Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2020

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 8:46 am

Εύκολα τελικά ο Κρόνος με 60-39 την Καβάλα και δίκαιος πρωταθλητής. Ασημένιο για τον Άρη και χάλκινο για την Καβάλα.
ggrilik έγραψε:
Σάβ Αύγ 01, 2020 9:55 pm
η Γρηγοροπούλου είναι OVP, να μην πω cheat, μ'αρέσει πάρα πολύ. Να πω κι άλλες δύο που προσωπικά μου άρεσαν, η Δροσούνη (ο Άρης την τσίμπησε απο την ΑΓΕ Πιερίας και η Κελεμένη της Καβάλας.
Τις ίδιες έχω ξεχωρίσει και εγώ. Στην Γρηγοροπούλου μου είχε κάνει εντύπωση το πώς βάζει τα χέρια της και στο περσινό τουρνουά της Εθνικής (όπου ήταν και άλλο το επίπεδο, αλλά και η ίδια ήταν ένα χρόνο μικρότερη από τις άλλες), ήταν αναμενόμενο να κυριαρχήσει εδώ. Στην Δροσούνη μου έκανε εντύπωση το ότι έχει σχεδόν κανονικό jump shot, κάτι που δεν συναντάς συχνά και σε γυναίκες, πόσο μάλλον σε κορασίδες. Για τις υπόλοιπες θέσεις της 5άδας μαζί με την Κελεμένη, θα επέλεγα την Καρβουνιάδου του Άρη και μάλλον κάποια ακόμη από τον Κρόνο για 5η.

0
Άβαταρ μέλους
ggrilik

 euroleague
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 12:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 9:17 am

Ναι, η Δροσούνη έχει παιχτούρα, και σούτ έχει, και έχει πολύ ωραίο στυλάκι, κι είναι και ψηλή. Αν είχε πάει στον Πιερικό Αρχέλαο η Κατερίνη θα είχε ομαδάρα :shock:

Είδα και κάποιες αξιόλογες του 2005 ή και μικρότερες. Που σημαίνει πως υπάρχουν κάποιοι προπονητές που έχουν μεράκι και κάνουν δουλίτσα. Δλδ βγάζουμε παίκτριες, εκεί που κολλάει το πράγμα είναι στην εξέλιξη, εκεί είναι ο "μέγας φραγμός" αλλά οκ.

0
Άβαταρ μέλους
ggrilik

 euroleague
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 12:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 11:21 am

Να πω και κάτι άσχετο.
Μου έχει κάνει εντύπωση που ο εκφωνητής έχει καταργήσει κάθε ίχνος ένρινου στα δίψηφα σύμφωνα ντ μπ γκ γγ. Εγώ ακόμα και στο "τζ" βάζω λίγο ένρινο χρώμα, ακόμα κι αν "επισήμως" νομίζω δεν πρέπει. Αλλά πραγματικά η γλώσσα χωρίς τα ένρινα ακούγεται σαν κούφιο ξύλο. Πολύ άσχημη προφορά, τουλάχιστον για το δικό μου γλωσσικό αισθητήριο.
Υποθέτω έχει να κάνει με την περιοχή, ίσως είναι κι η επιρροή της Αγγλικής. Δεν ξέρω. Ξέρω όμως πως ξύνει αντί να χαϊδεύει το αυτί μου.

Οπότε... Νομίζω πρέπει επειγόντως να μπει στα νηπιαγωγεία και στα δημοτικά μάθημα ορθοφωνίας.

0
Άβαταρ μέλους
ggrilik

 euroleague
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 12:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 2:44 pm




Λόγος Επεξεργασίας: Αναφορά σε διαιτησία.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 2:47 pm

Επόμενη αναφορά σε διαιτησία θα τιμωρείται με φάουλ. Διαβάστε τους κανονισμούς παρακαλώ.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggrilik

 euroleague
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 12:17 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 8:06 pm

Εντάξει κύριε Νασσίδη, αλλά έτσι όπως το θέτετε με εκθέτετε, διότι φαίνεται ωσάν να γκρίνιαξα για επηρεασμό αγώνα, ε? Δεν υποστήριξα τέτοιο πράγμα, απλά επισήμανα ένα σκοτεινό/παραμελημένο στην Ελλάδα σημείο του κανονισμού 33.6 της ΦΙΜΠΑ και του NBA, το οποίο αφορά την σωματική ασφάλεια των αθλητών.

Δεν ξέρω για το γράμμα, νομίζω όμως πως το πνεύμα του κανονισμού δεν θα είχε πρόβλημα.

Ας είναι, θα το επαναποστάρω στο αντίστοιχο νήμα.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Αύγ 02, 2020 8:19 pm

ggrilik έγραψε:
Κυρ Αύγ 02, 2020 8:06 pm
Εντάξει κύριε Νασσίδη, αλλά έτσι όπως το θέτετε με εκθέτετε, διότι φαίνεται ωσάν να γκρίνιαξα για επηρεασμό αγώνα, ε? Δεν υποστήριξα τέτοιο πράγμα, απλά επισήμανα ένα σκοτεινό/παραμελημένο στην Ελλάδα σημείο του κανονισμού 33.6 της ΦΙΜΠΑ και του NBA, το οποίο αφορά την σωματική ασφάλεια των αθλητών.

Δεν ξέρω για το γράμμα, νομίζω όμως πως το πνεύμα του κανονισμού δεν θα είχε πρόβλημα.

Ας είναι, θα το επαναποστάρω στο αντίστοιχο νήμα.
Δεν ηταν προσωπικό . Το μήνυμα ήταν γενικό γιατί υπήρχαν και άλλοι που έγραψαν για διαιτησία στο Παίδων και έρχεται και το Εφήβων.
Τα σχόλια σου είναι σημαντικά στο αντίστοιχο section για σχολιασμό διαιτησίας.

Δε σχολιάζουμε για διαιτησία στα τοπικ των ομάδων/πρωταθλημάτων.
Ολα καλά συνεχίζουμε :)

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποδομές Γυναικών”