Los Angeles Clippers (2) vs Dallas Mavericks (7)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 2:58 pm

jazz thrilos έγραψε:
Τετ Αύγ 26, 2020 6:23 am

Είναι η τελευταία μας ελπίδα να πετάξουν έξω τους Λέικερς (μην πέσετε να με φάτε οι φαν των Λέικερς, απλά δεν τους πάω :peace: )
Αν παρακολουθήσεις συζητήσεις σε αμερικάνικα φόρουμ και δεις την αλαζονεία που έβγαζαν οι περισσότεροι οπαδοί των Clippers τα τελευταία 5-6 χρόνια (χωρίς η ομάδα τους να έχει πετύχει κάτι το ιδιαίτερο), θα αναθεωρούσες όσον αφορά το ποια ομάδα του ΛΑ δεν συμπαθείς. :) Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πιο κομπλεξικοί μπασκετικοί οπαδοί στις ΗΠΑ απ' αυτούς.

1
1 Εικόνα
RG13

 junior
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2017 11:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Los-Angeles-Clippers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 3:30 pm

ggr έγραψε:
Τετ Αύγ 26, 2020 2:58 pm
Αν παρακολουθήσεις συζητήσεις σε αμερικάνικα φόρουμ και δεις την αλαζονεία που έβγαζαν οι περισσότεροι οπαδοί των Clippers τα τελευταία 5-6 χρόνια (χωρίς η ομάδα τους να έχει πετύχει κάτι το ιδιαίτερο), θα αναθεωρούσες όσον αφορά το ποια ομάδα του ΛΑ δεν συμπαθείς. :) Αμφιβάλλω αν υπάρχουν πιο κομπλεξικοί μπασκετικοί οπαδοί στις ΗΠΑ απ' αυτούς.
Εγώ που παρακολουθώ δε βλέπω κάτι τέτοιο πάντως..υπάρχει μια αντιπάθεια για τους Fakers αλλά μέχρι εκεί..Οι Κλίπερς μέχρι πέρσι ήταν τέρμα συμπαθητικοί και φέτος ήρθε ίσως ο πιο low-profile αστέρας και ο επίσης ήρεμος PG.

O Μπέβερλι πάντα μίλαγε πολύ, εδώ πέρσι την έλεγε στον Ντουράντ αλλά επειδή τότε οι Γουόριορς ήταν πολύ ανώτεροι από τους Κλίπερς, ο κόσμος έβλεπε τη συμπεριφορά σαν αστείο, φέτος που έχουν οι Κλίπερς φοβερό υλικό, η ίδια συμπεριφορά φαίνεται ενοχλητική!

Ο Χάρελ πραγματικά δεν είχε δώσει κάποιο δικαίωμα μέχρι τώρα, ίσα ίσα πήγε και ζήτησε συγγνώμη στον Λούκα μπροστά σε όλους. Κρίμα είναι να μας παίρνει η μπάλα λόγω του εριστικού Μόρις που είναι πολύ καινούριος στην ομάδα και δεν προσφέρει και πολλά εδώ που τα λέμε..

Στα φόρουμ υπάρχει μια σχετική γκρίνια που δεν παίζουμε ανάλογα με τις δυνατότητες μας αλλά κανείς δεν παραγνωρίζει ότι τελειώσαμε πολύ ψηλά στην κανονική περίοδο (ίσως η καλύτερη θέση ever) και ότι είναι από τις ελάχιστες φορές στην ιστορία που υπάρχει ρεαλιστική ελπίδα για πρωτάθλημα

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 3:46 pm

Ο Χαρελ ειναι τρομερα εκνευριστικος για οποιονδηποτε δεν ειναι οπαδος των Κλιπερς γιατι το στιλ "ουρλιαζω απ τον παγκο, ωρυωμαι σε καθε σφυριγμα, χτυπιεμαι-δειχνω τα κιτρινα δοντια μου- χοροπηδαω- σκουζω" ειναι τρομερα κακογουστο να το βλεπεις.

Επισης ωραια τα ζητησε συγγνωμη, αλλα αν ειχε γινει αναποδα και τον ειχε πει ο Ντονσιτς "little black b...." θα αρκουσε η συγγνωμη ή θα τον σταυρωνανε τα ΜΜΕ για ολη του την καριερα ;

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
RG13

 junior
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2017 11:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Los-Angeles-Clippers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 4:01 pm

Ο Χάρελ είχε φτάσει σ'ένα σημείο να θεωρείται τελειωμένος παίχτης για το ΝΒΑ και ήταν μισό βήμα πριν την Ευρώπη. Νομίζω αυτό βγαίνει στο παιχνίδι του, ότι κατάφερε με τη μαχητικότητα και τη σκληρή δουλειά να γίνει υπολογίσιμος παίχτης. Εμένα δε μου φαίνεται ενοχλητικός, οκ καταλαβαίνω ότι σε άλλους μπορεί να μην αρέσει, είναι και αντιτουριστικός στην εμφάνιση όπως και να το κάνουμε..

