29η αγωνιστική - Euroleague 2020/21

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 12, 2021 3:37 pm

Μεγάλη νίκη της Αρμάνι χθες στη Μόσχα, μία νίκη που φέρνει πλέον τους Ιταλούς αισίως στην 2η θέση της κατάταξης, αντιστρέφοντας ολοκληρωτικά το κλίμα που υπήρχε για αυτούς πριν κάποιο καιρό.
Είχαμε επίσης την επιβεβαίωση της ανωτερότητας της φετινής Μπαρτσελόνα απέναντι στη Ρεάλ, μία Ρεάλ που παραμένει στο "όριο" της 8άδας, έχοντας ακόμη δουλειά να κάνει.

Τα σημερινά ματς:

Εφές-Ζαλγκίρις
Μπασκόνια-Μπάγερν
Ολυμπιακός-Ζενίτ
Βαλένθια-Φενέρ

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 12, 2021 3:51 pm

δεν ξέρω γιατί και παρακαλώ αν θέλετε εξηγήστε μου , αυτή η Μπάρτσα δεν με πείθει ότι σε F4 θα ειναι το 1ο φαβορί ... :-|

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 12, 2021 4:01 pm

john wick έγραψε:
Παρ Μαρ 12, 2021 3:51 pm
δεν ξέρω γιατί και παρακαλώ αν θέλετε εξηγήστε μου , αυτή η Μπάρτσα δεν με πείθει ότι σε F4 θα ειναι το 1ο φαβορί ... :-|
Εγώ μπορώ να το καταλάβω. Την έχω δει πάρα πολλες φορές φέτος. Έχει τόσο "λαμπερό" και ποιοτικό υλικό που διαρκώς δείχνει να μην πιάνει το ταβάνι της και να κινείται χαμηλώτερα.

Βέβαια τ' αποτελέσματα την δικαιώνουν πλήρως μέχρι στιγμής και η αμυντική της συνέπεια δεν αμφισβητείται.

Αυτό που βλέπω εγώ (και μπορεί να πέσω φουλ έξω) είναι πως ο Σάρας το πάει πολύ Ομπράντοβιτς το πράγμα. Δηλαδή τόσο όσο στην μεγαλύτερη διάρκεια της σεζόν ώστε να επιτευχθούν οι όποιοι στόχοι (πρόκριση, πλασάρισμα, μοντάρισμα ομάδας) και γκάζι στο φινάλε. Δηλαδή μπορεί να είναι πρώτοι στη βαθμολογία αλλά δεν μοιάζει να έχουν παίξει στο μάξιμουμ των δυνατοτήτων τους (πλην εξαιρέσεων βέβαια).

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 12, 2021 4:29 pm

ναι πολύ πιθανόν ειναι αυτό...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6462
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 12, 2021 9:47 pm

Τελείως άλλη ομάδα χωρίς τον Guduric η Φενέρ. Επιθετικά η εικόνα της από την περιφέρεια ειδικά απόψε είναι απογοητευτική. Ενώ και ο O'Quinn που ήρθε σαν μεγάλη μεταγραφή μέχρι τώρα τουλάχιστον δεν φαίνεται να είναι καν καλύτερος του Duverioglu, πόσο μάλλον να φτάσει να θεωρείται κομβικός παίκτης.

Πάντως οι αποψινές νίκες Baskonia και Valencia τις έβαλαν ξανά με κάποιες πιθανότητες στο παιχνίδι της πρόκρισης. Ειδικά η Βαλένθια έχει στην ισοβαθμία Ρεάλ, Φενέρ, Ζενίτ και Ζαλγκίρις και έχει χάσει μόλις 1 πόντο από την Baskonia. Έχει πρόγραμμα που θεωρητικά της επιτρέπει να κάνει ακόμα και το 5/5.

Η Ζενίτ δεν νομίζω να μείνει εκτός, αλλά πλέον μάλλον δύσκολα προλαβαίνει την τετράδα δεδομένου ότι ο 4ος λογικά θα έχει 21 ή 22 νίκες. Δεν αποκλείεται πάντως να χάσει και από την Baskonia με την φόρα που έχουν πάρει οι Ισπανοί και την κοιλιά των Ρώσων τελευταία.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”