Euroleague 2021-2022, 6η Αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 25, 2021 6:32 am

26.10.2021 Τρίτη

20:00 Μονακό vs Ερυθρός Αστέρας

20:45 Φενερμπαχτσέ vs Μπαρτσελόνα

21:00 Ολυμπιακός vs Άλμπα Βερολίνου

21:05 Μακάμπι Τελ Αβίβ vs Ζαλγκίρις Κάουνας

21:45 Μπάγερν vs Αρμάνι Μιλάνο


27.10.2021 Τετάρτη

19:00 Ούνικς Καζάν vs Μπασκόνια

20:00 Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης vs Ρεάλ Μαδρίτης

21:00 Βιλερμπάν vs ΤΣΣΚΑ Μόσχας

21:00 Παναθηναϊκός vs Ανατολού Εφές

Άλλη μια εβδομάδα με διπλή αγωνιστική και αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Η Φενέρ υποδέχεται την Μπαρτσελόνα και μετά πηγαίνει στο ΣΕΦ, ξεκίνησε μουδιασμένα αλλά ανεβαίνει, αφού διέλυσε την Ούνικς έχασε στον πόντο από την Ρεάλ, θα προσπαθήσει να χτυπήσει την Μπάρτσα εφ' όσον παίζιε και στην έδρα της.

Η Ζενίτ υποδέχεται την Ρεάλ που κάθε άλλο παρά δεδομένη πρέπει να θεωρεί την νίκη της και ευτυχώς γι' αυτήν ο Ταβάρες επιστρέφει (αφού την πατήσαμε μερικοί στο Fantasy με την απουσία του)

Ο Παναθηναϊκός και η Εφές ισοβαθμούν με μια μόλις 1 νίκη και θέλουν και οι 2 την νίκη για να αρχίσουν να ανεβαίνουν.

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:20 am

Πιστεύω μια εκ των Barcelona-Armani σήμερα θα ηττηθεί. Θα έλεγα μάλλον η δεύτερη, ανάλογα με την κατάσταση που θα βρίσκονται οι πρώην τραυματίες της Bayern κι αν κατάφεραν να βρουν λίγο ρυθμό σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα.

Για αύριο έχω σταμπάρει το UNIKS-Baskonia. Αν νικήσουν οι Ισπανοί αφ'ενος έστω και νωρίς μάλλον θα δείξουν εμφατικά ότι θα διεκδικήσουν την οκτάδα και αφ'ετέρου ότι η UNIKS δύσκολα θα κάνει κάτι παραπάνω από την 13η-14 θέση αν δεν είναι σε θέση να χτυπήσει τέτοιες ομάδες. ΠΑΟ-Efes περίεργο ματς. Ο ΠΑΟ μπορεί που και που να κάνει στο ΟΑΚΑ κάτι ξαφνικές νίκες σαν μεγάλο αουτσάιντερ, αλλά απέναντι στους Τούρκους δεν έχει τόσες ελπίδες, ειδικά χωρίς Παπαπέτρου, εκτός κι αν αυτό λειτουργήσει αντίστροφα.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Οκτ 26, 2021 6:46 pm

