ΕΟΚ - Διοικητικά

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1934
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 25, 2024 8:56 am

Ο Φαούλας για το θέμα του Τσάπα έχει βγάλει 2 ανακοινώσεις:
https://www.gazzetta.gr/basketball/2295 ... isaggeleas
https://www.gazzetta.gr/basketball/2298 ... -k-liolios

που κατηγορεί τον Λιόλιο για αδράνεια και ότι πάει να το αποκρύψει. Δεν ξέρω πράγματι αλλά νομίζω ότι εφόσον το έχει στείλει και στην ΕΣΑΚΕ και στην επιτροπή επαγγελματικού αθλητισμού είναι περισσότερο πρόβλημα του ΕΣΑΚΕ και όχι της ΕΟΚ αν αφορά ομάδες της Α1. Σε κάθε περίπτωση δεν ξέρουμε τι ακριβώς έχει στείλει και πόσο δυνατά είναι τα στοιχεία που αναφέρει αλλά θα έχει ενδιαφέρον να έρθουν κάπως στην δημοσιότητα όλα αυτά. Να δούμε και τι θα κάνει ο εισαγγελέας.

0
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 27, 2024 10:48 pm

Γενική Συνέλευση ΕΟΚ σήμερα.
Τι έγινε? Σιγά μη μάθουμε
Πάντως στην "επικοινωνία" σκίζουμε


Σε μια κίνηση ιδιαίτερου συμβολισμού, προχώρησε σήμερα το σώμα των Σωματείων που ανήκει στη δύναμη της ΕΟΚ, αποδεχόμενο την πρόταση του πρόεδρου Βαγγέλη Λιόλιου και του ΔΣ της ΕΟΚ, για ανακήρυξη του Γιώργου Βασιλακόπουλου σε επίτιμο πρόεδρο της Ομοσπονδίας!
Η πρόταση του νυν προέδρου για τον προκάτοχό του κατατέθηκε κατά τη διάρκεια της Ετήσιας Γενικής Συνέλευσης που πραγματοποιείται στο κτίριο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής και υπερψηφίστηκε εν μέσω πλήθους θετικών σχολίων.
Ασπαζόμενος το ρητό «όποιος δεν τιμά το παρελθόν του δεν έχει μέλλον», ο Βαγγέλης Λιόλιος εκτίμησε ότι η μακρόχρονη προσφορά του Γιώργου Βασιλακόπουλου στο ελληνικό μπάσκετ και η ουσιαστική συμβολή του στα ραγδαία άνοδο του μεταξύ των κορυφαίων παγκοσμίως, ήταν ο οδηγός για πολλούς και πρέπει να μνημονεύεται.
Ο τέως πρόεδρος μίλησε στο σώμα μέσω διαδικτυακής κλήσης και εμφανώς συγκινημένος για τη μεγάλη τιμή έκανε λόγο για «διοικητική μεγαλοπρέπεια της νυν διοίκησης».

0
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 28, 2024 8:21 am

polykos έγραψε:
Τετ Μαρ 27, 2024 10:48 pm
Γενική Συνέλευση ΕΟΚ σήμερα.
Τι έγινε? Σιγά μη μάθουμε
Πάντως στην "επικοινωνία" σκίζουμε


Σε μια κίνηση ιδιαίτερου συμβολισμού, προχώρησε σήμερα το σώμα των Σωματείων που ανήκει στη δύναμη της ΕΟΚ, αποδεχόμενο την πρόταση του πρόεδρου Βαγγέλη Λιόλιου και του ΔΣ της ΕΟΚ, για ανακήρυξη του Γιώργου Βασιλακόπουλου σε επίτιμο πρόεδρο της Ομοσπονδίας!
Η πρόταση του νυν προέδρου για τον προκάτοχό του κατατέθηκε κατά τη διάρκεια της Ετήσιας Γενικής Συνέλευσης που πραγματοποιείται στο κτίριο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής και υπερψηφίστηκε εν μέσω πλήθους θετικών σχολίων.
Ασπαζόμενος το ρητό «όποιος δεν τιμά το παρελθόν του δεν έχει μέλλον», ο Βαγγέλης Λιόλιος εκτίμησε ότι η μακρόχρονη προσφορά του Γιώργου Βασιλακόπουλου στο ελληνικό μπάσκετ και η ουσιαστική συμβολή του στα ραγδαία άνοδο του μεταξύ των κορυφαίων παγκοσμίως, ήταν ο οδηγός για πολλούς και πρέπει να μνημονεύεται.
Ο τέως πρόεδρος μίλησε στο σώμα μέσω διαδικτυακής κλήσης και εμφανώς συγκινημένος για τη μεγάλη τιμή έκανε λόγο για «διοικητική μεγαλοπρέπεια της νυν διοίκησης».
Έκλεισε και ένα μέτωπο πριν τις εκλογές. πήρε και έναν τίτλο ο Τρανός. Παμε παρακάτω.

Θέλω την γνώμη σου για την συνεργασία με Πιτινο. 🙂

Ο Πιτινο έχει δείξει διάθεση να προσφέρει. Η κολλεγιακη πραγματικότητα δεν μεταφέρεται στην Ελλάδα εύκολα γιατί ο σωματειακος αθλητισμός έχει προβλήματα και αγκυλώσεις για να εξελιχθεί γρήγορα.

Βέβαια η προσπάθεια να βοηθήσουν το ελληνικό μπάσκετ όλο και περισσότεροι φορείς ή γνώστες είναι καλό.

ΥΓ https://www.basket.gr/slider/telika-sch ... pros-psif/

Τα πεπραγμένα της συνέλευσης που ρώτησες

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
polykos

 euroleague
Reactions: 488
Δημοσιεύσεις: 1711
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 9:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 28, 2024 2:46 pm

SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Μαρ 28, 2024 8:21 am

Θέλω την γνώμη σου για την συνεργασία με Πιτινο. 🙂

Ευχαριστώ για το λινκ
Ο Πιτίνο μπορεί να έχει δείξει διάθεση. αλλά πέρα απο αυτό αδημονώ να δω τι μπορεί να προσφέρει στην πράξη.
Αν απλά αντικαταστήσει τον Μίσσα και τον Καλαμπόκη στα πάνελ των συγκεντρώσεων των προπονητών και
τους κάνει να μη χασμουριούνται, κατι καλό θα είναι. Αλλά είμαι απαισιόδοξος.
Περισσότερο μου κάνει σε στυλ λίγο ήλιος, λίγο θάλασσα και το αγόρι μου η όλη φάση.
Αντε και τίποτα χρωστούμενα.....

1
1 Εικόνα
Manager FREE Zone
Old-school For Ever
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”