Euroleague 2021-2022 Play Off - Olympiacos vs Monaco

Συντονιστής: Captains

Πρόβλεψη σκορ σειράς

Olympiacos 3-0
1
3%
Olympiacos 3-1
18
58%
Olympiacos 3-2
10
32%
Monaco 3-0
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Monaco 3-1
2
6%
Monaco 3-2
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 31
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Απρ 13, 2022 1:04 pm

Εγώ δίνω 99 - 1 στον ολυμπιακό να περάσει :D :D

Οχι νταξει παιδιά 50 - 50 νομιζω ειναι η σειρά. Καλύτερη ομαδα συνολικά ειμαστε και με καλυτερο προπονητη και εδρα αλλά εχουν άλλα πραγματα που ισορροπούν την σειρά.

Εγω προσωπικα θα ευχαριστηθω οσο δεν παει τα ματς αυτα (εχουμε τοσα χρονια να νιωσουμε αυτο το συναισθημα) ειναι και πασχα ωραιο κλίμα βγαλμενο απο παλιά.
Αυτη η αισθηση ρε παιδι μου το ωραιο αγχος να πεταγεσαι απο τον καναπε κλπ ποοο αντε να περασουν οι μερες.

Αντε μακαρι και final4 εκει να δεις συναισθηματα!!!

2
2 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3473
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 1:07 pm

thory έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 1:04 pm
Εγώ δίνω 99 - 1 στον ολυμπιακό να περάσει :D :D

Οχι νταξει παιδιά 50 - 50 νομιζω ειναι η σειρά. Καλύτερη ομαδα συνολικά ειμαστε και με καλυτερο προπονητη και εδρα αλλά εχουν άλλα πραγματα που ισορροπούν την σειρά.

Εγω προσωπικα θα ευχαριστηθω οσο δεν παει τα ματς αυτα (εχουμε τοσα χρονια να νιωσουμε αυτο το συναισθημα) ειναι και πασχα ωραιο κλίμα βγαλμενο απο παλιά.
Αυτη η αισθηση ρε παιδι μου το ωραιο αγχος να πεταγεσαι απο τον καναπε κλπ ποοο αντε να περασουν οι μερες.

Αντε μακαρι και final4 εκει να δεις συναισθηματα!!!
Νομίζω έτσι είμαστε οι περισσότεροι περιμένουμε πως και πως του αγώνες

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3473
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 6:20 pm

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε πως τα εισιτήρια για την πρώτη αναμέτρηση (20/04) με την Μονακό εξαντλήθηκαν, μια μέρα μετά την κυκλοφορία τους. :wave:
Μεγάλες στιγμές μετά από χρόνια για την ομάδα μας

Η πορεία του ολυμπιακού όλη τη σεζόν ήταν σημαντική για το άθλημα, κράτησε το ενδιαφέρον όλο το χειμώνα των μπασκετόφιλων. Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και με τον ΠΑΟ όταν παράτησε τη ΚΑΕ ο Κόκκαλης

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 7:02 pm

Η Μονακό μέσα στο 22 αν βάλεις και Ρωσικές έχει 12-3

Εμείς 8-6 ...

Με λίγα λόγια θα γίνει σφαγή

Αν κερδίσουμε τα 2 πρώτα στην έδρα μας νομίζω θα περάσουμε

Αν χάσουμε ένα σκούρα τα πράγματα

Ψήφισα εμάς 3-2 πάντως

1
1 Εικόνα
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 7:37 pm

Ναι μεν η Μονακό δεν μας ταιριάζει και είναι σε τρομερή κατάσταση τον τελευταίο καιρό αλλά ... Την εμπειριά από τέτοια παιχνίδια που έχουν Σλούκας , Πρίντεζης και Παπ δεν την έχει όλη η Μονακό μαζί. Αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό και όχι μόνο για το αγωνστικό κομμάτι. Μεγάλο συν και ότι ο Μπαρτζώκας έχει μεγάλη εμπειρία από τέτοιες σειρές. Αν δεν είχε γίνει και εκείνο το τραγελαφικό με την γραμματεία θα είχε πάει και την Κίμκι F4.

