• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages V  « < 30 31 32 33 >  
Reply to this topicStart new topic
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ EΣΚΑ 2011-12
THE BOSS
post Jun 17 2012, 19:36
Post #466

Pro (100~200)
Group Icon

Group: Players
Member No.: 7,848
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & AMYNTAS
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

QUOTE(Near_5 @ Jun 17 2012, 13:55 ) *
Να συμπληρώσω τον φίλο stev basket ...

Μηπως εεπειδή άλλο μετακίνηση και αλλο μεταγραφες που κυνηγανε καποιες ομαδες οπως πχ ο Αθηναϊκός....ειναι γνωστό ότι προσεγγίζει παίχτες και ομάδες

... γιατί απλά στις περισσότερες ομάδες γίνονταν και γίνονται μετακινήσεις/μεταγραφές (πες το όπως θέλεις) χρόνια τώρα αλλά κάποιοι έχουν κολλήσει με τον Αθηναϊκό ...

Καλό βόλι αδέρφια ! smile.gif

Go to the top of the page

+Quote Post
anggia12
post Jun 18 2012, 00:34
Post #467

rookie (3~20)
Group Icon

Member No.: 13,598
Αγαπημένος Παίχτης: Michael Jordan
Αγαπημένη θέση: Small Forward

-

QUOTE (Αριστείδης @ Jun 17 2012, 01:18 ) *
Κατ΄αρχήν καλησπέρα σε όλους.
Δέχομαι ανεπιφύλακτα αυτά που λέει ο Stev και δεν "τραβάω" όπως επιθετικά και ειρωνικά διατυπώνουν οι φίλοι του Αθηναϊκού "κανένα ζόρι"ούτε με τις μεταγραφές τους,ούτε με τους χρόνους της γραμματικής έχω πρόβλημα αγαπητέ φίλε, παρά μόνο με τους για χρόνια πολλά ακατοίκητους.
Μόνο ο Stev κατάλαβε και είπε αυτά που έπρεπε και μπορούσε να πεί , ο δε φιλόλογος ο τελευταίος (lebronj) είναι αλλού γι΄αλλού.
Επειδή δεν σκοπεύω να ασχοληθώ με συνοθυλεύματα (συνονθυλεύματα=παραγεμίσματα) αλλά με ομάδες με ιστορία με παρελθόν αλλά ιδίως με μέλλον και επειδή χρόνια πολλά βλέπουμε τις ίδιες πομφόλυγες (φούσκες) με άλλα ονόματα και επειδή δεν μου αρέσει το κλίμα που τείνει να δημιουργηθεί θα σας ευχηθώ ολόψυχα καλό καλοκαίρι και θα τα πούμε στο μέλλον.

Χαιρετισμούς στον πρώην Δασάρχη και νομίζω ότι θα τον ακολουθήσω λίαν συντόμως.

