• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

999 Pages V  « < 418 419 420 421 422 > »   
Closed TopicStart new topic
ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
rchos
post May 17 2013, 18:17
Post #6286

Ο Σοφός
Group Icon

Group: Administrator
From: everywhere i am needed
Member No.: 576
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Αγαπημένος Παίχτης: Παπαλουκάς, Φασούλας
Αγαπημένη θέση: Center

-

QUOTE(MaJesty23 @ May 17 2013, 19:01 ) *
Nαι κάνουμε mind games για να περάσουμε τον Πανιώνιο... blink.gif

Πως δουλεύουνε τα οπαδικά σάιτ πρέπει να αναλύσουμε δηλαδή? rolleyes.gif

--------------------
The Buzz is Back where it belongs!

"Just like all Yankee women, all you are good at is ordering in restaurants- and spending a mans money"
Pai Mei
Go to the top of the page

+Quote Post
bbplayer
post May 17 2013, 20:49
Post #6287

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 13,213
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

μούφα μου φαίνεται. πολύ άκαιρο. και δόση αλήθειας να έχει αποκλείεται καμια πλευρά να άφηνε να διαρρεύσει κάτι

--------------------

QUOTE (doctorjekil @ Jun 1 2014, 16:12 ) *
Ο Ζοτς το πιο πιθανο ειναι οτι σε 10 μερες θα εχει προσθεσει μια ακομα αποτυχια στην ομολογουμενως αποτυχημενη φετινη χρονια...πολυ δυσκολα αυτο το πραγμα που εχει φτιαξει θα παρει πρωταθλημα απο την γαλατα

+Quote Post
stevaskts
post May 17 2013, 21:37
Post #6288

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 14,291
Αγαπημένη Ομάδα: pao,dallas
Αγαπημένος Παίχτης: bodiroga,diamantidis
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

Ρε παιδιά αυτός ο Γκουίν σήμερα δεν θα ερχόταν;Τι έγινε τελικά;

+Quote Post
Dreamerpanos
post May 17 2013, 23:47
Post #6289

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 13,872
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός,Εθνικός Πειραιά
Αγαπημένος Παίχτης: Δημήτρης Διαμαντίδης,Ray Allen,Sarunas Jaskevicius

-

QUOTE (stevaskts @ May 17 2013, 22:37 ) *
Ρε παιδιά αυτός ο Γκουίν σήμερα δεν θα ερχόταν;Τι έγινε τελικά;

Η Μιλάνο είναι στο 2-2 και παίζει αύριο πάντως....tongue.gif

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
george3321
post May 18 2013, 00:09
Post #6290

Pro (100~200)
Group Icon

Member No.: 13,326
Αγαπημένη Ομάδα: aek
Αγαπημένος Παίχτης: modric

-

σωστη η σκεψη σου,αλλα η σειρα τελειωνει στις 4 νικες!!!οποτε μαλλον δε θα προλαβει...

+Quote Post
shtarkws
post May 18 2013, 10:50
Post #6291

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 9,972
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Αγαπημένος Παίχτης: Φανης χριστοδουλου
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE(thalys @ May 17 2013, 19:16 ) *
Γιάνκοβιτς, Παππάς, Παπαντωνίου μένουν ελεύθεροι το καλοκαίρι.

Aν δεν κλεισουμε Παππα Γιανκοβιτς το καλοκαίρι μιλάμε για έγκλημα

--------------------
Επιτρεπεται να πεσεις
Επιβαλλεται να σηκωθεις

+Quote Post
Dreamerpanos
post May 18 2013, 11:17
Post #6292

NBA (1000~2000)
Group Icon

-

Ότι να ναι.....τώρα γράφουν ότι για να ρθει ο Γκουίν πρέπει να κερδίσει ΚΑΙ σήμερα για να τελειώσει η σειρά....

--------------------

Την αποτυχία μπορώ να την δεχτώ. Όλοι αποτυγχάνουν σε κάτι. Δεν δέχομαι την έλλειψη προσπάθειας.

Το ταλέντο κερδίζει αγώνες, αλλά το ομαδικό πνεύμα και η ευφυία κερδίζουν πρωταθλήματα.

Έχω αστοχήσει σε περισσότερα από 9.000 σουτ στην καριέρα μου. Έχω χάσει σχεδόν 300 αγώνες. Μου έχουν εμπιστευτεί 26 φορές να ρίξω το νικητήριο σουτ του αγώνα και αστόχησα. Έχω αποτύχει τόσες και τόσες και τόσες φορές στη ζωή μου. Κι αυτό είναι που με έκανε να πετύχω!

