Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 22, 2021 11:05 am

μου άρεσαν πολύ τα McIntyre vs Sheamus και Bryan vs Reigns . Το τελευταίο storyline είναι βγαλμένο από την μανιέρα του θείου Vince και θυμίζει έντονα τις WM20 κα WM30 ( λόγω Bryan )

Κρίμα για Andrade , ούτε η αρραβωνιαστικιά του δεν τον έσωσε από την αφάνεια :mrgreen:

Συμφωνώ για το Thunder Rosa vs Britt Baker στο AEW . Τρελό ματς και το καλύτερο γυναικείο που έχουμε δεί εδώ και καιρό . Γενικά η Baker ενώ δεν της φαίνεται έχει γίνει πολύ τολμηρή . Την λατρεύω , είναι όμορφη , έχει mic skills , έχει βελτιωθεί στο ρινγκ . Νομίζω πρέπει να πάρει τον τίτλο σύντομα

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 22, 2021 2:09 pm

Coach Periklis έγραψε:
Δευ Μαρ 22, 2021 11:05 am
Συμφωνώ για το Thunder Rosa vs Britt Baker στο AEW . Τρελό ματς και το καλύτερο γυναικείο που έχουμε δεί εδώ και καιρό . Γενικά η Baker ενώ δεν της φαίνεται έχει γίνει πολύ τολμηρή . Την λατρεύω , είναι όμορφη , έχει mic skills , έχει βελτιωθεί στο ρινγκ . Νομίζω πρέπει να πάρει τον τίτλο σύντομα
Η Britt είναι μακράν η πιο βελτιωμένη wrestler τον τελευταίο χρόνο. Ξεκίνησε από face με λίγα skills εντός ρινγκ, έκανε heel turn με ένα από τα πιο cringe promos όλων των εποχών, βελτιώθηκε ο χαρακτήρας της, αλλά και οι κινήσεις της και πλέον είναι απλά ό,τι καλύτερο έχει το AEW μαζί με τη Shida. Μακάρι να υπογράψουν και Thunder Rosa, μιλάμε για τόσο βίαιο γυναικείο ματς που δεν έχουμε δει αλλού εκτός indies και CZW, αλλά κυρίως ήταν γενικότερα απίστευτη ματσάρα με τα όλα της, κινήσεις, ψυχολογία, εκφράσεις, στιγμές, women's wrestling at its best.

Από εκεί και πέρα όπως έχω ξαναπεί θεωρώ ότι αν θέλουν να δουν προκοπή στο γυναικείο division που είναι μετριότατο, πρέπει να πάρουν Knockouts από το Impact που πάντα υπάρχουν ταλέντα. Πάλι δεν πλησιάζουν το απίστευτο γυναικείο ταλέντο που έχει το ΝΧΤ και το WWE (το οποίο εκμεταλλεύονται εξαιρετικά), αλλά θα βελτιωθεί σημαντικά η εικόνα. Με 1-2 καλές wrestlers και ταλεντάκια από Ιαπωνία δε θα πάνε μπροστά. Είθε η ματσάρα του περασμένου Dynamite να δείξει το δρόμο.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 22, 2021 5:01 pm

Ναι θέλει δουλίτσα ακόμα το γυναικείο division στο AEW

Θα έλεγα τουλαχ. άλλες 2 ( ιδανικά ) top tier γυναίκες . Ως επί το πλείστον έχει άπειρες αθλήτριες , όπως την jade cargill πχ

Από εκεί που κλείνει ένα σωρό άντρες και έχει μπουκώσει το mid card , 1000 φορές να έφερνε Taya Valkyrie ξέρω γω

Θα ήθελα και Tessa Blanchard που έχει και τον πατέρα της αλλά αυτή ενώ είναι μεγάλη αθλήτρια , φέρεται να έχει σοβαρά θέματα συμπεριφοράς . Αλλά θα ήταν ό,τι ακριβώς χρειάζονται και δεν είμαι και υπέρ του cancelation σε ανθρώπους 25 χρονών αν θέλουν να αναθεωρήσουν κάποοια βασικά / σοβαρά πραγματα

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 28, 2021 5:19 pm

Είδα ένα μέρος του New Japan Cup, κυρίως όσα ματς διάβασα ότι ήταν καλά ματσάκια. Τα δύο που ξεχώρισα ήταν το Ospreay vs Zack Sabre Jr. και ο τελικός Ospreay vs Takagi. Το πρώτο ήταν αρκετά τεχνικό με πολύ trash talking μεταξύ των δύο Βρετανών heels, το δεύτερο ήταν πραγματική ματσάρα με τα όλα της. Πολλή τεχνική, αλλά κυρίως φοβερές κινήσεις, συνεχείς αλλαγές στην ψυχολογία, γρήγορο wrestling με δυνατά χτυπήματα και εναέριες κινήσεις. Ο Takagi φέτος βγάζει ματσάρες με όποιον αντίπαλο βρει, με τον Tanahashi είχε εξαιρετικό ματς ενώ στο New Japan Cup απέκλεισε δυνατά ονόματα με χαρακτηριστικότερο τον Okada (ο οποίος πραγματικά τελευταία δεν πάει πουθενά). Δεν είναι must see όλο το τουρνουά, αλλά ο τελικός είναι αριστούργημα.

