1ος Ημιτελικός Final 4 2022 Olympiacos - Efes

Συντονιστής: Captains

Απάντηση

Nικητής

Olympiacos
34
81%
Efes
8
19%
 
Σύνολο ψήφων: 42
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 18, 2022 3:53 pm

thory έγραψε:
Τετ Μάιος 18, 2022 12:38 pm
Πάντως οι δηλώσεις αταμαν μέχρι και τώρα δεν πιστεύω πως είναι απλά αλαζονεία. Κάτι έχει στο μυαλό του ο τύπος, κάτι έχει φανταστεί μόνος του.

Τεράστιος Ζοτς στην media day. Μόνο η εικόνα του προσδίδει τρομερό κύρος όπου παρευρίσκεται :obey:
Έχει αυτό το μπουνταλίστικο ο Αταμάν, είναι αλαζόνας όλη τη χρονιά ήταν άλλωστε, λες να θεωρεί δεδομένο ότι θα σπρωχτεί απ τη τριάδα για τη νίκη;Αστον να σπρωχτεί......Ας έχω εγω σε μια συνηθισμένη μέρα τον Σλούκα, τον Βεζένκοβ και το Φάλ και σε καλή μέρα τους Γουόκαπ-Μακίσικ κι ας τον σπρώχνουν όσο θέλουν.

1
1 Εικόνα
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μάιος 18, 2022 5:23 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Τετ Μάιος 18, 2022 3:53 pm
thory έγραψε:
Τετ Μάιος 18, 2022 12:38 pm
Πάντως οι δηλώσεις αταμαν μέχρι και τώρα δεν πιστεύω πως είναι απλά αλαζονεία. Κάτι έχει στο μυαλό του ο τύπος, κάτι έχει φανταστεί μόνος του.

Τεράστιος Ζοτς στην media day. Μόνο η εικόνα του προσδίδει τρομερό κύρος όπου παρευρίσκεται :obey:
Έχει αυτό το μπουνταλίστικο ο Αταμάν, είναι αλαζόνας όλη τη χρονιά ήταν άλλωστε, λες να θεωρεί δεδομένο ότι θα σπρωχτεί απ τη τριάδα για τη νίκη;Αστον να σπρωχτεί......Ας έχω εγω σε μια συνηθισμένη μέρα τον Σλούκα, τον Βεζένκοβ και το Φάλ και σε καλή μέρα τους Γουόκαπ-Μακίσικ κι ας τον σπρώχνουν όσο θέλουν.
Σαν να θέλει να παίξει με την ψυχολογία μας με ενα δικό του σκεπτικό,δεν μπορώ να το καταλάβω για να μαι ειλικρινής. Επιμένω δεν είναι απλά αλαζονεία.
Συμφωνώ αν είμαστε εμείς όπως πρέπει τους έχουμε.
Λιγότερο από μια μέρα έμεινε πάμε ρε ομαδάρα!!!

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 18, 2022 5:48 pm

Εικόνα

Να προσθέσω και αυτή τη συγκινητική φώτο; Παραμυθένια η πορεία του κοουτς, από την επιστημονική επίσκεψη στο παρκινγκ σε ξενε νερά, πίσω και πάλι απο την αρχή και ξανά στην ελιτ της Ευρώπης. Ελπίζω η ωραια και σεμνή αύρα του Μπαρτζώκα να συνεπάρει και την αντιφατική με το προφίλ της ομάδας, φιλοσοφία μεγάλης μερίδας του κόσμου μας.

Χαρηκα πολύ για τον σκακιστή.

Θα πω επίσης ότι με εχουν κουρασει οι "δημοσιογραφικές αποκλειστικότητε"
Πηγε ομάδα στο Φ4 και άντε να αρμέξουμε όλοι. Οκ εποχή των σοσιαλ ζούμε αλλά ρε παιδιά έχετε κανει τους παίκτες μας να κελαηδούν τόσο πολύ σε βαθμό που έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Εχω βαρεθεί να βλέπω να τους ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια.
Ελπίζω να μην επηρεαστούν , ούτε απο τη συνεχή προβολή (χωρις καν να εχουν σηκωσει τη κουπα) ούτε από οτι θα παίζουμε "εντος εδρας".

