Barcelona

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Δεκ 30, 2020 2:11 pm

Ζεσταμα...διατασεις...παπουτσια και αλλες ποες και υδροφιλα φυτα...Και με τις.... πυτζαμες :obey: :hoho: .....Σαν το ποδηλατο ειναι το ρημαδι το πλεχτο.....Μας τελειωνουν τα ''προτυπα'' σιγα σιγα.... ][/url]

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Δεκ 30, 2020 8:28 pm

Ενας ....αρχηγικος ΚΑΙ σημερα Νικ Καλαθης -εν απουσια Μιροτιτς- πηρε στις πλατες του την Μπαρτσελονα και με..9 ποντους σε 28 λεπτα με 3/6 διποντα ..1/3 τριποντα .....κατορθωσε να φαει μολις 90 ποντους η ομαδα του απ την Μπαγερν και 29 ο ιδιος αφου τον Μπολντγουιν τον ειδε μονο στην..προθερμανση..... :mrgreen:

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τετ Δεκ 30, 2020 8:35 pm

manj13 έγραψε:
Τετ Δεκ 30, 2020 8:28 pm
Ενας ....αρχηγικος ΚΑΙ σημερα Νικ Καλαθης -εν απουσια Μιροτιτς- πηρε στις πλατες του την Μπαρτσελονα και με..9 ποντους σε 28 λεπτα με 3/6 διποντα ..1/3 τριποντα .....κατορθωσε να φαει μολις 90 ποντους η ομαδα του απ την Μπαγερν και 29 ο ιδιος αφου τον Μπολντγουιν τον ειδε μονο στην..προθερμανση..... :mrgreen:
Είναι που θα σάρωνε με καλύτερους συμπαίκτες ο καλύτερος πλειμέικερ της ευρώπης :hammer: Αν η μπαρτσελόνα δε πάρει βασικό πλειμεικερ δε θα κάνει τίποτα απολύτως φέτος

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 30, 2020 8:44 pm

Χωρις Μιροτιτς και Ντειβις, η Μπαρτσελονα θα κανε παρεα στη Μακαμπι και τη Φενερ.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Δεκ 30, 2020 11:17 pm

SARAS1989 έγραψε:
Τετ Δεκ 30, 2020 8:35 pm
manj13 έγραψε:
Τετ Δεκ 30, 2020 8:28 pm
Ενας ....αρχηγικος ΚΑΙ σημερα Νικ Καλαθης -εν απουσια Μιροτιτς- πηρε στις πλατες του την Μπαρτσελονα και με..9 ποντους σε 28 λεπτα με 3/6 διποντα ..1/3 τριποντα .....κατορθωσε να φαει μολις 90 ποντους η ομαδα του απ την Μπαγερν και 29 ο ιδιος αφου τον Μπολντγουιν τον ειδε μονο στην..προθερμανση..... :mrgreen:
Είναι που θα σάρωνε με καλύτερους συμπαίκτες ο καλύτερος πλειμέικερ της ευρώπης :hammer: Αν η μπαρτσελόνα δε πάρει βασικό πλειμεικερ δε θα κάνει τίποτα απολύτως φέτος
Νοστράδαμος! Mark his words, human beings!

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 09, 2021 9:52 pm

Θα μας πουνε αυτοι τι παιζει με τον Μιροτιτς ;

Τι χαζαμαρες ειναι αυτες, δεν παιζει και δε μας λενε τι εχει γινει ;

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 10, 2021 9:24 am

Reaper έγραψε:
Σάβ Ιαν 09, 2021 9:52 pm
Θα μας πουνε αυτοι τι παιζει με τον Μιροτιτς ;

Τι χαζαμαρες ειναι αυτες, δεν παιζει και δε μας λενε τι εχει γινει ;
Για σοβαρό προσωπικό πρόβλημα γράφουν.
Κορωνοιό δεν έχει, είχε περάσει τον Οκτώβρη αρα μάλλον κάτι οικογενειακό...
Αν ήταν πειθαρχικό ή κάτι τέτοιο θα είχε κυκλοφορήσει

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 16, 2021 10:57 am

Ο Ναβάρο αναμένεται να είναι ο νέος GM.