To ΣΕΦ θα είναι καμίνι πιστεύω και εν τέλει θα περάσουμε. Πιστεύω πολύ την ομάδα γιατί με όλη την εικόνα της φέτος μου έδωσε δικαίωμα να το κάνω. Πάμε γερά!

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 8:50 pm

shtarkws έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 11:48 am
Ειναι πολυ σημαντικο για το Ελληνικο μπασκετ ο Ολυμπιακος να ειναι τουλαχιστον στο F4 οπως και μια ενδεχομενη επιτυχια της Εθνικης
να εδώ θα διαφωνήσουμε και σιχαίνομαι να μιλάει ο κυνικός εαυτός μου αλλά νομίζω ότι στην πραγματικότητα δε θα έχει καμία θετική επίδραση στο ελληνικό μπάσκετ το να πάει ο Ολυμπιακός στο F4. από το 2012 και μετά έχουμε πάει σε 4 F4 και το ελληνικό μπάσκετ γίνεται ολοένα και χειρότερο. ούτε καν το ευρωπαϊκό της Εθνικής το 2005 (αν θυμάμαι καλά;) και η 2η θέση στο παγκόσμιο δε μπόρεσαν να σταματήσουν τον κατήφορο του ελληνικού μπάσκετ.

δυστυχώς το να πάει ο Ολυμπιακός στο F4 θα είναι σημαντικό για τον Ολυμπιακό και μόνο.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 9:10 pm

austerity_blues έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 8:50 pm

δυστυχώς το να πάει ο Ολυμπιακός στο F4 θα είναι σημαντικό για τον Ολυμπιακό και μόνο.
Μην το λες, ακόμα και στη χειρότερη των περιπτώσεων, μια (μικρή και μερική, προφανώς) αναβάθμιση έρχεται από μια ελληνική συμμετοχή με τη συμμετοχή καθαυτήν. Ακούγεται η χώρα (μπασκετικά και μόνο).
Ακόμα- ακόμα και στο κομμάτι της αυτοπεποίθησης των ελλήνων διεθνών. Η Ελλάδα έχει να περάσει ομάδα της στο φάιναλ φορ από το 2017 και την Κωνσταντινούπολη.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 9:29 pm

Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία γαλλική ομάδα που έχει περάσει σε φάιναλ φορ ήταν η Λιμόζ με κείνο το πάτημα γραμμής του Ζάρκο :sad: για όποιον θυμάται. Κι αυτή θα παραμείνει. Επαναλαμβάνω ότι μακάρι να βάζει σκοτωμένα τρίποντα ο Τζέιμς και να μη θυμηθεί να μοιράσει παιχνίδι. Είναι ο μοναδικός παίκτης της Μονακό με συμμετοχή σε φάιναλ φορ, όχι όμως ως ο σταρ αλλά ο τρίτος σε συνεισφορά ( ίσως μαζί με τον Χάνγκα). Πρώτοι με διαφορά ήταν οι Άνταμς και Μπουρούσης.

Ο Σάσα Ομπράντοβιτς στη μοναδική κρίσιμη σειρά της καριέρας του, έχασε με 2-0 (τελικός Ευρωκάπι) από την Νταρουσάφακα του μεγάλου Μπλατ.

Νο πρόμπλεμ που λέει κι ο γίγαντας:



3-1 έβαλα.

*Ξέχασα τον Βέστερμαν όταν έπαιζε παρέα με τον Γουόκαπ στη Ζαλγκίρις. Λάθος μου.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τετ Απρ 13, 2022 9:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1494
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 9:34 pm

austerity_blues έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 8:50 pm
shtarkws έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 11:48 am
Ειναι πολυ σημαντικο για το Ελληνικο μπασκετ ο Ολυμπιακος να ειναι τουλαχιστον στο F4 οπως και μια ενδεχομενη επιτυχια της Εθνικης
να εδώ θα διαφωνήσουμε και σιχαίνομαι να μιλάει ο κυνικός εαυτός μου αλλά νομίζω ότι στην πραγματικότητα δε θα έχει καμία θετική επίδραση στο ελληνικό μπάσκετ το να πάει ο Ολυμπιακός στο F4. από το 2012 και μετά έχουμε πάει σε 4 F4 και το ελληνικό μπάσκετ γίνεται ολοένα και χειρότερο. ούτε καν το ευρωπαϊκό της Εθνικής το 2005 (αν θυμάμαι καλά;) και η 2η θέση στο παγκόσμιο δε μπόρεσαν να σταματήσουν τον κατήφορο του ελληνικού μπάσκετ.

