AS Monaco

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 29, 2021 5:10 pm

Εικόνα
ΕΔΡΑ: Salle Gaston Médecin (3.000 θεατές)
ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ:
• Κύπελο Γαλλίας: 2016, 2017, 2018
• Eurocup 2020-2021

Η Monaco για πρώτη φορά στην ιστορία της συμμετέχει στην Euroleague παίρνοντας την πρόκριση μέσω της κατάκτησης του Eurocup. Στο ξεκίνημα της περασμένης χρονιάς λίγοι περίμεναν κάτι τέτοιο καθώς δεν διέθετε ούτε το ρόστερ της Bologna, ούτε το budget της Unics ούτε την ιστορία άλλων ομάδων της διοργάνωσης. Όμως τα κατάφερε, αρχικά κερδίζοντας την Gran Canaria στους ημιτελικούς και στην συνέχεια επικρατώντας της Unics του Δημήτρη Πρίφτη. Θα καταφέρει και φέτος να ξεπεράσει τις προσδοκίες;

Μέχρι τα μέσα του καλοκαιριού οι κινήσεις ήταν λίγες και χαμηλότερου επιπέδου. Στην συνέχεια πρόσθεσε στο δυναμικό της παίκτες που την κάνουν υπολογίσιμη αντίπαλο με αποκορύφωμα την πρόσφατη προσθήκη του Mike James. Η Monaco διαθέτει παίκτες με εμπειρία από την Euroleague όπως οι James, Westermann, Motum, Thomas, τον εξαιρετικά ποιοτικό Motiejunas που έρεται στην Ευρώπη μετά το NBA και την Κίνα καθώς και ανερχόμενους σκληροτράχηλους παίκτες όπως ο Alpha Diallo που γνωρίσαμε από το Λαύριο.

Θα είναι μια ομάδα που κανείς δεν θα μπορεί να κερδίσει εύκολα.

ΠΑΙΚΤΕΣ

#3 DEMAHIS, RUDY
Ύψος: 1,90
Έτος γέννησης: 2002
Εθνικότητα: Γαλλική
Θέση: PG/SG
Στατιστικά(Eurocup 2020-2021):
MPG: 9.25
PPG: 1.3
RPG: 0.6
APG: 0.1

#5 LEE, PARIS
Προηγούμενη ομάδα: Orleans Loiret
Ύψος: 1,83
Έτος γέννησης: 1995
Εθνικότητα: Η.ΠΑ.
Θέση: PG/SG
Στατιστικά(Jeep Elite 2020-2021):
MPG: 31.5
PPG: 14.6
RPG: 2.8
APG: 7.8

#9 WESTERMANN, LEO
Προηγούμενη ομάδα: Barcelona
Ύψος: 1,98
Έτος γέννησης: 1992
Εθνικότητα: Γαλλική
Θέση: PG
Στατιστικά(Euroleague 2020-2021):
MPG: 11.37
PPG: 3.5
RPG: 1.5
APG: 2.0

#10 THOMAS, WILL
Προηγούμενη ομάδα: Zenit
Ύψος: 2,03
Έτος γέννησης: 1986
Εθνικότητα: Η.Π.Α
Θέση: PF/C
Στατιστικά(Euroleague 2020-2021):
MPG: 27.55
PPG: 10.3
RPG: 3.9
APG: 1.4

#11 DIALLO, ALPHA
Προηγούμενη ομάδα: Λαύριο
Ύψος: 2,01
Έτος γέννησης: 1997
Εθνικότητα: Η.Π.Α
Θέση: SF
Στατιστικά(Basket League 2020-2021):
MPG: 28.33
PPG: 12.9
RPG: 5.5
APG: 2.1

#12 MOTUM, BROCK
Προηγούμενη ομάδα: Nanterre 92
Ύψος: 2,08
Έτος γέννησης: 1990
Εθνικότητα: Αυστραλία
Θέση: PF
Στατιστικά(Jeep Elite 2020-2021):
MPG: 24.8
PPG: 14.0
RPG: 3.9
APG: 1.5