εχουν μείνει λιγότερο απο 24ώρες για ένα γκέιμ που περιμένω 5 χρόνια και τις στιγμές αγωνίας που το αθλημα προσφέρει.
και τι δεν εχει γινει απο την τελευταία φορά που προσμονούσα τοσο εναν ημιτελικο EuroLeague

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Leo_98

 a1greece
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 684
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 18, 2022 6:14 pm

Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν :dribble:

Σε τέτοια παιχνίδια δεν χωρούν πολλά"αν", τύπου "αν βάλουμε τα τρίποντα", "αν τους κρατήσουμε χαμηλά" κλπ...
Αυτός που θα βγάλει μεγαλύτερη θέληση, που θα βρεθεί σε καλύτερη μέρα, που θα είναι πιο ψύχραιμος στα κρίσιμα, θα είναι και ο νικητής.

Η άμυνα μας στο δίδυμο Μίσιτς - Λάρκιν θα κρίνει πολλά. Όπως και η πνευματική ετοιμότητα ορισμένων παικτών (ναι κυρίως στον Ντόρσεϊ πήγαινε αυτό :roll: )

Ελπίζω να απολαύσουμε έναν ωραίο αγώνα και να κερδίσει ο Ολυμπιακός :D

ΥΓ: μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο που θα παίξουμε ημιτελικό Ευρωλίγκας και δεν θα είναι αντίπαλος μας η ΤΣΣΚΑ; :lol:

0
thory

 euroleague
Reactions: 655
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2012 4:33 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Μάιος 18, 2022 6:45 pm

Leo_98 έγραψε:
Τετ Μάιος 18, 2022 6:14 pm
Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν :dribble:

Σε τέτοια παιχνίδια δεν χωρούν πολλά"αν", τύπου "αν βάλουμε τα τρίποντα", "αν τους κρατήσουμε χαμηλά" κλπ...
Αυτός που θα βγάλει μεγαλύτερη θέληση, που θα βρεθεί σε καλύτερη μέρα, που θα είναι πιο ψύχραιμος στα κρίσιμα, θα είναι και ο νικητής.

Η άμυνα μας στο δίδυμο Μίσιτς - Λάρκιν θα κρίνει πολλά. Όπως και η πνευματική ετοιμότητα ορισμένων παικτών (ναι κυρίως στον Ντόρσεϊ πήγαινε αυτό :roll: )

Ελπίζω να απολαύσουμε έναν ωραίο αγώνα και να κερδίσει ο Ολυμπιακός :D

ΥΓ: μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο που θα παίξουμε ημιτελικό Ευρωλίγκας και δεν θα είναι αντίπαλος μας η ΤΣΣΚΑ; :lol:
Αυτο σε συνδυασμό με απουσία Σπανούλη να τον καθαρίζει στο τέλος. Πρωτόγνωρα πράγματα :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 18, 2022 6:49 pm

Τι αισιοδοξία είναι αυτή ρε; Κανένας σεβασμός στα γούρια...

Ψήφησα Εφες, θα κερδίσει με 10+

Πέρα από την πλάκα, τακτικά δεν έχουν να αναλυθούν και πολλά. Το μόνο τρικ που ίσως δούμε είναι ο Πλαις για να τραβήξει τον Φαλ στο τρίποντο. Όλα τα άλλα είναι θέμα ημέρας και συγκέντρωσης κυρίως στην backcourt όχι μόνο στην άμυνα πάνω σε αυτόν που δεν θα μαρκάρει ο Ουόκαπ (λογικά Λάρκιν) αλλά και στην επίθεση, αν γίντονται πάλι τα λάθη με το τσουβάλι αντίο ζωή. Η ρακέτα της Εφες δεν είναι κάτι τρομερό, αν περνάει η μπάλα μέσα θα κερδίζει πραγματάκια ο Ολυμπιακός από κει σχετικά εύκολα

