• Σύντομα κοντά σας!

Welcome Guest ( Log In | Register )

78 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Συγκριση Ροστερ ΠΑΟ-ΟΣΦΠ, σπλιτ απο μεταγραφες ΠΑΟ
qspock
post Jul 5 2008, 17:03
Post #1

NBA (1000~2000)
Group Icon

Group: Players
From: Θεσσαλονίκη
Member No.: 62

-

QUOTE(Ginobili @ Jul 5 2008, 14:31 ) *
Πλέον εναποθέτω τις ελπίδες μου στον Ολυμπιακό....

Κι εγω στον Ολυμπιακο τις εναποθετω, ως η μονη ελληνικη ομαδα που θα κατεβει με αξιωσεις για την κατακτηση της Ευρωλιγκας.

Πλεον, με αυτα που διαβασα και φερεται να ειπε ο Ομπραντοβιτς για την θεση 5, ΑΝ ειναι αληθεια γιατι δυσκολευομαι να τα πιστεψω, εχω χασει πασα ιδεα.

Με τα υπαρχοντα δεδομενα, τα play-offs φανταζουν πλεον ως το ανωτερο σκαλοπατι που μπορει να φτασει αυτη η ομαδα ΑΝ δεν εχει τραυματισμους.
Γιατι αν πει να λειψει για μερικα ματς -οπως περσυ- ειτε ο Τσαρτσαρης ειτε ο Πεκοβιτς, ΕΧΕΤΕ ΓΕΙΑ ΒΡΥΣΟΥΛΕΣ...

Τον βλεπω απο τωρα τον ΠΑΟ: Σπανουλης με την μπαλα, χωρις στιρηγμα στους ψηλους, γυρω γυρω ολοι και ντουγκρου πανω σε ολη την αμυνα. Αν πασαρει στον Γιασικεβιτσιους, θα εχουμε σουτ με 1 πασα. Το ιδιο και στον Νικολας. Και στην αμυνα απο κατω? Μπατε σκυλοι αλεστε...

Ωραια... 41.gif 68.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
dominik
post Jul 5 2008, 17:40
Post #2

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 4,759
Αγαπημένη Ομάδα: pao
Αγαπημένος Παίχτης: diamantidis
Αγαπημένη θέση: Point Guard

-

φιλε gspock νομιζω πως γινεσαι υπερβολικος..
δεν ειναι δυνατον να λες οτι ο ολυμπιακος ειναι η μονη ομαδα που κατεβαινει με αξιωσεις και οτι τα πλει οφσ ειναι το ανωτερω σκαλοπατι για τον παο.. 68.gif
προσωπικα η ομαδα μου φαινεται πολυ πιο δυνατη απο περσι που πολλοι τη θεωρουσαν πρωτο φαβορι για την ευρωλιγκα και ειναι λαθος να αμφισβητουμε ολοι τοσο ανοιχτα τον ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ που εχει πετυχει τοσα πολλα με πολυ χειροτερα ροστερ... ph34r.gif αυτος ξερει σιγουρα καλυτερα απο μας!
πρεπει να δουμε πρωτα την ομαδα και μετα να την κρινουμε...αλλωστε το γεγονς οτι κλεισαμε τις μεταγραφες τοσο νωρις πιστευω οτι φανερωνει σωστο προγραμματισμο και οτι οι παικτες που πηραμε ηταν αυτοι που χρειαζομασταν..
τωρα αμα φυλανε κατι μεγαλο για το τελος οι κοντοι,θα δειξει... wacko.gif

+Quote Post
Kar66
post Jul 5 2008, 17:59
Post #3

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 1,857
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Αγαπημένος Παίχτης: Dejan Bodiroga
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

Αρκετοί εδώ μέσα (στην συζήτηση για τις μεταγραφές του ΠΑΟ συγκεκριμένα), αλλά όχι όλοι, δίνουν την αίσθηση ότι ο μ.ο. ηλικίας τους δεν τους επιτρέπει να έχουν αναμνήσεις από το F4 όχι του Παρισιού το 1996, αλλά ούτε της Θεσσαλονίκης και των ομάδων που κατέβασε ο Παναθηναικός, αλλά και των ρόστερ.

Να δω τι άλλο θα ακούσουμε για τον Ομπράντοβιτς και για την ομάδα γενικότερα. Περισσότερους προπονητές της εξέδρας (και δη αρνητικούς) δεν έχω ξανασυναντήσει μαζεμένους.