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 2:21 pm

papp7 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 1:40 pm


Φιλε μου μπασκετ σου απαντω εδω και αν θες το συζηταμε σε π.μ. ή σε καποιο πιο σχετικο thread. Ο Μιροτιτς πληρωνεται σε ευρω και οχι δολαρια οπως εβαλαν τα σαιτ και εχει υπογραψει 27 μυρια για 3 χρονια μεικτα. Φετος με την εφορια του ειναι περιπου στα 9μ. Αμφιβαλλω αν φτανουμε τα 9 ποσο μαλλον τα 10, αν θες το συζηταμε καπου πιο on topic.
Κι εγώ σου απαντάω εδώ και στο φτερο (του φτερού, ω φτερό) φίλε μου Papp7.
Ο Μίροτιτς δεν παίρνει σε καμιά περίπτωση πάνω από 8.2 μικτά Ευρώ (αναλόγως τον χρόνο, μιας και πάει κλιμακούμενα). Ήδη παρέθεσα στα ελληνικά ότι πιο έγκυρο παίζει, αλλά έχω μπόλικο πράγμα να παραθέσω σε ισπανικά και καταλανικά. Επειδή μιλάει για όρους διεθνείς και μπασκετο-οικονομικούς κι ο αλγοριθμικός μεταφραστής θα κάνει δουλειά ( στην περίπτωση που δεν μιλάς/καταλαβαίνεις μία από τις 2 γλώσσες που ομιλούνται στας Βαρκελώνας).



Για τον Ολυμπιακό επίσης, σού παρέθεσα ότι πιο έγκυρο παίζει. Αν τώρα αμφιβάλλεις δικαίωμα σου :) , αλλά εγώ εδώ σταματάω- δεν έχω κάτι να προσθέσω.
Με την ίδια λογική μπορώ κι εγώ να αμφιβάλλω για το αν ο Μίροτιτς παίρνει τα όσα αναγράφονται και το αν ο Μιλουτίνοφ, ή ο Σβεντ παίρνουν όσα παίρνουν και πάει λέγοντας.
Δημοκρατία έχουμε άλλωστε. :D

Πάντως σκεψου ότι ο Σλούκας πήρε 1.8 για φέτος. Και μένουν άλλοι 12-13 παίκτες και το τεχνικο τιμ (με Ευρωλιγκάτο προπονητή) Μιλάμε για πολλά άτομα. Εκτός κι αν αμφιβάλλεις και για το 1.8εκ οπότε πάσο, τα βλέπω και ντούκου, μαζί και ταυτοχρόνως. :peace:

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 2:54 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 2:21 pm
papp7 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 1:40 pm


Φιλε μου μπασκετ σου απαντω εδω και αν θες το συζηταμε σε π.μ. ή σε καποιο πιο σχετικο thread. Ο Μιροτιτς πληρωνεται σε ευρω και οχι δολαρια οπως εβαλαν τα σαιτ και εχει υπογραψει 27 μυρια για 3 χρονια μεικτα. Φετος με την εφορια του ειναι περιπου στα 9μ. Αμφιβαλλω αν φτανουμε τα 9 ποσο μαλλον τα 10, αν θες το συζηταμε καπου πιο on topic.
Κι εγώ σου απαντάω εδώ και στο φτερο (του φτερού, ω φτερό) φίλε μου Papp7.
Ο Μίροτιτς δεν παίρνει σε καμιά περίπτωση πάνω από 8.2 μικτά Ευρώ (αναλόγως τον χρόνο, μιας και πάει κλιμακούμενα). Ήδη παρέθεσα στα ελληνικά ότι πιο έγκυρο παίζει, αλλά έχω μπόλικο πράγμα να παραθέσω σε ισπανικά και καταλανικά. Επειδή μιλάει για όρους διεθνείς και μπασκετο-οικονομικούς κι ο αλγοριθμικός μεταφραστής θα κάνει δουλειά ( στην περίπτωση που δεν μιλάς/καταλαβαίνεις μία από τις 2 γλώσσες που ομιλούνται στας Βαρκελώνας).



