίκτη με κάτι, αποδίδοντάς του ένα επίθετο.
Έχουμε:
Βασίλης Σπανούλης - ο Kill Bill (το έχει κλέψει από τον Σκουντή)
Μάντζαρης - ο Εξολοθρευτής
Λοτζέσκι - το Βελούδινο Σφυρί
Σλούκας - ο Σλούκυ Λουκ
Πρίντεζης - ο Άη Γιώργης του Ολυμπιακού
Eric Green - the Gunner (δεν επιδέχεται μετάφρασης, είναι αυτούσιο αγγλιστί)

θα προτείνω κάποια ακόμα, Τελικό έχουμε προστά μας. Πιστεύω κατέχω το στυλάκι του... laugh.gif Θα εξηγήσω και γιατί τα επιλέγω:
Αγραβάνης
- ο Baby Face Assassin ή o δολοφόνος με το παιδικό πρόσωπο (για... προφανείς λόγους)
- ο Γιος του Ήφαιστου (για την ικανότητά του να βρίσκει το σίδερο)
- "ο Αγρι-α-βάνης (μίνι-παύση) που δε θέλεις να τον κάνεις να αγριέψει" (πρέπει να λέγεται όλο αυτό κάθε φορά όμως)

Khem Birch
- "η γερή (μίνι παύση), δυνατή (λίγο μεγαλύτερη μίνι-παύση) Σημύδα του Ολυμπιακού" (βλ. Σημύδα = Birch)

Dominic Waters
- H καλύτερη "πηγή" τριπόντων για τον Ολυμπιακό (πηγή, waters, κλπ, tongue.gif το πιάσατε...)
- Οργανώνει τις επιθέσεις τόσο εύκολα κι απλά, όπως το τρεχούμενο νερό
- Βάζει το νερό στ' αυλάκι

Μιλουτίνοφ
Κάτι με απλό με πόλεμο (στάνταρ στερεοσυνειρμός με Σέρβικη καταγωγή): το Αντιαεροπορικό Σύστημα/ ο Πύργος Ελέγχου

Young
Δε Γουώκιν Ντεντ
Δε Πρώτεην Σέηκ
Ο Pollo Hermano του Ολυμπιακού
Ο Τζυμ Φρηκ-οδοστρωτήρας (όλο μαζί)

* ο Παπ γιατί δεν έχει ένα? ή το ξεχνάω...?
** Σχετικό:

--------------------

+Quote Post
Stojako
post May 20 2017, 15:41
Post #442

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 16,332
Αγαπημένη Ομάδα: Boston Celtis, Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Rondo-Allen-Pierce-Garnett

-

QUOTE (aegeansheed @ May 20 2017, 15:50 ) *

laugh.gif laugh.gif

Να προσθέσω του Χάκετ, -το λιοντάρι του Πειραιά-, ένα άλλο του Πρίντεζη που τον είχε πει ελληνική αστραπή (γκρικ λαιτνινγκ) και του Τρελόντοσιτς που τον είχε αποκαλέσει έτσι στο περσινό φάιναλ-4.

This post has been edited by Stojako: May 20 2017, 15:43

+Quote Post
mixalisgate7
post May 20 2017, 16:31
Post #443

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,057
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Michael Jordan

-

QUOTE(aegeansheed @ May 20 2017, 15:50 ) *
Λοτζέσκι - το Βελούδινο Σφυρί

Το Βελούδινο Σφυρί δεν το έχει βγάλει ο Ιώαννου, ο Λοτζέσκι το έχει από το κολλέγιο. Το λέει και ο Σκουντής στις μεταδώσεις στην COSMOTE TV. Έχει μείνει στον Ιωάννου λόγω των μεταδόσεων σε κρατικό κανάλι, το οποίο έχει φυσιολογικά περισσότερο κοινό από συνδρομητικό.

--------------------

+Quote Post
marios afrikanos
post May 20 2017, 17:27
Post #444

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 16,572
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακός

-

για να κάνω (ως συνήθως( και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου, τα παρατσούκλια (εκτός από κάποια εντελώς γραφικά) δεν τα θεωρώ πρόβλημα, φτάνει να λέγονται με μέτρο και να μη μας τα πρήζει ο άλλος (όχι μόνο ο ιωάννου, ο οποιοσδήποτε), κάθε τρεις και λίγο. Μεγάλη δουλειά για κάποιον που περιγράφει να μπορεί να χρησιμοποιεί πολλούς τρόπους για να περιγράψει το ίδιο πρόσωπο, χωρίς κανένας από αυτούς να είναι ρατσιστικός/προσβλητικός/γραφικός/προβληματικός με κάποιο τρόπο, δείχνει και φαντασία.