--------------------

Želimir “Željko” Obradović - Best Head Coach in the History of European Basketball

Euroleague titles:

1992: KK Partizan
1994: Joventut Badalona
1995: Real Madrid
2000, 2002, 2007, 2009, 2011: Panathinaikos

+Quote Post
horizon
post Jul 5 2008, 19:22
Post #4

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 4,751
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Αγαπημένος Παίχτης: Ray Allen
Αγαπημένη θέση: Shooting Guard

-

QUOTE(Kar66 @ Jul 5 2008, 18:59 ) *
Αρκετοί εδώ μέσα (στην συζήτηση για τις μεταγραφές του ΠΑΟ συγκεκριμένα), αλλά όχι όλοι, δίνουν την αίσθηση ότι ο μ.ο. ηλικίας τους δεν τους επιτρέπει να έχουν αναμνήσεις από το F4 όχι του Παρισιού το 1996, αλλά ούτε της Θεσσαλονίκης και των ομάδων που κατέβασε ο Παναθηναικός, αλλά και των ρόστερ.

Να δω τι άλλο θα ακούσουμε για τον Ομπράντοβιτς και για την ομάδα γενικότερα. Περισσότερους προπονητές της εξέδρας (και δη αρνητικούς) δεν έχω ξανασυναντήσει μαζεμένους.

εχεις δικιο σε αυτο που λες,και εγω εχω γραψει κατι παρομοιο λιγες σελιδες πισω..
το final 4 του 96 το βγαζω διοτι δεν ηταν κοουτς ο ζοτς..και ο τροπος παιχνιδιου εχει αλλαξει αρκετα απο τοτε
ομως
στο final 4 του 2000 ειχαμε πλει μεικερ..(η πιο βασικη θεση στο μπασκετ)τον τρελο τζεντιλε που επαιζε και 2 αν θυμαμαι καλα τον ''τραυματια'' κατας και τον ρολλιστα κοχ..στο 2 ειχαμε ΜΟΝΟ τον αλβερτη και τον τζεντιλε(1-2) στο 3 ΜΟΝΟ τον μποντιρογκα στο 4 τον γερο ροτζερς και τον πρωταρη φωτση και στο 5 ΜΟΝΟ! τον ρεμπρατσα..
στο final 4 του 2002 ειχαμε στον 1 τον μουλαομεροβιτς με μπακαπ τον καλαιτζη(!) στο 2 τον φρανκυ με αλλαγη κουτλουαι που επαιζε και 3 οπου εκει ειχαμε παλι μονο τον μποντιρογκα ενω στο 4 ειχαμε μονο τον ροτζερς και 5 μιντλετον με παπαδοπουλο...
στο final 4 του 2007 ειχαμε 1 διαμαντιδη μονο με αλλαγη τον τραυματια βουγιανιτς στο 2 τον σανι με αλλαγη τον χατζηβρεττα στο 3 μονο σισκα στο 4 τσαρτσαρη και ντικουδη και στο 5(?) μπατιστ και τον γερο τομασεβιτς

φετος ειμαστε υπερπληρεις παντου για τα δεδομενα του ζοτς..που κατι παραπανω ξερει..και αν συγκρινουμε με τις προηγουμενες ομαδες οντως ειμαστε υπερπληρεις..

ισως να χρειαζομασταν αλλον ενα ψηλο..αλλα κι'αυτο πιστευω το λεμε(μαζι και εγω) μονο και μονο επειδη ο ολυμπιακος εχει αρκετους ψηλους..ρεαλιστικα δεν πολυχρειαζομαστε αλλον παικτη..οπως εχω ξαναγραψει ειμαι περιεργος να δω πως ο γιαννακης-μετριος κατ'εμε προπονητης-θα διαχειριστει τοσους παικτες βεντετες στην ομαδα και ειδικα στους ψηλους(7 παικτες για 2 θεσεις)

η τσσκα για παραδειγμα που μαζι με εμας ειναι η κορυφαια ομαδα στην ευρωπη εχει στους ψηλους σμοντις λορμπεκ μορρις και ζεβροσενκο αντε και αυτον τον καουν που αγορασε πριν κανα μηνα...