Άθλιο μπάσκετ από την Μπαρτσελόνα για άλλη μια φορά (όχι βέβαια πως η Φενέρμπαχτσε παίζει καλύτερα). Μόνο άμυνα και ''ξύλο'', ενώ με τους παίκτες που έχει θα μπορούσε να παίζει πολύ πιο θεαματικό και επιθετικό μπάσκετ. Με έχει απογοητεύσει ο Γιασικεβίτσιους με αυτό που παρουσιάζει, μακάρι η ομάδα του να αποτύχει και φέτος. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου άποψη , αλλά για μένα αυτό δεν είναι μπάσκετ.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 7:16 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 6:46 pm
Άθλιο μπάσκετ από την Μπαρτσελόνα για άλλη μια φορά (όχι βέβαια πως η Φενέρμπαχτσε παίζει καλύτερα). Μόνο άμυνα και ''ξύλο'', ενώ με τους παίκτες που έχει θα μπορούσε να παίζει πολύ πιο θεαματικό και επιθετικό μπάσκετ. Με έχει απογοητεύσει ο Γιασικεβίτσιους με αυτό που παρουσιάζει, μακάρι η ομάδα του να αποτύχει και φέτος. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου άποψη , αλλά για μένα αυτό δεν είναι μπάσκετ.
Τα άλλα δεν τα σχολιάζω, καθώς όπως λες κι εσύ είναι προσωπικές απόψεις και έχουμε ξαναπεί ότι ο ο καθένας έχει κι από μία. Δεκτόν.
Αλλά το απέτυχε πέρσι, δεν είναι προσωπική άποψη, ούτε γεγονός. Τουναντίον πέτυχε πέρσι. Ξαναμπήκε σε φάιναλ φορ (από τότε που έπαιζε ο Παπ κι ο Πιτ Μάικλ είχαν να πάνε) πήγε τελικό κι έχασε με ντέρμπι την κούπα ενώ ξαναπήρε πρωτάθλημα Ισπανίας (επίσης από τότε είχε να το πάρει...) που μετράει πολύ καθότι είναι το -μακράν- καλύτερο.
Επιπλέον πέρσι και φέτος είναι πρώτη στην Κανονική Περίοδο.
Επί Πέσιτς (που είχε το ίδιο μπάτζετ) ήταν τρίτη και μάλλον την έσωσε η διακοπή λόγω πανδημίας. Το δε πρωτάθλημα το έχασε πανηγυρικά από τη Βιλντοσοπαρέα. :)

"Επίσης πήρε μπροστά ο Ντέιβις και ξαναπαίζει ως ο καλύτερος αμερικάνος σέντερ, ο Μπολμάρο πήρε χρόνο και προαγωγή για ΝΒΑ, οι Σμιτς- Μαρτίνεθ επίσης, ενώ φέτος πρόλαβε κι άρπαξε τον Γιοκουμπάιτις.
Με πολύ θετικό πρόσημο το πέρασμα του Σάρας στο ανώτατο επίπεδο. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα κάνει όλα τέλεια ή ότι δεν έχει κάνει και λάθη.

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Οκτ 26, 2021 7:37 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 7:16 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 6:46 pm
Άθλιο μπάσκετ από την Μπαρτσελόνα για άλλη μια φορά (όχι βέβαια πως η Φενέρμπαχτσε παίζει καλύτερα). Μόνο άμυνα και ''ξύλο'', ενώ με τους παίκτες που έχει θα μπορούσε να παίζει πολύ πιο θεαματικό και επιθετικό μπάσκετ. Με έχει απογοητεύσει ο Γιασικεβίτσιους με αυτό που παρουσιάζει, μακάρι η ομάδα του να αποτύχει και φέτος. Βέβαια αυτή είναι η προσωπική μου άποψη , αλλά για μένα αυτό δεν είναι μπάσκετ.
Τα άλλα δεν τα σχολιάζω, καθώς όπως λες κι εσύ είναι προσωπικές απόψεις και έχουμε ξαναπεί ότι ο ο καθένας έχει κι από μία. Δεκτόν.
Αλλά το απέτυχε πέρσι, δεν είναι προσωπική άποψη, ούτε γεγονός. Τουναντίον πέτυχε πέρσι. Ξαναμπήκε σε φάιναλ φορ (από τότε που έπαιζε ο Παπ κι ο Πιτ Μάικλ είχαν να πάνε) και ξαναπήρε πρωτάθλημα Ισπανίας (επίσης από τότε είχε να το πάρει...) που μετράει πολύ καθότι είναι το -μακράν- καλύτερο.
Επιπλέον πέρσι και φέτος είναι πρώτη στην Κανονική Περίοδο.
Επί Πέσιτς (που είχε το ίδιο μπάτζετ) ήταν τρίτη και μάλλον την έσωσε η διακοπή λόγω πανδημίας. Το δε πρωτάθλημα το έχασε πανηγυρικά από τη Βιλντοσοπαρέα. :)
Για μένα απέτυχε, γιατί με το μπάτζετ που είχε μόνο η κατάκτηση της Ευρωλίγκας θα μπορούσε να θεωρηθεί επιτυχία. Όσο για το πρωτάθλημα, το κατέκτησε απέναντι στη Ρεάλ που έπαιζε χωρίς τους Τόμπκινς και Ράντολφ που ήταν τραυματίες, χωρίς τον Ντεκ που είχε φύγει για το NBA, γενικά απέναντι σε μια λειψή Ρεάλ. Όσο για την προπέρσινη σεζόν, το γεγονός ότι το πρωτάθλημα κρίθηκε σε 1 μόνο παιχνίδι ήταν που στοίχησε τον τίτλο στην Μπαρτσελόνα, γιατί αν οι τελικοί κρίνονταν στις 3 νίκες, τότε κατά 99% η Μπαρτσελόνα θα είχε κατακτήσει τον τίτλο. Κάθε αντίθετη άποψη εννοείται πως είναι σεβαστή.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:00 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 7:37 pm
[