Για τον Ολυμπιακό επίσης, σού παρέθεσα ότι πιο έγκυρο παίζει. Αν τώρα αμφιβάλλεις δικαίωμα σου :) , αλλά εγώ εδώ σταματάω- δεν έχω κάτι να προσθέσω.
Με την ίδια λογική μπορώ κι εγώ να αμφιβάλλω για το αν ο Μίροτιτς παίρνει τα όσα αναγράφονται και το αν ο Μιλουτίνοφ, ή ο Σβεντ παίρνουν όσα παίρνουν και πάει λέγοντας.
Δημοκρατία έχουμε άλλωστε. :D

Πάντως σκεψου ότι ο Σλούκας πήρε 1.8 για φέτος. Και μένουν άλλοι 12-13 παίκτες και το τεχνικο τιμ (με Ευρωλιγκάτο προπονητή) Μιλάμε για πολλά άτομα. Εκτός κι αν αμφιβάλλεις και για το 1.8εκ οπότε πάσο, τα βλέπω και ντούκου, μαζί και ταυτοχρόνως. :peace:
https://www.elespanol.com/elbernabeu/re ... 643_0.html Εδω ειναι τα περσινα με τον μιροτιτς στα 8μ ευρω μεικτα

https://www.marca.com/baloncesto/acb/20 ... b4628.html
οπου εδω λεει οτι τον δευτερο χρονο θα παρει 4,5 καθαρα συνεπως με την φορολογηση που για ποσα ανω του 1μ δεν ειναι 40% αλλα 100% παμε στα 9 μεικτα που συζητησα.

Εδω λοιπον θα προσθεσω πως θεωρω ολους τους Ελληνες μπασκετικους δημοσιογραφους ειτε ασχετους ειτε καθαρα υπαλληλους που βγαζουν αρθρα κατα το δοκουν.

Θελω λοιπον αγαπητε φιλε μπασκετ αν εχεις την ευγενη καλοσυνη να μου δειξεις ποσα λεφτα παιρνουν καθαρα οι παικτες μας φετος τα οποια φτανουν στα 10μ
Γιατι προσωπικα βαζοντας κατω τα ποσα με θεωρητικα 700.000 εκαστος για τον Γιωργο και για τον Βασιλη και βαζοντας 1μ για τον κοουτς και αλλο 1μ για το υπολοιπο τιμ , το ποσο ισα που εφτασε τα 9.010.000 ευρω. Οι δε ξενοι ολοι μαζι και οι 6 ισα που ξεπερνανε τα 2μ ευρω
θες να βαλουμε το 1,8 του σλουκα (το οποιο νομιζω ειναι 1,7 για φετος αλλα δεν χαλανε οι φιλιες για 100 χιλ :P ) τα 900.000 του παπ τα 500.000 του βεζε και ποσα θες να βαλουμε για Λαρε και κονιαρη , να βαλω 300.000 για λαρε και 150.000 για κονιαρη ; Πανω απο 9.100.000 αγωνιστικο με προπονητη και τιμ δεν φτανουμε.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 4:11 pm

papp7 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 2:54 pm
[

https://www.elespanol.com/elbernabeu/re ... 643_0.html Εδω ειναι τα περσινα με τον μιροτιτς στα 8μ ευρω μεικτα

https://www.marca.com/baloncesto/acb/20 ... b4628.html
οπου εδω λεει οτι τον δευτερο χρονο θα παρει 4,5 καθαρα συνεπως με την φορολογηση που για ποσα ανω του 1μ δεν ειναι 40% αλλα 100% παμε στα 9 μεικτα που συζητησα.
Θα σου απαντήσω εδώ για το συμβόλαιο του Μίροτιτς και στο τόπικ του Ολυμπιακού για τα ερυθρόλευκα. Να μην κάνουμε και κατάχρηση των κανόνων.