συνεπως αμα το δουμε ψυχραιμα και λογικα η ομαδα ετσι οπως ειναι τωρα ειναι μια χαρα...εξαλλου και ο περπε για να γινει παικτης επιπεδου διαμαντιδη κλπ πρεπει να ψηθει σε μεγαλα παιχνιδια εχοντας βασικο ρολο στην ομαδα οπως ο μητσος τις χρονιες 05-06..

γι'αυτο αναθεωρησα..και πιστευω οτι δεν χρειαζομαστε περαιτερω ενισχυση..(ενα δωρακι βεβαια δεν θα ηταν και ασχημα αλλα οκ κι'ετσι biggrin.gif )

υ.γ. qspock αν δεν εισαι ολυμπιακος (που ειμαι σιγουρος οτι εισαι)- γεγονος που δικαιολογει το τι γραφεις- σημαινει οτι δεν παρακολουθεις και πολυ μπασκετ...ο παναθηναικος και η τσσκα και φετος θα ειναι οι δυνατοτερες ομαδες και τα αδιαφιλονικητα φαβορι για αρκετους προφανεις λογους.
ο οσφπ ενισχυθηκε παρα πολυ αλλα οπως εχουμε γραψει χιλιαδες φορες τα χρηματα δεν φερνουν τους τιτλους και καταλαβαινεις πολυ καλα τι εννοω..σιγουρα ο ολυμπιακος θα κυνηγησει ολους τους τιτλους με αξιωσεις..αλλα ως εκει....οσο αυτο για το ταβανι..αστο καλυτερα..

υ.γ2. τζινομπιλι ελπιζω να κανεις πλακα για το διαρκειας..γιατι προσβαλεις και εμας τα 18χρονα της σαλονικης που του χρονου θα κατεβαινουμε 15-20 φορες για να δουμε την αγαπη μας στα γηπεδα(μπαλα-μπασκετ)ενω εσυ εισαι διπλα...

--------------------
Oσες συζητησεις και αν κανεις με εναν τοξικομανη...αυτος θα κρατησει την ουσια..

bring me the horizon! now! forever, it wont last forever, so nail the casket.

+Quote Post
qspock
post Jul 5 2008, 22:03
Post #5

NBA (1000~2000)
Group Icon

-

Ειστε σοβαροι? Οταν λεω play offs εννοω αυτα στα οποια δεν εφτασε φετος ο ΠΑΟ, οχι την Α1... Εσεις τον Παννεληνιο και τη Λαρισα νομιζατε εννοω πως δεν θα περασει?

Καλα, δε μιλαω αλλο, δε συννενοουμαστε. Καλη τυχη και φετος στον ΠΑΟ, η αποψη μου ειναι πως στους ψηλους πασχει απελπιστικα. Και θυμαμαι ολες τις ευρωλιγκες που εχει κατακτησει, τα σεντερ που διεθεται και το ΠΩΣ τις κατεκτησε.

This post has been edited by qspock: Jul 5 2008, 22:06

+Quote Post
horizon
post Jul 5 2008, 22:43
Post #6

Amateur (20~100)
Group Icon

-

QUOTE(qspock @ Jul 5 2008, 23:03 ) *
Ειστε σοβαροι? Οταν λεω play offs εννοω αυτα στα οποια δεν εφτασε φετος ο ΠΑΟ, οχι την Α1... Εσεις τον Παννεληνιο και τη Λαρισα νομιζατε εννοω πως δεν θα περασει?

Καλα, δε μιλαω αλλο, δε συννενοουμαστε. Καλη τυχη και φετος στον ΠΑΟ, η αποψη μου ειναι πως στους ψηλους πασχει απελπιστικα. Και θυμαμαι ολες τις ευρωλιγκες που εχει κατακτησει, τα σεντερ που διεθεται και το ΠΩΣ τις κατεκτησε.

φαιναλ φορ εννοεις...ιδιου μηκους αποτυχια ειναι η μη εισοδος μας στο φαιναλ φορ με την μη κατακτηση του πρωταθληματος..οποτε μια χαρα συνεννοουμαστε
αυτο που ειπες για τους ψηλους το απανταμε ολοι πιο πανω και βλεπεις οτι δεν ισχυει...

ελπιζω με αυτο το ''ΠΩΣ'' να μην εννοεις αυτα που σου πουλαει το φως και ο πρωταθλητης...