Για μένα απέτυχε, γιατί με το μπάτζετ που είχε μόνο η κατάκτηση της Ευρωλίγκας θα μπορούσε να θεωρηθεί επιτυχία. Όσο για το πρωτάθλημα, το κατέκτησε απέναντι στη Ρεάλ που έπαιζε χωρίς τους Τόμπκινς και Ράντολφ που ήταν τραυματίες, χωρίς τον Ντεκ που είχε φύγει για το NBA, γενικά απέναντι σε μια λειψή Ρεάλ. Όσο για την προπέρσινη σεζόν, το γεγονός ότι το πρωτάθλημα κρίθηκε σε 1 μόνο παιχνίδι ήταν που στοίχησε τον τίτλο στην Μπαρτσελόνα, γιατί αν οι τελικοί κρίνονταν στις 3 νίκες, τότε κατά 99% η Μπαρτσελόνα θα είχε κατακτήσει τον τίτλο. Κάθε αντίθετη άποψη εννοείται πως είναι σεβαστή.
Δεν υπάρχει η προσωπική άποψη για ένα γεγονός τόσο αδιαμφισβήτητο όσο αυτό.

Στα είπα και πριν. Είναι πολλά τα χρόνια για την Μπάρτσα που ήταν εκτός Φαίναλ φορ (πόσο μάλλον εκτός τελικού, τον οποίο έκανε και ντέρμπι). Τα ίδια για το πρωτάθλημα.

Κάνεις ένα σωρό άλματα. Ας πούμε μένεις εκεί που σε βολεύει στο μπάτζετ της Μπαρτσελόνα (το οποίο όπως σου είπα ήταν το ίδιο με τη χρονιά του Πέσιτς, ενώ πέρσι στην Ευρωλίγκα, το ψηλότερο μπάτζετ το είχε η Αρμάνι αν δεν απατώμαι και σε κάθε περίπτωση έχουμε δει πολλές ομάδες να έχουν μες τα ψηλότερα μπάτζετ και να μην μπαίνουν καν φαίναλ φορ, πόσο μάλλον τελικό Ευρωλίγκας) και κάνεις γαργάρα το μπάτζετ της προπέρσινης Μπαρτσελόνα κόντρα στη Βιλντοσοπαρέα.
Εκεί τι; Δεν παίζανε τα μπάτζετ;
Ή το άλλο το άλμα με τον έναν άγωνα (στο Παλάου μάλιστα).
Δηλαδή εκεί που κρίνεται τίτλος σε έναν αγώνα να μν τον παίρνουμε στα σοβαρά;
Τότε ο Παναθηναϊκός πως έχει 6 αστέρια; :P Ας τα έπαιρνε σε σειρά αγώνων κι αυτός. Εκεί να τον δω. :P :P

Τέλος η Ρεάλ έχασε Ντεκ, αλλά πήρε Τάιους και Πουαριέ. Ενώ μόνο ο Ράντολφ έλειπε. Ο Τόμπκινς θυμάμαι να έπαιζε. Αλλά και πάλι μιλάμε για θέση που είχε ΓΚαρούμπα και ολίγην από Ρέγιες.

Η Μπαρτσελόνα με τον Σάρας είναι πετυχημένη. Το λένε οι ίδιοι οι άνθρωποι της, το λένε οι ¨κουλές¨ το λένε τα γεγονότα.
:bball:

Δεν υπάρχει άλλη άποψη επ ' αυτού.
Αντιθέτως υπάρχει άλλη άποψη πάνω στο αν γεμίζε τον θεατή ή όχι το μπάσκετ που παίζει η ομάδα του Σάρας. Εκεί να τα κουβεντιάσουμε όσο θες.