Λοιπόν, δεν κάθομαι καν να τα διαβάσω γιατί τα θυμάμα (γκρόσο μόντο που λένε κι οι γείτονες).
Κατ' αρχάς να σου πω ότι χαμογελάω (δεν γελάω ωστόσο, γιατί σε εκτιμώ/συμπαθώ, ως συμφορουμίτη).
Κι ο λόγος είναι ότι και τα 2 Μέσα που μου παραθέτεις είναι Μαδριλένικα, με το elespañol να μην κρατάει και τα προσχήματα.

Το μόνο ρεπορτάζ που μπορεί κανείς να λάβει υπόψη του είναι αυτό της mundo deportivo το οποίο και παραθέτουν κι ως πηγή, όσοι σέβονται τη δουλειά τους. Κι είναι αρκετοί αυτοί. Δεν θεωρώ όλους τους δημοσιογράφους πουλημένους, κλπ. Υπάρχουν απίστευτοι τύποι εκεί έξω που κάνουν με πολύ αντίξοες συνθήκες τη δουλειά τους. Και στη χώρα μας. ΝΑ θυμίσω μόνο ότι είχαμε πρόσφατα μια εκτέλεση δημοσιογράφου αλλά κι ένα ακόμη συμβόλαιο θανάτου να "τρέχει".

Γυρνάμε τώρα στα "δικά μας" τα του Μίροτιτς. Σύμφωνα λοιπόν με την πηγή όλων των υπολοίπων τη μούντο ντεπορτίβο, ο Μίροτιτς παίρνει από 3.9 ως 5.2 (πάντα κλιμακούμενα, χρόνο με τον χρόνο). Η απόκλιση οφείλεται στις πηγές του "μούντο", Μέσα από την Μπαρτσελόνα μιλάνε για 3.9 και από το περιβάλλον (αλλά έξω από τη διοίκηση) μιλάνε για 5.2.

Σχετικά με την εφορία κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει το 100% αλλά το 44-48%.
Επιπλέον υπάρχει το signing bonus :wink: , μια τακτική που ακολουθούν οι ομάδες στα μεγάλα - και πολυετή- συμβόλαιά τους, όπου πληρώνουν ως μπόνους υπογραφής τα μισά λεφτά του συμβολαίου τον πρώτο χρόνο (άρα με φορολογία στο 24%) και τα υπόλοιπα μισά στην πορεία (με φορολογία 44-48%). Τουτέστιν τα 13εκ από τα 26εκ είναι με εφορία στο 24%.

Κλείνοντας θα πρέπει να έχεις υπόψη σου ότι μιλώντας για συμβόλαια θα πρέπει να το ψάχνεις πολύυυυ. Δεν ανοίγουν τα στόματα εύκολα. Και βέβαια να έχεις μιαν διαμορφωμένη άποψη για το μέσο το οποίο διαβάζεις. Και τέλος, να ξέρεις ότι μιλάμε κατά προσέγγιση πάντα. :)

Να και το μοναδικό ρεπορτάζ από τα μέσα (και τα λίγο πιο έξω).
https://www.mundodeportivo.com/balonces ... barca.html

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 9:01 pm

Το ΝΒΑ-τραίνο της μεγάλης φυγής των Αργεντίνων, φέτος.
3 στα 3 με Καμπάσο, Ντεκ και Βιλτόσα κι επόμενος ο Μπολμάρο. Τουλάχιστον αυτός θα βγάλει τη χρονιά.
O Λάπρο θα μείνει μόνο (αν κι αυτός το δοκίμασε παλιότερα το ΝΒΑ) αν μείνει κι αυτός και δεν καταλήξει σε άλλη χώρα της μεσογείου.

* Στο τόπικ της Μπασκόνια ήθελα να το βάλω. :imnewhere:

Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 10:11 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 4:11 pm
papp7 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 2:54 pm
[

https://www.elespanol.com/elbernabeu/re ... 643_0.html Εδω ειναι τα περσινα με τον μιροτιτς στα 8μ ευρω μεικτα

https://www.marca.com/baloncesto/acb/20 ... b4628.html
οπου εδω λεει οτι τον δευτερο χρονο θα παρει 4,5 καθαρα συνεπως με την φορολογηση που για ποσα ανω του 1μ δεν ειναι 40% αλλα 100% παμε στα 9 μεικτα που συζητησα.
Θα σου απαντήσω εδώ για το συμβόλαιο του Μίροτιτς και στο τόπικ του Ολυμπιακού για τα ερυθρόλευκα. Να μην κάνουμε και κατάχρηση των κανόνων.