Michael Jordan

+Quote Post
ptstein
post May 18 2013, 11:42
Post #6293

Pro (100~200)
Group Icon

Member No.: 13,777
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Chicago Bulls
Αγαπημένος Παίχτης: Αλβερτης,A.Parker,Φάνης,Κουκοτς

-

Δεν ξερω ειλικρινα τι προσφερουν στην ομαδα αυτη τη στιγμη θεματα σαν κ αυτο του Γιανκοβιτς.Καλως να ερθει το παιδι,κ αυτος και ο Παππας,αλλα η στιγμη που βγαινει αυτο το θεμα ειναι λαθος...αποπροσανατολιζει και δυναμιτιζει και το κλιμα.
Οκ,ο ΔΓ προφανως και αγαπαει την ομαδα αλλα νομιζω οτι ο ελεγχος εχει χαθει.Οι μτγ Καρι και Γκουιν μοιαζουν κινησεις πανικου,ειναι για την ακριβεια κατι σαν λευκη πετσετα.Ειλικρινα ποιος πιστευει οτι αυτοι οι παικτες θα δωσουν το κατι παραπανω για το πρωταθλημα;Θα προτιμουσα να παμε ως εχουμε στους τελικους...αρκετα ταλαιπωρηθηκαμε ολοι τη χρονια για να ενσωματωσουμε νεους παικτες.
Προσωπικα πιστευω οτι δεν θα δωσουν τιποτα(με 7-8 θα παιζουμε στους τελικους),και η σειρα θα ειναι θαυμα εαν φτασει σε 5ο ματς,μιλωντας παντα με την εικονα των δυο ομαδων αυτη τη στιγμη.
Γενικα δεν φαινεται να υπαρχει κανενα σχεδιο....και εαν υπαρχει τινος ειναι;Του Δημητρη;του Πεδουλακη;θα μεινει ο Πεδουλακης;Αφηστε τη σπεκουλα που γινεται με τον Ζοτς και τις δηθεν επαφες του με τον Δημητρη...
Μακαρι να μην ειναι ετσι τα πραγματα αλλα προβλεπω να ψαχνουμε ξανα για 8-9 παικτες το καλοκαιρι....εκτος και αν μπουμε στη λογικη που βγαζουν διαφορα οπαδικα blogs και forum...ποιος Ματσιουλις;Γιανκοβιτς!ποιος Λασμε;Χτυπαμε Ντορσευ! bball.gif

--------------------
"Extraordinary claims require extraordinary evidence"
Carl Sagan

+Quote Post
doctorjekil
post May 18 2013, 12:25
Post #6294

NBA (1000~2000)
Group Icon

Member No.: 10,877
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Αγαπημένος Παίχτης: bodiroga

-

Ημουν στο Λονδινο και την μερα τον ημιτελικων πηγαινα στο γηπεδο με το μετρο μαζι με τον ομπραντοβιτς,διπλα διπλα,(ηταν μαζι με μια παρεα ελληνων,με τον ιτουδη την κορη του και την φιλη του),μολις του ειπα να γυρισει στο παο μου απαντησε ''they didnt call me'' και μετα που ρωτησα την γυναικα του μου ειπε οτι δεν ξερει που θα παει αλλα σιγουρα δεν γυριζει σ εμας...Οσον αφορα τις μεταγραφες εμενα μ αρεσει ενας πιτσιρικας ρωσος που παιζει στην τριουμφ,ειναι γιος του παλιου παιχτη της τσσκα του καρασεφ,τον εχω δει σε πολλα παιχνιδια φετος και με εχει εντυπωσιασει,αριστεροχειρας γυρω στο 2,03 με πολυ καλο σουτ και καλο ντραιβ,θυμιζει λιγο παπανικολαου,δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη η μεταγραφη του αλλα θα τον ηθελα πολυ στην ομαδα

This post has been edited by doctorjekil: May 18 2013, 12:25

--------------------

+Quote Post
keraynopoylos
post May 18 2013, 13:11
Post #6295

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 5,540

-

QUOTE(ptstein @ May 18 2013, 10:42 ) *
Προσωπικα πιστευω οτι δεν θα δωσουν τιποτα(με 7-8 θα παιζουμε στους τελικους),και η σειρα θα ειναι θαυμα εαν φτασει σε 5ο ματς,μιλωντας παντα με την εικονα των δυο ομαδων αυτη τη στιγμη.

Πως μπορεις να το λες αυτο..; Η ομαδα κοντραρε στα ισια τη Μπαρτσελονα(που δεν ειχε χασει ακομα Τζαβαι). Δεν εχει δειξει σημαδια καταρρευσης. Εχει τις αδυναμιες της αλλα βρεθηκε μια ανασα απο το f4. Ποσο μαλλον που τα playoff ειναι αγωνες ειδικων συνθηκων.