* Παρεμπιπτόντως δεν είμαι φίλος της Μπαρτσελόνα. Ούτε οπαδός του Σάσα. Απέναντι μου τον είχα τόσο χρόνια με τον Παναθηναϊκό και τις άλλες του ομάδες. Το ίδιο κι ως προπονητή.
Αλλά το καλό να λέγεται. Όπως δεν ήμουν και φίλος της Ρεάλ (ποτέ μου) αλλά με το μπάσκετ που είδαμε από τη ΛΑσό-ομάδα, αυτήν επέλεγα να βλέπω.
Εγώ Βαλένσιαρα είμαι. Αμούντ Βαλένσια λέμε.

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Οκτ 26, 2021 8:35 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:00 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 7:37 pm
[

Για μένα απέτυχε, γιατί με το μπάτζετ που είχε μόνο η κατάκτηση της Ευρωλίγκας θα μπορούσε να θεωρηθεί επιτυχία. Όσο για το πρωτάθλημα, το κατέκτησε απέναντι στη Ρεάλ που έπαιζε χωρίς τους Τόμπκινς και Ράντολφ που ήταν τραυματίες, χωρίς τον Ντεκ που είχε φύγει για το NBA, γενικά απέναντι σε μια λειψή Ρεάλ. Όσο για την προπέρσινη σεζόν, το γεγονός ότι το πρωτάθλημα κρίθηκε σε 1 μόνο παιχνίδι ήταν που στοίχησε τον τίτλο στην Μπαρτσελόνα, γιατί αν οι τελικοί κρίνονταν στις 3 νίκες, τότε κατά 99% η Μπαρτσελόνα θα είχε κατακτήσει τον τίτλο. Κάθε αντίθετη άποψη εννοείται πως είναι σεβαστή.
Δεν υπάρχει η προσωπική άποψη για ένα γεγονός τόσο αδιαμφισβήτητο όσο αυτό.

Στα είπα και πριν. Είναι πολλά τα χρόνια για την Μπάρτσα που ήταν εκτός Φαίναλ φορ (πόσο μάλλον εκτός τελικού, τον οποίο έκανε και ντέρμπι). Τα ίδια για το πρωτάθλημα.

Κάνεις ένα σωρό άλματα. Ας πούμε μένεις εκεί που σε βολεύει στο μπάτζετ της Μπαρτσελόνα (το οποίο όπως σου είπα ήταν το ίδιο με τη χρονιά του Πέσιτς, ενώ πέρσι στην Ευρωλίγκα, το ψηλότερο μπάτζετ το είχε η Αρμάνι αν δεν απατώμαι και σε κάθε περίπτωση έχουμε δει πολλές ομάδες να έχουν μες τα ψηλότερα μπάτζετ και να μην μπαίνουν καν φαίναλ φορ, πόσο μάλλον τελικό Ευρωλίγκας) και κάνεις γαργάρα το μπάτζετ της προπέρσινης Μπαρτσελόνα κόντρα στη Βιλντοσοπαρέα.
Εκεί τι; Δεν παίζανε τα μπάτζετ;
Ή το άλλο το άλμα με τον έναν άγωνα (στο Παλάου μάλιστα).
Δηλαδή εκεί που κρίνεται τίτλος σε έναν αγώνα να μν τον παίρνουμε στα σοβαρά;
Τότε ο Παναθηναϊκός πως έχει 6 αστέρια; :P Ας τα έπαιρνε σε σειρά αγώνων κι αυτός. Εκεί να τον δω. :P :P

Τέλος η Ρεάλ έχασε Ντεκ, αλλά πήρε Τάιους και Πουαριέ. Ενώ μόνο ο Ράντολφ έλειπε. Ο Τόμπκινς θυμάμαι να έπαιζε. Αλλά και πάλι μιλάμε για θέση που είχε ΓΚαρούμπα και ολίγην από Ρέγιες.

Η Μπαρτσελόνα με τον Σάρας είναι πετυχημένη. Το λένε οι ίδιοι οι άνθρωποι της, το λένε οι ¨κουλές¨ το λένε τα γεγονότα.
:bball:

Δεν υπάρχει άλλη άποψη επ ' αυτού.
Αντιθέτως υπάρχει άλλη άποψη πάνω στο αν γεμίζε τον θεατή ή όχι το μπάσκετ που παίζει η ομάδα του Σάρας. Εκεί να τα κουβεντιάσουμε όσο θες.