#16 BOUTSIELE, JERRY
Προηγούμενη ομάδα: Limoges
Ύψος: 2,07
Έτος γέννησης: 1992
Εθνικότητα: Γαλλική
Θέση: C
Στατιστικά(Jeep Elite 2020-2021):
MPG: 13.6
PPG: 14.0
RPG: 6.9
APG: 1.4

#20 MOTIEJUNAS, DONATAS
Προηγούμενη ομάδα: Flying Tigers
Ύψος: 2,13
Έτος γέννησης: 1990
Εθνικότητα: Λιθουανική
Θέση: C
Στατιστικά(CBA 2020-2021):
MPG: 34.0
PPG: 21.5
RPG: 13.7
APG: 4.2

#24 OUATTARA, YAKUBA
Προηγούμενη ομάδα: Real Betis
Ύψος: 1.91
Έτος γέννησης: 1992
Εθνικότητα: Γαλλική
Θέση: SG
Στατιστικά(ACB 2020-2021):
MPG: 22.2
PPG: 9.1
RPG: 4.1
APG: 0.6

#28 FALL FAYE, IBRAHIMA
Προηγούμενη ομάδα: Antwerp
Ύψος: 2.07
Έτος γέννησης: 1997
Εθνικότητα: Σενεγάλη
Θέση: C
Στατιστικά(Eurocup 2020-2021):
MPG: 28.59
PPG: 15.1
RPG: 6.8
APG: 0.8

#32 GRAY, ROB
Ύψος: 1.85
Έτος γέννησης: 1994
Εθνικότητα: Η.Π.Α
Θέση: SG
Στατιστικά(Eurocup 2020-2021):
MPG: 23.41
PPG: 17.3
RPG: 2.3
APG: 1.1

#33 ANDJUSIC, DANILO
Προηγούμενη ομάδα: JL Bourg
Ύψος: 1.95
Έτος γέννησης: 1991
Εθνικότητα: Σερβική
Θέση: G/F
Στατιστικά(Eurocup 2020-2021):
MPG: 28.38
PPG: 17.4
RPG: 2.4
APG: 3.1

#34 TRAORE, ARNEL
Ύψος: 2.03
Έτος γέννησης: 1993
Εθνικότητα: Γαλλική
Θέση: SF
Στατιστικά: -

#35 HALL, DONTA
Προηγούμενη ομάδα: Orlando Magic
Ύψος: 2.08
Έτος γέννησης: 1997
Εθνικότητα: Η.Π.Α
Θέση: C
Στατιστικά(NBA 2020-2021):
MPG: 13.8
PPG: 5.6
RPG: 4.8
APG: 0.8

#55 JAMES, MIKE
Προηγούμενη ομάδα: CSKA Moscow, Brooklyn Nets
Ύψος: 1.85
Έτος γέννησης: 1990
Εθνικότητα: Η.Π.Α
Θέση: PG
Στατιστικά(Euroleague 2020-2021):
MPG: 31.10
PPG: 19.3
RPG: 3.1
APG: 5.7

Προπονητής: ZVEZDAN, MITROVIC
Έτος γέννησης: 1970
Εθνικότητα: Μαυροβόυνιο

DEPTH CHART
PG: Mike James, Léo Westermann, Paris Lee
SG: Rob Gray, Yakuba Ouattara, Rudy Demahis-Ballou
SF Danilo Anđušić Alpha Diallo Armel Traoré
PF: Will Thomas, Brock Motum, Ibrahima Fall Faye
C: Donatas Motiejūnas, Donta Hall, Jerry Boutsiele

