• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
Ολυμπιακός - Παναθηναικός Superfoods, 4ος Τελικός, 14/6 - 19:00 - Cosmotesports
rankin
post Jun 15 2018, 10:34
Post #91

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 1,912
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos BC
Αγαπημένος Παίχτης: Χριστάρας Χαρίσης
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(Nemesakos @ Jun 15 2018, 11:12 ) *
Θα μπορούσα να είμαι πονηρός, αλλά δεν το χω..tongue.gif έχω εκφράσει την άποψή μου κατά την διάρκεια της σεζόν. Αν από τον πάγκο υπήρχε σωστή διαχείριση των ξένων, ο Ρόμπερτς θα είχε προσφέρει περισσότερα. Με τους κατάλληλους παίκτες δίπλα του συνεχίζω να πιστεύω ότι θα μπορεί να είναι υπερχρήσιμος. Έχει πολύ καλό σουτ, είναι εύστοχος στις βολές, βλέπει γήπεδο. Οκ έχει αδυναμίες αμυντικες. όσο ήταν ο παπανικολάου στο παρκέ στην άμυνα δεν φάνηκε το κενό. Αν υπήρχε και ακόμα ένα γκαρντ (στυλ χάκετ) με παρόμοιες αμυντικές ικανότητες όπως του Παπ, δεν θα φαινόταν το κενό του. Προφανώς είναι λίγο δύσκολο να μείνει και λόγω ηλικίας, αλλά θα προτιμούσα να κρατήσω αυτόν αντί του Μάντζαρη και να δώσω χρόνο σε έναν πιο νέο Έλληνα πχ Τολιόπουλο, ώστε στις άλλες 3 θέσεις των γκαρντ (2 δλδ γιατί τον Σπανούλη τον θεωρώ δεδομένο) να παρθούν παίκτες που να κάνουν την διαφορά.

Συμφωνώ μαζί σου
Στον Ολυμπιακό το πρόβλημα ειναι οτι δεν δόθηκε ποτέ εμπιστοσύνη στους παίχτες, για να μπορέσεις σήμερα να θερίσεις οτι θετικό είχες σπείρει

Ο Ρομπερτς, οντως, για την αντιμετώπιση που είχε, ειναι εξαιρετικά τίμιος
Και ο Στρέλνιεξ το ίδιο

Προσωπικά θεωρώ άδικο και το φάγωμα του Τομπσον.
Αν ειχε χρόνο και ρολο μέσα στη χρονιά, θα μπορούσε να ηταν πολυ πιο χρήσιμος απο το Μπομπι Μπράουν τώρα.
Τα σχήματα με τα πολλά φοργουορντ στην αρχή της χρονιάς πήγαιναν τραίνο.

--------------------

"...και εγώ τριάντα χρόνια πάω στα μπουζούκια αλλά μπουζούκι δεν έμαθα να παίζω..."
Γιώργος Μύρτσος

"Της χαμογέλασα με τα πορσελάνινα δόντια μου με τις ανάγλυφες παραστάσεις,όπως τα φλιτζανάκια του καφέ της μαμάς, και θαμπώθηκε από την ολόλευκη ακτινοβολία που απλώθηκε σ’ όλη την περιοχή, βορειοδυτικά της Οκλαχόμα...."

Rankin on Twitter
Go to the top of the page

+Quote Post
pan24
post Jun 15 2018, 10:49
Post #92

Moderator ΠαναθηναΪκού
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 15,107
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: ΔΔ
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

Ο Σινγκλετον εχουμε συνηθισει να παλευει τελευταια.Χτες αντιθετα εκανε τον τροχονομο και θυμισε τον αδιαφορο Σινγκλετον που βλεπαμε στις αρχες και εμοιαζε τουλαχιστον βαριεστημενος ενω στο δευτερο ημιχρονο δεν ειχε προβλημα με φαουλ

Μηπως φταει η κουραση;
Καλα οτι παιζει ολη την σεζον την θεση μονος του(30' μεσο ορο στην Ευρωπη) αλλα και στους τελικους εχει παιξει 36.21, 37.52,34.15 μεχρι το χτεσινο 30.20