Οταν λες με βαση την εικονα των ομαδων εννοεις τις σουπερ εμφανισεις του ολυμπιακου στο Λονδινο, γιατι αν σε ρωταγα στη φαση των 8, λογικα θα ελεγες αλλα.

Δεν ξερω τι θα γινει και δε θα με εκπληξει τιποτα(απο σκουπες μεχρι φαρασια... ε... 5 δυνατοι αγωνες), αλλα δε μπορουμε να εκφερουμε απολυτες αποψεις λες και τζογαρουμε στο παμε στοιχημα.

Οσο για τις μεταγραφες, δεν προλαβαινουν να δωσουν πολλα, αλλα περιττες δε μπορω να τις πω(ασε που μια τη χρειαζομασταν και βασει κανονισμου).

Χαλαρα και ας απολαυσουμε μπασκετ(και αν γινεται να μη δουμε παλι πολεμο).

+Quote Post
priest
post May 18 2013, 13:43
Post #6296

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: πατρα
Member No.: 9,973
Αγαπημένη Ομάδα: παναθα
Αγαπημένος Παίχτης: bodiroga
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

QUOTE(ptstein @ May 18 2013, 12:42 ) *
Δεν ξερω ειλικρινα τι προσφερουν στην ομαδα αυτη τη στιγμη θεματα σαν κ αυτο του Γιανκοβιτς.Καλως να ερθει το παιδι,κ αυτος και ο Παππας,αλλα η στιγμη που βγαινει αυτο το θεμα ειναι λαθος...αποπροσανατολιζει και δυναμιτιζει και το κλιμα.
Οκ,ο ΔΓ προφανως και αγαπαει την ομαδα αλλα νομιζω οτι ο ελεγχος εχει χαθει.Οι μτγ Καρι και Γκουιν μοιαζουν κινησεις πανικου,ειναι για την ακριβεια κατι σαν λευκη πετσετα.Ειλικρινα ποιος πιστευει οτι αυτοι οι παικτες θα δωσουν το κατι παραπανω για το πρωταθλημα;Θα προτιμουσα να παμε ως εχουμε στους τελικους...αρκετα ταλαιπωρηθηκαμε ολοι τη χρονια για να ενσωματωσουμε νεους παικτες.
Γενικα δεν φαινεται να υπαρχει κανενα σχεδιο....και εαν υπαρχει τινος ειναι;Του Δημητρη;του Πεδουλακη;θα μεινει ο Πεδουλακης;Αφηστε τη σπεκουλα που γινεται με τον Ζοτς και τις δηθεν επαφες του με τον Δημητρη...
Μακαρι να μην ειναι ετσι τα πραγματα αλλα προβλεπω να ψαχνουμε ξανα για 8-9 παικτες το καλοκαιρι....εκτος και αν μπουμε στη λογικη που βγαζουν διαφορα οπαδικα blogs και forum...ποιος Ματσιουλις;Γιανκοβιτς!ποιος Λασμε;Χτυπαμε Ντορσευ! bball.gif

κινησεις πανικου δεν θα τις ελεγα και δεν νομιζω να χρειαστουν και οι 2 αρκετο χρονο να προσαρμοστουν.δεν παιζει ο παο σωρεια συστηματων ωστε να χρειαστουν μεγαλο χρονο προσαρμογης.

ο καρι και ο γκουιν θα παιζουν ενα 10λεπτο το πολυ στην περιφερεια με στοχο να ανοιγουν τις αντιπαλες αμυνες ,ειδικα την ζωνη που μας στοιχισε την προκριση στο φαιναλ 4.

τωρα αν θα το καταφερουν ή οχι δεν το ξερω και προσωπικα πιστευω πως δεν εχουν τα κοτσια μεσα στο σεφ να παρουν τα μεγαλα σουτ που θα διασπασουν την αμυνα του οσφπ αλλα ποτε δεν ξερεις...αυτο πιστευω πως διαπιστωσε ο αρτζυ και ζητησε ζητησε νεες μεταγραφες.

παρολαυτα ελπιζω του χρονου η μεταγραφολογια να σταματησει το καλοκαιρι!

--------------------
Invalid Video Link

+Quote Post
ptstein
post May 18 2013, 14:43
Post #6297

Pro (100~200)
Group Icon

-

QUOTE (priest @ May 18 2013, 14:43 ) *
''και προσωπικα πιστευω πως δεν εχουν τα κοτσια μεσα στο σεφ να παρουν τα μεγαλα σουτ που θα διασπασουν την αμυνα του οσφπ αλλα ποτε δεν ξερεις...''