Φτάνει βέβαια να υπάρχει και μέτρο. Το οποίο όμως συχνά λείπει στη δημοσιογραφία, ένα παράδειγμα κι αυτό με τη σύγκριση. Συγκρίνεις συγκρίσιμα πράγματα, για να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα, ή για να ανοίξεις κάποια χρήσιμη συζήτηση. Όχι για να πεις ποιος είναι καλύτερος και να βγάλεις τον άλλο συγκρινόμενο σκάρτο και κάτι τέτοια κομπλεξικά (δεν αφορά το χθεσινό παράδειγμα, αλλά συχνά γίνεται και αυτό), ούτε για να χρίσεις "διαδόχους" (πέρα από τις ομοιότητες, που προφανώς υπάρχουν και δεν είναι κακό να επισημαίνονται άμα γίνεται έξυπνα αυτό, κάθε μα κάθε παίκτης είναι διαφορετικός), ούτε (για να φτάσω στο χτεσινό) για να συγκρίνεις εντελώς ανόμοιου μεγέθους πράγματα (και οι δύο μεγάλες νίκες ήταν, αλλά κατά τ' άλλα προφανώς καμία σύγκριση). Υποτίθεται ότι οι δημοσιογράφοι είναι οι αναλυτές της κοινωνίας που ζούμε, πρέπει να έχουν και λίγο αίσθηση της πραγματικότητας, να μην πετάνε τέτοιες κοτσάνες

όσο για την αγένεια προς τον συνομιλητή, είτε είναι προσωπικότητα σαν τον γιαννάκη, είτε ο οποιοσδήποτε, είναι επίσης πολύ συχνό δείγμα δημοσιογραφίας από αυτές των εργαστηρίων δημοσιογραφίας. Επειδή ο άλλος νιώθει το κενό στον εγκέφαλό του, θέλει να παίξει τον έξυπνο, που ακόμη και να ήταν δεν είναι η στιγμή εκείνη να το δείξει (που το αντίθετο δείχνει με κάτι τέτοια ψωνιστικά), αλλιώς δε θα χρειαζόταν να φέρει σχολιαστή κάποιον ειδικό. Δουλειά του εκείνη την ώρα ως προς τον σχολιαστή είναι να κάνει έξυπνες ερωτήσεις ουσίας χωρίς να πολυλογεί, μέσα στη ροή του αγώνα, για να βγάλει κάτι χρήσιμο από τον σχολιαστή και τις γνώσεις και εμπειρίες που αυτός έχει ...

για τα τσιριχτά, εντάξει, προσπαθεί να το κάνει πιο ζωντανό, αλλά αφού ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ αυτό το στυλ (τόσα χρόνια τόσος κόσμος το λέει), τι θέλει κι επιμένει να προσπαθεί να δείξει κάτι άλλο από αυτό που είναι; ο κάθε άνθρωπος (ακολουθεί κλισέ φράση, αλλά πραγματικά έτσι είναι) μπορεί να γίνει ο καλύτερος εαυτός του, αν υποκρίνεται και προσπαθεί (ή προσπαθούν άλλοι να τον κάνουν και αυτός το δέχεται - γιατί δεν ξέρω μήπως του λένε τίποτα άλλοι "έξυπνοι" να πουλήσει λίγο τέτοια "ζωντάνια") κάτι άλλο από αυτό που είναι, κάτι ψεύτικο, τα αποτελέσματα μόνο γελοία μπορεί να είναι

+Quote Post
ggrilik
post May 20 2017, 21:01
Post #445

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,305
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

Έχει χάσει κάθε μέτρο με τα "εντυπωσιακά" παρατσούκλια του.
Και όσον αφορά την συχνότητα αλλά και το περιεχόμενο. Άκου εκεί "Εξολοθρευτής" ο Μάντζαρης. Εντελώς άστοχο. Το Εξολοθρευτής θα ταίριαζε σε κάποιον ψυχρό. Στην μανία του να βρει παρατσούκλια για τους πάντες το έκαψε. Και επιπλέον μας έχει ζαλίσει με την συχνότητα που τα εκστομίζει.

Αποτέλεσμα, τα παρατσούκλια χάνουν την αξία τους δια Ιωάννιου υπερπληθωρισμού.

