ΕΟΚ - Διοικητικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Παρ Μάιος 28, 2021 2:53 pm

Coach Periklis έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 2:36 pm
το διαβάζω συνέχεια , θεωρώντας το προσπάθεια ξεπλύματος , αλλά δυστυχώς το βλέπω να γράφεται και από φίλαθλους του ΟΣΦΠ

από που προκύπτει στην 15ετη πορεία των Αφων Αγγελόπουλων ότι θέλουν να ελέγχουν τα πάντα στο ελληνικό μπάσκετ ;; Ότι δλδ τους ενοχλεί ότι ελέγχεται από αλλού και όχι από αυτούς ;;
Μάλλον τρολάρεις. Το μέχρι τέλους τι ήταν; Το γεγονός ότι ποτέ δεν παραδέχτηκαν την ανωτερότητα του αντιπάλου και τα έριχναν στη δήθεν κακή διαιτησία τι ήταν; Το γεγονός ότι καιγόταν το σεφ κάθε φορά που έχαναν το πρωτάθλημα τι ήταν; Είναι απίστευτο ότι υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν τους Αγγελόπουλους σοβαρούς παράγοντες.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 3:45 pm

Νομίζω ότι τα πιο σωστά ποστ τα έχει γράψει ο pan24. Σε αυτά περιγράφεται αδρά το τι μεθόδους μετέρχεται το παλιό καθεστώς. Το οποίο έχει βαθιές ρίζες έχει σαφή χρωματισμό και δεν νομίζω ότι με γενικολογιές περί του δόλιου του ελληνικού του μπάσκετ που το καταστρέφουν οι 2 μεγάλοι, αγγίζουμε το θέμα.
Αρκεί μια ματιά στα ποστ του pan24 που είναι και παναθηναϊκός αλλά δεν έχει θέμα να τα πει με τ' όνομά τους.

tarp7

allstar
Reactions: 1327
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 3:49 pm

Reaper έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 2:06 pm
shtarkws έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 1:52 pm
Αυτό που αδυνατούν να καταλάβουν οι οπαδοί των αιωνίων (και όχι οι φίλαθλοι) είναι ότι το ελληνικό μπάσκετ δεν περιστρέφεται γύρω από τα συμφέροντα του Παναθηναϊκού ή του Ολυμπιακού, του Ολυμπιακού η του Παναθηναϊκού και σαν αποτέλεσμα αυτού του φανατισμού είναι να έχουν μετατρέψει σε αρένα μια διαδικασία που αφορά καθολικά το ελληνικό μπάσκετ.

Η ΕΟΚ έχει την ευθύνη για την ανάπτυξη και την παραγωγική διαδικασία, τον σχολικό αθλητισμό, το μπάσκετ γυναικών, τις ακαδημίες και όλους τους συλλόγους ανά την Ελλάδα. Αυτή την στιγμή υπάρχουν σύλλογοι που υποφέρουν και αντιμετωπίζουν το μέλλον με απαισιοδοξία. Υπάρχει καμία ομοσπονδία κοντά τους;

Ο ουδέτερος μπασκετοφιλος θέλει να δει επιτέλους ανάπτυξη και εκμοντερνιση του ελληνικού μπάσκετ,χωρίς να τον ενδιαφέρουν τα μαλωματα των αιωνίων για τα σπορια 7 αγώνων τον χρόνο.

Κουράσατε κυριοι. Δεν είστε μόνο εσείς το μπάσκετ. Μπάσκετ είναι και το Λαύριο και το Ρέθυμνο και η Ρόδος και η κάτω Ραχούλα που έχει 10 παιδιά στις ακαδημίες.

