Euroleague 2021-2022, 31η αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5140
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 12:06 pm

Τρίτη 22 Μαρτίου
19:30 Εφές vs Ρεάλ
21:00 Άλμπα vs Μπαρτελόνα
21:00 Παναθηναικός vs Μπάγερν
21:05 Μακάμπι vs Αρμάνι

Τετάρτη 23 Μαρτίου
20:00 Ζαλγκίρις vs Βιλερμπάν
21:30 Μπασκόνια vs Φενέρ
22:00 Μονακό vs Ολυμπιακός

7 παιχνίδια αυτή η αγωνιστική σε αυτή την διπλή εβδομάδα και με το τοπίο με τα αναβληθέντα ματς να είναι ακόμα θολό.
1. Η Εφές υποδέχεται την Ρεάλ και μετά ακολουθεί το παιχνίδι με την Αρμάνι, έτσι όπως είναι η Ρεάλ τελευτία εύκολος άσσος.
2. Η Μπάρτσα δεν νομίζω να έχει θέματα με την Άλμπα, εύκολο διπλό.
3. Ο Παναθηναϊκός θέλει μια νίκη αλλά δεν είναι και ότι πιο εύκολο με την Μπάγερν αντίπαλο, δύσκολο διπλό.
4. Η Μακάμπι θέλει νίκη, η Αρμάνι δεν είναι σαφές τι κυνηγάει, πιστεύω θα κερδίσει δύσκολα η Αρμάνι
5. Ζαλγκίρις-Βιλερμπάν, χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον, άσσος
6. Μπασκόνια-Φενέρ, η Φενέρ είναι καλύτερη, θα το πάρει θεωρώ δύσκολα ή εύκολα, διπλό
7. Μονακό-Ολυμπιακός, ο Ολυμπιακός παίζει και με τις 2 γαλλικές ομάδες αυτήν την εβδομάδα, δεν είναι κανένα παιχνίδι εύκολο αλλά προβλέπω διπλό.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4702
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 6:58 pm

Ματσάρα στην Πόλη. Τρομερή Ρεάλ, δύσκολα θα χάσει σήμερα

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1336
Δημοσιεύσεις: 3407
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μαρ 22, 2022 7:07 pm

Τι ματσάρα βλέπουμε, πραγματική διαφήμιση του αθλήματος!

2
2 Εικόνα
Leo_98

 a1greece
Reactions: 264
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 7:23 pm

Σπουδαίο ματς!
Τα κατάφερε τελικά η Εφές με σούπερ Μίσιτς κι έτσι αγκαλιάζει νομίζω την πέμπτη θέση.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4702
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 7:24 pm

Τελικά έχασε η Ρεαλ :lol: :lol: , η Εφες δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές μείωσε στο καλάθι και οι Ισπανοί απάντησαν με ένα 5 ή 6-0 και ξανα πήγαινε σε διαφορά ασφαλείας μέχρι τα μέσα της 4ης που έχασαν κάποια σουτ και το γήπεδο έγειρε. Συγκλονιστικός Μισιτς :obey:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 7:26 pm

Αν η Αρμάνι χάσει σήμερα στο Ισραήλ και μεθαύριο στη Πόλη τότε αγκαλιάζουμε τη 3η θέση και αποφεύγουμε και Εφές που με το πιθανό 2 στα 2 αυτή τη βδομάδα δεν χάνει τη 5η θέση.

Μακριά το πήγα εε? χαχα

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Weekendman

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 5755
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 9:09 pm

Η Μακάμπι βρήκε επιτέλους στο πρόσωπο των Ziv και Thomas 2 περιφερειακές αμυντικές λύσεις που δεν έβρισκε όσο εμπιστευόταν τον Κάμερον Τέιλορ. Η Αρμάνι είναι σε μια φάση με Σιλντς όπως η Φενέρ με επιστροφή Ντε Κολο και Μπαρτέλ, όπου 2 ομάδες βασισμένες στην άμυνα, πρέπει να προσαρμόσουν τα μεγάλα αστέρια που επέστρεψαν, στοιχίζοντας μερικά αποτελέσματα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 9:48 pm

Crash95 έγραψε:
Τρί Μαρ 22, 2022 7:26 pm
Αν η Αρμάνι χάσει σήμερα στο Ισραήλ και μεθαύριο στη Πόλη τότε αγκαλιάζουμε τη 3η θέση και αποφεύγουμε και Εφές που με το πιθανό 2 στα 2 αυτή τη βδομάδα δεν χάνει τη 5η θέση.