Λοιπόν, δεν κάθομαι καν να τα διαβάσω γιατί τα θυμάμα (γκρόσο μόντο που λένε κι οι γείτονες).
Κατ' αρχάς να σου πω ότι χαμογελάω (δεν γελάω ωστόσο, γιατί σε εκτιμώ/συμπαθώ, ως συμφορουμίτη).
Κι ο λόγος είναι ότι και τα 2 Μέσα που μου παραθέτεις είναι Μαδριλένικα, με το elespañol να μην κρατάει και τα προσχήματα.

Το μόνο ρεπορτάζ που μπορεί κανείς να λάβει υπόψη του είναι αυτό της mundo deportivo το οποίο και παραθέτουν κι ως πηγή, όσοι σέβονται τη δουλειά τους. Κι είναι αρκετοί αυτοί. Δεν θεωρώ όλους τους δημοσιογράφους πουλημένους, κλπ. Υπάρχουν απίστευτοι τύποι εκεί έξω που κάνουν με πολύ αντίξοες συνθήκες τη δουλειά τους. Και στη χώρα μας. ΝΑ θυμίσω μόνο ότι είχαμε πρόσφατα μια εκτέλεση δημοσιογράφου αλλά κι ένα ακόμη συμβόλαιο θανάτου να "τρέχει".

Γυρνάμε τώρα στα "δικά μας" τα του Μίροτιτς. Σύμφωνα λοιπόν με την πηγή όλων των υπολοίπων τη μούντο ντεπορτίβο, ο Μίροτιτς παίρνει από 3.9 ως 5.2 (πάντα κλιμακούμενα, χρόνο με τον χρόνο). Η απόκλιση οφείλεται στις πηγές του "μούντο", Μέσα από την Μπαρτσελόνα μιλάνε για 3.9 και από το περιβάλλον (αλλά έξω από τη διοίκηση) μιλάνε για 5.2.

Σχετικά με την εφορία κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει το 100% αλλά το 44-48%.
Επιπλέον υπάρχει το signing bonus :wink: , μια τακτική που ακολουθούν οι ομάδες στα μεγάλα - και πολυετή- συμβόλαιά τους, όπου πληρώνουν ως μπόνους υπογραφής τα μισά λεφτά του συμβολαίου τον πρώτο χρόνο (άρα με φορολογία στο 24%) και τα υπόλοιπα μισά στην πορεία (με φορολογία 44-48%). Τουτέστιν τα 13εκ από τα 26εκ είναι με εφορία στο 24%.

Κλείνοντας θα πρέπει να έχεις υπόψη σου ότι μιλώντας για συμβόλαια θα πρέπει να το ψάχνεις πολύυυυ. Δεν ανοίγουν τα στόματα εύκολα. Και βέβαια να έχεις μιαν διαμορφωμένη άποψη για το μέσο το οποίο διαβάζεις. Και τέλος, να ξέρεις ότι μιλάμε κατά προσέγγιση πάντα. :)

Να και το μοναδικό ρεπορτάζ από τα μέσα (και τα λίγο πιο έξω).
https://www.mundodeportivo.com/balonces ... barca.html

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ελπιζω να φαινεται οτι και εγω σε εχω σε εκτιμιση.

Νομιζα οτι σε μεγαλα συμβολαια υπηρχε διαφορετικη κλιμακα φορολογησης οπως ακριβως εδω στην Ελλαδα, συνεπως λαθος μου.Οντως τα συμβολαια ειναι δυσκολο να τα βρεις με την ακριβεια τους. Εχοντας δει τα μεσα που ανεφερα και το παρακατω τουιτ ( δεν ξερω ποσο αξιοπιστος μπορει να ειναι)

Chema de Lucas
@chemadelucas
·
6 Ιουλ 2019
Para los que me preguntáis por cifras de la operación Mirotic-Barça: unos 9 millones de euros brutos por cada una de las tres temporadas garantizadas. En total, 27

στηριξα το ποσο που δαπαναται για τον Μιροτιτς.