--------------------

+Quote Post
akratacity
post Jun 15 2018, 10:55
Post #93

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 13,072
Αγαπημένη Ομάδα: olympiacos
Αγαπημένος Παίχτης: kostas sloukas
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

QUOTE (pan24 @ Jun 15 2018, 11:49 ) *
Ο Σινγκλετον εχουμε συνηθισει να παλευει τελευταια.Χτες αντιθετα εκανε τον τροχονομο και θυμισε τον αδιαφορο Σινγκλετον που βλεπαμε στις αρχες και εμοιαζε τουλαχιστον βαριεστημενος ενω στο δευτερο ημιχρονο δεν ειχε προβλημα με φαουλ

Μηπως φταει η κουραση;
Καλα οτι παιζει ολη την σεζον την θεση μονος του(30' μεσο ορο στην Ευρωπη) αλλα και στους τελικους εχει παιξει 36.21, 37.52,34.15 μεχρι το χτεσινο 30.20

Μηπως φταιει οτι σε 30' συμμετοχης πηρε μονο 3 σουτ;;;

+Quote Post
back2back
post Jun 15 2018, 11:04
Post #94

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 16,185
Αγαπημένη Ομάδα: θρύλος
Αγαπημένος Παίχτης: ΜπιΡόι Τάρπλεϊ, Chauncey Billups

-

Η ομάδα εμένα δεν με τρέλανε, στο πρώτο τελικό πιστεύω έπαιξε καλύτερα. Οκ έβαλε 92 πόντους επειδή οι διαιτητές δώσανε 70 βολές, κατά τα άλλα είχαμε πάλι πολύ τουρλουμπούκι. Στο πρώτο ημίχρονο ειδικά όταν ήταν μέσα Λετονός και Μπόμπι δεν ακούμπησαν μπάλα, την έπαιρναν Παπ και Πριντ και έκαναν καουμποϊλίκια, σου έδιναν την εντύπωση ότι οι Έλληνες είναι τσακωμένοι με τους ξένους. Ο Σφαιρό έκανε τα αυτονόητα, έδωσε χρόνο σε Ρόμπερτς και Στέρλνιεκς (ο Λετονός έπρεπε να πάρει περισσότερες μπάλες) και επιτέλους έδωσαν την μπάλα στον Μακλίν, τον Τζαμέλ οι ψηλοί του Παο δεν μπορούν να τον αντιμετωπίσουν, αν παίρνει σωστά την μπάλα μπορεί να τελειώνει κάθε ματς με 20 πόντους. Στο επόμενο ματς δεν βλέπω να περνάμε τους 70 πόντους, θα πρέπει να κρατήσουμε τον Παο γύρω στους 65 για να νικήσουμε, οπότε χρειάζεται να περιορίσουμε τον Καλάθη, να μην δώσει πάνω από 4-5 ασίστς, και να έχουν κακό ποσοστό στα τρίποντα.

Οι παίκτες του Παο φάνηκε να έχουν το μυαλό τους στο 5ο αγώνα, σίγουρα οι ταρζανιές του Τζέιμς μας βοηθάνε καθώς βγάζουν τους υπόλοιπους παίκτες εκτός αγώνα. Ο Πασκουάλ για εμένα τα έχει πάει καλά στους τελικούς, αλλάζει πράγματα, εμφανίζει κάποια τρικ, σε αντίθεση με Σφαιρό που δεν δοκιμάζει τίποτα. Σε τέτοια κακή κατάσταση που βρίσκονται οι μισοί παίκτες του Παο αν είχαμε Σάρας θα το είχαμε σηκώσει με σκούπα

+Quote Post
stefkorner
post Jun 15 2018, 11:05
Post #95

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 16,860
Αγαπημένη Ομάδα: pao
Αγαπημένος Παίχτης: dominique,porzingis,nick calathes
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