Φίλε Αριστείδη ευχαριστώ για τους χαιρετισμούς. Από το Πανελλήνιο των κορασίδων κι έπειτα επέλεξα να μην συμετέχω στις κουβέντες σας γιατί δεν είχα προσωπική άποψη και εικόνα από τα παιχνίδια των παγκορασίδων και μίνι που έγιναν. Έχω αναφέρει αρκετές φορές τις απόψεις μου για τις μεταγραφές και επιμένω σε κάποια θέματα ανεξάρτητα με τα επαγγελματικά μου.
Τώρα που δεν υπάρχουν χρήματα το κίνητρο για μια παίκτρια που αλλάζει ομάδα είναι μόνο η εξεύρεση μιας ομάδας που μπορεί να προσφέρει καλύτερες συνθήκες δουλειάς, περισσότερες πιθανότητες βελτίωσης και ίσως και τα μπόνους 10, 8 ή 7% που δίνουν οι πρώτες τρεις θέσεις στα Πανελλήνια. Τις καλύτερες μεταγραφές πλέον τις κάνουν τα παιδιά μόνα τους, και ειδικά αυτά που με τις φιλίες ή τις αντιπάθειές τους στις μικτές, μπορούν να αλλάξουν το στάτους των ομάδων τους από τα επίπεδα των αντίστοιχων βαθμολογιών τους στις παγκορασίδες.
Στο θέμα των κοριτσιών του Μελά από πέρυσι υπήρχε η τάση εκεί να φύγουν κάποια παιδιά από την ομάδα, αλλά η δυνατότητα που υπήρχε να είναι η ομάδα ανταγωνιστική στην τελευταία χρονιά των περισσοτέρων στις κορασίδες τελικά τις κράτησε εκεί. Τώρα για να αποφασίσουν να κάνουν το δρόμο ως το Βύρωνα κάθε μέρα, προφανώς αυτά που ελπίζουν οτι θα κερδίσουν εκεί είναι πολύ περισσότερα από την καθημερινή τους ταλαιπωρία. Εγώ σέβομαι τις αθλήτριες που μπροστά στην μπασκετική τους πρόοδο βάζουν σε δεύτερη μοίρα την ευκολία τους και εξαντλούν τους γονείς τους οικονομικά και χρονικά. Για τον Μελά νομίζω πως η μετακόμιση στο γήπεδο του Αιγάλεω δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από αυτά που έλυσε και ίσως οι άνθρωποί του θα πρέπει να ξανασκεφτούν τα δεδομένα για να διατηρηθεί η ομάδα σε ένα πολύ καλό επίπεδο.
Γενικότερα όταν υπάρχουν αποχωρήσεις από ομάδες αυτό εμένα μου λέει πως κάτι πάει στραβά μέσα στο σύλογο που χάνει τα παιδιά. Και στον Μελά και στον Αθηναϊκό δεν μπορεί όλα να ήταν τέλεια και ξαφνικά οι αθλήτριες να έφυγαν. Είν εύκολο να λες οτι δεν κρατάς καμία με το ζόρι. Το δύσκολο είναι να δημιουργήσεις τις συνθήκες που χρειάζονται για να την κρατήσεις και ειδικά όταν η παρουσία της σε ανεβάζει επίπεδο. Το σημαντικότερο σε αυτές τις ηλικίες είναι να υπάρχει κλίμα οικογένειας και προπονητές και έφοροι, πέρα από τα αγωνιστικά να φροντίζουν για πειθαρχία, δικαιοσύνη και ίσες αποστάσεις απέναντι στις αθλήτριες. Με αυτούς που λένε οτι στις ομάδες που διαθέτουν ποιοτικές αθλήτριες όλα είναι εύκολα και ο ρόλος του προπονητή μηδαμινός, διαφωνώ κάθετα. Ακόμη δυσκολότερα είναι τα πράγματα όταν κάθε χρόνο έχεις 4-5 προσθήκες και πρέπει να βρεις ρόλους, να δώσεις κίνητρα και να κρατήσεις ισοροπίες και να βρεις τον τρόπο να αποροφηθούν οι διαφορές χαρακτήρα και νοοτροπίας.
Η πρώτη κατηγορία φέτος περιμένω να είναι αρκετά δυνατή και ενδιαφέρουσα. Ανταλλάσετε απόψεις χωρίς να τσακώνεστε. Αριστείδη να μείνεις και να λες πάντα την άποψή σου. Καλό καλοκαίρι σε όλους...

+Quote Post
I.L.B.
post Jun 18 2012, 09:14
Post #468

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 13,489

-

QUOTE (lebronj @ Jun 16 2012, 21:21 ) *
Με δυο μονο μεταγραφες και αρχισαν τα οργανα .
Δεν μπορω να φανταστω τι θα γίνει όταν ανακοινώσουμε και τις άλλες.
Κ ό λ α σ η................

Επειδή δεν ξέρω τους γονείς των κοριτσιών του ΜΕΛΑΣ μπορώ να πάω στο γήπεδο των Εσπερίδων να βρώ τους γονείς των πρώην αθλητριών του Αθηναϊκού, να ρωτήσω γιατί έφυγαν και να δημοσιεύσω χωρίς περικοπές την απάντηση στο forum ?
Νομίζω οτι είναι το ίδιο. Να το κάνω τώρα ,ή να περιμένω να τελειώσει η μεταγραφική περίοδος !!!!!!!!!!!!!