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ
1. Όσο περίεργο και αν ακούγεται για ομάδα του επιπέδου της Monaco, η ποιότητα είναι ίσως το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της. Παρά τα ερωτηματικά που κουβαλάνε, ο James με τον Motiejunas δίνουν στις δυο πιο σημαντικές θέσεις ποιότητα που ελάχιστες ομάδες διαθέτουν.
2. Η Monaco είναι μια πολύ σκληρή και αθλητική ομάδα. Θα πιέζει πολύ στην άμυνα και θα ψάχνει το ανοιχτό γήπεδο έχοντας καλούς σκόρερ στο δυναμικό της.
3. Οι παίκτες της Monaco είναι είτε νέοι ανερχόμενοι, είτε μεγαλύτερης ηλικίας που είναι ίσως η τελευταία τους ευκαιρία να παίξουν σε τόσο υψηλό επίπεδο είτε παίκτες που θέλουν να αποδείξουν την αξία τους για να επανέλθουν στο κορυφαίο επίπεδο. Το κίνητρο σίγουρα θα είναι υψηλό.

ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ
1. Παρά το ότι διαθέτει κάποιους έμπειρους παίκτες, οι περισσότεροι δεν έχουν παίξει στην Euroleague ενώ ολόκληρος ο οργανισμός από τον προπονητή ως την διοίκηση δεν διαθέτουν εμπειρία στην διοργάνωση. Σίγουρα θα στοιχίσει.
2. Οι προσθήκες της τελευταίας στιγμής έχουν αυξήσει την ποιότητα αλλά μοιραία θα χρειαστεί περισσότερος χρόνος για να δέσει η ομάδα. Χρόνος όμως δεν υπάρχει...
3. Ο James και ο Motiejunas όταν είναι καλά ανεβάζουν επίπεδο κάθε ομάδα, όταν τους ενοχλήσει κάτι όμως είναι ωρολογιακές βόμβες. Θα καταφέρει να τους κουμαντάρει ο Mitrovic;

ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ




Ο ΣΤΟΧΟΣ
Να είναι ανταγωνιστική και γιατί όχι, να είναι στο παιχνίδι της διεκδίκησης μιας θέσης στους 8.

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ
Σε πόσα ανέμελα φαβορί θα κάνει κηδεία;

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 29, 2021 9:19 pm



basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 7:12 pm

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να δω το Μονακό- Παναθηναϊκός, παρότι έχω σταμπάρει τη συγκεκριμένη ομάδα εδώ και καιρό και θα είναι μια από τις βασικές μου επιλογές όταν έχω να επιλέξω τι παιχνίδια θα δω.
Έχω μήνυμα όμως από μπασκετικό Καταλανό που ξέροντας τις ενστάσεις μου για τη μεταγραφή Τζέιμς, μου γράφει στο περίπου ότι ο Μάικι μάζεψε τη διαφορά....παίζοντας κακό μπάσκετ.

Για να δούμε γιατί είναι νωρίς και σίγουρα ο άνθρωπος είναι ακόμα στην προσαρμογή. Να κάτσει πάγκο χλωμό το βλέπω (ακόμα θυμάμαι το πρώτο του παιχνίδι τη σεζόν 17-18 όταν επέστρεψε στον Παναθηναϊκό...) οπότε θα έχουμε κι άλλες τέτοιες νύχτες.

Βλέποντας τη στατιστική, οι αδυναμίες μου Π.Λι και Ντ. Χολ πήγανε καλά (αν κι ιδίως για έναν άσσο, η στατιστική δεν λέει και τόσα όσα νομίζουν πολλοί...) ενώ οι το ίδιο έκαναν κι οι Άντσουσιτς και Βέστερμαν που επέμεινα να τους προτείνω για τον Παναθηναϊκό. Βασικά ο Σέρβος έσκισε, αλλά είμαι σίγουρος ότι κι ο Γάλλος έπαιξε σωστά τη θέση.

