Αναβληθέντες Αγώνες 2021-2022

Συντονιστής: Captains

BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μαρ 08, 2022 8:39 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:32 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:15 pm


Ο Ουόλτερς πέρσι ήταν μετριότατος, ο Πρίφτης δεν μπορούσε να ξέρει ότι φέτος θα κάνει καλή χρονιά. Πάντως και ο Ερ. Αστέρας ήταν κακός σήμερα, απλά η Ρεάλ ήταν ακόμα χειρότερη. Κακοποίηση του μπάσκετ το παιχνίδι, είδα μόνο το 1ο ημίχρονο.
Δεν τον είχα δει καθόλου πέρυσι πάντως τα στατιστικά του λίγο πιο κάτω από τα φετινά του είναι και έπαιζε 22 λεπτά. Από τον πέρυ που πήγε και πήρε 10 φορές γουόλτερς, για διάφορους λόγους
Ο Αστέρας είναι ο ορισμός της ομάδας, μου αρέσει το μπάσκετ που παίζει, καλή άμυνα, συστήματα στην επίθεση, δεν έχει και πολύ ταλέντο το ρόστερ του βέβαια εκτός κάλινιτς και γουόλτερς.
Και ο Πέρι καλά στατιστικά είχε, αλλά δεν κατάφερε να προσαρμοστεί στο επίπεδο της Ευρωλίγκας. Ο Ερ. Αστέρας μπορεί να είναι ο ορισμός της ομάδας, αλλά το μπάσκετ που παίζει δε με ελκύει. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο άμυνα και ''ξύλο'', υπάρχουν και άλλα πράγματα.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 08, 2022 8:50 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:39 pm
tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:32 pm

Δεν τον είχα δει καθόλου πέρυσι πάντως τα στατιστικά του λίγο πιο κάτω από τα φετινά του είναι και έπαιζε 22 λεπτά. Από τον πέρυ που πήγε και πήρε 10 φορές γουόλτερς, για διάφορους λόγους
Ο Αστέρας είναι ο ορισμός της ομάδας, μου αρέσει το μπάσκετ που παίζει, καλή άμυνα, συστήματα στην επίθεση, δεν έχει και πολύ ταλέντο το ρόστερ του βέβαια εκτός κάλινιτς και γουόλτερς.
Και ο Πέρι καλά στατιστικά είχε, αλλά δεν κατάφερε να προσαρμοστεί στο επίπεδο της Ευρωλίγκας. Ο Ερ. Αστέρας μπορεί να είναι ο ορισμός της ομάδας, αλλά αυτό δείχνει δε με ελκύει. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο άμυνα και ''ξύλο''.
Είναι όμως δουλεμένη ομάδα και στην επίθεση, ότι αρέσει στον καθένα μας.
Ναι αλλά ο πέρυ δεν ήταν το στιλ το παίκτη που θέλετε άπειρος, στοίχημα. Ο γουόλτερ έχει εμπειρία από ευρωλίγκα και το στιλ παίκτη που θέλατε.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μαρ 08, 2022 9:03 pm

tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:50 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:39 pm


Και ο Πέρι καλά στατιστικά είχε, αλλά δεν κατάφερε να προσαρμοστεί στο επίπεδο της Ευρωλίγκας. Ο Ερ. Αστέρας μπορεί να είναι ο ορισμός της ομάδας, αλλά αυτό δείχνει δε με ελκύει. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο άμυνα και ''ξύλο''.
Είναι όμως δουλεμένη ομάδα και στην επίθεση, ότι αρέσει στον καθένα μας.
Ναι αλλά ο πέρυ δεν ήταν το στιλ το παίκτη που θέλετε άπειρος, στοίχημα. Ο γουόλτερ έχει εμπειρία από ευρωλίγκα και το στιλ παίκτη που θέλατε.
Ό,τι αρέσει στον καθένα μας, έτσι ακριβώς. Εγώ για παράδειγμα, θα προτιμήσω να δω έναν αγώνα που θα λήξει π.χ. 100-80, παρά έναν αγώνα που θα λήξει 70-65. Θέλω να βλέπω υψηλά σκορ και θέαμα, νοιώθω ότι έτσι ευχαριστιέμαι περισσότερο τον αγώνα. Για τον Ουόλτερς δεν ξέρω αν εκδηλώσαμε ενδιαφέρον, ίσως η ομάδα να φοβήθηκε το ιστορικό τραυματισμών του.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 08, 2022 9:15 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 9:03 pm
tarp7 έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 8:50 pm