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 7:32 am

Σήμερα το απόγευμα το γραφείο μου θα είναι κλειστό λόγω ..έκτακτου γεγονότος! :D
Θα στενοχωρηθώ βέβαια αν χάσουμε αλλά αυτή η ομάδα φέτος μας έχει ανταμείψει με το παραπάνω.
Περιμένω Γουοκάπ, Παπανικολάου να είναι μανιασμένοι στην άμυνα ο καθένας με τον τρόπο του.
Λογικά περιμένω στην αρχή ο Μπαρτζώκας να ακουμπάει την μπάλα στον Φαλ για να κερδίσει φάουλ και κλασικά ο Φαλ να μην κερδίζει!
Δεν πειράζει όμως, αν είναι εύστοχοι απ' έξω Σλούκας, Βεζέ, Ντόρσεϋ, Παπ, Μακκίσικ, Γουόκαπ και μπει και Λαρεντζάκης, Πρίντεζης και βάλουν και αυτοί από 1-2 και ο Λούντζης με Ζαν Σαρλ άλλο ένα ο καθένας και στο τέλος προφανώς και ο Εϊσι άλλο ένα θα κερδίσει και ο Χασάν μερικά φάουλ και βάλει και καμιά 10αριά πόντους με πικ εν ρολ και αν είναι και λίγο άστοχοι μέσα και έξω Λάρκιν, Μίσιτς τους έχουμε άνετα. :dribble: :dribble: :dribble:

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 348
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 7:42 am

Η πιο μεγάλη ώρα έφτασε! Είμαι ήδη συγκινημένος που φτάσαμε στο σήμερα μετά το ηχητικό, μετά την Α2,μετά τον Τσερι.
5 χρόνια μαύρα μετά το 3ποντο του Σπανούλη στο Οακα να στεναχωριόμαστε για την ομάδα μας για χαμένους τίτλους ,κακό ροστερ και ένα οχι ελκυστικό μπάσκετ.

Και όμως είμαστε πάλι εδώ και πλέον ήρθαμε για να μείνουμε στην Ελιτ της Ευρώπης εκεί που αξίζει ο Θρύλος μας!

Πάμε να το ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ! ❤

0
Duda

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2022 7:43 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 7:48 am

Εάν ο Ολυμπιακός είναι συγκεντρωμένος σε άμυνα και επίθεση νομίζω θα περάσουμε στον τελικό. Η σειρά με την μονακό, η οποία έπαιξε πέρα από τα όρια του φάουλ, έδειξε ότι υπάρχουν παίκτες να κρατήσουν όρθιο τον Ολυμπιακό.
Επίσης θα ήθελα να δω η μπάλα να μπαίνει μέσα στο ζωγραφιστό και όχι βιαστικές επιθέσεις.

0
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 7:59 am

prime7 έγραψε:
Πέμ Μάιος 19, 2022 7:42 am
Η πιο μεγάλη ώρα έφτασε! Είμαι ήδη συγκινημένος που φτάσαμε στο σήμερα μετά το ηχητικό, μετά την Α2,μετά τον Τσερι.
5 χρόνια μαύρα μετά το 3ποντο του Σπανούλη στο Οακα να στεναχωριόμαστε για την ομάδα μας για χαμένους τίτλους ,κακό ροστερ και ένα οχι ελκυστικό μπάσκετ.

Και όμως είμαστε πάλι εδώ και πλέον ήρθαμε για να μείνουμε στην Ελιτ της Ευρώπης εκεί που αξίζει ο Θρύλος μας!

Πάμε να το ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ! ❤
Χαχα, γιατί μωρέ τον συμπαθέστατο Τσέρι στην σέντρα; Εδώ είδαμε άλλα και άλλα όλα αυτά τα χρόνια. Ασε που τον λυπήθηκε η ψυχή μου με αυτά που αποκαλύφθηκαν τις τελευταίες μέρες απο τον Πολ για το τι του έκανε ο Μπόλντγουιν.

Πολύ ανοιχτό το ματς σήμερα. Οτι και να λέει ο Αταμάν, μέσα του ξέρει οτι όλα είναι πιθανά. Δεν έχω καμία ανάλυση, κανέναν σκεπτικό για την προσέγγιση του παιχνιδιού απο τον Μπαρτζώκα και τους παίχτες μας. Το μόνο που θέλω είναι να καθίσω να απολαύσω τον ισπανικό ημιτελικό για να δω ποιόν θα αντιμετωπίσουμε εν τέλει στον τελικό.