Στο σημείο αυτό να πω ότι ο Ντ. Χολ (που το πρωί σήμερα, έγραφα ότι θα τον κατέτασσα κάπου 7ο ή 8ο σε μια άτυπη λίστα με τα καλύτερα σέντερ της διοργάνωσης) δεν πρέπει να πήρε πάνω από 500χιλ.
Γιατί το λέω αυτό; Γιατί είχε στα χέρια του πρόταση από τη Μάλαγα (που από πέρσι αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα) και την εξέταζε σοβαρά..... :roll: μέχρι να πάει με (σίγουρα καλύτερα χρήματα, αλλά πόσο πια καλύτερα) στη Μονακό, που εκείνον τον καιρό ψώνιζε αβέρτα αλλά με σύνεση.

Για να δούμε τον Μάικι. Σίγουρα θα την προτιμούσα με την τετράδα Λέο, Πάρις, Ντανίλο και τρελό- Γκρέι, αλλά ο Τζέιμς ή θα της δώσει το κάτι παραπάνω προκειμένου να χτυπήσει την πιο δύσκολη 8αδα στη σύγρχονη ιστορία της διοργάνωσης ή που θα της κάνει ως και ζημιά.
Μου άρεσε πάντως που υποδέχτηκε την αποστολή του Παναθηναϊκού. Κάθε φορά που θα τον κριτικάρω ως παίκτη συνόλου, άλλο τόσο θα υπενθυμίζω την ωραία του ανθρώπινη πλευρά.

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 8:30 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 7:12 pm
Δυστυχώς δεν πρόλαβα να δω το Μονακό- Παναθηναϊκός, παρότι έχω σταμπάρει τη συγκεκριμένη ομάδα εδώ και καιρό και θα είναι μια από τις βασικές μου επιλογές όταν έχω να επιλέξω τι παιχνίδια θα δω.
Έχω μήνυμα όμως από μπασκετικό Καταλανό που ξέροντας τις ενστάσεις μου για τη μεταγραφή Τζέιμς, μου γράφει στο περίπου ότι ο Μάικι μάζεψε τη διαφορά....παίζοντας κακό μπάσκετ.

Για να δούμε γιατί είναι νωρίς και σίγουρα ο άνθρωπος είναι ακόμα στην προσαρμογή. Να κάτσει πάγκο χλωμό το βλέπω (ακόμα θυμάμαι το πρώτο του παιχνίδι τη σεζόν 17-18 όταν επέστρεψε στον Παναθηναϊκό...) οπότε θα έχουμε κι άλλες τέτοιες νύχτες.

Βλέποντας τη στατιστική, οι αδυναμίες μου Π.Λι και Ντ. Χολ πήγανε καλά (αν κι ιδίως για έναν άσσο, η στατιστική δεν λέει και τόσα όσα νομίζουν πολλοί...) ενώ οι το ίδιο έκαναν κι οι Άντσουσιτς και Βέστερμαν που επέμεινα να τους προτείνω για τον Παναθηναϊκό. Βασικά ο Σέρβος έσκισε, αλλά είμαι σίγουρος ότι κι ο Γάλλος έπαιξε σωστά τη θέση.

Στο σημείο αυτό να πω ότι ο Ντ. Χολ (που το πρωί σήμερα, έγραφα ότι θα τον κατέτασσα κάπου 7ο ή 8ο σε μια άτυπη λίστα με τα καλύτερα σέντερ της διοργάνωσης) δεν πρέπει να πήρε πάνω από 500χιλ.
Γιατί το λέω αυτό; Γιατί είχε στα χέρια του πρόταση από τη Μάλαγα (που από πέρσι αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα) και την εξέταζε σοβαρά..... :roll: μέχρι να πάει με (σίγουρα καλύτερα χρήματα, αλλά πόσο πια καλύτερα) στη Μονακό, που εκείνον τον καιρό ψώνιζε αβέρτα αλλά με σύνεση.