Είναι όμως δουλεμένη ομάδα και στην επίθεση, ότι αρέσει στον καθένα μας.
Ναι αλλά ο πέρυ δεν ήταν το στιλ το παίκτη που θέλετε άπειρος, στοίχημα. Ο γουόλτερ έχει εμπειρία από ευρωλίγκα και το στιλ παίκτη που θέλατε.
Ό,τι αρέσει στον καθένα μας, έτσι ακριβώς. Εγώ για παράδειγμα, θα προτιμήσω να δω έναν αγώνα που θα λήξει π.χ. 100-80, παρά έναν αγώνα που θα λήξει 70-65. Θέλω να βλέπω υψηλά σκορ και θέαμα, νοιώθω ότι έτσι ευχαριστιέμαι περισσότερο τον αγώνα. Για τον Ουόλτερς δεν ξέρω αν εκδηλώσαμε ενδιαφέρον, ίσως η ομάδα να φοβήθηκε το ιστορικό τραυματισμών του.
Αλλα δεν το φοβηθηκε με τον Γιοβιτς? Απλως δεν τον ηθελε ο Πριφτης. Γουολτερς-Γκραντ επρεπε να παμε φετος στον ασσο ή αντι Γκραντ, Darius Thompson.

Μια ομαδα με μικρο μπατζετ δεν μπορει να παιζει φουλ επιθεση, θα χανει ολους τους αγωνες. Εγω δεν θελω παντως ο αγωνας να ειναι χωρις τακτικη και να παιζει ο καθε ενας οτι να ναι, οπως ειναι η regular season στον NBA. Τακτικη, ξυλο και παθος ειναι η βαση του μπασκετ και μετα η τεχνικη και το ταλεντο του παικτη. Αν ειναι να βαζει ευκολα καλαθια ο παικτης και να μην εχει τακτικη ειναι βαρετο. Εκτος αν θελουμε τσιρκο, τοτε ναι ας τους βαζουμε ολους να καρφωνουν και ας μην ξερουν να ντριμπλαρουν.

Δεν λεω οτι μου αρεσει το αργο μπασκετ και μονο ξυλο, αλλα οι ομαδες με μικρο μπατζετ, αυτη θα ειναι η βαση τους.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μαρ 08, 2022 9:34 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 9:15 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μαρ 08, 2022 9:03 pm


Ό,τι αρέσει στον καθένα μας, έτσι ακριβώς. Εγώ για παράδειγμα, θα προτιμήσω να δω έναν αγώνα που θα λήξει π.χ. 100-80, παρά έναν αγώνα που θα λήξει 70-65. Θέλω να βλέπω υψηλά σκορ και θέαμα, νοιώθω ότι έτσι ευχαριστιέμαι περισσότερο τον αγώνα. Για τον Ουόλτερς δεν ξέρω αν εκδηλώσαμε ενδιαφέρον, ίσως η ομάδα να φοβήθηκε το ιστορικό τραυματισμών του.
Αλλα δεν το φοβηθηκε με τον Γιοβιτς? Απλως δεν τον ηθελε ο Πριφτης. Γουολτερς-Γκραντ επρεπε να παμε φετος στον ασσο ή αντι Γκραντ, Darius Thompson.

Μια ομαδα με μικρο μπατζετ δεν μπορει να παιζει φουλ επιθεση, θα χανει ολους τους αγωνες. Εγω δεν θελω παντως ο αγωνας να ειναι χωρις τακτικη και να παιζει ο καθε ενας οτι να ναι, οπως ειναι η regular season στον NBA. Τακτικη, ξυλο και παθος ειναι η βαση του μπασκετ και μετα η τεχνικη και το ταλεντο του παικτη. Αν ειναι να βαζει ευκολα καλαθια ο παικτης και να μην εχει τακτικη ειναι βαρετο. Εκτος αν θελουμε τσιρκο, τοτε ναι ας τους βαζουμε ολους να καρφωνουν και ας μην ξερουν να ντριμπλαρουν.

Δεν λεω οτι μου αρεσει το αργο μπασκετ και μονο ξυλο, αλλα οι ομαδες με μικρο μπατζετ, αυτη θα ειναι η βαση τους.
Είπα ότι δεν ξέρω αν εκδηλώσαμε ενδιαφέρον για τον Ουόλτερς, όχι ότι δεν τον ήθελε ο Πρίφτης, αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω. Όταν αναφέρθηκα στο τι μπάσκετ προτιμώ να βλέπω, δεν εννοούσα από τον τωρινό Παναθηναϊκό, αλλά τι προτιμώ να βλέπω ως θεατής, ποια είναι τα γούστα μου όσον αφορά το μπάσκετ. Ίσως έπρεπε να το είχα διευκρινίσει.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 08, 2022 9:51 pm

Ήττα η Ρεαλ, ήττα και η Εφες, καλα πηγε και αυτη η μερα.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 09, 2022 12:02 am

Ο Παναθηναϊκός είχε και το μπάτζετ και κάποια αρχικά υλικά να φτιάξει μια ομάδα σαν αυτή του Αστέρα, στο πεδουλακέισον στάιλ. Αντ αυτού "εφτιαξε" κάτι που δεν κατάλαβε κανείς, άσχετα αν αρκετοί παίκτες έχουν μια ποιότητα, είναι τόσο μα τόσο κακή η δομήση που έχουμε καταλήξει να θεωρούμε τον Αστέρα ασυναγώνιστο για το φετινό Παναθηναϊκό.