+Quote Post
Near_5
post Jun 18 2012, 12:17
Post #469

A1 (200~550)
Group Icon

From: Kαισαριανή
Member No.: 8,046
Αγαπημένη Ομάδα: Αθηναϊκός ΑΣ, ΑΟ Nήαρ Ηστ
Αγαπημένος Παίχτης: Νίκος Γκάλης for ever !

-

QUOTE(I.L.B. @ Jun 18 2012, 09:14 ) *
Επειδή δεν ξέρω τους γονείς των κοριτσιών του ΜΕΛΑΣ μπορώ να πάω στο γήπεδο των Εσπερίδων να βρώ τους γονείς των πρώην αθλητριών του Αθηναϊκού, να ρωτήσω γιατί έφυγαν και να δημοσιεύσω χωρίς περικοπές την απάντηση στο forum ?
Νομίζω οτι είναι το ίδιο. Να το κάνω τώρα ,ή να περιμένω να τελειώσει η μεταγραφική περίοδος !!!!!!!!!!!!!

Kαι βέβαια μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις. Αλλά για να είσαι 100% αντικειμενικός, από κάτω θα πρέπει να δημοσιεύσεις και τις απόψεις των υπευθύνων του Αθηναϊκού ... γιατί συνήθως το νόμισμα έχει 2 όψεις ...

Επίσης μπορείς να ρωτήσεις και τα παιδιά/γονείς που έμειναν ... μπορεί να έφυγαν 2 παιδιά (για τους όποιους λόγους τους) αλλά κάποια άλλα παιδιά έμειναν και συνεχίζουν στην ομάδα ...

+Quote Post
STEFANOU IASON
post Jun 18 2012, 17:05
Post #470

Member No.: 13,729
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Αγαπημένος Παίχτης: ΓΚΑΛΗΣ
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

QUOTE (Near_5 @ Jun 18 2012, 13:17 ) *
Kαι βέβαια μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις. Αλλά για να είσαι 100% αντικειμενικός, από κάτω θα πρέπει να δημοσιεύσεις και τις απόψεις των υπευθύνων του Αθηναϊκού ... γιατί συνήθως το νόμισμα έχει 2 όψεις ...

Επίσης μπορείς να ρωτήσεις και τα παιδιά/γονείς που έμειναν ... μπορεί να έφυγαν 2 παιδιά (για τους όποιους λόγους τους) αλλά κάποια άλλα παιδιά έμειναν και συνεχίζουν στην ομάδα ...

Καλησπέρα σε όλους
Ονομάζομαι Στεφάνου Ιάσων και είμαι ο πατέρας της μίας εκ των δυο αθλητριών που έφυγαν απο τον Αθηναικό και πήγαν Εσπερίδες.ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΕΠΩΝΥΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός να αφήνονται υπονοούμενα για την κόρη μου που είχε υποδειγματική συμπεριφορά και αγωνιστικά και προσωπικά ολη την προηγούμενη σεζόν στόν Αθηναικό, αλλά και σε όλους τούς άλλους συλλόγους που έπαιξε!
ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο NEAR5 KΡΥΒΟΜΕΝΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΤΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΕΧΕΙ 2 ΟΨΕΙΣ::ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ;;ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 15 ΕΤΩΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΑR5 ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ;;ΝΤΡΟΠΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΙΜΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ!!ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ, ΑΞΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΑΣ!ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ NEAR 5 TI ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΟΣ92Ν/2101/92 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ: "το συμφέρον του παιδιού πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σε όλες τις αποφάσεις που το αφορούν" "κανείς δεν μπορεί να επεμβαίνει αυθαίρετα στήν ιδιωτική ζωή των παιδιών ούτε να προσβάλει την τιμή και την υποληψή τους"!!!!!!!!!!!!!!!!
ΖΗΤΩ ΛΟΙΠΟΝ AMEΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ NEAR5 ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣEI ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΔΙΟΤΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤAI ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΔΑΛΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΙΚΑ ΜΕΣΑ!!

