• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

57 Pages V  « < 55 56 57  
Reply to this topicStart new topic
Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2018-19
golitog7
post Feb 18 2019, 16:40
Post #841

A1 (200~500)
Group Icon

Group: Players
From: Αθήνα
Member No.: 16,715
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Σπανούλης
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE(yorgos @ Feb 18 2019, 15:33 ) *
Στήλη σε μέσο του ΔΓ υπονοεί πως ο παίκτης που έδωσε το ηχητικό παίζει από 1-5'.

Ο Μπόγρης αποκλείεται να είναι. Ο τύπος φαίνεται να το απολαμβάνει που βρίσκεται στον Οσφπ. Έχει αποδεχτεί το ρόλο του και οι αντιδράσεις του το αποδεικνύουν. Αν είναι όντως κάποιος παίκτης από 1' έως 5', μάλλον για κάποιον άλλον χτυπάει η καμπάνα. Ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.
Go to the top of the page

+Quote Post
yorgos
post Feb 18 2019, 16:50
Post #842

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: America Latina
Member No.: 8,205
Αγαπημένη Ομάδα: Γκράτιπα - Φενταγίν - ΑΟ ΤΥΦΩΝ
Αγαπημένος Παίχτης: Αριδάς για αποτρίχωση
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(golitog7 @ Feb 18 2019, 16:40 ) *
Ο Μπόγρης αποκλείεται να είναι. Ο τύπος φαίνεται να το απολαμβάνει που βρίσκεται στον Οσφπ. Έχει αποδεχτεί το ρόλο του και οι αντιδράσεις του το αποδεικνύουν. Αν είναι όντως κάποιος παίκτης από 1' έως 5', μάλλον για κάποιον άλλον χτυπάει η καμπάνα. Ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.

Σε άλλη στήλη υπονοείται πως δεν έγινε κακόβουλα, αλλά από καθαρή βλακεία.

--------------------

+Quote Post
shaq7
post Feb 18 2019, 16:57
Post #843

Euroleague (500~1000)
Group Icon

Member No.: 21,020
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Αγαπημένος Παίχτης: Σπανουλης

-

Εμενα μου παν οτι το εδωσε σε ατομα απο την 7,τωρα απο βλακεια η απο κατι αλλο δεν ξερω..Παντως μπορει να μην ισχυει και να τα εχουν βγαλει απο το κεφαλι τους,αν δεν βγει καποιος απο την ομαδα να πει τι εγινε θα ακουστουν πολλα.

--------------------

+Quote Post
john wick
post Feb 18 2019, 17:38
Post #844

All-star (2000~3000)
Group Icon

From: Καλάβρυτα
Member No.: 16,219
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: James Gist
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

Επειδη αναφερθηκε πιο πριν , ποτε ηταν προκλητικος ο Παπαπετρου;;;;

+Quote Post
tarp7
post Feb 18 2019, 17:52
Post #845

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 21,793

-

QUOTE(rankin @ Feb 18 2019, 13:36 ) *
Η πλάκα ειναι οτι, ως γηραιότερος (γκουχου-γκούχου) τον Σινάνογλου τον θυμάμαι απο οταν ξεκίνησε τη καριέρα του στον Sprint FM (με Γιώργο Γεωργίου) αρχές δεκαετίας 90.
Τότε δήλωνε Παναθηναϊκός! Σοβαρά !

Στη πορεία διαπίστωσα οτι άλλαξε ρότα και ειναι πλέον σκληροπυρηνικός Ολυμπιακός!