Παράπλευρο αποτέλεσμα, αν μπορώ, προτιμώ να βλέπω μετάδοση με Άγγλο εκφωνητή παρά με τον Ιωάννου. Τραγικό, αλλά.. rolleyes.gif

+Quote Post
marios afrikanos
post May 20 2017, 21:20
Post #446

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 16,572
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακός

-

QUOTE (ggrilik @ May 20 2017, 22:01 ) *
Έχει χάσει κάθε μέτρο με τα "εντυπωσιακά" παρατσούκλια του.
Και όσον αφορά την συχνότητα αλλά και το περιεχόμενο. Άκου εκεί "Εξολοθρευτής" ο Μάντζαρης. Εντελώς άστοχο. Το Εξολοθρευτής θα ταίριαζε σε κάποιον ψυχρό. Στην μανία του να βρει παρατσούκλια για τους πάντες το έκαψε. Και επιπλέον μας έχει ζαλίσει με την συχνότητα που τα εκστομίζει.

Αποτέλεσμα, τα παρατσούκλια χάνουν την αξία τους δια Ιωάννιου υπερπληθωρισμού.

Παράπλευρο αποτέλεσμα, αν μπορώ, προτιμώ να βλέπω μετάδοση με Άγγλο εκφωνητή παρά με τον Ιωάννου. Τραγικό, αλλά.. rolleyes.gif

εγώ δεν έχω τηλεόραση οπότε έτσι κι αλλιώς ό,τι βρω στο ίντερνετ (χθες το είδα με γαλλικά - και δεν εννοώ τα "γαλλικά" της κερκίδας). Είναι και μια εμπειρία, και μια ευκαιρία να συγκρίνω με τους δικούς μας, σε κάποια θέματα οι περισσότεροι ξένοι υστερούν, σε άλλα (όπως το μέτρο) οι περισσότεροι (έχω πετύχει κατά καιρούς και απίστευτες γραφικότητες και σε χώρες υπεράνω υποψίας, πχ γερμανούς) υπερτερούν απίστευτα. Αλλά έχω ήδη από το παρελθόν αρκετές ώρες εμπειρίας και του ιωάννιου και άλλων με μεγαλύτερη ή μικρότερη έλλειψη μέτρου ελλήνων παρουσιαστών. Δε διαφωνώ ότι το παρακάνει και ότι πολλά είναι και αποτυχημένα, νομίζω ότι είναι που προσπαθεί να το κάνει πιο "ζωντανό" και καλά ασχολούμενος με κάτι που δεν το 'χει αντί να καταπιαστεί με πράγματα που τα καταφέρνει καλά (δεν ξέρω ποια είναι αυτά, δικό του θέμα είναι να τα βρει, δικό μας βέβαια που τον πληρώνουμε ενώ μπορεί να υπάρχει εκεί έξω κάποιος με ταλέντο και που δεν είχε τις ευκαιρίες/βίσμα/διασυνδέσεις/δεν ξέρω τι άλλο του συγκεκριμένου. Ίσως να μην έχει και κάτι σχετικό με το παιχνίδι να πει πολλές φορές και έτσι πετά κάτι τέτοια απλά για να πει κάτι, και για εντυπωσιασμό. Απλά μην το παρακάνουμε κι εμείς κράζοντας ΚΑΘΕ ΕΝΑ παρατσούκλι που χρησιμοποιεί, εκεί πήγαινε το δικό μου σχόλιο. Αν και από όσα διαβάζω κάποιες φορές φοβάμαι μήπως έχει ξεφύγει τόσο πολύ περισσότερο σε σχέση με πιο παλιά που είχα την "τύχη" να τον ακούω με τα δικά μου αυτιά, και καταλαβαίνω βέβαια και ότι με τον ιωάννιου υπερπληθωρισμό μαζί με τα ξερά κινδυνεύουν να καούν και τα χλωρά ...

+Quote Post
mixalisgate7
post May 21 2017, 17:54
Post #447

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,057
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Michael Jordan

-

Του την έστειλαν στο προφίλ του στο Facebook 24.gif 24.gif 24.gif

--------------------

+Quote Post
Stojako
post May 23 2017, 00:07
Post #448

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 16,332
Αγαπημένη Ομάδα: Boston Celtis, Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Rondo-Allen-Pierce-Garnett

-

Αν ισχύει το ότι η Νόβα έχει τα αποκλειστικά δικαιώματα των αγώνων από του χρόνου μέχρι το 20 τότε χθες ήταν η τελευταία μετάδοση τού ohmy.gif sad.gif

+Quote Post
john wick
post May 25 2017, 05:56
Post #449

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 16,219
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: James Gist
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (Stojako @ May 22 2017, 21:07 ) *
Αν ισχύει το ότι η Νόβα έχει τα αποκλειστικά δικαιώματα των αγώνων από του χρόνου μέχρι το 20 τότε χθες ήταν η τελευταία μετάδοση τού ohmy.gif sad.gif

69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
επιτέλους !!!!

+Quote Post

30 Pages V  « < 28 29 30
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th May 2017 - 12:19