Περιμένω πως και πως το νέο Takeover. Έχουν botchάρει λίγο την ιστορία της Undisputed Era, ήθελα μια καλύτερη ιστορία και δυστυχώς το heel turn του Adam Cole δεν οδήγησε σε πρωτάθλημα. Από την άλλη μιλάμε για δύο τύπους που έχουν τρομερή χημεία και ως tag team (η Future Shock στο Ring of Honor) και σαν αντίπαλοι ειδικά για το ROH World Championship. Και έχουν δώσει και βίαια ματς, αλλά περιμένω κάτι καλό. Η Raquel Gonzalez μετριότατη επιλογή για την Io.

Το triple threat για το NXT Tag Team Championship θα θυμίσει επιτέλους NXT tag teams από τα παλιά, γιατί εδώ και ένα χρόνο το division είναι ρηχό. Θα ήθελα να είναι ladder match μαζί με την Imperium βέβαια. Επίσης αν και ο Ciampa (που χάνει συνέχεια τελευταία) δεν είναι στα καλύτερα του, θεωρώ θα βγει ματσάρα με τον WALTER. Επίσης ματσάρα φαίνεται ότι θα γίνει και για το NXT Cruiserweight Championship και για τον μεγάλο τίτλο.

Και γενικότερα θεωρώ ότι το NXT θα υπερισχύσει του main roster που έχει μπροστά του την απίστευτα κακογραμμένη Wrestlemania. Long story short στη WM έχουμε μια εξαιρετική ιστορία που θα βγει ωραίο ματς (το triple threat για το Universal), δύο κακογραμμένες που θα έχουμε ωραία ματς (Rollins-Cesaro, Bianca-Sasha) και όλη η υπόλοιπη είναι ή απίστευτα βαρετή (Fiend-Orton) ή άθλια (Strowman-Shane) ή γραμμένη στο πόδι (Owens-Zayn). Οπότε πάλι θα διδάξει μπαλίτσα ο HHH.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 28, 2021 11:06 pm

Περιμένω τις σκέψεις σου για AEW ε;;

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πλέον τόσο το NXT . Με είχε καθηλώσει πριν 2-3 χρόνια με τα Gargano vs Adam Cole και το τεράστιου feud Ciampa Gargano , πολύ ωραίο ήταν και το μεγάλο reign του Cole

Από κει και μετά δεν με καλύπτει όπως τότε

Αλλά ο HHH όμως είναι σπουδαίος booker

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 30, 2021 9:36 am

Πιο κάτω θα κάνω τρελό rant για το Raw ενημερωτικά. Είμαι έξαλλος.

Το ΝΧΤ θα ήταν πολύ καλύτερο με κοινό. Πάντως φαίνεται ότι ξαναβρίσκει το δρόμο του. Τώρα για AEW δεν έχω κάτι παραπάνω να πω, δε μου πολυαρέσει που το πάνε με Mox, αλλά είμαι ενθουσιασμένος με το stable της Pinnacle και με το ότι ο Omega πάει για παγκόσμιος πρωταθλητής του Impact. Λογικά θα δούμε και Rich Swann στο Dynamite. Από εκεί και πέρα, αν ανοίξουν λίγο τα πράγματα περιμένω πιο πολλές συνεργασίες με Impact, NJPW και NWA. Το καημένο το ROH έκανε πολλές από αυτές και τώρα έμεινε στην απέξω.

Γενικά οι καλές ιστορίες επιτυγχάνονται με συνεργασίες. Έλεγε τις προάλλες σε μια συνέντευξη ο Aldis ότι δε θέλει λέει να εμφανιστεί στο AEW για να επικεντρωθεί στο να μεγαλώσει το NWA. Ρε συνονόματε είσαι 3-4 χρόνια μόνιμος πρωταθλητής και αυτό που θυμάται πιο πολύ ο κόσμος είναι το ματς με τον Cody Rhodes στο All In. Έφερες ένα ρετρό vibe, αλλά πόσο περιμένεις να μεγαλώσεις με το NWA όταν υπάρχει το WWE σαν μόνιμη σταθερά, το AEW σαν δεύτερος πόλος, το Impact ανεβαίνει και το ROH συνεχίζει κανονικά; Έκανε λίγο buzz το Powerrr και μετά τον ιό εξαφανίστηκαν, τώρα πριν καμία εβδομάδα ξεκίνησε πάλι. Δες και τη Thunder Rosa που από τις εμφανίσεις της πλέον έχει ελπίδες να πάει WWE ή AEW με καλό συμβόλαιο.