δυστυχώς το να πάει ο Ολυμπιακός στο F4 θα είναι σημαντικό για τον Ολυμπιακό και μόνο.
Είναι πολύ σημαντικό επειδή είναι ελληνική ομάδα προφανώς και αναβιώνει το ελληνικό στοιχείο σε f4 που χει να φανεί 5 χρόνια!Απο κει που πηγαίναμε χρόνο παρά χρόνο τα προηγουμενα χρόνια δηλαδή....Αυτό εννοεί ο φίλος και καλά λέει!Το πρόβλημα που χει η εθνική είναι με νέα φουρνιά παικτων και δε φταίνε μόνο οι ομάδες που δε δίνουν χρόνο στα νεα παιδιά....πρέπει να δουλέψουν κι αυτά.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 9:53 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 9:10 pm
austerity_blues έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 8:50 pm

δυστυχώς το να πάει ο Ολυμπιακός στο F4 θα είναι σημαντικό για τον Ολυμπιακό και μόνο.
Μην το λες, ακόμα και στη χειρότερη των περιπτώσεων, μια (μικρή και μερική, προφανώς) αναβάθμιση έρχεται από μια ελληνική συμμετοχή με τη συμμετοχή καθαυτήν. Ακούγεται η χώρα (μπασκετικά και μόνο).
Ακόμα- ακόμα και στο κομμάτι της αυτοπεποίθησης των ελλήνων διεθνών. Η Ελλάδα έχει να περάσει ομάδα της στο φάιναλ φορ από το 2017 και την Κωνσταντινούπολη.
δε ξέρω, η συμμετοχή μας π.χ. στο F4 το 2017 είχε κάποια επίδραση στην αυτοπεποίθηση των ελλήνων διεθνών; χλωμό μου φαίνεται. και οκ, πες ότι το να περάσουμε θα κάνει διαφορά στο Σλούκα και τον Παπανικολάου, θα έχει σημασία για τον Giannis και τον Καλάθη;

στα πραγματικά σημαντικά της συζήτησης όμως, πάτησα το play του κομματιού που έβαλες και περίμενα να ακούσω "πένθιμα" blues που θα μου άλλαζαν τη ζωή αλλά αντ' αυτού άκουσα κάτι που παρατζαζίζει για τα γούστα μου :oops:

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 9:55 pm

Είναι πολύ σημαντικό για τη δημοφιλία του αθλήματος στη χώρα: ασχολούνται τα κανάλια, ανεβαίνει το ενδιαφέρον, θα έχει ανταποκριτές, φτιάχνει νέους φίλους του μπάσκετ αυτό, πώς μπορούμε να λέμε ότι είναι αδιάφορο;

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:03 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 9:55 pm
Είναι πολύ σημαντικό για τη δημοφιλία του αθλήματος στη χώρα: ασχολούνται τα κανάλια, ανεβαίνει το ενδιαφέρον, θα έχει ανταποκριτές, φτιάχνει νέους φίλους του μπάσκετ αυτό, πώς μπορούμε να λέμε ότι είναι αδιάφορο;
μακάρι, απλά είμαι της άποψης ότι το μπάσκετ ακόμα τρέφεται από τα αποφάγια του '87 και ότι το peak της δημοφιλίας του το έχει ξεπεράσει προ πολλού και δεν αρκεί μια συμμετοχή σε ένα F4 μιας ελληνικής ομάδας για να αλλάξει αυτό. εννοείται ότι εύχομαι να κάνω λάθος.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:08 pm

austerity_blues έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 9:53 pm

δε ξέρω, η συμμετοχή μας π.χ. στο F4 το 2017 είχε κάποια επίδραση στην αυτοπεποίθηση των ελλήνων διεθνών; χλωμό μου φαίνεται. και οκ, πες ότι το να περάσουμε θα κάνει διαφορά στο Σλούκα και τον Παπανικολάου, θα έχει σημασία για τον Giannis και τον Καλάθη;