Αυτο ακριβως.δεν εχουν τα κοτσια.

QUOTE (keraynopoylos @ May 18 2013, 14:11 ) *
Πως μπορεις να το λες αυτο..; Η ομαδα κοντραρε στα ισια τη Μπαρτσελονα(που δεν ειχε χασει ακομα Τζαβαι). Δεν εχει δειξει σημαδια καταρρευσης. Εχει τις αδυναμιες της αλλα βρεθηκε μια ανασα απο το f4. Ποσο μαλλον που τα playoff ειναι αγωνες ειδικων συνθηκων.

Οταν λες με βαση την εικονα των ομαδων εννοεις τις σουπερ εμφανισεις του ολυμπιακου στο Λονδινο, γιατι αν σε ρωταγα στη φαση των 8, λογικα θα ελεγες αλλα.

Δεν ξερω τι θα γινει και δε θα με εκπληξει τιποτα(απο σκουπες μεχρι φαρασια... ε... 5 δυνατοι αγωνες), αλλα δε μπορουμε να εκφερουμε απολυτες αποψεις λες και τζογαρουμε στο παμε στοιχημα.

Οσο για τις μεταγραφες, δεν προλαβαινουν να δωσουν πολλα, αλλα περιττες δε μπορω να τις πω(ασε που μια τη χρειαζομασταν και βασει κανονισμου).

Χαλαρα και ας απολαυσουμε μπασκετ(και αν γινεται να μη δουμε παλι πολεμο).

Μακαρι να απολαυσουμε μπασκετ οπως λες.
Σιγουρα στη φαση των 8 η εικονα ηταν αλλη.Ο ΠΑΟ εφτασε στα ορια του με τη Μπαρτσελονα,αλλα δεν εκανε την υπερβαση.Του ελειψαν 1-2 ποιοτικες λυσεις που θα εδιναν και ανασες αλλα θα ανεβαζαν και την επιθετικη αποδοση της ομαδας.Προσωπικα δεν πιστευω οτι μπορει να παιξει καλυτερα ο ΠΑΟ,μακαρι να με διαψευσει.Δεν πιστευω οτι μπορει να κερδισει τον ΟΣΦΠ σε σειρα 5 αγωνων,θα ειναι υπερβαση,και μακαρι να την κανουμε,αλλα το θεωρω δυσκολο,του λειπουν πραγματα.
Δεν εκφερω καμια απολυτη αποψη,λεω απλα αυτο που βλεπω αυτη τη στιγμη.Ο Ολυμπιακος στο Λονδινο ηταν καλυτερος και απο περυσι στο τελος της χρονιας,οποτε ειναι λογικα το φαβορι,καθως υπερτερει επισης σε λυσεις και ποιοτητα.Δεν αφησε κανενα περιθωριο αμφισβητησης και αυτο πρεπει να το παραδεχτουμε.
Για τις μεταγραφες υποτιθεται οτι τις κανεις γι'αυτο το λογο,για να σε βοηθησουν να παρεις τον τιτλο.Sorry αλλα για εμενα,οπως εγραψε και ο φιλος παρακατω,δεν εχουν τα κοτσια...

QUOTE (doctorjekil @ May 18 2013, 13:25 ) *
Ημουν στο Λονδινο και την μερα τον ημιτελικων πηγαινα στο γηπεδο με το μετρο μαζι με τον ομπραντοβιτς,διπλα διπλα,(ηταν μαζι με μια παρεα ελληνων,με τον ιτουδη την κορη του και την φιλη του),μολις του ειπα να γυρισει στο παο μου απαντησε ''they didnt call me'' και μετα που ρωτησα την γυναικα του μου ειπε οτι δεν ξερει που θα παει αλλα σιγουρα δεν γυριζει σ εμας...Οσον αφορα τις μεταγραφες εμενα μ αρεσει ενας πιτσιρικας ρωσος που παιζει στην τριουμφ,ειναι γιος του παλιου παιχτη της τσσκα του καρασεφ,τον εχω δει σε πολλα παιχνιδια φετος και με εχει εντυπωσιασει,αριστεροχειρας γυρω στο 2,03 με πολυ καλο σουτ και καλο ντραιβ,θυμιζει λιγο παπανικολαου,δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη η μεταγραφη του αλλα θα τον ηθελα πολυ στην ομαδα

Δεν εχω λογο να αμφισβητω τη μαρτυρια σου...ισα ισα μου μοιαζει η πραγματικοτητα αυτη τη στιγμη.Και απορω πως και απο που καποιοι πανε να δημιουργησουν θεμα Ζοτς.