+Quote Post
SOMOS
post Jun 18 2012, 17:53
Post #471

Member No.: 13,730

-

QUOTE (STEFANOU IASON @ Jun 18 2012, 18:05 ) *
Καλησπέρα σε όλους
Ονομάζομαι Στεφάνου Ιάσων και είμαι ο πατέρας της μίας εκ των δυο αθλητριών που έφυγαν απο τον Αθηναικό και πήγαν Εσπερίδες.ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΕΠΩΝΥΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ
Θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονός να αφήνονται υπονοούμενα για την κόρη μου που είχε υποδειγματική συμπεριφορά και αγωνιστικά και προσωπικά ολη την προηγούμενη σεζόν στόν Αθηναικό, αλλά και σε όλους τούς άλλους συλλόγους που έπαιξε!
ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ Ο NEAR5 KΡΥΒΟΜΕΝΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΤΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΕΧΕΙ 2 ΟΨΕΙΣ::ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ;;ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ 15 ΕΤΩΝ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΕΑR5 ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ;;ΝΤΡΟΠΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΙΜΗ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ!!ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ, ΑΞΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΑΣ!ΝΑ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ NEAR 5 TI ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΝΟΜΟΣ92Ν/2101/92 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ: "το συμφέρον του παιδιού πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σε όλες τις αποφάσεις που το αφορούν" "κανείς δεν μπορεί να επεμβαίνει αυθαίρετα στήν ιδιωτική ζωή των παιδιών ούτε να προσβάλει την τιμή και την υποληψή τους"!!!!!!!!!!!!!!!!
ΖΗΤΩ ΛΟΙΠΟΝ AMEΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ NEAR5 ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣEI ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΔΙΟΤΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤAI ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΙΔΑΛΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΔΙΚΑ ΜΕΣΑ!!

ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΣΩΜΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΦΗΣ ΣΩΜΟΥ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ .. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΥΝ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ .,.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ..... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ 'EKDHKHTHS' ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΛΟΓΩ ΜΗ ΕΠΑΡΚΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...... ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΙΓΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ. ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ I.L.B. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ !!!!! ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ!

+Quote Post
I.L.B.
post Jun 18 2012, 18:52
Post #472

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 13,489

-

QUOTE (SOMOS @ Jun 18 2012, 18:53 ) *
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΣΩΜΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΦΗΣ ΣΩΜΟΥ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ .. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΑΡΑΓΟΥΝ. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ .,.... ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ..... ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ 'EKDHKHTHS' ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΛΟΓΩ ΜΗ ΕΠΑΡΚΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ...... ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΙΓΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ. ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ I.L.B. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ !!!!! ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ!

Κύριε Σώμο λυπάμαι πολύ με την τροπή που πήραν τα πράγματα, αλλά μας έχουν για ηλίθιους . Την ανοχή του καθενός απο μας και την ευγένεια, την εκλαμβάνουν σαν αδυναμία. Δεν θέλω να με ευχαριστείτε αλλά φέρθηκα σαν γονιός -εσείς προλάβατε εγώ δυστυχώς όχι-.
Καλά κάνατε και εσείς και ο κ. Στεφάνου που μας ενημερώνετε γιατί δεν έχουν καταλάβει οτι τους εμπιστευόμαστε ότι πολυτιμότερο έχουμε και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί.
Σταματείστε όμως εδώ σας παρακαλώ πολύ ,τα μηνύματά σας τα πήραν.
Το επίπεδο σας (και των δύο) δεν νομίζω ότι επιτρέπει να ταλαιπωρηθείτε ψυχολογικά και άλλο. Ευχαριστώ πολύ.

+Quote Post
Near_5
post Jun 18 2012, 20:38
Post #473

A1 (200~550)
Group Icon

-

Λυπάμαι ειλικρινά για την τροπή που πήρε η κουβέντα που ξεκίνησε ο κύριος ILB. Είναι φανερό πως κάπου αποσκοπούσε - και ίσως το πέτυχε τελικά - με το «απειλητικό» του ύφος περί "αποκαλύψεων χωρίς περικοπές" και μάλιστα ρωτώντας να κάνει τις αποκαλύψεις πριν ή μετά τις μεταγραφές !!! Δεν ήθελα να γράψω πιό πάνω για το υφάκι του, αλλά όχι να απειλεί και ο οποιοσδήποτε για δημιουργήσει αρνητικό κλίμα για τον Αθηναϊκό, χρησιμοποιώντας τα παιδιά !!!