Μακριά το πήγα εε? χαχα
νομιζω πλεον εμεις με 3/3 βγαινουμε 3τοι οτι και να γινει..αν χασει και αλλο η αρμανι μας παιρνει να κανουμε και εμεις μια ηττα λογικα..εγω την μονακο την φοβαμαι πιο πολυ απο την μπαρτσα τελευταια αγωνιστικη..

0
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 22, 2022 9:55 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Μαρ 22, 2022 9:48 pm
Crash95 έγραψε:
Τρί Μαρ 22, 2022 7:26 pm
Αν η Αρμάνι χάσει σήμερα στο Ισραήλ και μεθαύριο στη Πόλη τότε αγκαλιάζουμε τη 3η θέση και αποφεύγουμε και Εφές που με το πιθανό 2 στα 2 αυτή τη βδομάδα δεν χάνει τη 5η θέση.

Μακριά το πήγα εε? χαχα
νομιζω πλεον εμεις με 3/3 βγαινουμε 3τοι οτι και να γινει..αν χασει και αλλο η αρμανι μας παιρνει να κανουμε και εμεις μια ηττα λογικα..εγω την μονακο την φοβαμαι πιο πολυ απο την μπαρτσα τελευταια αγωνιστικη..
Συμφωνώ για αυτό είπα ότι εάν χάσει η Αρμάνι τη Πέμπτη θαμαστε αγκαλιά με 3η θέση, γιατί θεωρώ δύσκολο το 3 στα 3 για μας. Εγώ θέλω να κερδίσουμε τη Βιλερμπάν οπωσδήποτε και η Εφές την Αρμάνι αυτό. Με τη Μονακό το δίνω 70-30 υπέρ των Γάλλων, έχουν μεγαλύτερο κίνητρο και παίζουν πολύ ωραίο μπάσκετ.

1
1 Εικόνα
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 23, 2022 3:38 pm

Πολυ μεγαλο ματς σημερα το Μπασκονια vs Φενερ. Θα πεσουν κορμια.

Με 10-15 οι Βασκοι και 9-13 οι Τουρκοι, οποιος χασει σημερα χανεται!

Μαθηματικες πιο πολυ ελπιδες η Μασκονια, πολυ λιγες η Φενερ, αλλα μετα την ηττα της Μπαγιερν εχτες, ολα ειναι πιθανα, ειδικα αν κερδισει ο Ολυμπιακος σημερα την Μονακο και την στειλει στο 11-14.

Η Βασκονια ειναι σε καλη φορμα τελευταια. Εκανε 3 σερι νικες στην Ευρωλιγκα και κερδισε προσφατα και την Ρεαλ στην Μαδριτη για το πρωταθλημα. Εχει ανεβει πολυ ο Μπαλντουιν, ο Σπαχια εχει παρκαρει τον Γκρειντζερ και εχει κλεισει πολυ το ροτεισον. Παιζουν πολυ Φοντεκιο-Γκεντραιτις μαζι, γυρισε και ο Πιτερς, Κοστελο-Ενοχ στο 5 τιμιοτατοι για ρουκις και ο Μαρινκοβιτς για παγκο. Εχει μετα την Φενερ, μονο δυο παιχνιδια να δωσει. Ενα πολυ δυσκολο με την Μονακο εκτος εδρας και ενα πολυ ευκολο με την Ζαλγκιρις εντος. Δηλαδη πιθανο με 2 καλες εμφανισεις και μια μετρια, να παει στο 13-15, που μπορει να της δωσει την προκριση στους 8 αν ειναι πολυ τυχερη.

Απο το πουθενα τελειως :D

Για την Φενερ επιστρεφουν μεν επιτελους οι Βεσελυ-Χενρυ-Σαγιοκ, αλλα αγνωστο σε τι κατασταση θα ειναι μετα απο τοσο καιρο και αν θα τους βαλει. Σε καλη κατασταση τουλαχιστον ο Ντε Κολο, αλλα θα τα βρει δυσκολα με τα ψηλα κορμια των Βασκων. Ο Τζορτζεβιτς ξεκουρασε το σ/κ με την Μπεσικτας τον Πολοναρα και τον Πιερ. Μοιαζει θωρητικα τρελο, αλλα αν κερδισει σημερα παει στο 10-13 και θα μπει κανονικοτατα στο παιχνιδι της προκρισης. Εχει σερι Αλμπα-Μπαγιερν-Παναθηναικο στην εδρα της, μπορει να κανει μαλλον ευκολα το 3/3.