--------------------
Oσες συζητησεις και αν κανεις με εναν τοξικομανη...αυτος θα κρατησει την ουσια..

+Quote Post
Ginobili
post Jul 5 2008, 23:11
Post #7

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Athens
Member No.: 2,171
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos+San Antonio Spurs
Αγαπημένος Παίχτης: Manu Ginobili

-

QUOTE(Kar66 @ Jul 5 2008, 15:59 ) *

Το να εκφράζουμε την γνώμη μας...και να μην συμφωνούμε αποκλειστικά σε όλα όσα βλέπουμε να διαδραματίζονται από το προπονητικό τιμ....δεν σημαίνει ότι γινόμαστε και προπονητές της εξέδρας..και μάλιστα αρνητικοί...
Καλώς ή κακώς....έχουμε κάποια χειροπιαστά δεδομένα,και βάση αυτών μπορούμε να αναλύουμε και να εκφράζουμε την γνώμη μας.Ο Παναθηναικός φέτος ήταν η χειρότερη ομάδα της Ευρωλίγκα στα ριμπάουντ....και το χειρότερο...δεν ήταν φέτος η μοναδική χρονιά... wink.gif Επίσης στα κρίσιμα παιχνίδια της Ευρωλίγκα,χάσαμε από την αδυναμία μας στην ρακέτα.(Στο χρονικό διάστημα μάλιστα που έλλειψε ο Τσαρτσαρής...η εικόνα ήταν απογοητευτική...ο καημένος ο Μπατιστ έτρεχε να συμμαζέψει μόνος του τα ασυμμάζευτα sad.gif ) Στα παιχνίδια με τον Ολυμπιακό...γινόταν πάρτι από κάτω.Το παιχνίδι μας ήταν απίστευτα μονοδιάστατο,και στηριζόταν κατά 90% στο περιφερειακό σουτ.
Επίσης φέτος...ο Παναθηναικός δεν έπαιξε καλό μπάσκετ.(Σαφώς χειρότερο των προσδοκιών).
Κουτσά στραβά πάντως...καταφέραμε και πήραμε το πρωτάθλημα...εκμεταλλευόμενοι την υπεροπλία μας,και την ύπαρξη παικτών μεγάλης προσωπικότητας(Μήτσος,Σάρας) στην περιφέρεια έναντι του Ολυμπιακού.
Συμφωνώ απόλυτα με τον Ζοτς,να μην πάρει κάποιο όνομα 3άρι,και ήμουν υπέρμαχος εδώ και πάρα πολύ καιρό αυτής της άποψης.Ο Κέτσμαν,όντως συνιστούσε ιδανική επιλογή για μας.

*Ο Ζοτς είναι για μένα,ο κορυφαίος Ευρωπαίος προπονητής ΟΛΩΝ των εποχών.Ε,και??????? Τι σημαίνει αυτό????? Ότι δεν έχω το δικαίωμα να διαφωνώ μαζί του,ή δεν έχω δικαίωμα να κρίνω τις επιλογές του...μη τυχών και με χαρακτηρίσει κάποιος,αρνητικό προπονητή της εξέδρας??? blink.gif

Κατά την γνώμη μου,ο ΠΑΟ θέλει οπωσδήποτε ένα ακόμη 4-5άρι.(ΌΧΙ ΟΝΟΜΑ)...αλλά όχι και από τα εφηβικά για να βοηθάει στις προπονήσεις... w00t.gif Καλώς ή κακώς,ο μεγαλύτερος αντίπαλος μας,ο Ολυμπιακός υπερέχει στους ψηλούς(και όχι μόνο στην ποσότητα...)
Και επειδή δεν μου αρέσει να παρακαλάω...αν ο Βούισιτς και ο Σόφο...θα έχουν προβλήματα για να μην παίζουν...καλό είναι να φροντίσουμε για εμάς.

Και αμάν πια!!!!! Βαρέθηκα!!! Κάθε χρόνο...μα κάθε χρόνο λέμε ότι ο ΠΑΟ χρειάζεται να ενισχυθεί στους ψηλούς,κάθε Σεπτέμβρη λέμε ότι τώρα πια το λύσαμε το πρόβλημα....και μετά κάθε Ιούνη πάλι...τα ίδια λέμε...ενίσχυση στους ψηλούς..γιατί είμαστε αδύνατοι....Νισάφι πια!!