Ο Ουόλτερς πέρυσι ήταν τραυματίας κι ερχόταν από τον πάγκο... όταν ερχόταν, είχε και μπροστά του τον Κανάαν κι όχι μόνο. Εξαιρετικός παίκτης για μένα, ο Πάνγκος των φτωχών, ελπίζω αυτό που φοβήθηκε ο Πρίφτης να ήταν οι τραυματισμοί του. Το Γιόβιτς όχι, δεν τον πήραμε το καλοκαίρι, τώρα τον πήραμε να μπαλώσουμε ό,τι να ναι και να δούμε (στο σχεδόν τσάμπα) αν μπορεί να ξαναπαίξει μπάσκετ επιπέδου. Δεν τον προτίμησε ο Πρίφτης, τον Ουόλτερς νομίζω αυτός τον πήγε στο Καζάν.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μαρ 09, 2022 12:03 pm

Χωρίς να λέω μεγάλα λόγια γιατί όλα γίνονται, αλλά νομίζω η 3η θέση σε στέλνει final4. Οπότε ανελέητο κυνήγι στην Αρμάνι να την κατακτήσουμε.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 09, 2022 12:08 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 09, 2022 12:02 am
Ο Παναθηναϊκός είχε και το μπάτζετ και κάποια αρχικά υλικά να φτιάξει μια ομάδα σαν αυτή του Αστέρα, στο πεδουλακέισον στάιλ. Αντ αυτού "εφτιαξε" κάτι που δεν κατάλαβε κανείς, άσχετα αν αρκετοί παίκτες έχουν μια ποιότητα, είναι τόσο μα τόσο κακή η δομήση που έχουμε καταλήξει να θεωρούμε τον Αστέρα ασυναγώνιστο για το φετινό Παναθηναϊκό.

Ο Ουόλτερς πέρυσι ήταν τραυματίας κι ερχόταν από τον πάγκο... όταν ερχόταν, είχε και μπροστά του τον Κανάαν κι όχι μόνο. Εξαιρετικός παίκτης για μένα, ο Πάνγκος των φτωχών, ελπίζω αυτό που φοβήθηκε ο Πρίφτης να ήταν οι τραυματισμοί του. Το Γιόβιτς όχι, δεν τον πήραμε το καλοκαίρι, τώρα τον πήραμε να μπαλώσουμε ό,τι να ναι και να δούμε (στο σχεδόν τσάμπα) αν μπορεί να ξαναπαίξει μπάσκετ επιπέδου. Δεν τον προτίμησε ο Πρίφτης, τον Ουόλτερς νομίζω αυτός τον πήγε στο Καζάν.
Συμφωνω σχεδον σε ολα. Ο Ουολτερς εχει τραυματισμους αλλα δεν ειναι σαν νεντο ή γιοβιτς, οποτε δεν φοβηθηκε και τοσο αυτο, απλως δεν τον θεωρουσε πολυ καλο για μας και ευρωλιγκα. Επισης ο Γιοβιτς δεν ηρθε τσαμπα, 200 ή 250 χιλ θα παρει για μιση σεζον (και την μιση της μισης θα ειναι τραυματιας και αλλο τοσο για να επανερθει).

Ο Ουολτερς επρεπε να ερθει το καλοκαιρι αφου δεν υπηρχαν αξιολογες περιπτωσεις παικτων, μαζι με καποιον με παρομοιο κασε (400 χιλ). Π.χ Ουολτερς-Γκραντ ή Νταριους Τομπσον. Δεν ηρθε κανενας, εφεραν μονο περι, πηραν κακιστους ψηλους (το γραφαμε απο καλοκαιρι) με κακιστη δομηση χωρις σουτερ και ετσι ειμαστε τελευταιοι (δεν το παιζα και στοιχημα αφου το ελεγα απο καλοκαιρι πφφ).