Εχεις δικιο δεν το εθεσα καλα ή οπως το σκεφτομουν ακριβως για την ελληνικη δημοσιογραφια και "επεσα στην παγιδα" αδικο τσουβαλισμα.

0
Μέχρι φέτος
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 05, 2021 10:37 pm

papp7 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 10:11 pm

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ελπιζω να φαινεται οτι και εγω σε εχω σε εκτιμιση.

Νομιζα οτι σε μεγαλα συμβολαια υπηρχε διαφορετικη κλιμακα φορολογησης οπως ακριβως εδω στην Ελλαδα, συνεπως λαθος μου.Οντως τα συμβολαια ειναι δυσκολο να τα βρεις με την ακριβεια τους. Εχοντας δει τα μεσα που ανεφερα και το παρακατω τουιτ ( δεν ξερω ποσο αξιοπιστος μπορει να ειναι)

Chema de Lucas
@chemadelucas
·
6 Ιουλ 2019
Para los que me preguntáis por cifras de la operación Mirotic-Barça: unos 9 millones de euros brutos por cada una de las tres temporadas garantizadas. En total, 27

στηριξα το ποσο που δαπαναται για τον Μιροτιτς.

Εχεις δικιο δεν το εθεσα καλα ή οπως το σκεφτομουν ακριβως για την ελληνικη δημοσιογραφια και "επεσα στην παγιδα" αδικο τσουβαλισμα.
Φίλε μου όλα καλά. ¨Οπως σου είπα δεν ξέρουμε ακριβώς πόσα είναι τα χρήματα που παίρνει ο Μίροτιτς. Αλλά είναι από 7-9 εκ. μικτά κι αυτό με κλιμάκωση χρόνο με τον χρόνο. Οπότε πες για να είμαστε λάρτζ ότι δεν παίρνει 7.2 που σου είπα, αλλά κάτι λιγότερο από 8, φέτος.

Έτσι κι αλλιώς, είναι ήσσονος το όλο θέμα μιας κι από την αρχή σου είπα, ότι στην ουσία, συμφωνώ μαζί σου. Στη δυσανάλογη σχέση αμοιβής/προσφοράς στα παιχνίδια των 8. Βέβαια, πρέπει να τον περιμένουμε να τον δούμε και στο φάιναλ φορ, να του "δώσουμε" ότι έχει κάνει 2 χρονιές MVP στην κανονική περίοδο και να μην ξεχνάμε ότι ο άνθρωπος άφησε αρκετά περισσότερα που έπαιρνε στο ΝΒΑ. Στην Ευρωλίγκα παίζει ζημιομένος.

Ο Τσέμα ντε Λούκας είναι από τους έγκρυους, αλλά την υπόθεση Μίροτιτς την ακολουθεί από κοντά η "μούντο ντεπορτίβο" κι ο Χουγκέτ.

Είσαι από τους ωραίους συνομιλητές κι αυτό μετράει πάντα.
Καληνύχτες, που λέμε κ εμείς οι ισπανόφωνοι. :) :)

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 06, 2021 6:18 am

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 05, 2021 4:11 pm

Επιπλέον υπάρχει το signing bonus :wink: , μια τακτική που ακολουθούν οι ομάδες στα μεγάλα - και πολυετή- συμβόλαιά τους, όπου πληρώνουν ως μπόνους υπογραφής τα μισά λεφτά του συμβολαίου τον πρώτο χρόνο (άρα με φορολογία στο 24%) και τα υπόλοιπα μισά στην πορεία (με φορολογία 44-48%).
Γιατί η φορολογία για το μπόνους είναι με διαφορετική κλίμακα; Είχα δοκιμάσει να ψάξω λίγο για το φορολογικό καθεστώς στην Ισπανία αλλά δεν είχα βγάλει άκρη χωρίς Ισπανικά.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”