Έχω 3 χρόνια διαρκείας,και παλαιότερα πάλι πήγαινα στους αγώνες,και στο Σπόρτιγκ.Πήγαινα όταν οι άλλοι καθόντουσαν να δουν Τσάμπιονς λιγκ,ή την Εθνική στο Καραισκάκι,πήγαινα με το Μαρούσι,που είμασταν 1000 άτομα...(αμέσως μετά την κατάκτηση της Ευρωλίγκα),πήγαινα κι όταν ο Ζοτς διαμαρτυρόταν γιατί το ΟΑΚΑ ήταν άδειο....Έχω καθαρή την συνείδηση μου...αν δεν ανανεώσω...αυτός που θα πονέσει περισσότερο,θα είμαι εγώ.

This post has been edited by Ginobili: Jul 5 2008, 23:16

--------------------
Υπάρχει ένα τσουβάλι με καλούς παίκτες τύπου..Τζόρνταν,Μάτζικ Τζόνσον,Λάρι Μπερντ,Λεμπρόν,Κόμπε,Σακίλ,Γκαρνέτ...κλπ, και υπάρχει και ο Εμάνουελ Τζινόμπιλι!!!!...η διαφορά μεταξύ τους...ότι αυτοί είναι μυρμηγκάκια μπροστά του...!!!!

+Quote Post
Kar66
post Jul 5 2008, 23:54
Post #8

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 1,857
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Αγαπημένος Παίχτης: Dejan Bodiroga
Αγαπημένη θέση: 6th player

-

Εσείς έχετε βγάλει την ομάδα άχρηστη πριν ακόμα παίξει. Ο ΠΑΟ πήρε από τα καλύτερα 4αρια και ίσως τον καλύτερο ψηλό που κυκλοφορεί. Τι άλλο θέλετε πια? Έλεος δηλαδή. Έσεις τα θέλετε όλα έτοιμα και σίγουρα. "Μην γίνει τραυματισμός, μην πάρει ο Ολυμπιακός αυτόν να τον πάρουμε εμείς, μην παίξει ο Σάκοτα, τι δουλειά έχει ο Αλβέρτης". Επιβάλετε απόψεις αντί να κάνετε εποικοδομητική κριτική.

Όλη η άνωθι ανάλυση δεν μου λέει τίποτα. Αναφέρεται στην χρονιά που πέρασε. Έχουν κριθεί οι νέοι παίκτες? Ερωτώ. Έχουν? Απαντώ εγώ. Όχι, δεν έχουν!

Το νισάφι πια χωρίς να έχετε ιδέα για το πως θα ανταποκριθούν οι παίκτες είναι αλαζονικό. Η κριτική του στυλ "ίσως θα έπρεπε να ενισχυθεί λίγο ακόμα η ομάδα στο 4-5" είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετική με το "νισάφι πια" και άλλες παρόμοιες εκφράσεις και αντιδράσεις όπως "δεν ξαναπαίρνω διαρκείας" και ΠΑΡΑ το γεγονός πως έχουν αποκτηθεί Πέκοβιτς και Φώτσης των οποίων δειγμα γραφής Ευρωπαικά υπάρχει. Απομένει να αποδειχθεί και πως θα ενσωματωθούν στην ομάδα και μέχρι να γίνει θεωρώ τις αντιδράσεις σας είναι υπερβολικές έως και κατευθυνόμενες. ΑΝ τραυματιστούν, θα κάνουμε κάτι. Με τα αν όμως δεν κάνεις ομάδα. Αυτά είναι, επαναλαμβάνω, για τους προπονητές της εξέδρας.

Θα τολμήσω να πω πως οι κινήσεις του Ολυμπιακού έχουν οδηγήσει ορισμένους να ΑΠΑΙΤΟΥΝ μεταγραφές επιπέδου (όχι τον προηγούμενο γραφόντα πάντως) προφασιζόμενοι πως η ομάδα δεν έχει κάνει καμία μεταγραφή αξίας.

Προσωπικά αρνούμαι να παρακολουθήσω άλλο την συζήτηση αυτή. Αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια, γκρινιάζετε για τα ίδια, απαιτείτε τα ίδια συνέχεια με αποκλειστικό σκοπό να παπαγαλίζετε και να συγκεντρώνετε δημοσιεύσεις.

Έλεος πια.