Για να δούμε τον Μάικι. Σίγουρα θα την προτιμούσα με την τετράδα Λέο, Πάρις, Ντανίλο και τρελό- Γκρέι, αλλά ο Τζέιμς ή θα της δώσει το κάτι παραπάνω προκειμένου να χτυπήσει την πιο δύσκολη 8αδα στη σύγρχονη ιστορία της διοργάνωσης ή που θα της κάνει ως και ζημιά.
Μου άρεσε πάντως που υποδέχτηκε την αποστολή του Παναθηναϊκού. Κάθε φορά που θα τον κριτικάρω ως παίκτη συνόλου, άλλο τόσο θα υπενθυμίζω την ωραία του ανθρώπινη πλευρά.
Για οχτάδα δεν τη βλέπω αν και νωρίς ακόμη 10-12 και ο ματεγιούνας για παλαίμαχος μου φάνηκε άλλο που ο παπαγιάννης τον μάρκαρε με τα μάτια. Δεν με ξετρέλανε, ήταν και ο ΠΑΟ σε κακό χάλι αν έπαιζε με σοβαρή ομάδα δύσκολα θα κέρδιζε

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 8:45 pm

Ναι, καλά κάνεις και δεν τη βλέπεις για 8αδα. Απλώς σου λέω ότι από τη στιγμή που μια ομάδα τόσο πλήρης ήδη, πάει και παίρνει τον πρώτο σκόρερ της περσινής διοργάνωσης (για όσο έπαιζε) και παράλληλα παίρνει κι ένα από τα καλύτερα 4ρια της Ευρώπης, ε, λογικό είναι να μπει στην κουβέντα μέχρι και για 8αδα.
Έτσι κι αλλιώς η γνώμη μου είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Την προτιμούσα πριν την απόκτηση του Τζέιμς, γιατί μου αρέσουν όλοι οι παίκτες που πήρε (ακόμα κι ο Μότουμ μπορεί να προσφέρει κι όχι μόνο στο σουτ). Ο δε Μοτεγιούνας δεν μου κάνει για παλαίμαχος, ρίχνοντας μια ματιά στη στατιστική του, αλλά κι απ' αυτά που είδα στα φιλικά της. Σε συγκεκριμένο πλάισιο και με τόσους αίλουρους δίπλα του, μπορεί να βάλει στα καλάθια όλα τα αντίπαλα σέντερ. Καντάρια μπάσκετ ο Λιθουανός.

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 8:55 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 8:45 pm
Ναι, καλά κάνεις και δεν τη βλέπεις για 8αδα. Απλώς σου λέω ότι από τη στιγμή που μια ομάδα τόσο πλήρης ήδη, πάει και παίρνει τον πρώτο σκόρερ της περσινής διοργάνωσης (για όσο έπαιζε) και παράλληλα παίρνει κι ένα από τα καλύτερα 4ρια της Ευρώπης, ε, λογικό είναι να μπει στην κουβέντα μέχρι και για 8αδα.
Έτσι κι αλλιώς η γνώμη μου είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Την προτιμούσα πριν την απόκτηση του Τζέιμς, γιατί μου αρέσουν όλοι οι παίκτες που πήρε (ακόμα κι ο Μότουμ μπορεί να προσφέρει κι όχι μόνο στο σουτ). Ο δε Μοτεγιούνας δεν μου κάνει για παλαίμαχος, ρίχνοντας μια ματιά στη στατιστική του, αλλά κι απ' αυτά που είδα στα φιλικά της. Σε συγκεκριμένο πλάισιο και με τόσους αίλουρους δίπλα του, μπορεί να βάλει στα καλάθια όλα τα αντίπαλα σέντερ. Καντάρια μπάσκετ ο Λιθουανός.
Μπάσκετ όντως ξέρει και στο low post έπαιξε πολύ καλά αλλά πολύ βαρής και αργός μου φάνηκε. Στην άμυνα θα έχει θέματα πάντως. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολη ομάδα η μονακό και όντως θα είναι ανταγωνιστική μπορεί βέβαια και να διαψευτώ. Μερικοί παίκτες της όντως είναι πολύ καλοί αν και προέρχονται από eurocup μια χαρά έπαιξαν σήμερα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 9:09 pm

