• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
μπαλα spalding nba χρυσο outdoor/indoor
raspoutin7
post Mar 23 2010, 01:52
Post #1

rookie (3~20)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 9,487
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

καλησπέρα παιδιά αγόρασα μια μπαλα μπασκετ spalding nba χρυσο outdoor/indoor.ειχα καιρό να παιξω μπάσκετ και ήθελα μια μπαλίτσα και πήρα αυτην για να αθλούμε απλα.το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη μπάλα ειναι απίστευτα βαριά σε σημειό που ενώ έχω πολύ καλό σουτ να μην μπορώ να σταυρώσω καλάθι.βέβαια μου την φούσκωσαν τέρμα δεν ξερω μήπως παίζει και αυτό ρόλο.αλήθεια πως ξεφουσκώνει λίγο μια μπάλα?σε ανοιχτό γήπεδο παιζω.Ηξερα οτι η spalding ειναι καλές αλλα τετοιο βάρος τριπλάσιο απο άλλες μπάλες.βαράω τρίποντα οπότε έπαθα πλάκα πολύ αστοχία.το ίσιο και φιλός μου αυτος τάραξε τα airball.να αγοράσω άλλη?αν ναι ποια?

http://www.fitmaster.gr/index.php?main_pag...roducts_id=1310 αυτη ειναι η μπάλα

This post has been edited by raspoutin7: Mar 23 2010, 01:55
Go to the top of the page

+Quote Post
duncan21
post Mar 23 2010, 17:15
Post #2

All-star (2000~3000)
Group Icon

From: Belize
Member No.: 8,755
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, San Antonio Spurs, Portland Trail Blazers, Србија
Αγαπημένος Παίχτης: Boris Diaw, Mardy Collins
Αγαπημένη θέση: Power Forward

-

QUOTE (raspoutin7 @ Mar 23 2010, 01:52 ) *
καλησπέρα παιδιά αγόρασα μια μπαλα μπασκετ spalding nba χρυσο outdoor/indoor.ειχα καιρό να παιξω μπάσκετ και ήθελα μια μπαλίτσα και πήρα αυτην για να αθλούμε απλα.το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη μπάλα ειναι απίστευτα βαριά σε σημειό που ενώ έχω πολύ καλό σουτ να μην μπορώ να σταυρώσω καλάθι.βέβαια μου την φούσκωσαν τέρμα δεν ξερω μήπως παίζει και αυτό ρόλο.αλήθεια πως ξεφουσκώνει λίγο μια μπάλα?σε ανοιχτό γήπεδο παιζω.Ηξερα οτι η spalding ειναι καλές αλλα τετοιο βάρος τριπλάσιο απο άλλες μπάλες.βαράω τρίποντα οπότε έπαθα πλάκα πολύ αστοχία.το ίσιο και φιλός μου αυτος τάραξε τα airball.να αγοράσω άλλη?αν ναι ποια?

http://www.fitmaster.gr/index.php?main_pag...roducts_id=1310 αυτη ειναι η μπάλα

Αυτη εχω και εγω ρε.Μια χαρα μου φαινεται το βαρος της.Αν οντως ειχες να παιξεις καιρο λογικο ειναι να σου φαινεται καπως βαρια η μπαλα και να μην μπαινουν τα σουτ.Θεμα συνηθειας ειναι.Δεν παιζει ρολο αν ειναι παρα πολυ φουσκωμενη.Ιδιο ειναι το βαρος της αλλα ειναι πιο σκληρη.

--------------------
Μα είναι να γελάει κανείς.

+Quote Post
morrison
post Mar 23 2010, 19:45
Post #3

Moderator Ευρωπαικού Μπάσκετ
Group Icon

Group: Super Moderators
Member No.: 7,374
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Portland Trailblazers
Αγαπημένος Παίχτης: Milos Teodosic,Alfonso Ford,Scottie Pippen,Walter Berry,Arvydas Sabonis,Tony Kukoc,Chris Leben
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

Δεν ξερω αν οντως το βαρος της συγκεκριμενης μπαλας ειναι τοσο μεγαλο οσο λες αλλα προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο οι βαριες μπαλες.Τις καταλαβαινεις καλυτερα στο χερι...
Για την ευστοχια μην ανησυχεις.Φυσικο ειναι αν παιζεις συνηθως με μια συγκεκριμενη μπαλα να την συνηθιζεις,θα συνηθισεις και την καινουρια...

--------------------

+Quote Post
raspoutin7
post Mar 27 2010, 20:28
Post #4

rookie (3~20)
Group Icon

Member No.: 9,487
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE(john morisson @ Mar 23 2010, 19:45 ) *
Δεν ξερω αν οντως το βαρος της συγκεκριμενης μπαλας ειναι τοσο μεγαλο οσο λες αλλα προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο οι βαριες μπαλες.Τις καταλαβαινεις καλυτερα στο χερι...
Για την ευστοχια μην ανησυχεις.Φυσικο ειναι αν παιζεις συνηθως με μια συγκεκριμενη μπαλα να την συνηθιζεις,θα συνηθισεις και την καινουρια...

μια χαρα η μπαλα τελικα τωρα που την ξεφουσκωσα τι να πως γινεται να φαινεται διαφορετικη μπαλα πραγματικα δεν το περιμενα.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 30th July 2014 - 13:04