This post has been edited by Kar66: Jul 5 2008, 23:58

--------------------

Želimir “Željko” Obradović - Best Head Coach in the History of European Basketball

Euroleague titles:

1992: KK Partizan
1994: Joventut Badalona
1995: Real Madrid
2000, 2002, 2007, 2009, 2011: Panathinaikos

+Quote Post
Jumpman23
post Jul 6 2008, 00:41
Post #9

Amateur (20~100)
Group Icon

Member No.: 4,753
Αγαπημένη Ομάδα: Dream Team
Αγαπημένος Παίχτης: Michael "Air" Jordan

-

QUOTE(Kar66 @ Jul 6 2008, 00:54 ) *
Εσείς έχετε βγάλει την ομάδα άχρηστη πριν ακόμα παίξει. Ο ΠΑΟ πήρε από τα καλύτερα 4αρια και ίσως τον καλύτερο ψηλό που κυκλοφορεί. Τι άλλο θέλετε πια? Έλεος δηλαδή. Έσεις τα θέλετε όλα έτοιμα και σίγουρα. "Μην γίνει τραυματισμός, μην πάρει ο Ολυμπιακός αυτόν να τον πάρουμε εμείς, μην παίξει ο Σάκοτα, τι δουλειά έχει ο Αλβέρτης". Επιβάλετε απόψεις αντί να κάνετε εποικοδομητική κριτική.

Όλη η άνωθι ανάλυση δεν μου λέει τίποτα. Αναφέρεται στην χρονιά που πέρασε. Έχουν κριθεί οι νέοι παίκτες? Ερωτώ. Έχουν? Απαντώ εγώ. Όχι, δεν έχουν!

Το νισάφι πια χωρίς να έχετε ιδέα για το πως θα ανταποκριθούν οι παίκτες είναι αλαζονικό. Η κριτική του στυλ "ίσως θα έπρεπε να ενισχυθεί λίγο ακόμα η ομάδα στο 4-5" είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετική με το "νισάφι πια" και άλλες παρόμοιες εκφράσεις και αντιδράσεις όπως "δεν ξαναπαίρνω διαρκείας" και ΠΑΡΑ το γεγονός πως έχουν αποκτηθεί Πέκοβιτς και Φώτσης των οποίων δειγμα γραφής Ευρωπαικά υπάρχει. Απομένει να αποδειχθεί και πως θα ενσωματωθούν στην ομάδα και μέχρι να γίνει θεωρώ τις αντιδράσεις σας είναι υπερβολικές έως και κατευθυνόμενες. ΑΝ τραυματιστούν, θα κάνουμε κάτι. Με τα αν όμως δεν κάνεις ομάδα. Αυτά είναι, επαναλαμβάνω, για τους προπονητές της εξέδρας.

Θα τολμήσω να πω πως οι κινήσεις του Ολυμπιακού έχουν οδηγήσει ορισμένους να ΑΠΑΙΤΟΥΝ μεταγραφές επιπέδου (όχι τον προηγούμενο γραφόντα πάντως) προφασιζόμενοι πως η ομάδα δεν έχει κάνει καμία μεταγραφή αξίας.

Προσωπικά αρνούμαι να παρακολουθήσω άλλο την συζήτηση αυτή. Αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια, γκρινιάζετε για τα ίδια, απαιτείτε τα ίδια συνέχεια με αποκλειστικό σκοπό να παπαγαλίζετε και να συγκεντρώνετε δημοσιεύσεις.

Έλεος πια.

Μαζί σου ,πες τα ''Χρυσόστομε..'' ΄έλεος δήλαδη......χαλαρώστε μάγκες! peace.gif

--------------------
IPB Image

+Quote Post
Ginobili
post Jul 6 2008, 00:59
Post #10

BasketForum champion! (3000~)
Group Icon

From: Athens
Member No.: 2,171
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos+San Antonio Spurs
Αγαπημένος Παίχτης: Manu Ginobili

-

QUOTE(Kar66 @ Jul 5 2008, 21:54 ) *
1)Εσείς έχετε βγάλει την ομάδα άχρηστη πριν ακόμα παίξει.
2)Επιβάλετε απόψεις αντί να κάνετε εποικοδομητική κριτική.