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 09, 2022 12:13 pm

Ο Walters πάντως πέρσυ ήταν παγκίτης σε ομάδα του Eurocup (έστω κι από τις πολύ καλές) και έπαιζε 15-20 λεπτά ανά ματς, χωρίς τρομερά στατιστικά, και προερχόμενος μάλιστα από χρονιά με αρκετούς τραυματισμούς στην Maccabi νωρίτερα. Σίγουρα είχε καλύτερο βιογραφικό από παίκτες όπως ο Perry, αλλά θα ήταν ρίσκο για αρκετές ομάδες. Δικαιολογώ δηλαδή σε μεγάλο βαθμό τον Πρίφτη αν τον απέρριψε σε περίπτωση που προτάθηκε στον ΠΑΟ, εκτός κι αν το κασέ του ήταν αρκετά χαμηλό, δηλαδή κοντά στις 250-300 χιλιάδες. Για ομάδες όπως Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Εφές κτλ που έχουν αρκετά μεγαλύτερο μπάτζετ και καλύτερες επιλογές, δεν θα ήταν πρόβλημα για εκείνες να φέρουν τον Walters για τεταρτοπέμπτο γκαρντ να παίζει 10 λεπτά. Για ομάδες όμως με πιο περιορισμένο μπάτζετ, χρειάζεται περισσότερη σκέψη.

2
2 Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 09, 2022 12:44 pm

kojito έγραψε:
Τετ Μαρ 09, 2022 12:13 pm
Ο Walters πάντως πέρσυ ήταν παγκίτης σε ομάδα του Eurocup (έστω κι από τις πολύ καλές) και έπαιζε 15-20 λεπτά ανά ματς, χωρίς τρομερά στατιστικά, και προερχόμενος μάλιστα από χρονιά με αρκετούς τραυματισμούς στην Maccabi νωρίτερα. Σίγουρα είχε καλύτερο βιογραφικό από παίκτες όπως ο Perry, αλλά θα ήταν ρίσκο για αρκετές ομάδες. Δικαιολογώ δηλαδή σε μεγάλο βαθμό τον Πρίφτη αν τον απέρριψε σε περίπτωση που προτάθηκε στον ΠΑΟ, εκτός κι αν το κασέ του ήταν αρκετά χαμηλό, δηλαδή κοντά στις 250-300 χιλιάδες. Για ομάδες όπως Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Εφές κτλ που έχουν αρκετά μεγαλύτερο μπάτζετ και καλύτερες επιλογές, δεν θα ήταν πρόβλημα για εκείνες να φέρουν τον Walters για τεταρτοπέμπτο γκαρντ να παίζει 10 λεπτά. Για ομάδες όμως με πιο περιορισμένο μπάτζετ, χρειάζεται περισσότερη σκέψη.
Ακριβως για αυτο θα εφερνε και αλλον εναν καλο ασσο που θα μοιραζονταν την θεση. Ειχαμε φτασει μεσα Ιουλιου και δεν ειχαμε ασσο. Ας εφερναν Ουολτερς μαζι με Γκραντ. Δεν ηταν δυσκολο. 800 χιλ και οι δυο μαζι θα επαιρναν ή αν ο Γκραντ τον ηθελε Αρμανι, ας επαιρνε Darius Thompson.

Εμεις ξεκινησαμε με μοναδικο ασσο τον Περι. Ειναι λογικη αυτο?

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1090
Δημοσιεύσεις: 11131
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 6:36 pm

Βρε τον ατιμο τον Ζουσμαν,τα παστελωνει απο παντου :shot: :shot:
Ακομα μια πολυ καλη εμφανιση της Αλμπα,χαιρεσαι να την βλεπεις!!!Αφησε εργο πισω του ο Ρενεσες!!

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1333
Δημοσιεύσεις: 3402
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μαρ 29, 2022 7:01 pm

Πολύ νωθρό ξεκίνημα για την Αρμάνι απέναντι στην Μπάγερν, για να δούμε πώς θα εξελιχθεί η αναμέτρηση.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 7:15 pm

Καρφι για 12η η "αδικημενη" Φενερ.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 7:23 pm

Ο Γκούντουριτς πέρασμα απο το ΝΒΑ. Ποιός; Ο Γκούντουριτς. Έχουν τρελαθεί τα τελευταία χρόνια στην απέναντι μεριά.

Δεν πα να πάρει δέκα ευρωλίγκες στην σειρά με μπαζερ μπίτερς, ο άνθρωπος ήταν και θα είναι χτίστης. Ατσαλος, βαρύς, χωρίς να είναι σε κάποιον τομέα ιδιαίτερα καλός (εκτός απο τον τομέα του διαβατηρίου) και με ύφος Μαικλ Τζόρνταν, αυτός ο παίχτης για κάποιο λόγο θεωρείται asset για την Φενερ και γενικότερα για το ευρωπαϊκό μπάσκετ.
:roulette:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”