Ποσιμπολ

Οπως ειχε πει κάποτε και ενας σοφός: "Γιατί τι έχει η στραπατσάδα; Χολέρα;"

Μίλησε;
Στα αλήθεια μίλησε και πήρε και θέση;;

Ε τα ύστερα του κόσμο
Το μόνο που λείπει τώρα είναι να πάρει θέση και η ΕΟΚ.
Αλήθεια, τι έχουν γίνει αυτά τα παλικάρια;
Κάπου διάβασα οτι ειχαν ξεχάσει να στείλουν το κύπελλο στη Κρήτη για τον τελικό, και το έστειλαν με το τελευταίο πλοίο της γραμμής
Οργάνωση οχι αηδίες.
Μιλάμε για σπουδαίο οργανισμό ο οποιος πρέπει, με κάθε τίμημα, να μείνει αναλλοίωτος στο χρόνο, σαν μούμια

Δηλαδή οι άνθρωποι προτιμούν να πηδάνε απο τα παράθυρα για να γλιτώσουν το αυτόφωρο, παρά να παραιτηθούν.

Ρε τι τραβάει το έρμο το μπασκετ (και το πληρώνουμε και εμείς που το αγαπάμε)

Οσον αφορά τον Μπλατ.
Λογικές δηλώσεις.
Ο άνθρωπος ειναι επαγγελματίας και απάντησε με το διπλωματικό τρόπο που αρμόζει σε κάθε επαγγελματία του ανάλογου διαμετρήματος.

Δεν μεγάλωσε με αφίσα του Γιατζόγλου πάνω απο το κρεβάτι του, ούτε είναι 5-6 χρόνια εδώ για να έχει την όποια (καλή ή κακή) εμπειρία.

Αμφιβάλει άλλωστε κανείς ότι αν το καλοκαίρι έληγε το συμβόλαιο του και του έκανε πρόταση ο ΔΠΓ, θα την σκεφτόταν σοβαρά;
Δε το λέω για κακό.
Για λογικό το λέω.
Δεν έχει ποτιστεί με το δηλητήριο την αντιπαλότητα των δυο ομάδων, για να βλέπει τα πράγματα μόνο κόκκινα ή μόνο πράσινα.

Αλλά τι λέω τώρα, εδω πέρα ο Παπαπέτρου πέρσι κυκλοφορούσε επιδεικνύοντας τη σκισμένη του φανέλα, και μετά απο 2 μήνες άλλαξε στρατόπεδο και δείχνει πιο ευτυχισμένος απο ποτέ.

Και ο Μπογρης κάποτε, πήγαινε σε προπονήσεις της εθνικής με φόρμα Παναθηναϊκού και φέτος προσπαθεί να το παίξει ερυθρόλευκο τοτέμ (αν και δε θα τη γλιτώσει στο τέλος- λενε οι πληροφορίες μου)

Απο Παπαπέτριδες, Μπόγριδες και απο Σινανογλίδες, προτιμώ τον ξεκάθαρο και επαγγελματία Μπλατ.

Προτιμώ τον πιστό, πραγματικά ερυθρόλευκο, στρατιώτη Πρίντεζη που επαναστάτησε οταν ένιωσε οτι η αγάπη του για την ομάδα γίνεται προϊόν εκμετάλλευσης

Προτιμώ τον στυγνό επαγγελματία Σπανούλη, που κανείς δεν ξέρει τι ομάδα υποστηρίζει.

Όποιος αναζητά προπονητές και παίχτες που παίζουν απο αγνή αγάπη για τη φανέλα και μόνο, ας πάει να δει κανένα τοπικό.

Πάντως μάλλον θετικά βγαίνει η κίνηση να φύγει η ομάδα α από το ΟΑΚΑ.Η θα κρίνονται οι αγώνες μέσα στο γήπεδο και όχι από τα κέφια του αιώνιου προέδρου που κατάφερε και την εθνική να κάνει τσίρκο αλλιώς καλύτερα στην Αδριατική Λίγκα.

+Quote Post
shaq7
post Feb 18 2019, 17:53
Post #846

Euroleague (500~1000)
Group Icon

Member No.: 21,020
Αγαπημένος Παίχτης: Σπανουλης

-

QUOTE (john wick @ Feb 18 2019, 17:38 ) *
Επειδη αναφερθηκε πιο πριν , ποτε ηταν προκλητικος ο Παπαπετρου;;;;

Σε ολα τα μεταξυ μας...