οπως λεει ο Ακρατα πιο πανω ,αν δουμε και τα λιγα σουτ που παιρνει ο Σιγκλεντον τελευταια ,μπορει να αντιστρεψουμε το ερωτημα περι κουρασης,μηπως και τιθεται θεμα συστηματων ( ; )
εγω πιστευω ειναι ενας συνδιασμος των δυο ! κ εδω χανει ποντους ο Πασκουαλ!ναι μεν θεωρω σωστη την επιλογη του να αφησει εκτος τελικης 12δας Πειν και εννοειται Γκαμπριελ.. απο την αλλη ομως για να το αντισταθμισεις πρεπει να ανακατευεις καπως την τραπουλα !η κατεβαζοντας τον Γκιστ στο 4,δινοντας και 5 λεπτα παραπανω στον Ογκαστ (που οφειλεις να τον εμπιστευτεις παραπανω ,τις μερες που χτυπανε στις αδυναμιες του Βουγιουκα..)
ειτε ανεβαζοντας τον Θαναση στο 4 για λιγα εστω λεπτα!
πριν ξεκινησει η σειρα ποιος να μας ελεγε και να το πιστευαμε πως αν πηγαιναμε σε 5 ματς ο παραγοντας κοπωση-καταπονηση θα υπηρχε σοβαρος κινδυνος να βαραινει πλ περισσοτερο παικτες του Παο!και ομως ! η υπερμετρη επιβαρυνση Σιγκλεντον και Γκιστ στο 5 ,μπορει να φανει καθοριστικη στο τελευταιο ματς ! να μεταφραστει βασικα σε πολλα χαμενα ριμπαουντ και αμυντικη ανεπαρκεια οπως χθες ..

--------------------

+Quote Post
MaJesty23
post Jun 15 2018, 11:30
Post #96

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Στον δικό μου κοσμο!
Member No.: 3,153
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos/Sportingara(μισή καρδιά πράσινη -μισή κυανέρυθρη)-Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: M.J23,Wiggins the senior (a re mitchellako),3D,Sir Charles

-

Ειλικρινά το ματς της Κυριακής δεν είναι τόσο ανοιχτό όσο νομίζουν ορισμένοι.Εχει ξεκάθαρο φαβορι τον Παναθηναικό ,και θα το έλεγα το ίδιο και εαν παίζαμε και το πέμπτο ματς στο ΣΕΦ.Νόμίζω με το χέρι στην καρδιά,πέραν ορισμένων περιπτώσεων, και οι κόκκινοι συμφορουμιτες με παιχνίδι στο ΣΕΦ και την Κυριακή το ίδιο θα έλεγαν ,οτι εμείς είμαστε φαβορί.

Οk ένα ματς ,αλλά δεν νομίζω οτι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος σαν ομάδα...ούτε τον Ιούνιο,ούτε τον Μάρτιο ,ούτε τον Νοέμβρη 2017.Πάντα άποψη μου και δεν ζητώ να την συμμεριστεί κανείς.

This post has been edited by MaJesty23: Jun 15 2018, 11:31

--------------------
Stich myself up,and Ι do it again...

+Quote Post
ag97
post Jun 15 2018, 11:35
Post #97

A1 (200~500)
Group Icon

From: Αθηνα,Ελλαδα
Member No.: 15,683
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Golden State Warriors
Αγαπημένος Παίχτης: Βασίλης Σπανούλης, Stephen Curry

-

QUOTE (MaJesty23 @ Jun 15 2018, 12:30 ) *
Ειλικρινά το ματς της Κυριακής δεν είναι τόσο ανοιχτό όσο νομίζουν ορισμένοι.Εχει ξεκάθαρο φαβορι τον Παναθηναικό ,και θα το έλεγα το ίδιο και εαν παίζαμε και το πέμπτο ματς στο ΣΕΦ.Νόμίζω με το χέρι στην καρδιά,πέραν ορισμένων περιπτώσεων, και οι κόκκινοι συμφορουμιτες με παιχνίδι στο ΣΕΦ και την Κυριακή το ίδιο θα έλεγαν ,οτι εμείς είμαστε φαβορί.

Οk ένα ματς ,αλλά δεν νομίζω οτι ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος σαν ομάδα...ούτε τον Ιούνιο,ούτε τον Μάρτιο ,ούτε τον Νοέμβρη 2017.Πάντα άποψη μου και δεν ζητώ να την συμμεριστεί κανείς.