Εχει και αλλα δυο πολυ δυσκολα εκτος εδρας παιχνιδια, αλλα λογω συγκυριας μπορει να εχει την τυχη με το μερος της. Την Παρασκευη παιζει με την Μπαρσελονα που μολις νικησε την Αλμπα και εχει την Μπανταλονα το σ/κ για την ACB, που με νικη κλειδωνει την 1η θεση. Μετα, εχει τα 3 ευκολα εντος δρας και δινει το τελευταιο της παιχνιδι στο Τελ Αβιβ με την Μακαμπι, μια εβδομαδα αφου θα εχει τελειωσει ολη η υπολοιπη Ευρωλιγκα(....). Πιθανο να ειναι τελειως αδιαφορο τοτε για τους Ισραηλινους.

Η Φενερ μπορει να ανεβει στο 15-13, χωρις καποια τρελα απο αποψης δυσκολιας αποτελεσματα και να χτυπησει μεχρι και την 6η θεση!!!

Με ηττα σημερα βεβαια, παει το πολυ για την 8η θεση και μονο αν κανει το 5/5. Αν δεν δειξει ελεος και ο Σαρας την Παρασκευη, τελος ο Τζορτζεβιτς :roulette:

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 23, 2022 4:57 pm

Επιστροφή των Χένρι και Πολονάρα στο μέρος που έκαναν την καλύτερη αγωνιστική τους χρονιά (μακράν κιόλας).

Αν αυτοί οι 2 τραβήξουν θα συμπαρασύρουν κι όλη την ομάδα μαζί τους. Αν κι είμαι διαχρονικά υπέρ των Βάσκων (κι από την άλλη , η Φενέρ δεν είναι κι από τις αγαπημένες μου ομάδες) θα δώσω μικρό προβάδισμα στη Φενέρ (έχω μείνει πίσω από μπάσκετ το τελευταίο 2μηνο και παίζει να πέφτω εντελώς όξω).
σ΄'ιγουρα, πάντως από τα καλύτερα ματς της σεζ- λονγκ και μιας και ξεμπρερδέψαμε από λαμπούρο ( έτσι λένε οι Αργεντίνι τη δουλειά- δάνειο από το ιταλικό "λαβόρο") θα πέσει πολύ μπασκετάκι απόψε.

Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 23, 2022 5:25 pm

Εγω τους βασκους γενικα τους παω πολυ, αλλα τους συγκεκριμενους οχι. Τα εχουμε ξαναπει :D

Ουτε η Φενερ μου ειναι συμπαθης, φαντασου παροτι κουλε, ημουν μεσα στο τελικο του φ4 στο Βελιγραδι και πρωτη φορα στην ζωη μου ημουν με την Ρεαλ :shock:

Ομως Κοστελο-Βεσελυ εκατεροθεν ειναι υπεροχοι παικτες και θα εχει ενδιαφερον η σημερινη μαχη.

Δυο ομαδες που ολα εδειχναν οτι η χρονια ειναι η απολυτη καταστροφη και ξαφνικα εχουν ελπιδες 8αδας.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1090
Δημοσιεύσεις: 11131
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 23, 2022 7:36 pm

Μα ποσο παιχτουρα αυτος ο ατιμος ο Οκομπο!?!?!?

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 23, 2022 7:40 pm

Χενρυ-Ντεκολο-Πιερ-Φλοιντ-Μπουκερ η Φενερ, Μπαλτουιν-Φοντεκιο-Γκεντριατις-Πιτερς-Κοστελο η Βασκονια.

Μπηκε δυνατα η Φενερ, αλλα σουταρει πολυ καλα απο τριποντο η Βασκονια.

15-14 στο 5', γρηγορος ρυθμος.

0
Pointgod

senior
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 499
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 05, 2021 8:01 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 23, 2022 7:51 pm

20-19 στο 10', με τους Βασκους να εχουν 6/10 τριποντα!!!

Μπηκε και ο Βεσελι, πρωτη φορα που παιζει το 2022.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”