tarp7 έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 8:55 pm

Μπάσκετ όντως ξέρει και στο low post έπαιξε πολύ καλά αλλά πολύ βαρής και αργός μου φάνηκε. Στην άμυνα θα έχει θέματα πάντως. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολη ομάδα η μονακό και όντως θα είναι ανταγωνιστική μπορεί βέβαια και να διαψευτώ. Μερικοί παίκτες της όντως είναι πολύ καλοί αν και προέρχονται από eurocup μια χαρά έπαιξαν σήμερα

Ναι αλλά πήρε τον πολύπειρο Βέστερμαν για την κομβική θέση. Και πήρε και δίπλα του τον Άντζουσιτς που δεν έχει φάει την Ευρωλίγκα και με το κουτάλι, αλλά έχει πολλή εμπειρία από τα ευρωπαϊκά παρκέ ενώ είναι και διεθνής με τη μεγαλύτερη δύναμη του ευρωπαίκού μπάσκετ (κατ' εμέ η Σερβία δεν 'βλέπει" καμία ομάδα) και παίζει μυαλωμένα παρά το μεγάλο του επιθετικό ταλέντο.

Ο Πάρις Λι όπως έχω φαγωθεί να λέω από τον Ιούλιο, είναι ένας πιο μυαλωμένος/στρωτός Μπράιαν Γουέμπερ, ο Φαλ-Φαϊ ίσως ο πιο αθλητικός 4-5ρος στην Ευρώπη, ενώ κι ο Μπουτσιελέ είναι ένας πολύ ικανός σέντερ με αξιόλογο επιθετικό ταλέντο.
Αυτός όμως που με κέρδισε στο τουρνουά της Παρτίζαν (μαζί με τον Γιαν Μαντάρ των Παρτιζάνων) ήταν ο Ντ. Χολ. :wink:

Όπως έγραψα και το μεσημέρι, την ομάδα δεν την κάνουν οι παίκτες από μόνοι τους. Αν δεν υπάρχει προπονητής να τους δασκαλέψει και να τους εμπνεύσει, να τους κουμαντάρει, να τους μαλώσει, να,να,να....

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 06, 2021 1:40 pm

Λεβαλουά-Μονακό 108-81: «Στραπάτσο» των Μονεγάσκων
27 πόντους διαφορά έχασε η μονακό

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 13, 2021 3:46 pm

Ο Σάσα Ομπράντοβιτς θα είναι ο νέος προπονητής.



0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 13, 2021 6:50 pm

Πως ειναι δυνατον ομαδες να εξακολουθουν να θεωρουν τον Τζειμς πιο σημαντικο απ τον προπονητη τους ;

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 13, 2021 7:38 pm

Οι πραγματικά μεγάλοι παίχτες κάνουν τους συμπαίχτες τους καλύτερους (χαρακτηριστικά παραδείγματα Σπανούλης και Διαμαντίδης) . Ο Τζειμς θα παίζει πάντα για την πάρτη του και με υπεροψία. Για αυτό δεν θα πάρει και ποτέ σημαντικούς τίτλους (κατάφερε να μην το πάρει με την ΤΣΣΚΑ).

Όταν σταματήσει δεν νομίζω να τον θυμάται κανείς στο βαθμό που βάσει ταλέντου θα έπρεπε (πιο πιθανό να θυμάται λιγότερο ταλαντούχους κ χαρισματικούς παίχτες πχ Rudy )

Για μένα φάουλ της Μονακό που δεν στήριξε τον προπονητή

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 23, 2022 9:52 am

Αυξημένο θα είναι το μπάτζετ της Μονακό την επόμενη σεζόν.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 04, 2022 5:13 pm

Ο Ντιαλό ανανέωσε για τρία χρόνια.



0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”