Το περιστατικό με τον Ντόνσιτς δε χρείαζεται να το συζητάμε άλλο. Ήταν άσχημη στιγμή αλλά το θέμα είναι τι γίνεται στην κοινωνία και ποιοί πραγμάτικα βιώνουν το ρατσισμό. Δεν έχω όρεξη να υπερασπιστώ κάνεναν πάντως, απλά γνώμη λέω.

0
reignman

allstar
Reactions: 1086
Δημοσιεύσεις: 3456
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 26, 2020 7:17 pm

εγω που δεν ειμαι κλιππερς δεν εχω κανενα θεμα με τον Χαρελ. Το ζει , βλεπω παθος και ταυλα... που το κακο? να του πω τι?

μακαρι και οι δικοι μου στον παγκο(και μη) να νιωθανε και να μην ηταν σαν φυτα και ισως να ειμασταν πλειοφς και να μην κραζαμε (τον ετσι κ αλλιως ΑΘΛΙΟ μποιλεν).

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 27, 2020 2:12 am

RipCity έγραψε:
Τετ Αύγ 26, 2020 1:13 pm


Καθόλου βρώμικος παίκτης :P


[/quote]

Kαλα δεν ειπα οτι ειναι και Αγιος :P , απλα στην μεχρι τωρα καριερα του δεν θυμαμαι να κανει συστηματικα επαναλαμβανομενα βρωμιες.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Αύγ 27, 2020 6:02 am

RG13 έγραψε:
Τετ Αύγ 26, 2020 3:30 pm

Εγώ που παρακολουθώ δε βλέπω κάτι τέτοιο πάντως..υπάρχει μια αντιπάθεια για τους Fakers αλλά μέχρι εκεί..
Μια αντιπάθεια, που φτάνει στα όρια της αλαζονείας λόγω έλλειψης επιτυχιών (μπορεί όχι από σένα αλλά από άλλους σίγουρα). Σχόλια του τύπου "μας ανήκει το ΛΑ" και διάφορα τέτοια ευτράπελα από οπαδούς των Clippers, τα θεωρούσα τουλάχιστον αστεία. Είχα δει πολλά τέτοια σχόλια και σε ελληνικά φόρουμ. Επειδή η άλλη ομάδα της πόλης πέρασε μια επταετία δύσκολη, ξαφνικά έγιναν οι άρχοντες του ΛΑ (με σπρώξιμο στην περίπτωση της ανταλλαγής του Paul), χωρίς να έχουν πάρει ούτε ένα πρωτάθλημα σ' αυτή την περίοδο, χωρίς καν να έχουν συμμετάσχει έστω και σε έναν τελικό. Το ΛΑ δεν είναι Νέα Υόρκη, όπου οι Νικς έχουν βαθιά πτώση εδώ και 20 χρόνια και οι Νετς μπορούν με 1-2 τίτλους να τους φτάσουν. Η διαφορά στο ΛΑ είναι χαώδης, που δύσκολα την καλύπτουν και 2-3 πρωταθλήματα (θα είναι μια αρχή πάντως). Απ΄τη μία υπάρχει η πιο επιτυχημένη ομάδα της λίγκας μαζί με τη Βοστόνη, με 16 τίτλους, 31 συμμετοχές σε τελικούς και πολλούς θρύλους που έχουν φορέσει τη φανέλα της, που μαζί με τους Celtics ήταν οι ομάδες που "ανέστησαν" το ΝΒΑ στα 80's κι απ' την άλλη μια ομάδα συνώνυμο της έννοιας "λούζερ" για πολλά χρόνια, που δεν έχει καταφέρει να περάσει ούτε τον δεύτερο γύρο και πιθανότατα θα χάσει φέτος μια καλή ευκαιρία να ανέβει στην κορυφή, αφού όπως δείχνουν τα πράγματα θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα μαζί με τους lakers. Το ποιος είναι fake λοιπόν στο ΛΑ το κρίνουν τα λάβαρα, τα οποία η διοίκηση κάλυπτε όταν η ομάδα χρησιμοποιούσε το Staples Center.
Είναι άλλο να μας αρέσει η ομάδα μας και άλλο να πικάρουμε τους άλλους, όταν απέχουμε κιόλας παρασάγγης απ'αυτούς. Αν παρατηρήσεις, δεν είμαι καν οπαδός των Λέικερς και μάλιστα η ομάδα μου είχε και κόντρα μαζί τους αλλά δεν μπορώ να μην παραδεχτώ την επιτυχία κάποιων οργανισμών.