Στις δημοκρατίες υπάρχει ο λόγος κι ο αντίλογος. Το νόμισμα πάντα έχει δύο πλευρές. Παραθέτεις λοιπόν και τις 2 απόψεις και ο 3ος , ο αναγνώστης που δεν γνωρίζει τα όποια συμβάντα, βγάζει το συμπέρασμά του. Εγώ πουθενά δεν ανέφερα τα δικά μου συμπεράσματα.

Σχετικά με τον κο Σώμο, τον οποίο σέβομαι κι εκτιμώ.
Λάμπρο, εγώ ποτέ δεν αναφέρθηκα προσωπικά στην κόρη σου και είναι λάθος αυτό που κατάλαβες από το ποστάρισμά μου. Νομίζω με ξέρεις κάποια χρόνια και μου κάνει εντύπωση να θεωρείς ότι είχα την πρόθεση να προσβάλω τον οποιοδήποτε. Αλλος δυστυχώς ήθελε να δημιουργήσει θέμα χρησιμοποιώντας τα παιδιά !
Όποτε θέλεις μπορούμε να τα πούμε κι από κοντά πίνοντας καφέ.

Τέλος, ζητώ από τον moderator του forum να μου υποδείξει που προσέβαλα ή έθιξα κάποιο παιδί ή τον οποιοδήποτε άλλο με το συγκεκριμένο ποστάρισμά μου ή με οποιοδήποτε ποστάρισμά μου τα 3 χρόνια που συμμετέχω στο basketforum.

ΥΓ. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν και δεν χρήζουν καν σχολιασμού.

+Quote Post
rassed
post Jun 19 2012, 07:29
Post #474

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 12,929
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αμπελοκήπων
Αγαπημένος Παίχτης: Drajen Petrovic

-

QUOTE (Αριστείδης @ Jun 16 2012, 00:40 ) *
Καλησπέρα,
Εγώ το είχα υπαινιχθεί πριν καιρό διότι αυτό λέγαν οι πληροφορίες μου ......

Εφ' όσον , από ότι αποδεικνύεται έχεις καλές και έγκυρες πληροφορίες, μπορείς να μας ενημερώσεις για άλλες μεταγραφές που δεν έχουν γραφτεί ακόμα στα site των ομάδων;

+Quote Post
magickaminia
post Jun 19 2012, 09:54
Post #475

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Πειραιας
Member No.: 4,866

-

Παρακαλω να μου επιτραπει ενα μικρο σχολιο σαν ουδετερος παρατηρητης. Το να κανει μια ομαδα προσθηκες σε ομαδες υποδομων ειτε μεσω μεταγραφων ειτε μεσω υποσχετικων θεωρω οτι ειναι δικαιωμα της. Αρκει να φερεται αναλογα και στα παιδια που πανε σ αυτην. Σε αυτες τις ηλικιες παιζει πολυ μεγαλο ρολο ο σεβασμος στο προσωπο των παιδιων και των γονεων αυτων. Αλλωστε αυτο ειναι ισως και το βασικοτερο κριτηριο μιας μετακινησης. Καλο θα ηταν λοιπον να υπαρχει ενας σεβασμος προς ολους τους ανθρωπους. Καλως ή κακως τα παιδια μας δεν φυτρωσαν αλλα καποιοι τα φερανε στο κοσμο αυτο. Και αν για τον εκαστοτε Προεδρο ή προπονητη το παιδι μας ειναι το νουμερο ταδε για εμας τους γονεις ειναι ολη μας η ζωη. Ο γονιος δεν θελει να βλεπει το παιδι του ουτε κλαμενο ουτε προβληματισμενο. Στο φιναλε δεν τρεχει κανεις απ το πρωι ως το βραδυ για να δει το παιδι του να διακρινεται και καποιος να το υποβιβαζει στα ματια του. Το χω ξανατονισει οτι ουτε εγω ειμαι υπερμαχος των μεταγραφων στις μικρες ηλικιες αλλα αν μπορει ενα κοριτσι να πεταξει σε μια πιο μεγαλη ομαδα γιατι να το κρατησει κανεις στο κλουβι; Ισως μια μερα αυτο το παιδι να δωσει χαρα στους γονεις και τους φιλους με το να πετυχει στο μπασκετ, να παρει τιτλους, να παιξει στις Εθνικες ομαδες , να παιξει στο Εξωτερικο κ.ο.κ. Εγω το 1998 οταν πρωτοδα ενα παιδι σε τουρνουα Κορασιδων των ενωσεων ειχα πει τοτε οτι αυτο το παιδι ο κοσμος να χαλασει θα παιξει πολυ υψηλο επιπεδο μπασκετ. Μετα απο 13 χρονια νιωθω δικαιωμενος για το κοριτσι αυτο. Ευχομαι το ιδιο να πετυχουν και τα παιδια των κυριων που ευθαρσως εγραψαν με το ονομα τους τις αποψεις τους. Επειδη δεν τους γνωριζω προσωπικα , εγω λεγομαι Μιχαλης Σταμοπουλος ημουν επι σειρα ετων παραγοντας του γυναικειου Ατρομητου Πειραια και ειμαι και εγω πατερας 2 παιδιων και σας καταλαβαινω απολυτα. blove.gif