παντως περσι δεν ηταν καλυτερος ο Παναθηναικος σαν ομαδα μεσα στη σεζον και κερδισε ανετα τον 5ο τελικο

+Quote Post
stefkorner
post Jun 15 2018, 11:35
Post #98

All-star (2000~3000)
Group Icon

Member No.: 16,860
Αγαπημένη Ομάδα: pao
Αγαπημένος Παίχτης: dominique,porzingis,nick calathes
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

QUOTE (MaJesty23 @ Jun 15 2018, 18:30 ) *

η αναφορα στους προηγουμενες μηνες που ημασταν εμεις καλυτεροι ποιο νοημα εχει ; φυσικα υπηρχαν και μηνες που ηταν καλυτερος απο εμας!τοτε που μας εκανε το διπλο στο οακα στην ευρωλιγκα και προερχοταν απο διπλο στην Μαδριτη !

This post has been edited by stefkorner: Jun 15 2018, 11:38

--------------------

+Quote Post
MaJesty23
post Jun 15 2018, 11:43
Post #99

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Στον δικό μου κοσμο!
Member No.: 3,153
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos/Sportingara(μισή καρδιά πράσινη -μισή κυανέρυθρη)-Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: M.J23,Wiggins the senior (a re mitchellako),3D,Sir Charles

-

QUOTE(stefkorner @ Jun 15 2018, 12:35 ) *
η αναφορα στους προηγουμενες μηνες που ημασταν εμεις καλυτεροι ποιο νοημα εχει ; φυσικα υπηρχαν και μηνες που ηταν καλυτερος απο εμας!τοτε που μας εκανε το διπλο στο οακα στην ευρωλιγκα και προερχοταν απο διπλο στην Μαδριτη !

Τυχαία αναφέρθηκα σε αυτους τους μήνες.Εννοώ οτι παντα ήμασταν καλύτεροι! smiley.gif Όλους τους μήνες Stef! smiley.gif

--------------------
Stich myself up,and Ι do it again...

+Quote Post
golitog7
post Jun 15 2018, 11:48
Post #100

A1 (200~500)
Group Icon

From: Αθήνα
Member No.: 16,715
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Αγαπημένος Παίχτης: Σπανούλης

-

QUOTE(Zephyr @ Jun 15 2018, 09:39 ) *
O Ολυμπιακός φέτος είναι τόσο ασταθής (για τους γνωστούς λόγους) που μια φαίνεται πολύ καλύτερος του ΠΑΟ και μια πολύ χειρότερος.
Από κει και πέρα δεν δίνω πιθανότητες για την Κυριακή στον Ολυμπιακό. Ας ήμασταν τουλάχιστον σταθεροί σε απόδοση. Εδώ κάναμε break στο ΟΑΚΑ, χάσαμε δικό μας παιχνίδι στο ΣΕΦ, χάσαμε με τα χέρια κάτω στο ΟΑΚΑ και χτες κερδίσαμε με διαφορά στο ΣΕΦ. Αν είχε γίνει σωστή δουλειά πιθανότατα θα συμμετείχαμε στο F4 και χθες θα πανηγυρίζαμε Πρωτάθλημα.
Αντ' αυτού παρακαλάμε την Κυριακή ο Σφαιρό να μην ξεχάσει τον Ρόμπερτς στον πάγκο και να μην έχουν από 3-4 φάουλ οι βασικοί ψηλοί μας από το 1ο-2ο δεκάλεπτο...
Anyway μακάρι αλλά δεν το βλέπω. Μου αρκεί προς το παρόν που δεν διασυρθήκαμε.

ΥΓ. Για το άδειο γήπεδο, ο λόγος είναι όσα έγραψα πιο πάνω. Δεν την πιστεύει ο κόσμος την ομάδα. Και δεν φταίει ο κόσμος γιαυτό.

Ναι είδαμε και όταν την πίστευε. Έπαιζε τελικό Euroleague η ομάδα και γυρνόντας για τα play off έπαιζε με 2κ maximum.

+Quote Post
basket72
post Jun 15 2018, 12:14
Post #101

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 14,499
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Αγαπημένος Παίχτης: Καρευ Σκαρυ

-

QUOTE (MaJesty23 @ Jun 15 2018, 12:43 ) *
Όλους τους μήνες Stef! smiley.gif

Όλους τους μήνες, όλα τα χρόνια, από τον καιρό του Νάισμιθ κι νυν και αεί.