* Παρεμπιπτόντως δεν είμαι φίλος της Μπαρτσελόνα. Ούτε οπαδός του Σάσα. Απέναντι μου τον είχα τόσο χρόνια με τον Παναθηναϊκό και τις άλλες του ομάδες. Το ίδιο κι ως προπονητή.
Αλλά το καλό να λέγεται. Όπως δεν ήμουν και φίλος της Ρεάλ (ποτέ μου) αλλά με το μπάσκετ που είδαμε από τη ΛΑσό-ομάδα, αυτήν επέλεγα να βλέπω.
Εγώ Βαλένσιαρα είμαι. Αμούντ Βαλένσια λέμε.
Διάβασα όλα τα επιχειρήματα σου, αλλά εμμένω στην άποψη μου. Ίσως βέβαια αυτή να επηρεάζεται από το θέαμα που παρουσιάζει η Μπαρτσελόνα, το οποίο προσωπικά δε μου αρέσει και τόσο. Το τελευταίο κομμάτι του ποστ σου (αυτό με τον αστερίσκο) με βρίσκει σύμφωνο, και εγώ θεωρώ πως η πλήρης Ρεάλ έχει παίξει κατά διαστήματα το καλύτερο μπάσκετ στην Ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια. Από την Ισπανία θα έλεγα πως έχω μια συμπάθεια προς την Μπασκόνια, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο (που μπορεί να το κάνει να κατηφορίσει για τον αντίπαλο), καθώς και ο τρόπος παιχνιδιού της ομάδας, την κάνουν πολύ ελκυστική στα μάτια μου.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:39 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:35 pm

Διάβασα όλα τα επιχειρήματα σου, αλλά εμμένω στην άποψη μου. Ίσως βέβαια αυτή να επηρεάζεται από το θέαμα που παρουσιάζει η Μπαρτσελόνα, το οποίο προσωπικά δε μου αρέσει και τόσο. Το τελευταίο κομμάτι του ποστ σου (αυτό με τον αστερίσκο) με βρίσκει σύμφωνο, και εγώ θεωρώ πως η πλήρης Ρεάλ έχει παίξει κατά διαστήματα το καλύτερο μπάσκετ στην Ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια. Από την Ισπανία θα έλεγα πως έχω μια συμπάθεια προς την Μπασκόνια, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο (που μπορεί να το κάνει να κατηφορίσει για τον αντίπαλο), καθώς και ο τρόπος παιχνιδιού της ομάδας, την κάνουν πολύ ελκυστική στα μάτια μου.
Πάνω σε αυτό δεν έχω να προσθέσω τίποτ-ις.
Ίσα- ίσα να σου κι ότι συμφωνώ για την Μπασκόνια (που όμως το παρακάνει με το "πάρε- δώσε" κάθε χρόνο και δεν έχει κορμό, ενώ δεν έχει και καθόλου γηγενείς).

Κυρίως όμως στέκομαι στον εποικοδομητικό διάλογο που είναι και βασικότερο που πρέπει να κρατάει κανείς απ΄αυτό εδώ το φόρουμ.

Καλό σου βράδυ φίλε μου.

BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Οκτ 26, 2021 8:46 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:39 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:35 pm

Διάβασα όλα τα επιχειρήματα σου, αλλά εμμένω στην άποψη μου. Ίσως βέβαια αυτή να επηρεάζεται από το θέαμα που παρουσιάζει η Μπαρτσελόνα, το οποίο προσωπικά δε μου αρέσει και τόσο. Το τελευταίο κομμάτι του ποστ σου (αυτό με τον αστερίσκο) με βρίσκει σύμφωνο, και εγώ θεωρώ πως η πλήρης Ρεάλ έχει παίξει κατά διαστήματα το καλύτερο μπάσκετ στην Ευρωλίγκα τα τελευταία χρόνια. Από την Ισπανία θα έλεγα πως έχω μια συμπάθεια προς την Μπασκόνια, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο (που μπορεί να το κάνει να κατηφορίσει για τον αντίπαλο), καθώς και ο τρόπος παιχνιδιού της ομάδας, την κάνουν πολύ ελκυστική στα μάτια μου.
Πάνω σε αυτό δεν έχω να προσθέσω τίποτ-ις.
Ίσα- ίσα να σου κι ότι συμφωνώ για την Μπασκόνια (που όμως το παρακάνει με το "πάρε- δώσε" κάθε χρόνο και δεν έχει κορμό, ενώ δεν έχει και καθόλου γηγενείς).