+Quote Post
D.P.
post Jun 20 2012, 17:53
Post #476

rookie (3~20)
Group Icon

Member No.: 13,517

-

Καλησπερα σε ολους...

Βλεπω καιρο τωρα το φιασκο με τα μυνηματα που πανε και ερχονται και πραγματικα δεν ηθελα να ασχοληθω...αλλα βλεπω πως τα πραγματα ξεφυγαν και πανε να δημιουργηθουν εντυπωσεις ανουσιες...

Πρωτα απο ολα να συγχαρω τους δυο γονεις που επωνυμα βγηκαν και πηραν θεση για το θεμα που υπηρχε...σας ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο για τις μικρες σας....το αξιζουν γιατι ειναι δυο εξαιρετα παιδια....

Δευτερον...φιλε near....

QUOTE (Near_5 @ Jun 18 2012, 21:38 ) *
Λυπάμαι ειλικρινά για την τροπή που πήρε η κουβέντα που ξεκίνησε ο κύριος ILB. Είναι φανερό πως κάπου αποσκοπούσε - και ίσως το πέτυχε τελικά - με το «απειλητικό» του ύφος περί "αποκαλύψεων χωρίς περικοπές" και μάλιστα ρωτώντας να κάνει τις αποκαλύψεις πριν ή μετά τις μεταγραφές !!! Δεν ήθελα να γράψω πιό πάνω για το υφάκι του, αλλά όχι να απειλεί και ο οποιοσδήποτε για δημιουργήσει αρνητικό κλίμα για τον Αθηναϊκό, χρησιμοποιώντας τα παιδιά !!!

τωρα που δυσκολεψαν τα πραγματα νομιζω πως αρχισε η "συνομωσιολογια" κατα του Αθηναικου. το φανερο δεν ειναι οτι αποσκοπουσε καπου ο I.L.B. αλλα οτι υπαρχει προσπαθεια δικαιολογησης των αδικαιολογητων... Αληθεια..δεν νομιζω να ειδα την ιδια θεση οταν προκληθηκε ο ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ απο τον lebronj περι αναλογων ερωτησεων....
Μπορεις βεβαίως με μια επισκεψη στο γήπεδο του Βύρωνα όπου τα κοριτσια προπονούνται ,να ερθεις και να ρωτήσεις τους Γονείς τους για ποιον λόγο προτίμησαν τονΑθηναικο και οχι το μέχρι εχθες Σωματείο τους.
Με την δεσμευση ομως οτι θα γραψεις στο Φόρουμ την ακριβη και χωρις να αλλαξεις τιποτα απάντηση τους.

προφανως και δεν υπηρχε διοτι οι ερωτησεις αυτες και το "κλιμα που θα δημιουργουσε" θα ηταν "υπερ" του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ....μαλλον αλλοι προσπαθουν να φτιαξουν κλιμα και δρουν σαν παραγωντες ( αν δεν ειναι ) στην πλατη των παιδιων.....αν και εχω μια απορια....οι γονεις προτιμισαν????? !!!!!!
Το ζουμι της ιστοριας το αφηνω μονο και μονο επεδη εχω μαθει να σεβομαι τα παιδια....