Πάμε στο χθεσινό Raw. Χωρίς υπερβολή ένα από τα χειρότερα Raw όλων των εποχών. Από τότε που έφυγε ο Heyman, το Raw δε βλέπεται αλλά το χθεσινό ήταν εμετός. Ο Sheamus μπαίνει σε κόντρα με τον Riddle και τον κέρδισε. Έχεις επιτέλους έναν πρωταθλητή που δίνει ματσάρες και επειδή ο Sheamus έκανε 2 καλά ματς, τον πας για midcard πρωταθλητή. Να κάνει άααααααλλο ένα reign τέρμα βαρετό. Αφήστε ρε τον Riddle να τον δούμε. 26ο ολόιδιο promo από τον Orton, 53ο ίδιο promo από την Alexa. Νιώθω ότι αυτή η κόντρα φτάνει έναν χρόνο.

Έχεις το Miz/Bad Bunny που είναι απαράδεκτο! Ένας celebrity ξέρει να παλεύει, ο Amell. Το έδειξε και στο WWE και στα indies. Δε μας νοιάζει ο Σνικ του Πουέρτο Ρίκο με το γελοίο μαλλί. Ο Miz είναι heel που αξίζει περισσότερα. Ακόμα χειρότερη η κόντρα Shane/Strowman. Κακογραμμένη, άθλια promos, ηλίθιες εξελίξεις, πραγματικά σκουπίδι. Πάλι ο Ricochet κάνει τον jobber. Ο τύπος που ο Rollins έλεγε καλύτερο του Ospreay (όταν μαζί με τον Άγγλο μεγαλουργούσαν σε NJPW και WCPW) κάνει ξανά τον jobber των μεγάλων σταρ. Την ίδια ώρα ο Ospreay έχει κάνει heel turn, έχει δώσει MOTY contenders με Okada, Takagi και πάει για τρίτο με Kota Ibushi. Μεγάλο μάτι ο Rollins.

Δε θέλω να σχολιάσω το ότι ο Styles χαραμίζεται στο tag team. Έχεις αδιαμφισβήτητα έναν από τους top 5 wrestlers στον κόσμο, έναν από τους καλύτερους όλων των εποχών και το Wrestlemania πρόγραμμα του είναι να τερματίσει το 46ο title reign της New Day. Πάμε στον McIntyre. Μας προσφέρεις κόντρα με Lashley aka TNA 2016 main event. Το δέχομαι, γιατί είναι καλύτεροι χαρακτήρες τώρα. Αλλά τι είναι ο McIntyre; Είναι badass tweener που τραμπουκίζει το locker room; Όχι, γιατί βάζεις να του κάνουν επίθεση να τον δούμε να τα ξεπερνάει όλα. Είναι face; Ένας face δεν τραμπουκίζει έτσι άλλους faces. Άρα τι στο διάολο είναι; Αν θες αντιήρωα, γράψτον σαν αντιήρωα. Δίπλα σου έχεις έναν εκ των κορυφαίων χαρακτήρων στο αντιηρωικό και λέγεται Finn Balor. Οι απέναντι έχουν Moxley. Το Smackdown έχει τον Edge που το πάει εκεί. Ο McIntyre δεν είναι ούτε face, ούτε tweener, ούτε τίποτα. Είναι ένα μπουρδούκλωμα, τη μία badass τραμπούκος, την άλλη αντιήρωας, την τρίτη face. Και ειλικρινά φέρνεις άτομο από το Smackdown να του κάνει επίθεση και από όλους όσους υπάρχουν βρήκες τον Corbin! Μα τον Corbin! Πέραν του ότι αυτή η τριάδα σχεδόν πριν 2 χρόνια συνεργαζόταν σαν φιλαράκια εναντίον της Shield, μου φέρνεις στο άκυρο το μεγαλύτερο βύσμα μετά τη Charlotte. Που αυτή τουλάχιστον ξέρει wrestling.

Και μπορώ να συγχωρήσω όλα τα παραπάνω, αν δεν έκανες ένα πράγμα. Εδώ και μήνες το Raw δε βλέπεται. Υπάρχει όμως ένα καλό πράγμα. Ένα! Η Hurt Business. Είναι μεν αντιγραφή της Beat Down Clan, αλλά αντιγραφή ωραία. Φέρνεις τον MVP και αναγεννάει τρεις καριέρες που δεν πήγαιναν πουθενά. Ο ένας χαμένος στα cruiserweight, ο άλλος εξαφανισμένος, ο τρίτος ζευγάρι με τη Lana. Τρεις καριέρες αναγέννησε ο θεός με ένα μικρόφωνο. Είναι το μόνο που βλέπεται. Και πας αυτό και το διαλύεις! Ε παράτα μας. Ένα λόγο είχαμε να δούμε Raw και τον κατέστρεψες.