Είπαμε, εδώ στο φόρουμ του Ολυμπιακού (σε αντίθεση με το αντίστοιχο του Παναθηναϊκού)είναι έντονη η απουσία οπαδισμού κι εριστικότητας αλλά δεν υπάρχει κανείς λόγος τώρα να υπερβάλουμε.

Δεν θα πείσουμε κι κανέναν.

Είχαμε και την Ευρωλίγκα με τόσα πολλά παιχνίδια που αποτύπωνε την αλήθεια.

This post has been edited by basket72: Jun 15 2018, 12:19

+Quote Post
rankin
post Jun 15 2018, 12:51
Post #102

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Member No.: 1,912
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos BC
Αγαπημένος Παίχτης: Χριστάρας Χαρίσης
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(MaJesty23 @ Jun 15 2018, 12:30 ) *

Ο Ολυμπιακός σποραδικά έχει κάνει κάποια τρομερά παιχνίδια μέσα στη σεζόν.

Ο Παναθηναϊκός γενικά έχει δείξει μεγαλύτερη σταθερότητα, για αυτό και το χθεσινό μου ξένισε σαν εικόνα.

Απο εκει και πέρα, ο Παναθηναικος έχει πιο αθλητική ομάδα, που σουτάρει καλύτερα (γενικά), και ο Πασκουάλ συνηθίζει να κάνει καλύτερο ροτέισον, άρα να αξιοποιεί καλύτερα το ρόστερ του.

Ο Ολυμπιακός έχει περισσότερη εμπειρία και σκληράδα, και εναν πυρήνα παιχτών που παιζουν μαζί, σχεδόν απο πάντα.

Δε ξέρω τι θα επικρατήσει την Κυριακή.

Ο Παναθηναικός έχει και το πλεονέκτημα. Θα έχει και 20.000 φίλους του στο πλευρό του.
Ο Ολυμπιακός απο την άλλη έχει πλέον την εμπειρία να παλεύει και ενίοτε να κερδίζει στο ΟΑΚΑ

Δε ξέρω σε τι κατάσταση θα βρεθούν οι αθλητές των δυο ομάδων τη Κυριακή
Ο Γκιστ χθες κούτσαινε.
Ο Καλάθης ξέρω οτι μέσα στην εβδομάδα είχε ενα θεματάκι τραυματισμού.
Ο Μιλουτίνοφ επίσης έχει συνέχεια θέματα.
Ο Πρίντεζης δεν έχει συνέλθει απο τραυματισμους και καταπόνηση.

Σε ενα παιχνίδι-τελικό, κάθε λεπτομέρεια μπορεί να κρίνει το αποτέλεσμα
Τολμώ να πω οτι ειναι 50-50, ακριβώς γιατι δεν γνωρίζω (και δεν θα μπορούσα να γνωρίζω), ποιες λεπτομέρειες θα κρίνουν τον τελευταίο τελικό.

Θα βάλει ο Καλάθης τα ελεύθερα σουτ που θα του δώσει ο Ολυμπιακός;
Σε τι μέρα θα ειναι οι Ρομπερτς-Στρελνιεξ-Μακλίν; Οταν αυτοι οι 3 ειναι καλά, ο Ολυμπιακός κερδίζει.
Πως θα εμφανιστούν οι δυο αντίπαλοι στην τρανζίσιον άμυνα;
Πόσο θα επιχειρήσει και θα κατορθώσει να τρέξει ο Ολυμπιακός;
Οι διαιτητές θα αφήσουν ή δεν θα αφήσουν τις επαφές;

Και το σημαντικότερο ολων: Θα παίξει ο Μπόγρης;

--------------------

"...και εγώ τριάντα χρόνια πάω στα μπουζούκια αλλά μπουζούκι δεν έμαθα να παίζω..."
Γιώργος Μύρτσος

"Της χαμογέλασα με τα πορσελάνινα δόντια μου με τις ανάγλυφες παραστάσεις,όπως τα φλιτζανάκια του καφέ της μαμάς, και θαμπώθηκε από την ολόλευκη ακτινοβολία που απλώθηκε σ’ όλη την περιοχή, βορειοδυτικά της Οκλαχόμα...."

Rankin on Twitter

+Quote Post

7 Pages V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th October 2018 - 12:22