3)Προσωπικά αρνούμαι να παρακολουθήσω άλλο την συζήτηση αυτή. Αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια, γκρινιάζετε για τα ίδια, απαιτείτε τα ίδια συνέχεια με αποκλειστικό σκοπό να παπαγαλίζετε και να συγκεντρώνετε δημοσιεύσεις.

Έλεος πια.

1)Αυτά είναι δικά σου λόγια.Μην παρερμηνεύεις όπως σε βολεύει.

2)Μάλλον εσύ θέλεις να επιβάλεις την γνώμη σου.Δεν απαιτώ να συμφωνήσεις μαζί μου,ότι ο ΠΑΟ χρειάζεται κι άλλον ψηλό.

3)Αν δεν σου αρέσουν οι απόψεις των άλλων,προφανώς και δεν σε κρατάει κανείς να συμμετάσχεις με το ζόρι στην συζήτηση.

--------------------
Υπάρχει ένα τσουβάλι με καλούς παίκτες τύπου..Τζόρνταν,Μάτζικ Τζόνσον,Λάρι Μπερντ,Λεμπρόν,Κόμπε,Σακίλ,Γκαρνέτ...κλπ, και υπάρχει και ο Εμάνουελ Τζινόμπιλι!!!!...η διαφορά μεταξύ τους...ότι αυτοί είναι μυρμηγκάκια μπροστά του...!!!!

+Quote Post
qspock
post Jul 6 2008, 10:04
Post #11

NBA (1000~2000)
Group Icon

-

QUOTE(horizon @ Jul 5 2008, 23:43 ) *
φαιναλ φορ εννοεις...ιδιου μηκους αποτυχια ειναι η μη εισοδος μας στο φαιναλ φορ με την μη κατακτηση του πρωταθληματος..οποτε μια χαρα συνεννοουμαστε
αυτο που ειπες για τους ψηλους το απανταμε ολοι πιο πανω και βλεπεις οτι δεν ισχυει...

ελπιζω με αυτο το ''ΠΩΣ'' να μην εννοεις αυτα που σου πουλαει το φως και ο πρωταθλητης...

Αμ ειδες που δεν συννενοουμαστε... Εννοω τα PLAY OFFS της ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ, στα οποια ΔΕΝ εφτασε φετος ο ΠΑΟ.

Στο αλλο σου σχολιο, θα σε παρακαλεσω να μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα, καθως μιλαω για ελλειψη ψηλων και ποσο επηρεασε η παρουσια-απουσια τους απο την ομαδα του Παναθηναϊκου στους τελικους.

Δυστυχως, το forum εχει παρει μια "οπαδικη" ταση μεγαλυτερη απο το παρελθον, με αποτελεσμα ολοι να νομιζουν πως ειμαστε προβατα και φανατισμενοι. Ομως, επειδη το συγκεκριμενο forum ανεκαθεν ειχε συζητησεις υψηλου επιπεδου και ποιοτικες αποψεις με επιχειρηματα, καλο ειναι να συνεχισει σε αυτον τον δρομο και να μην γινει ενα οπαδικο forum. Ας κρατησουμε σε καλο επιπεδο τις συζητησεις μας, αλλιως θα χαθει το ενδιαφερον.

+Quote Post
dirk10
post Jul 6 2008, 10:47
Post #12

Euroleague (550~1000)
Group Icon

Member No.: 1,982
Αγαπημένη Ομάδα: antiPAO-antiOSFP
Αγαπημένος Παίχτης: GALIS-LARRYBIRD

-

euroleague και πρωταθλημα δεν βγαινει με αυτους τους ψηλους εχει δικιο ο τζινομπιλι.καποιος εγραψε οτι ο σακοτα μπορει να σκοτωσει την αντιπαλη αμυνα εχει δικιο αλλα μπορει να σκοτωσει και σενα με την αμυνα του 68.gif πιστευω οτι κανει λαθος ο ζοτς οι μονοι π εχουνε στο 4-5 ειναι τσαρτσαρης φωτσης πεκο μπατιστ.