--------------------

+Quote Post
BasketZilla
post Feb 18 2019, 18:12
Post #847

Euroleague (500~1000)
Group Icon

From: Ηρακλειο Κρητης
Member No.: 10,366
Αγαπημένος Παίχτης: Mark Eaton, Χρήστος Τσέκος, Vladimir Tkachenko, Stojan Vrankovic, Fernando Romay, Manute Bol, Dikembe Mutombo
Αγαπημένη θέση: Center

-

Το ποιος έβγαλε το ηχητικό στην φόρα είναι παντελώς αδιάφορο.

Εδώ έχουμε να κάνουμε με 2 πολύ πλούσιους τυπάκους που πλερώνουν χοντρά κάτι άλλους πλούσιους , πια, τύπους για να κάνουν την πλάκα τους. Σαν να παγαίνει κάποιος στα μπουζούκια, να τα σκάει πολύ χοντρά για χρόνια αλλά την φετινή χρονιά να πίνει ουίσκια και να πετάει λελουδα βερεσε biggrin.gif

Το δίκιο είναι καθαρά με την πλευρά του διασκεδαστή, δηλαδής με τον Πρίντεζη εδώ.

Αμα δεν ''υπάρχει σάλιο'' για να κάνουν το χόμπι τους να βρουν κάτι άλλο.

Τεσπα , τουλάχιστον φέτος μπορεί να μην έχουμε σπουδαία ομάδα αλλά τουλάχιστον δεν βαριόμαστε.
tongue.gif

Προσωπικά μου είναι βέβαια παντελώς αδιάφορη η κατάκτηση τίτλων , τόσο στο εσωτερικό όσο και εκτός συνόρων. Μπασκετάκι όμορφο να βλέπουμε και να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας. Έτσι κι αλλιώς πάρει δεν πάρει τίτλους ο κάθε Ολυμπιακός και Παναθηναικός στην δικιά μας ζωή δεν πρόκειται να αλλάξει απολύτως τίποτα.

Στην περίπτωση δε του Ελληνικού Πρωταθλήματος, δηλαδή των τελικών ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, η πλήρης κατάργηση του είναι η μόνη λογική λύση. Παίζουν μια ολόκληρη χρονιά για να φτάσουμε στον Μαη , ώστε να μπορούν να τσακωθούν μεταξύ τους οι μπρόεδροι και τα μπουμπούκια της εξέδρας δημοσίως.

Από το σημερινό χάλι προτιμώ Παπαστράτειο & Τάφο του Ινδού και Σκροπολίθα vs Τζίμη Μανιάτη.

--------------------

+Quote Post
tamvoukios
post Feb 18 2019, 21:33
Post #848

Pro (100~200)
Group Icon

Member No.: 21,033
Αγαπημένος Παίχτης: Fast Endie

-

Μ' αυτά και μ' αυτά ξεχάσαμε τα αγωνιστικά.
Ας ελπίσουμε πως αυτοί που πρέπει δεν τα ξέχασαν.

Γιατί η αγωνιστική εικόνα της ομάδας δεν ήταν καθόλου καλή στα τελευταία παιχνίδια, και αυτό είναι κάτι που πρέπει να φτιάξει.
Μακάρι ο κόουτς και ο παίκτες να ασχολούνται με το μπάσκετ, και όχι με τα απόνερα της αποχώρησης.
Στόχος της ομάδας πρέπει να παραμείνει η πρόκριση στο F4, και μετά ό,τι προκύψει.

+Quote Post
Neondreamer
post Feb 18 2019, 22:15
Post #849

A1 (200~500)
Group Icon

From: Atenas
Member No.: 13,581

-

QUOTE (tamvoukios @ Feb 18 2019, 21:33 ) *
Μ' αυτά και μ' αυτά ξεχάσαμε τα αγωνιστικά.
Ας ελπίσουμε πως αυτοί που πρέπει δεν τα ξέχασαν.