--------------------
Carl Sagan

+Quote Post
keraynopoylos
post May 18 2013, 15:30
Post #6298

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 5,540

-

QUOTE(ptstein @ May 18 2013, 13:43 ) *
Μακαρι να απολαυσουμε μπασκετ οπως λες.
Σιγουρα στη φαση των 8 η εικονα ηταν αλλη.Ο ΠΑΟ εφτασε στα ορια του με τη Μπαρτσελονα,αλλα δεν εκανε την υπερβαση.Του ελειψαν 1-2 ποιοτικες λυσεις που θα εδιναν και ανασες αλλα θα ανεβαζαν και την επιθετικη αποδοση της ομαδας.Προσωπικα δεν πιστευω οτι μπορει να παιξει καλυτερα ο ΠΑΟ,μακαρι να με διαψευσει.Δεν πιστευω οτι μπορει να κερδισει τον ΟΣΦΠ σε σειρα 5 αγωνων,θα ειναι υπερβαση,και μακαρι να την κανουμε,αλλα το θεωρω δυσκολο,του λειπουν πραγματα.
Δεν εκφερω καμια απολυτη αποψη,λεω απλα αυτο που βλεπω αυτη τη στιγμη.Ο Ολυμπιακος στο Λονδινο ηταν καλυτερος και απο περυσι στο τελος της χρονιας,οποτε ειναι λογικα το φαβορι,καθως υπερτερει επισης σε λυσεις και ποιοτητα.Δεν αφησε κανενα περιθωριο αμφισβητησης και αυτο πρεπει να το παραδεχτουμε.
Για τις μεταγραφες υποτιθεται οτι τις κανεις γι'αυτο το λογο,για να σε βοηθησουν να παρεις τον τιτλο.Sorry αλλα για εμενα,οπως εγραψε και ο φιλος παρακατω,δεν εχουν τα κοτσια...

Με αυτα που λες εδω, συμφωνω απολυτα(εκτος απο τα κοτσια).

Στο προηγουμενο ποστ σου ομως μιλησες για κινησεις πανικου και λευκη πετσετα. Με αυτο διαφωνησα. Δεν ξερω ποσο θα βοηθησουν, αλλα σιγουρα η προσπαθεια να βρεθει παικτης που θα δωσει 2 ανασες ειναι καλυτερη απο το τιποτα...

+Quote Post
Dreamerpanos
post May 18 2013, 17:33
Post #6299

NBA (1000~2000)
Group Icon

-

Κέρδισε η Φερο....τώρα τι πρέπει να γίνει για να έρθει?Να χορέψει με 2 φύλλα πλατάνου στα μαλλιά μια νύχτα με πανσέληνο? tongue.gif

btw σ αυτό το ματς δεν πήγε καλά....Ο 32χρονος Αμερικανός πάουερ φόργουορντ μέτρησε 5 πόντους (0/4δίπ., 1/7τρίπ., 2/2β.), 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 25:55

This post has been edited by Dreamerpanos: May 18 2013, 17:42

--------------------

Michael Jordan

+Quote Post
ptstein
post May 18 2013, 18:03
Post #6300

Pro (100~200)
Group Icon

-

QUOTE (keraynopoylos @ May 18 2013, 16:30 ) *
Με αυτα που λες εδω, συμφωνω απολυτα(εκτος απο τα κοτσια).

Στο προηγουμενο ποστ σου ομως μιλησες για κινησεις πανικου και λευκη πετσετα. Με αυτο διαφωνησα. Δεν ξερω ποσο θα βοηθησουν, αλλα σιγουρα η προσπαθεια να βρεθει παικτης που θα δωσει 2 ανασες ειναι καλυτερη απο το τιποτα...

Ειναι βεβιασμενες κινησεις για να το θεσω καλυτερα.Ουτε το χρονο εχουμε,ουτε τα χρηματα για να γινουν καλυτερες επιλογες αυτη τη στιγμη,οποτε φαινονται και ειναι κινησεις αναγκης και μαλλον χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο.
Τεσπα,ας δωσουν εστω αυτο,αυτες τις λιγες ανασες.Ο Καρι θα ηταν καλος για 4ος guard εαν κρατουσαμε Μητσο-Ουκιτς και περναμε και εναν παικτη τυπου Ζηση...μεχρι εκει ομως.

This post has been edited by ptstein: May 18 2013, 18:09

--------------------
Carl Sagan

+Quote Post

999 Pages V  « < 418 419 420 421 422 > » 
Closed TopicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st August 2014 - 15:55