+Quote Post
Flexo
post Jul 6 2008, 12:08
Post #13

A1 (200~550)
Group Icon

Member No.: 4,693
Αγαπημένος Παίχτης: Earvin "Magic" Johnson

-

Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως την περασμένη σεζόν θεωρούμασταν το φαβορί για την κατάκτηση της Ευρωλίγκα, ενώ φέτος που έχουμε αντί για Τομάσεβιτς τον Πέκοβιτς και τον Φώτση, είμαστε λίγοι;

Επειδή ο ΟΣΦΠ αγοράζει τα σέντερς με το πανέρι πρέπει να κάνουμε το ίδιο;

Πέρσι γιατί δεν μίλαγε κανείς για την front line μας;
Επειδή μας φέραν όνομα μεταγραφή;

Φαίνεται πως τα κριτήρια πολλών Παναθηναϊκών δεν είναι μπασκετικά, αλλά έχουν να κάνουν με το μάρκετινγκ και τα ονόματα.

+Quote Post
horizon
post Jul 6 2008, 12:38
Post #14

Amateur (20~100)
Group Icon

-

QUOTE(qspock @ Jul 6 2008, 11:04 ) *
Αμ ειδες που δεν συννενοουμαστε... Εννοω τα PLAY OFFS της ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ, στα οποια ΔΕΝ εφτασε φετος ο ΠΑΟ.

Στο αλλο σου σχολιο, θα σε παρακαλεσω να μην βιαζεσαι να βγαζεις συμπερασματα, καθως μιλαω για ελλειψη ψηλων και ποσο επηρεασε η παρουσια-απουσια τους απο την ομαδα του Παναθηναϊκου στους τελικους.

Δυστυχως, το forum εχει παρει μια "οπαδικη" ταση μεγαλυτερη απο το παρελθον, με αποτελεσμα ολοι να νομιζουν πως ειμαστε προβατα και φανατισμενοι. Ομως, επειδη το συγκεκριμενο forum ανεκαθεν ειχε συζητησεις υψηλου επιπεδου και ποιοτικες αποψεις με επιχειρηματα, καλο ειναι να συνεχισει σε αυτον τον δρομο και να μην γινει ενα οπαδικο forum. Ας κρατησουμε σε καλο επιπεδο τις συζητησεις μας, αλλιως θα χαθει το ενδιαφερον.

ρε συ..τα πλει οφ της ευρωλιγκας ποια ειναι δεν σε καταλαβαινω?το φαιναλ φορ δεν εννοεις?ε και εγω σου γραφω οτι η μη εισοδος μας στο φαιναλ φορ ειναι αποτυχια οπως για παραδειγμα αποτυχια ειναι και η μη κατακτηση του πρωταθληματος...και οτι σιγουρα δεν ειναι ταβανι για τον παναθηναικο το φαιναλ φορ..αρα συνεννοουμαστε
τωρα εσυ θα μου πεις οτι βλεπω με πρασινα γυαλια..αλλα γνωμη μου ειναι οτι το φαιναλ φορ ειναι ταβανι για τον ολυμπιακο και αν δεν βγαιναμε εκτος τοπικ θα στο εξηγουσα...
για τους ψηλους γραφεις για την απουσια τους στους τελικους για την χρονια που μας περασε..εχεις δικιο..αλλα για φετος..αντι του ντικουδη ηρθε ο φωτσης και αντι του ζιζιτς ηρθε ο πεκοβιτς..οποτε δυσκολα ο παναθηναικος θα πονεσει στους ψηλους - ακομα και κοντρα στον ΥΠΕΡπληρη οσφπ - αφου εχει 4 ετοιμους σε καλη ηλικια(!) και πολυ ποιοτικους παικτες..και για να αποδειξω την πληροτητα της ομαδας παρεθεσα λιγο πιο πισω τις ''ελειπεις'' ομαδες που κατεκτησαν την ευρωλιγκα...

για το τελευταιο μου σχολιο εχεις δικιο συγγνωμη..αλλα ετσι οπως το εθεσες και εσυ ''ΠΩΣ'' τι να υποθεσω και εγω..οσο για το φορουμ εχω δει αρκετους ολυμπιακους να αραδιαζουν επιχειρηματα που διαβασαν στο φως κλπ..γι'αυτο και η αναφορα μου εκει... peace.gif

--------------------

+Quote Post
mojotzotzo
post Jul 6 2008, 15:08
Post #15

Pro (100~200)
Group Icon

Member No.: 2,049
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K.
Αγαπημένος Παίχτης: Παπαλουκάς

-

^play off ειναι η φαση των 8 στην ευρωλιγκα...

--------------------
as exei paixtes..soutarete

+Quote Post

78 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 30th August 2014 - 16:02