Κάποτε ένας Heyman έφερνε Aleister Black, Andrade, Murphy, Curillo, Ricochet, οκ είχε και κακά storylines αλλά βλέπαμε λίγο wrestling. Τώρα δε φτάνει που το wrestling είναι μέτριο, έχουμε και άθλιες ιστορίες! Και κλασικά θα έρθει στη WM το triple threat του Smackdown ή το Belair-Sasha και θα λέμε ότι είναι καλή η WM. Όχι, δεν είναι καλή αν έχει δύο καλά ματς αν όλες οι ιστορίες είναι κακογραμμένες εκτός από μία. Διέλυσαν το μόνο λόγο που άξιζε το Raw, έδιωξαν Andrade, αφόπλισαν Black για να μπορούμε να βλέπουμε τον Bad Bunny, τον Shane να κάνει 20λεπτα promos που λέει πόσο χαζός είναι ο Strowman και τον τεράστιο Styles σε tag team. Πολύ απλά εγώ είμαι αυτός πλέον:



1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 31, 2021 8:18 am



Εσείς αποσύρετε τις δύο ομορφότερες ζώνες και κυρίως τη ζώνη που έχουν γίνει μερικά από τα καλύτερα ματς όλων των εποχών για ένα κακάσχημο κακέκτυπο που θυμίζει το Divas Championship; :roofl: Tέτοια πράγματα ούτε το Impact που απέσυρε την υπέροχη άσπρη ζώνη για το τωρινό πρωτάθλημα. Αυτοί βέβαια έπρεπε να κάνουν αλλαγή. Άλλη απαράδεκτη είναι η πρόσφατη του IC από την κλασική άσπρη ζώνη και του US Championship στα δύο πιο τεμπέλικα και βαρετά redesigns που έχουν γίνει. Να 'ναι καλά το κλασικό WWE championship και το AEW World championship που μας θυμίζουν πόσο όμορφες μπορούν να είναι οι ζώνες στο wrestling. Αποσύρτε το Universal και φέρτε πίσω τη χρυσή ζώνη για το Smackdown.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 08, 2021 6:22 pm

Όπως έγραψα πιο πάνω ήμουν πολύ ενθουσιασμένος για το NXT Takeover Stand and Deliver ξέροντας βέβαια ότι το format των δύο βραδιών θα απέτρεπε το σύνηθες All Killer, No Filler που έχει κάθε Takeover, δηλαδή 5 ματσάκια και τα πέντε πολύ καλά έως άριστα. Όταν τελείωσε όμως ήμουν σε μια φάση που έλεγα: Δε μας παρατάς ρε Triple H. Και εξηγούμαι.

Από το pre show ξεκινάμε στραβά με μια jobber να κερδίζει την ταλεντάρα Toni Storm. Το ξεπερνάω. Ύστερα έχουμε ακόμα μία ήττα του Kushida που ενώ έχει δώσει ένα από τα καλύτερα ματς στο ΝΧΤ φέτος με τον Gargano αρχίζει και αποτελεί σάκο του μποξ πολυτελείας. Ας το καταπιώ. Το Gauntlet δείχνει για πρώτη φορά αυτό που φωνάζω καιρό. Είναι η γύμνια του midcard του ΝΧΤ πλέον. Κάποτε είχαμε Ricochet, Velveteen Dream, Adam Cole, EC3 να δίνουν ένα από τα καλύτερα ματς στην ιστορία του brand για τον τίτλο. Τι να μας πει τώρα ο κάθε Bronson Reed;

Κάπου εκεί ήρθε το πιστόλι που λέγεται Walter. Ξύρισε και το κεφάλι ο Ciampa, τα προγνωστικά ήταν καλά. Είναι αδύνατον ο Walter να βγάλει κακό ματς. Ματσάρα είδαμε και χθες. Και ας έχασε ο Ciampa που μετά την ήττα από τον Cole πέρυσι δε θυμίζει σε τίποτα τον Ciampa που ξέραμε. Το χθεσινό ήταν Ciampa από τα παλιά. Δε θα το έλεγα ανώτερο της θρυλικής ματσάρας Walter-Tyler Bater ή του άλλου έπους με τον Dragunov. Είναι όμως απολαυστικό. Επιτέλους έφτιαξε το tag team division. MSK-Grizzled Young Veterans έφεραν μια φρέσκια πνοή σε ένα κακό division και το χθεσινό triple threat ήταν αρκετά καλό. Έχουν χημεία οι ομάδες και αυτό βγαίνει στο ρινγκ.