Τριτον

QUOTE (lebronj @ Jun 16 2012, 21:21 ) *
Με δυο μονο μεταγραφες και αρχισαν τα οργανα .
Δεν μπορω να φανταστω τι θα γίνει όταν ανακοινώσουμε και τις άλλες.
Κ ό λ α σ η................

Μαλιστα..ως εκ τουτου μπορουμε να αντιληφηουμε πως η δουλεια που γινεται καποια χρονια τωρα στα φυτωρια του Αθηναικου ειναι ειτε ελειπης ειτε ειναι καλη και την απαξιωνει το ιδιο το σωματειο...
Αν αυτη ειναι η αποψη των Ανθρωπων του Βυρωνα για τα τμηματα υποδομης τοτε η ομαδα θα εχει την ιδια καταληξη με ολες τις ομαδες που στηριχτικαν κατα καιρους στον παραγοντα χρηματα και σε καποιες περιπτωσεις στο "ψηστηρι" που κανει καποιους γονεις να τσιμπανε..
( σε ολα τα αθληματα σε ολες τις κατηγοριες ειτε αγοριων ειτε κοριτσιων )

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

+Quote Post
Near_5
post Jun 20 2012, 20:04
Post #477

A1 (200~550)
Group Icon

-

Σεβαστές οι απόψεις όλων. Εχεις δίκιο DP για το ποστ του lebronj, ισχύει ότι έγραψα στον ILB και για το ποστ του lebronj (αν και τελείως διαφορετικού ύφους), χωρίς ούτε ένα κόμμα αλλαγή.

Να ξεκαθαρίσω, αν και οι περισσότεροι το γνωρίζουν, πως δεν είμαι (ούτε το παίζω) παράγοντας, ούτε εκπρόσωπος κάποιας ομάδας. Γονιός είμαι κι εγώ κι έχω τις ίδιες ανησυχίες και προβληματισμούς όπως έχουν όλοι οι γονείς.

Ο moderator δεν βλέπω να παίρνει θέση στο αίτημά μου, δεν πειράζει.

Καλό καλοκαίρι σε όλους.

+Quote Post
jhantzop
post Jun 20 2012, 23:41
Post #478

Moderator
Group Icon

Group: Moderators
Member No.: 3,072
Αγαπημένη Ομάδα: MELISSIA BASKETBALL
Αγαπημένος Παίχτης: ---κανείς---
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

QUOTE(Near_5 @ Jun 20 2012, 21:04 ) *
...
Ο moderator δεν βλέπω να παίρνει θέση στο αίτημά μου, δεν πειράζει.
...

Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να απαντήσει κάποιος από τους moderators στο συγκεκριμένο. Αν είχε υποπέσει κάτι στην αντίληψη τους, θα είχαν λάβει μέτρα. Από εκεί και πέρα όμως, το τι θα σκεφτεί κάποιος διαβάζοντας ένα post, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Αν δεν κρύβεται κάτι από πίσω, δίνονται οι αμοιβαίες εξηγήσεις και το θέμα τελειώνει εκεί.

--------------------

+Quote Post
lebronj
post Jun 26 2012, 14:49
Post #479

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 9,930

-

QUOTE(D.P. @ Jun 20 2012, 17:53 ) *
Μαλιστα..ως εκ τουτου μπορουμε να αντιληφηουμε πως η δουλεια που γινεται καποια χρονια τωρα στα φυτωρια του Αθηναικου ειναι ειτε ελειπης ειτε ειναι καλη και την απαξιωνει το ιδιο το σωματειο...
Αν αυτη ειναι η αποψη των Ανθρωπων του Βυρωνα για τα τμηματα υποδομης τοτε η ομαδα θα εχει την ιδια καταληξη με ολες τις ομαδες που στηριχτικαν κατα καιρους στον παραγοντα χρηματα και σε καποιες περιπτωσεις στο "ψηστηρι" που κανει καποιους γονεις να τσιμπανε..
( σε ολα τα αθληματα σε ολες τις κατηγοριες ειτε αγοριων ειτε κοριτσιων )