Κυρίως όμως στέκομαι στον εποικοδομητικό διάλογο που είναι και βασικότερο που πρέπει να κρατάει κανείς απ΄αυτό εδώ το φόρουμ.

Καλό σου βράδυ φίλε μου.
Δεν έχω να προσθέσω τίποτα, τα είπες όλα άψογα. Καλό βράδυ και σε σένα φίλε μου.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:49 pm

η μπάγερν κέρδισε το μιλάνο. Από δω και πέρα νομίζω θα ανεβαίνει. Ο μήτογλου για όσο είδα ήταν πολύ καλός και πάλι. Η Αλμπα παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ κι ας έχει αλλάξει το ρόστερ της αρκετά

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:58 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:49 pm
η μπάγερν κέρδισε το μιλάνο. Από δω και πέρα νομίζω θα ανεβαίνει. Ο μήτογλου για όσο είδα ήταν πολύ καλός και πάλι. Η Αλμπα παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ κι ας έχει αλλάξει το ρόστερ της αρκετά


Τέρμα οι φλωριές για την Μπάγερν, ο Τρινκιέρι έβγαλε το τέταρτο δεκάλεπτο με 4 δυνατούς αμυντικά παίκτες και τον Τόμας. Φυσικά βοήθησε στο συγκεκριμένο παιχνίδι, και η επιστροφή του πραγματικού ηγέτη της ομάδας Λούσιτς. Γιατί όσο και αν η Μπάγερν επιχειρεί να είναι πιο ομαδική φέτος. Χρειάζεται να υπάρχει κάποιος να βγει κάποιος μπροστά. Γιατί πέτυχε ευρωπαϊκά πέρσι, και επειδή επιθετικά είχε 3 μεγάλες επιθετικές προσωπικότητες.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 26, 2021 8:59 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Οκτ 26, 2021 8:49 pm
η μπάγερν κέρδισε το μιλάνο. Από δω και πέρα νομίζω θα ανεβαίνει. Ο μήτογλου για όσο είδα ήταν πολύ καλός και πάλι. Η Αλμπα παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ κι ας έχει αλλάξει το ρόστερ της αρκετά
Μπράβο στην Μπάγερν, εγώ την περίμενα, μιας κι ήταν λίγο μαγική εικόνα το αρνητικό της ρεκόρ, ενώ της έλειπε κι ο τεράστιος Λούτσιτς ( πολυτέλεια για την Μπάγερν να έχει το δεύτερο καλύτερο 3ρι της Ευρώπης).

Αυτήν που δεν περίμενα με τίποτε είναι η έτερη Γερμανική. Βέβαια δεν ήξερα ότι θα είχε (ως γηγενή μάλιστα) έναν από τους καλύτερους φόργουορντ της λίγκας που λογικά θα τον χάσουμε και γρήγορα από τα ευρωπαϊκά παρκέ. Μπράβο στον κόουτς της επίσης κι ας μου του έχει βγει ο Τζ.Σμιθ (τουλάχιστον ακόμα). Έχει αναλάβει ο Μ. Λο (διαχρονική πρόταση για τις 2 ελληνικές ως ρολίστας κόμπο).

Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 4:39 pm

Aνεπαναληπτο ναυαγιο η Μπασκονια,της κανει πλακιτσα και ο γερο-Βοροντσεβιτς.Αν δεν συνελθει στο β' παει για ιστορικη ηττα.

0
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 4:41 pm

Ένα οποιοδήποτε πλήρες ρόστερ θα μπορούσε να το κάνει αυτό σε μια ομάδα που παίζει με 8 παίκτες στις δύο πιο απαιτητικές διοργανώσεις της Ευρώπης. Γιατί πήρε τόσο χρόνο ο Costello στο "5" εν τω μεταξύ;

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 27, 2021 5:05 pm

η μπασκόνια χάνει με 25 πόντους από ομάδα που θέλουν από μία μπάλα ο καθένας. πολύ κακή φέτος για 8άδα ούτε λόγος

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”