στα πραγματικά σημαντικά της συζήτησης όμως, πάτησα το play του κομματιού που έβαλες και περίμενα να ακούσω "πένθιμα" blues που θα μου άλλαζαν τη ζωή αλλά αντ' αυτού άκουσα κάτι που παρατζαζίζει για τα γούστα μου :oops:
Στους παίκτες του Ολυμπιακού αναφερόμουν. Και συγκεκριμένα στους Παπανικολάου, Λαρεντζάκη κι Αγραβάνη. Ωχ, το μαρτύρησα. :P
Τέλος πάντων, καλό θα είναι για το ελληνικό το μπάσκετ, αλλά μην περιμένουμε και τρομερά. Μόνο και μόνο που θα έχει τζερτζελέ και θα το δουν πιτσιρίκια καλό θα είναι. Όλο και θα αρχίσουν να παίζουν μπασκετάκι.... :wink:

Σωστά τα λες για τα σημαντικά της κουβέντας, συμφωνώ.

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:18 pm

austerity_blues έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 10:03 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 9:55 pm
Είναι πολύ σημαντικό για τη δημοφιλία του αθλήματος στη χώρα: ασχολούνται τα κανάλια, ανεβαίνει το ενδιαφέρον, θα έχει ανταποκριτές, φτιάχνει νέους φίλους του μπάσκετ αυτό, πώς μπορούμε να λέμε ότι είναι αδιάφορο;
μακάρι, απλά είμαι της άποψης ότι το μπάσκετ ακόμα τρέφεται από τα αποφάγια του '87 και ότι το peak της δημοφιλίας του το έχει ξεπεράσει προ πολλού και δεν αρκεί μια συμμετοχή σε ένα F4 μιας ελληνικής ομάδας για να αλλάξει αυτό. εννοείται ότι εύχομαι να κάνω λάθος.
Ο ελληνικος αθλητισμος δουλευει ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ.
Οι επιτυχιες φερνουν την προβολη, τους επενδυτες, τα χρηματα και το κινητρο στους λεφταδες να παρουν ομαδες, να φτιαξουν ακαδημιες, να πιεσουν τους πολιτικους για γηπεδα κλπ.
Ετσι δουλευεουν ολα τα αθληματα στην Ελλαδα, οχι μονο το μπασκετ.
Αγαπαμε τη νικη και την επιτυχια, οχι το αθλημα (δε το λω ως κριτικη, η πραγματικοτητα ειναι), ετσι για να εχει οικονομικη ανθιση ενα αθλημα (που ειναι προϋποθεση για να βγουν ταλεντα, να ασχολειται το κρατος και οι ομαδες με τις ακαδημιες), πρεπει να υπαρχουν συλλογοι (και η εθνικη) που να φερνουν επιτυχιες.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 10:25 pm

,
απλά είμαι της άποψης ότι το μπάσκετ ακόμα τρέφεται από τα αποφάγια του '87
Υπερβολή είναι αυτό, οι κάτω των 30 δεν έχουν δει καν Γκάλη. Έφτιαξε πολλούς φιλάθλους και το Βελιγράδι βάλτο αγόρι μου και η Ατλάντα και το Βερολίνο και πολλά άλλα.
και ότι το peak της δημοφιλίας του το έχει ξεπεράσει προ πολλού και δεν αρκεί μια συμμετοχή σε ένα F4 μιας ελληνικής ομάδας για να αλλάξει αυτό
.

Ε καλά και το επίδομα ανεργίας δεν αρκεί σε έναν άνεργο, αλλά δε θα το κόψουμε κιόλας. Στη σωστή κατεύθυνση είναι να υπάρχουν επιτυχίες, αν δεν αρκούν για να κάνουμε peak τύπου '87 δε θα τις καταργήσουμε κιόλας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”