Ελπίζω την Ρεαλ!! :dribble:

Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 9:18 am

έχω αγωνία σήμερα , ξύπνησα με αυτόν τον κόμπο στο στομάχι . Τον "καλό" , εκείνον που είχα να νιώσω από το 2017 , 5 χρονιάκα αισίως . Ενώ δεν θα 'πρεπε γιατί δεν έχω άλλες απαιτήσεις από την ομαδάρα ..... αλλά τον έχω

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 10:24 am

Δεν ξέρω αν και πόσοι είστε ενήμεροι για το κόκκινο σκαθάρι και την ζημιά που προκαλεί στους φοίνικες τους οποίους νεκρώνει και τι κακό έχει προκαλέσει σε διάφορα μέρη στην Κρήτη όπως το περίφημο φοινικόδασος στο Βάι. Κάποιοι όμως ίσως και να είστε ή να είχατε ενημερωθεί σχετικά και να το έχετε ξεχάσει.
Ήταν Μάιος του 2010 και ο Ολυμπιακός είχε πάει στο F4, την μετάδοση του οποίου είχε το Σκάι, κανένα pre-game, τίποτα (δεν θυμάμαι μόνο αν ήταν τελικός ή ημιτελικός), και όχι μόνο αυτό αλλά λίγο πριν είχε ένα ωραίο ντοκιμαντέρ για το κόκκινο σκαθάρι και την ζημιά που σας έλεγα και το οποίο με είχε αγχώσει πολύ ότι δεν θα προλαβαίναμε την έναρξη όπως πήγαινε. Είχα κάνει και ένα σχετικό σχόλιο στο ξεχασμένο πια Ageofbasketball: https://ageofbasketball.blogspot.com/20 ... st_27.html
για την προχειρότητα των τηλεοπτικών μεταδόσεων, (η οποία δεν αφορά μόνο την φετινή Α1 όπως φαίνεται)
Και μετά από αυτήν την λίγο άσχετη εισαγωγή να πω ότι φέτος καμία ευτυχώς σχέση. Κοίταξα το πρόγραμμα και η Nova ξεκινάει από τις 14:00 εκπομπές, αναδρομές και πάει λέγοντας για να φτάσουμε στις 1:00 τα μεσάνυχτα. Εντάξει, έχουμε και δουλειές, (να πάρουμε καμιά μπιρίτσα, να συνεννοηθούμε με τους φίλους σε ποιο σπίτι θα το δούμε κλπ, να παίξουμε λίγο με τα παιδιά να μην γκρινιάζουν το βράδυ (και η σύζυγος) που θα αγνοούμε την ύπαρξή τους) αλλά επιτέλους, μπορείς όποτε έχεις όρεξη να μπεις στο κλίμα να βάλεις και να έχει κάτι.

1
1 Εικόνα
TakeshyKurosawa1

 euroleague
Reactions: 391
Δημοσιεύσεις: 1483
Εγγραφή: Δευ Μάιος 31, 2021 10:13 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Vasilis Spanoulis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μάιος 19, 2022 10:31 am

Βλέπω νίκη του Ολυμπιακού σήμερα και τελικό με Ρεάλ!

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 381
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 12:45 pm

Το ευχάριστο είναι ότι η ομάδα είναι υγειής, θέλουμε τους game changer (Μακίσικ-Γουόκαπ) ζωηρούς, το λέω και το υπογράφω, αν οι συνήθεις ύποπτοι παίξουν όπως παίζουν συνήθως σε όλη τη χρονιά και δούμε και τους 2 αυτούς σε καλή μερα, δεν χάνουμε!
Νομίζω ότιη Ρεάλ θα ναι η νικήτρια του άλλου ζευγαριού

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 19, 2022 12:54 pm

Από 22-0 οι ψήφοι τις τελευταίες μέρες πήγαμε στο 8-8. Έτσι σας θέλουμε άπιστους!

Είχα συνέδριο σήμερα και δεν βγήκε τελικά να προλάβω τον ημιτελικό.

Καλώς εχόντων βέβαια θα πάμε για την άρση!

Δεν ξέρω αν προτιμώ Ρεαλ για την ολοκλήρωση της εκδίκησης του Σκακιστή η Μπαρτσα για να τελειώνουμε με τον Κασκολοδιωχτη.

Eρωτηση στο φόρουμ ξέρουμε αν υπάρχουν λεωφορεία/αμάξια για το Βελιγράδι Θεσσαλονίκη την Κυριακή πρωί; (ή εναλλακτικές προτάσεις επιστροφής)

:wave: :wave: :wave: :wave:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”