Και πάμε στο main event; Ρε Triple H, ρε αγόρι μου, ξέρεις πόσο σε αγαπάω, γιατί ώρες ώρες θυμίζεις Vince; Έχεις την ίσως κορυφαία γυναίκα wrestler στον κόσμο. Έχεις το πιο stacked γυναικείο division. Αν σου ζητάνε την Io στο main roster, δώστην αήττητη σαν την Asuka. Τι όνειρο είδες με το μεξικάνικο ανέκδοτο που λέγεται Raquel Gonzalez; Δώσατε πέρυσι το μεγαλύτερο σας ταλέντο, τη Rhea Ripley, στη Charlotte μπας και κερδίσετε το Wednesday Night War. Αποτυχία. Φέρατε την Io που είναι άλλη κλάση. Έχασε η Candice, έχασε η Ember, έχασε η Toni, έχασε η Mercedes, έχασε η Dakota, όλες αυτές στο AEW θα ήταν πρωταθλήτριες χθες.

Και αντ' αυτού δίνεις τον τίτλο στο μεξικάνικο βύσμα. Τι ακριβώς είδες στην Gonzalez που δεν το είχαν όλες οι προαναφερθείσες; Της τάισες μέχρι και τη Ripley τρομάρα σου. Λες και βλέπω booking από τον Vince. Α έχω main roster γεμάτο ταλέντα, αλλά εγώ θα σας δίνω Lesnar vs Goldberg και Reigns vs Corbin. Ε τώρα ο θηλυκός Baron Corbin, δηλαδή ο ορισμός του άχρωμου και άοσμου έχει τον τίτλο στο πιο γεμάτο ταλέντο division. Ακόμα και το Diesel-Shawn Michaels να θες να αναπαράγεις, μάντεψε, δε θέλουμε εμείς να το δούμε. Κρίμα ρε Triple H, τέτοια ξενέρα μετά από 2 ωραία ματς. Βαθμολογία πρώτης βραδιάς 6,5/10.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 09, 2021 11:12 pm

ούτως ή άλλως τα λεφτά είναι στην 2η μέρα

όσο , βέβαια , και να γουστάρω να δω το O'Reily vs Cole δεν μπορώ να χωνέψω το πόσο χάλια είναι τα νέα τους theme songs αλλά και ότι έσπασαν την UE που είχε όλα τα φόντα να γίνει νέα nexus ή και shield στο main roster.

βέβαια το storyline είναι από τα λίγα καλά του NXT ( πλέον )

θα το δω μέσα στο ΣΚ . Λένα τα καλύτερα και δεν θα μπορούσε να μην ήταν κιόλας

Αλλά ρε γαμώτο μου λείπουν πάρα πολύ τα boom και bay bay chants . Ήταν η μισή αρχοντιά και έδινε μεγάλο boost στο ήδη κολοσσιαίο charisma του Cole. Και είχαν και τραγουδάρα

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 10, 2021 11:44 pm

Δε θα δω live τη WM φέτος, θα ήθελα πολύ να συνεχίσω ένα σερί που κρατάει από το 2013 και έσπασε μόνο το 2018 λόγω στρατού, αλλά μου περνάει τόσο αδιάφορη και νιώθω ότι έχω δει το χειρότερο Road to WM τόσα χρόνια που βλέπω wrestling που δεν έχω κουράγιο. Καλύτερα αύριο να σκιπάρω κιόλας τα αδιάφορα.

Πάμε για Stand and Deliver Night 2. Το ladder match του Escobar με τον Devlin το περίμενα πολύ καλύτερο. Πέραν τριών spots του Devlin, το βρήκα ολίγον βαρετό. Καλά έκανε ο Triple H και στήριξε Escobar που ήταν πρωταθλητής τόσο καιρό, αλλά δε μπορώ να βρω κάτι το εξαιρετικό σε αυτόν τον αθλητή. Είναι Μεξικάνικης σχολής που μου αρέσει πολύ, αλλά δεν έχει το κάτι που είχε ας πούμε ο Andrade στο ΝΧΤ.

Τίποτα το τρομερό το γυναικείο tag team. Δύσκολο από τον Gargano να βγάλει καλό ματς από τον Bronson Reed οπότε δεν τον αδικώ για το μέτριο αποτέλεσμα. Η ιστορία με το The Way με έχει κουράσει πλέον. Στο NXT Championship ο Triple H είχε ήδη στριμώξει τον εαυτό του. Έφερε πίσω τον Kross, τον έβαλε σε μια αδιάφορη κόντρα με τον Escobar, τον είχε ήδη κάνει booking ως τέρας οπότε ή θα έκανε ήττα ή θα αποδείκνυε ότι έβαλε τον Balor μεταβατικό πρωταθλητή για να τον ξαναστείλει στο main roster. Γενικά όποιος έχανε χθες θεωρώ πως θα πήγαινε main roster. Ξεκινάει λίγο αργά, φτιάχνει πολύ στη συνέχεια.