Υ.Γ. το σταματώ εδώ γιατί είμαστε εντελώς off topic. Χωρίς καμια διάθεση παρεξήγησης ελπίζω. Την άποψή μου αναφέρω, δεν έχω να χωρίσω τίποτα μαζί σου. :)

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 30, 2020 8:21 pm

Παλι τα ιδια ο Μορις, ,προσπαθησε ξανα να τραυματισει τον Ντονσιτς.

Μετα απορουν μερικοι γιατι ειναι αντιπαθεις οι Κλιπερς.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 30, 2020 8:37 pm

Αν χαρακτηρίσω τον Morris πραγματικά θα χρεωθώ με φάουλ πιο αντιαθλητικό από το δικό του. Επικίνδυνος και ξυλοκόπος θα πω μόνο. Μπράβο στους Clippers που έχουν το καλύτερο και πληρέστερο ρόστερ της λίγκας και για να περάσουν τους Mavericks προβαίνουν σε τέτοιες κινήσεις μπας και αποσυντονίσουν τον Doncic για έκτο παιχνίδι.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 30, 2020 8:56 pm

Doc Rivers On Morris' Ejection, "I Think He Got Ejected Because He's Marcus, To Be Honest"

Ωραιο επιπεδο Ντοκ.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 30, 2020 9:49 pm

O Doncic πάει να το γυρίσει μόνος του πάλι. Απλά απίστευτος...

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 30, 2020 10:16 pm

Έχω την εντύπωση πως αφενός ο Morris βρίσκει και τα κάνει αυτά, αφετέρου ο Doncic μου βγάζει ένα μπλαζέ στυλάκι. Δηλαδη πρόπερσι που έπαιζε στη Βοστώνη στη σειρά με τους Bucks απέναντι στο Γιάννη ήταν οκ (αν θυμάμαι σωστά). Από την άλλη ο μικρός κάνει απίστευτα πράγματα εντός παρκέ, όμως ομολογώ ότι δεν μου δείχνει να είναι συμπαθής όπως π.χ. ήταν ο Dirk στα νιάτα του ή ο Manu όταν πρωτοπηγε. Κάποια σλοβενική βίδα μπορεί να μην πηγαίνει καλά. :D

Πάντως έτσι ή αλλιώς, όταν οι Clippers πάταγαν γκάζι η διαφορά των ομάδων φαινόταν. Και νομίζω πως είναι μεγάλη.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 31, 2020 4:03 am

Άγαλμα στον Kawhi ο playoff P. Απαράδεκτο πρώτο γύρο έκανε. Δηλαδή αν δεν ήταν τόσο παικταρας και πάντα κλατς οταν χρειάζεται ο Kawhi τι θα έκαναν; Θα αποκλείονταν από τον Tim Hardaway και τον Trey Burke? Δε νοείται τέτοια εικόνα από φαβορί για τίτλο. One man army.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Αύγ 31, 2020 7:08 am

Θα έχει ενδιαφέρον πολύ φέτος γιατί ίσως και λόγω της όλης κατάστασης κανένα από τα φαβορί δε πείθει.
Τους Clippers τους πίστευα περισσότερο από Lakers αλλά με Παυλογιώργη φάντασμα δεν πάνε μακριά

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 01, 2020 2:02 am

Θεωρησα πως το πατημα του παπουτσιου στον Doncic ηταν ατυχημα βλεποντας την εκπληκτη αντιδραση του Marcus και την αντανακλαστικη του κινηση να τεντωσει τα χερια προς το μερος του doncic που επεφτε για να τον πιασει. ΑΛΛΑ στην χθεσινη φαση δεν χωραει καμια αμφιβολια προθεσης και ηταν τουλαχιστον απαραδεκτη ενεργεια, δεν υπαρχει καμια δικαιολογια και κανενας λογος να γινει μια τετοια κινηση.

Doncic παικταρα μου συνεχισε να κανεις τα μαγικα σου και να κλεινεις το στομα σε καθε Charles, που θα αμφισβητησει την ποιοτητα σου και θα προσπαθησει να μειωσει τα κατορθωματα σου (οπως ειχε πει '' τοσο χαμηλο ειναι το επιπεδο της ευρωλιγκα και ειναι ενας 18χρονος ο καλυτερος παικτης; '') και τον ιδρωτα σου. Μακαρι να εχεις υγεια και το μελλον σου προμηνυεται λαμπρο.

Δεν νομιζω οτι χωραει να πουμε κατι παραπανω για τους Λαβωμενους Mavs ή για τους απογοητευτικους Clippers οπου χρειαστηκαν τον Leonard σε full power playoffs mode για να παρουν την σειρα. Μεχρι στιγμης δεν δικαιωνουν το γεγονος πως θεωρουνται φαβορι για τον τιτλο.

0
Μέχρι φέτος
Απάντηση

Επιστροφή στο “2019-2020 Regular Season + Playoffs”