Γιατί η αγωνιστική εικόνα της ομάδας δεν ήταν καθόλου καλή στα τελευταία παιχνίδια, και αυτό είναι κάτι που πρέπει να φτιάξει.
Μακάρι ο κόουτς και ο παίκτες να ασχολούνται με το μπάσκετ, και όχι με τα απόνερα της αποχώρησης.
Στόχος της ομάδας πρέπει να παραμείνει η πρόκριση στο F4, και μετά ό,τι προκύψει.

Πράγματι, μακάρι να έχουν επικεντρωθεί στο αγωνιστικό σκέλος και μόνο, οι καθ΄ύλην αρμόδιοι. Η ΕΛ δε σηκώνει αναμονές, η εικόνα της επίθεσης από Μπασκόνια και μετά είναι πρωτοφανώς κακή για Μπλατ, σημαντικό με την Εφες, ακόμα κι αν δε νικήσει, να δείξει σημάδια επανάκαμψης.

+Quote Post
jazz thrilos
post Feb 18 2019, 22:25
Post #850

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 16,127
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αγαπημένος Παίχτης: Toni Kukoc, John Stockton
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE (natouralistis @ Feb 18 2019, 14:29 ) *
Αλήθεια τώρα;

Ο Πρίντεζης ήρθε στον Ολυμπιακό στα 15 του, ο Γιωργάκης ένα παιδί με ταλέντο όπως τόσα και τόσα άλλα.

20 χρόνια μετά, από τον οργανισμό του Ολυμπιακού και την οικογένεια Αγγελόπουλων έχει γίνει ο Κύριος Πρίντεζης με πολλά εκατομμύρια ευρώ τραπεζικό λογαριασμό.

Χάρη στο ταλέντο και τη δουλειά του τα κέρδισε και μπράβο του.

Ήρθε μια περίοδος όμως μετά από 20 χρόνια που υπήρξε σημαντική καθυστέρηση στη πληρωμή του. Και η αντίδρασή του ήταν "ή με πληρώνετε ή δεν παίζω, είμαι εκτός ομάδας."

Αυτό θεώρησε ο Πρίντεζης μετά από τόσα χρόνια συνεργασίας ως ενδεδειγμένο τρόπο αντιμετώπισης της καθυστέρησης στη πληρωμή του. Τουλάχιστον ασέβεια. Πρώτον γιατί δεν είναι ο Washington της Κύμης όπου δεν ξέρει αν θα πληρωθεί και εκβιάζει με τη μη συμμετοχή του και δεύτερον γιατί η όποια διαφορά με τη διοίκηση δεν είναι προϊόν κουτσομπολίστικης ανοιχτλής συνομιλίας στο viber. Έχουν και οι άλλοι συμβόλαια, ξέρουν αν πληρώνονται στην ώρα τους, δεν χρειαζόταν να τους ενημερώσει ο Πρίντεζης για το αν υπάρχει δεν υπάρχει σάλιο.

Προφανώς και τάσσομαι υπέρ των εργαζομένων και της τήρησης των συμφωνηθέντων αλλά το θέμα του Πρίντεζη το έχετε πάει σε άλλο level...Δεν εργάστηκε στη Μανωλάδα 15 ώρες τη μέρα μέσα στα χωράφια και στο τέλος της ημέρας αντί για χρήματα εισέπραξε κλωτσιές.

Οι ευεργέτες του που του τακτοποίησαν το οικονομικό 3 γενεών καθυστέρησαν να τον πληρώσουν, οκ υπήρχε πολύ καλύτερος τρόπος διευθέτησης του ζητήματος από αυτό το καρναβάλι που ακούσαμε από τον επαναστάτη με αιτία...

Να πω την αλήθεια μου κι εγω οσο περνανε οι μερες τάσσομαι με την παραπάνω άποψη. Εχω ορκιστει στον εαυτο μου απο το 2012 οτι ποτέ, μα ποτέ δεν θα παραπονεθώ για οποιαδηποτε ασχημη μπασκετικη στιγμή η περιοδο ντεφορμαρισματος του Γιώργου. Το τηρησα και θα το τηρω οσο παιζει στον Ολυμπιακό. Όμως το τελευταίο συμβαν ξεφευγει εντελως απο το μπασκετικό κομμάτι.