Η ιστορία της UE μου φαίνεται και καλογραμμένη και botchαρισμένη. Έχει καλές ερμηνείες, έχει κίνητρα, αλλά δεν έχει καθόλου στόχο. Διαλύεις την νούμερο ένα φατρία στο σημερινό wrestling (ναι, τη βάζω από Bullet Club, CHAOS, Elite) για ποιο λόγο; Να χάσει ο Cole σε ένα επεισόδιο NXT και να χάσει και από τον Ο' Reily που στην καλύτερη να γίνει North American Champion; Τα μεγάλα heel turns πρέπει να συνοδεύονται από τίτλο, αλλιώς χάνουν την αίγλη τους. Λίγο το ότι ο Strong πετάχτηκε εκτός, λίγο οι ήττες Cole, λίγο η γενική ξενέρα των αλλαγών σε themes κτλ δεν ενθουσιάζουν. Το ματς πάντως πολύ καλό και αρκετά βίαιο. Είχε και μερικά spots από ματς του Omega, χαρακτηριστικά θυμάμαι αυτό με τις καρέκλες και κυρίως την κατάρρευση O' Reily που θύμισε την αντίστοιχη του Omega με Okada. Δεν το βάζω δίπλα στα Gargano-Ciampa ή Gargano-Cole, είναι όμως ένα από τα σημαντικά ματς του ΝΧΤ.

Ένα 7,5/10 στη δεύτερη βραδιά και 7/10 σε ένα event που θα μπορούσε να είναι αρκετά ποιοτικότερο. Το ΝΧΤ τον τελευταίο χρόνο έχει θέματα και με ιστορίες και με πρόσωπα. Είδα αρκετά μπράβο για το αποτέλεσμα, αλλά δεν τον συμμερίζομαι εγώ που τόσα χρόνια δοξάζω το ΝΧΤ και ήμουν και τρελά ενθουσιασμένος. Τα 4 ματς ήταν από καλά έως πολύ καλά, τα υπόλοιπα μέτρια και κάτω. Και θεωρώ πως επειδή αγαπάω αυτό το brand, πρέπει να το κρίνω και αυστηρά. Δε θα πω ότι είδα κάτι το εξαιρετικό, επειδή το ΝΧΤ ούτε γράφει εξίσου με το παρελθόν ούτε έχει εξίσου καλά πρόσωπα με το παρελθόν. Στις καλές του εποχές κάτι Bronson Reed και Leon Ruff θα ήταν jobbers και κάτι παλτά τύπου Gonzalez θα έκαναν τον καλόγερο στο locker room.

Καλά έκανε και μεταφέρθηκε στην Τρίτη. Το NXT χάλασε, γιατί το WWE το χρησιμοποίησε για να κάνει ζημιά στο AEW και εν τέλει αυτό έκανε. Αν άφηναν το AEW ελεύθερο και τα δύο σόου θα είχαν κοντά στο μύριο. Αντιθέτως δίχασαν τον κόσμο με το Wednesday Night Wars με αποτέλεσμα στις ξεχωριστές μέρες πλέον κανένα δε θα κάνει πάνω από 900 χιλιάδες. Αν και στην αρχή βλέπαμε απίστευτο wrestling (ίσως η αγαπημένη μου περίοδος σαν φαν τα τέλη του 2019), μετά από εκεί με το counter programming, τα στημένα στο πόδι special episodes για να ξεπεράσουν τον αντίπαλο, τις ανακοινώσεις για μεγάλα πρόσωπα, τελικά και εξάντλησαν τους wrestlers και επηρέασαν αρνητικά το booking και των δύο εταιρειών.

Ειδικά το ΝΧΤ χάλασε μετά τις πρώτες εβδομάδες που έχανε στα ratings. Γενικά ο μόνος που έχασε είναι το ίδιο το wrestling. Τα καλύτερα νούμερα συνεχίζει να τα κάνει το απαράδεκτο Raw και το οριακά υποφερτό Smackdown και αυτά τα νούμερα είναι απίστευτα πεσμένα σε σχέση με παλιότερα. Θυμάμαι το 2015 που λέγαμε πόσο έπεσε η τηλεθέαση και πλέον μοιάζει βουνό να φτάσουν εκεί. Το ΝΧΤ φεύγει από το άγχος του ανταγωνισμού, χρειάζεται πλέον φρέσκα πρόσωπα και κυρίως στοχοθεσία. Το AEW πρέπει να ξαναβρεί τον sports χαρακτήρα του και ίσως να φτιάξει δεύτερο σόου γιατί το ρόστερ παραείναι τεράστιο για ένα δίωρο. Πλέον μεσοβδομάδα με ΝΧΤ-Dynamite-Impact (άρχισα να το βλέπω λόγω Omega, είναι αξιοπρεπέστατο) θα μας πάει καλά. Ας τελειώνουμε με τον ιό επιτέλους, να μπει ο κόσμος στα γήπεδα να κάνει φασαρία, να ανοίξουν και τα σύνορα μπας και δούμε το Okada vs Omega V και δακρύσει πάλι ο Νικόλας :roofl:

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 11, 2021 8:11 am

Εμένα να σου πω την αλήθεια με έχει απογοητεύσει πολύ και το AEW πλέον

Δεν βλέπω να πηγαίνει πουθενά και στερείται ψυχολογίας στα ματς του . Ήμουν κάθε Τετάρτη στα σχοινιά που λέμε , πέρυσι τέτοια εποχή με το απίστευτο storyline του Hangman και το Tag Team Championship που είχαν με τους Y.Bucks

Από κει και πέρα έπεσε πάρα πάρα πολύ . Ούτε το reign των Bucks μου αρέσει ( έπρεπε να μείνουν οι FTR ) ούτε τόσο πολύ του Omega χωρίς να είναι κακός ο άνθρωπος στο ρόλο του heel

Η ποιότητα στο ρινγκ δεν έχει πέσει αισθητά αλλά βλέπω διαφορά

Νιώθω όμως ότι δεν έχουν καμία κατεύθυνση . Κάθε εβδομάδα έχουμε άλλη συμπεριφορά των Bucks, Cody αγνοείται , Sting μας δουλεύει , Miro αγνοείται, FTR είναι για πολύ ανώτερα πράγματα κλπ

Οπότε συμφωνώ απόλυτα. Τα Wednesday Night wars έκαναν ζημιά και στους δύο μακροπρόθεσμα

Έχω συμπαθήσει και επενδύσει συναισθηματικα σε πολλούς χαρακτήρες-αθλητες στο AEW που θα δείξω πολύ μεγάλη ανοχή ακόμα γιατί θεωρώ μέσα μου ότι η πανδημία τους έκανε ακόμα μεγαλύτερη ζημιά οπότε θα περιμένω υπομονετικά ένα χρόνο ακόμα πριν τους παρατήσω και αυτούς

Δεν συνέβη αυτό με το NXT και το έχω αφήσει . Από εκεί 3-4 χαρακτήρες με κρατούσαν . Adam Cole και γενικά η UE , Gargano σαν face , Ciampa σαν heel κλπ . Όπως έχουμε ξανασυζητησει , εκεί στο 2018 & 2019 έφτασε στο απόλυτο peak το σόου....

Έμπαινε ο Cole σαν heel και η αρένα παρέλυε , έμπαινε ο Ciampa και το κοινό θα του δάγκωνε το λαρύγγι από το μίσος , κέρδισε ο Gargano και συγκινηθηκαμε λες και ήταν αληθινό . Βλέπαμε Ricochet και λέγαμε αυτός είναι ο καλύτερος highflyer εβερ . Ήταν όλοι στο 110% . Και να φανταστείς-ειτε ότι τημ κορύφωση του feud Gargano Ciampa εκείνο το καλοκαίρι δεν το πρόλαβα λαηβ με τα αδιανόητα hardcore ματς τους . Ξεκίνησα περίπου εκεί στο πρώτο war games που ήταν φθινόπωρο-χειμωνας να το βλέπω και έπαθα την πλάκα μου

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 11, 2021 9:52 am

nikolas12 έγραψε:
Σάβ Απρ 10, 2021 11:44 pm
Το NXT χάλασε, γιατί το WWE το χρησιμοποίησε για να κάνει ζημιά στο AEW και εν τέλει αυτό έκανε.
Αυτός που γράφεις είναι ανακριβές. Το NXT προβαλλόταν κάθε Τετάρτη στο WWE Network από τις αρχές του 2015, το AEW έβαλε το Dynamite απέναντι του.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 11, 2021 10:01 am

Πολύ καλή η πρώτη μέρα της Mania. Τα καλύτερα ματς με τη σειρά ήταν τα Bobby Lashley with MVP (c) defeated vs Drew McIntyre, Cesaro vs Seth Rollins και Bianca Belair vs Sasha Banks. Διασκεδαστικά βρήκα τα Damian Priest & Bad Bunny vs The Miz & John Morrison και Braun Strowman vs Shane McMahon, δεν περίμενα να πάλευε τόσο πολύ ο Bad Bunny. Το Tag Team Turmoil ήταν παντελώς αδιάφορο ενώ το AJ Styles & Omos vs The New Day ήταν μέτριο προς καλό λόγω του Omos και θεωρώ πως κακώς άλλαξαν χέρια οι ζώνες.