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

Δεν είναι θέμα δουλειάς και παραγωγης.Δεν υπάρχει καμία ομάδα σε κανενα άθλημα σε καμία ηλικία που να είναι πλήρης.Εαν θέλεις να πρωταγωνίστεις, πρέπει αναγκαστικά να ενισχυθεις για να καλύψεις τις αδυναμίες σου.Εαν θέλεις απλα να έχεις τα παιδια για να μαζέυεις συνδρομές ούτε μεταγραφές χρειάζεσαι ούτε γήπεδο ούτε

+Quote Post
magickaminia
post Jun 30 2012, 13:25
Post #480

NBA (1000~2000)
Group Icon

From: Πειραιας
Member No.: 4,866

-

QUOTE(lebronj @ Jun 26 2012, 15:49 ) *
Δεν είναι θέμα δουλειάς και παραγωγης.Δεν υπάρχει καμία ομάδα σε κανενα άθλημα σε καμία ηλικία που να είναι πλήρης.Εαν θέλεις να πρωταγωνίστεις, πρέπει αναγκαστικά να ενισχυθεις για να καλύψεις τις αδυναμίες σου.Εαν θέλεις απλα να έχεις τα παιδια για να μαζέυεις συνδρομές ούτε μεταγραφές χρειάζεσαι ούτε γήπεδο ούτε
ρ
Να διαφωνησω στο θεμα αυτο αγαπητε φιλε ή φιλη. Αν ο πραγματικος σκοπος σου οταν δημιουργεις ενα τμημα υποδομης ειναι να φτιαξεις μια ομαδα με ετοιμα κοριτσια απο αλλα σωματεια και να παιρνεις πρωταθληματα ,εχω την εντυπωση οτι πολυ λιγο σε ενδιαφερει το καλο του συλλογου σου. Αν δηλαδη το ονειρο αυτων που το 2004 πηραν τον Αθηναικο απο τη Β ΕΣΚΑ και τον εφτασαν να παιρνει τριπλ κραουν το 2010 ηταν η προσκολληση παιδιων για αυτο το λογο και μονο , πρεπει να σου πω εκ πειρας οτι το σωματειο θα εχει ημερομηνια ληξης. Και αν για παραδειγμα ο Σπορτιγκ που ηταν καποτε ο αυτοκρατορας του γυναικειου μπασκετ φυτοζωει στην Α2 ,εσυ που θα εισαι υποχρεωμενος να αγοραζεις συνεχεια παικτριες μιας και δεν θελεις νααποκτησεις δικα σου γηγενη φυντανια σε 5 χρονια απο σημερα θα φανταζεις κατι σαν τον Θριαμβο Αθηνων. Η διαρκεια μιας ομαδας εξαρταται αποκλειστικα απο τις υποδομες της. Το οτι ο ΔΑΣΑΛ για παραδειγμα αντεξε οπως αντεξε μεχρι σημερα το οφειλει καθαρα στις ισχυρες υποδομες που εκτισε την δεκαετια που περασε. Η εικονα που παρουσιασε ο Απολλων Πτολεμαιδας φετος με τις νεανιδες του να παιζουν στην Α1 και να κατακτουν το Πανελληνιο Πρωταθλημα της ηλικιας τους το καταφεραν επειδη ειναι ολες γηγενεις. Ποιο ειναι το κινητρο του χρονου να φερει καποιος γονιος το παιδι του στο Βυρωνα αν π.χ. δεν παρετε φετος το Πανελληνιο Κορασιδων; Τα παιδια δεν τα εχεις για να μαζευεις συνδρομες φιλε ή φιλη , τα εχεις για να εχεις μια δεξαμενη απο οπου θα αντλεις συνεχεια σε βαθος χρονου 1 ή 2 κοριτσια ανα φουρνια για να μειωσεις το κοστος συντηρησης της ομαδας σου. Και κυριως για να εχεις παιδια που θα φιλαν το σημα της φανελλας απο αγαπη και μονο και οχι γιατι απο κατω θα εχει το Ευρω. Το Ευρω τελειωνει και γρηγορα , η αγαπη για το σωματειο ειναι παντοτινη. blove.gif

+Quote Post

33 Pages V  « < 30 31 32 33 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 30th July 2014 - 00:51