Δεν ξερω τί επιδίωκε, δεν ξέρω αν ειναι συνηθες να τα λένε αυτά μεταξυ τους οι παίχτες στα τηλέφωνα, δεν ξέρω ποιός και γιατί το έβγαλε έξω. Αυτό που ξέρω είναι οτι δηλητηρίασε (ανεπανόρθωτα; ) το περιβάλλον της ομάδας και σίγουρα είχε και θα έχει επιπτώσεις στο αγωνιστικό κομμάτι. Επρεπε μάλλον να το ξέρει αυτό ο παίχτης.

Ενα σοβαρο ζήτημα (μη πληρωμή οφειλομένων) μετατράπηκε μεσω της δημοσιας συζητησης περι του κατεβαινω-δεν κατεβαινω να παιξω και του "δεν υπάρχει σάλιο" σε κουτσομπολίστικο ντιμπειτ με βλαπτικές επιδράσεις για τον σύλλογο. Δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός απο αυτό. Νομιζω οτι βρισκομαστε μπροστα σε πληρη διάρηξη σχεσεων μεταξυ ορισμένων παιχτών και της παρουσας διοικησης της ομάδσς.

This post has been edited by jazz thrilos: Feb 18 2019, 22:26

--------------------
"Οι γλάροι ακολουθούν τις τράτες επειδή πιστεύουν ότι θα ρίξουν σαρδέλες στη θάλασσα"

+Quote Post
RipCity
post Feb 18 2019, 22:31
Post #851

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Malta
Member No.: 15,538
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Trail Blazers
Αγαπημένος Παίχτης: Lillard, Πρίντεζης

-

QUOTE (jazz thrilos @ Feb 18 2019, 21:25 ) *
Να πω την αλήθεια μου κι εγω οσο περνανε οι μερες τάσσομαι με την παραπάνω άποψη. Εχω ορκιστει στον εαυτο μου απο το 2012 οτι ποτέ, μα ποτέ δεν θα παραπονεθώ για οποιαδηποτε ασχημη μπασκετικη στιγμή η περιοδο ντεφορμαρισματος του Γιώργου. Το τηρησα και θα το τηρω οσο παιζει στον Ολυμπιακό. Όμως το τελευταίο συμβαν ξεφευγει εντελως απο το μπασκετικό κομμάτι.

Δεν ξερω τί επιδίωκε, δεν ξέρω αν ειναι συνηθες να τα λένε αυτά μεταξυ τους οι παίχτες στα τηλέφωνα, δεν ξέρω ποιός και γιατί το έβγαλε έξω. Αυτό που ξέρω είναι οτι δηλητηρίασε (ανεπανόρθωτα; ) το περιβάλλον της ομάδας και σίγουρα είχε και θα έχει επιπτώσεις στο αγωνιστικό κομμάτι. Επρεπε μάλλον να το ξέρει αυτό ο παίχτης.

Ενα σοβαρο ζήτημα (μη πληρωμή οφειλομένων) μετατράπηκε μεσω της δημοσιας συζητησης περι του κατεβαινω-δεν κατεβαινω να παιξω και του "δεν υπάρχει σάλιο" σε κουτσομπολίστικο ντιμπειτ με βλαπτικές επιδράσεις για τον σύλλογο. Δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμός απο αυτό. Νομιζω οτι βρισκομαστε μπροστα σε πληρη διάρηξη σχεσεων μεταξυ ορισμένων παιχτών και της παρουσας διοικησης της ομάδσς.

Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό πάντως εγώ να τα λένε για τέτοια θέματα συμπαίκτες. Κι εγώ με τους συναδέλφους στη δουλειά μιλάμε για τα όποια προβληματα υπάρχουν. Από κει και πέρα αν δε μάθω πόσους μήνες πίσω είχε μείνει και πόσα θα τα πάρεις άμεσα του είπαν δεν μπορώ και να κρίνω. Αν πάντως ισχύουν ότι είχε να πληρωθεί από την περσινή σεζόν κι ότι στη τελευταία συνάντηση πριν το μήνυμα του είπαν δεν υπάρχει σάλιο, τότε αυτό υπερβαίνει κάθε όριο υπομονής που μπορεί να δείξει κάποιος, κατά την άποψή μου πάντα.

--------------------
Γιάννης Σφαιρόπουλος, 16 Απριλίου 2018: "Έχω βγάλει σύστημα ακόμη και στον ύπνο μου!"

Νίκος Παπαδογιάννης 1 Οκτωβρίου 2018: "O Βεζένκοφ είναι ο Βεζένκοφ και δεν είναι παρά μόνο ο Βεζένκοφ"

@ioannisdiam

+Quote Post
basket72
post Yesterday, 00:30
Post #852

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 14,499
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Αγαπημένος Παίχτης: Καρευ Σκαρυ

-

QUOTE (RipCity @ Feb 18 2019, 22:31 ) *
Το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό πάντως εγώ να τα λένε για τέτοια θέματα συμπαίκτες. Κι εγώ με τους συναδέλφους στη δουλειά μιλάμε για τα όποια προβληματα υπάρχουν. Από κει και πέρα αν δε μάθω πόσους μήνες πίσω είχε μείνει και πόσα θα τα πάρεις άμεσα του είπαν δεν μπορώ και να κρίνω. Αν πάντως ισχύουν ότι είχε να πληρωθεί από την περσινή σεζόν κι ότι στη τελευταία συνάντηση πριν το μήνυμα του είπαν δεν υπάρχει σάλιο, τότε αυτό υπερβαίνει κάθε όριο υπομονής που μπορεί να δείξει κάποιος, κατά την άποψή μου πάντα.

Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου.

--------------------
Surviving Bokator

Gogol Bordelo -Dogs were barking

+Quote Post
Quincy
post Yesterday, 00:40
Post #853

Moderator Forum Ολυμπιακού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 9,434
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos, Kyle Hines, ΑΟ Φοίνικα Σύρου
Αγαπημένος Παίχτης: A.Iverson

-

QUOTE(RipCity @ Feb 18 2019, 21:31 ) *
Αν πάντως ισχύουν ότι είχε να πληρωθεί από την περσινή σεζόν κι ότι στη τελευταία συνάντηση πριν το μήνυμα του είπαν δεν υπάρχει σάλιο, τότε αυτό υπερβαίνει κάθε όριο υπομονής που μπορεί να δείξει κάποιος, κατά την άποψή μου πάντα.

Κι εγώ εκεί πιστεύω πως έχει φτάσει το πράγμα. Γνωρίζοντας τις φήμες για τον Πρίντεζη από τα μαγαζιά που συχνάζει στις καλοκαιρινές διακοπές στην Σύρο. μέχρι τα λεφτά που τσόνταρε για το agean ball δεν μου φαίνεται καθόλου για τύπος που θα έλεγε τέτοιες κουβέντες αν η κατάσταση δεν είχε φτάσει στο απροχώρητο.

--------------------

+Quote Post
James K R
post Yesterday, 21:08
Post #854

Amateur (20~100)
Group Icon

From: Π. Φάληρο
Member No.: 21,070
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Πειραιώς
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

Προσφεύγει στο ΑΣΕΑΔ η ΚΑΕ Ολυμπιακός για την τιμωρία των 6 βαθμών :

http://www.basketblog.gr/έκανε-έφε...ιακός.html

--------------------
All people are smart! It's some of their actions and choices that make them look stupid.

Playlist με αγώνες του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου για τη σεζόν 2018-19 :
https://www.youtube.com/playlist?list=PL354...ZJRBzL60Pn2u6nX

+Quote Post

57 Pages V  « < 55 56 57
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th February 2019 - 06:30