Βαθμολογία: 8/10

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 11, 2021 4:18 pm

Σχετικά καλή η πρώτη βραδιά της WM. Παρά τις κακογραμμένες ιστορίες, είδαμε καλό wrestling σε 3 ματς και μέτριο προς κακό στα υπόλοιπα. Αρχικά επιτέλους κανονικό κοινό σε γήπεδο! Καιρός ήταν! Στο NJPW έχει κοινό, αλλά για λόγους μετάδοσης του ιού μπορούν μόνο να χειροκροτήσουν, ενώ στο AEW το κοινό είναι ελάχιστο και μακριά από το ρινγκ. Επιτέλους λοιπόν κανονικός κόσμος που κάνει το event πιο όμορφο! Αυτή ναι, ήταν εικόνα για WM όπως έπρεπε, με υπέροχο stage και πολύ κόσμο.

Ματς της βραδιάς για μένα το Cesaro-Rollins. Καταπληκτικό και θεωρώ πως αν είχαν 8 λεπτά παραπάνω θα είχαμε MOTY contender. Μπράβο στον Rollins που για δεύτερη χρονιά βγάζει over έναν σταρ που το αξίζει όπως πέρυσι με Owens και μπράβο στον Vince που επιτέλους δίνει στον πιο υποτιμημένο wrestler του ρόστερ την ευκαιρία που του αξίζει. Θεωρώ πως ο Cesaro μπορεί να καταφέρει εξαιρετικά πράγματα.

Πολύ ικανοποιητικό το main event. Περίμενα να διατηρήσει η Sasha, αλλά και η Bianca θα είναι εξαιρετική πρωταθλήτρια. Μου αρκεί το ότι οι δυο τους είναι σε main event της WM, σειρά και για τη Bayley που κακώς έμεινε χωρίς ιστορία φέτος. Αρκετά καλό και το Lashley-McIntyre. Δεν ξέρω γιατί πολλοί πάθανε σοκ με το retain, εγώ το περίμενα. Αυτά τα τρία ματς ήταν σε καλό επίπεδο και σίγουρα είναι η αιχμή του δόρατος για τη βραδιά. Πάμε τώρα και στα υπόλοιπα.

To tag team championship πολύ μέτριο. Ο Omos πάντως δεν είναι κακός. Θεωρώ όμως ότι ο AJ χαραμίζεται σε tag team. Επίσης άσχετο αλλά πρέπει να υπάρξει αστυνομία κουρέματος για Kofi, Morrison και Priest. Μιας και αναφέραμε τους δύο τελευταίους, το ματς δε μου είπε τίποτα, μόνο το ότι ο Bad Bunny είναι ο δεύτερος celebrity που ξέρει wrestling μετά τον Amell. Μπράβο σε όποιον τον προπόνησε. Το Strowman-Shane ήταν απλά για να κάνει ο Shane το φετινό του spot. Μια κάκιστη κόντρα τελείωσε με ένα αδιάφορο αγώνα, πραγματικά δε γίνεται να συνεχιστεί αυτό με τον Shane. Επίσης πολύ κακό το γυναικείο tag team.

Συνολικά λοιπόν τα τέσσερα ματς ήταν από μέτρια έως κακά, τα άλλα ήταν πολύ καλά, με αρκετή επιείκεια ένα τίμιο 7/10 από μένα στην πρώτη βραδιά.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 12, 2021 9:03 am

Ανώτερο θέαμα είχε η δεύτερη Mania και τα πράγματα θα είχαν κυλήσει σχεδόν ιδανικά αν δεν υπήρχαν τα φάλτσα στο booking. Το main event για εμένα το καλύτερο ματς της φετινής Wrestlemania, αν και το περίμενα πιο επικό εντούτοις κάλυψε με το παραπάνω τις απαιτήσεις μου. Μου έβγαλε vibes από το Triple H vs Chris Benoit vs Shawn Michaels. Πολύ ωραία τα υπόλοιπα ματς με εξαίρεση το Orton vs The Fiend που ήταν μάπα το καρπούζι, μιλάμε για σκέτη απογοήτευση. Δεν μου άρεσε που έχασε τη ζώνη ο Riddle ήθελα να την κρατήσει παραπάνω. Τραγικό το booking στον αγώνα του Big E με τον Apollo Crews, όχι τίποτα άλλο αλλά ήταν απολαυστικός. Τέλος χάρηκα που κέρδισε τη ζώνη η Rhea Ripley, δεν το περίμενα (μιας και δεν είχα δει τις αποδόσεις για την κάρτα), και ελπίζω να έχει ένα καλό title reign και να κρατήσει τον τίτλο για ένα ικανοποιητικό διάστημα.

Βαθμολογία: 8.5/10

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”