Κουράσατε και έχετε πλέον ξεφτιλιστει. Όλοι οι εμπλεκόμενοι που ρίχνουν νερό στο μύλο της εσωστρέφειας και της μιζέριας
Το Ρεθυμνο και η Ροδος κλπ. ειναι μερος του προβληματος ομως.
Οταν το καθε Λαυριο και η καθε Κυμη αγοραζει ΑΦΜ για να μεινει κατηγορια. Οταν η καθε ομαδα Α1 κανει συλλογη ban και αφηνει απληρωτους τους παντες.
Οταν ο καθε παραγοντας μικρου σωματειου περιχαρης ακολουθει τη γραμμη ΕΟΚ για να εχει καλυτερες διαιτησιες στη μικρη κατηγορια ή να του κανουν καποια αλλη χαρη (ξερω διαιτητη τοπικων Αχαϊας, που πλεον εχει σφυριξει και Α2 και β Εθνικη και γινεται ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που περιγραφω, προεδροι να το πλευριζουν στα αποδυτηρια φωναζωντας οτι "εκανα οτι μου πε ο ταδε, σφυρα μας καλα σημερα κλπ" και αυτο ειναι η light εκδοχη).

Περαν αυτου ομως, το οτι παραγοντας ομαδες απειλει τον υπουργο (οχι οτι μας εκπλησσει) και δειχνει εναν εντυπωσιακο ζηλο να στηριξει τον αιωνοβιο προεδρο της ΕΟΚ, δεν ειναι κατι αξιο συζητησης και προβληματισμου για το κινητρο του ;
Συμφωνώ και με τους δυο σας στα περισσότερα. Ξέραμε ότι το επίπεδο του ελληνικού μπάσκετ σ όλα τα επίπεδα ήταν χαμηλό άλλα ότι θα έφτανε σ αυτό το βούρκο δεν το περίμενα. Απειλές, Εκβιασμοί, πεζοδρόμιο, στησίματα έγιναν κανονικότητα για το ελληνικό μπάσκετ. Δυστυχώς θα έλεγα αυτά έγιναν κανονικότητα για την ελληνική κοινωνία τα τελευταία 10 χρόνια. εποχή των "τεράτων"


0
tarp7

allstar
Reactions: 1327
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 4:11 pm

tarp7 έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 3:49 pm
Reaper έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 2:06 pm


Το Ρεθυμνο και η Ροδος κλπ. ειναι μερος του προβληματος ομως.
Οταν το καθε Λαυριο και η καθε Κυμη αγοραζει ΑΦΜ για να μεινει κατηγορια. Οταν η καθε ομαδα Α1 κανει συλλογη ban και αφηνει απληρωτους τους παντες.
Οταν ο καθε παραγοντας μικρου σωματειου περιχαρης ακολουθει τη γραμμη ΕΟΚ για να εχει καλυτερες διαιτησιες στη μικρη κατηγορια ή να του κανουν καποια αλλη χαρη (ξερω διαιτητη τοπικων Αχαϊας, που πλεον εχει σφυριξει και Α2 και β Εθνικη και γινεται ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που περιγραφω, προεδροι να το πλευριζουν στα αποδυτηρια φωναζωντας οτι "εκανα οτι μου πε ο ταδε, σφυρα μας καλα σημερα κλπ" και αυτο ειναι η light εκδοχη).

Περαν αυτου ομως, το οτι παραγοντας ομαδες απειλει τον υπουργο (οχι οτι μας εκπλησσει) και δειχνει εναν εντυπωσιακο ζηλο να στηριξει τον αιωνοβιο προεδρο της ΕΟΚ, δεν ειναι κατι αξιο συζητησης και προβληματισμου για το κινητρο του ;
Συμφωνώ και με τους δυο σας στα περισσότερα. Ξέραμε ότι το επίπεδο του ελληνικού μπάσκετ σ όλα τα επίπεδα ήταν χαμηλό άλλα ότι θα έφτανε σ αυτό το βούρκο δεν το περίμενα. Απειλές, Εκβιασμοί, πεζοδρόμιο, στησίματα έγιναν κανονικότητα για το ελληνικό μπάσκετ. Δυστυχώς θα έλεγα αυτά έγιναν κανονικότητα για την ελληνική κοινωνία τα τελευταία 10 χρόνια. εποχή των "τεράτων"
eμεις είπαμε ότι θέλουμε μετά αυτοί είπανε ότι δεν θέλει ο Αυγενακης κ μετά αυτοί είπαν όχι νταξ θέλει κ ο dpg τα δικά του μετά όλοι αυτοι κάτσανε να βρούνε λύση να σώσουν το ελληνικό μπάσκετ επειδή το αγαπάνε αδολα κ αμόλυντα
Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο


0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 4:18 pm

Με βάση και το σημερινό οι εκλογές όποτε κι αν γίνουν, με όποια διοίκηση και αν γίνουν θα γίνουν διαδικτυακά.
Στην ενημέρωση Χαρδαλιά στις 6 ανακοινώθηκε και λογικά θα βγει σε ΦΕΚ αύριο ότι οι εκλογές όπου είναι εγγεγραμμένοι στους καταλόγους ως 150 άτομα μπορούν να γίνουν από κοντά, σε όλες τις άλλες περιπτώσεις υποχρεωτικά διαδικτυακά.

Οπότε πέφτει και το τελευταίο επιχείρημα της ΕΟΚ, ότι δεν υπάρχει νόμος να απαγορεύει εκλογές από κοντά.
Από σήμερα-αύριο θα υπάρχει οπότε τελειώνει το σίριαλ ελπίζω.

Εδώ βέβαια εκτίθεται ο Αυγενάκης, μπορούσε να περιμένει το σημερινό και να πετύχει τον στόχο του χωρίς να ανταλλάσσει ανακοινώσεις με τον dpg και χωρίς να βάζει την αστυνομία να πει για...κίνδυνο επεισοδίων.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 4:27 pm

Μετά και το τελευταίο flame και μετά από επανειλημμένες προειδοποιήσεις, ο χρήστης Saras αποβάλλεται από το φόρουμ

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 5:02 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 3:45 pm
Νομίζω ότι τα πιο σωστά ποστ τα έχει γράψει ο pan24. Σε αυτά περιγράφεται αδρά το τι μεθόδους μετέρχεται το παλιό καθεστώς. Το οποίο έχει βαθιές ρίζες έχει σαφή χρωματισμό και δεν νομίζω ότι με γενικολογιές περί του δόλιου του ελληνικού του μπάσκετ που το καταστρέφουν οι 2 μεγάλοι, αγγίζουμε το θέμα.
Αρκεί μια ματιά στα ποστ του pan24 που είναι και παναθηναϊκός αλλά δεν έχει θέμα να τα πει με τ' όνομά τους.
Μπορώ να μάθω τι υπονοείς ;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6366
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 5:07 pm

Στο τέλος πάντως δεν βλέπω καμία πλευρά να βγαίνει κερδισμένη από το όλο πανηγύρι. Όποιος υποψήφιος κι αν βγει, θα υπάρχει τεράστια αμφισβήτηση προς το πρόσωπο του, είτε είναι ο Παπανικολάου (μπροστινός του Βασιλακοπούλου, πίεση υπέρ του από γνωστό επώνυμο φίλαθλο κτλ) είτε κάποιος εκ των Φασούλα-Λιόλιου (εκλεκτοί της κυβέρνησης, πιόνια, χαλίφηδες στην θέση του χαλίφη κτλ). Ακόμα κι ο Αυγενάκης είναι ήδη καμμένο χαρτί θεωρώ λόγω της εμπλοκής του στις διάφορες εκλογές, με αποκορύφωμα αυτές της ΕΟΚ.

Η ΕΟΚ ίσως και να όρισε σκόπιμα τις εκλογές στην Λεωφόρο αντί για ηλεκτρονικά ή έστω σε κάποιο ξενοδοχείο, γνωρίζοντας ότι έχει το δικαίωμα αλλά ο Αυγενάκης δεν θα το επέτρεπε, ώστε να πατήσει σε αυτό στην λογική του "και ύστερα εμείς είπαμε ότι θέλουμε, αλλά αυτοί είπαν δεν θέλουν" σαν τον αντιπρόεδρο του Εδεσσαϊκού.

Και στις υπόλοιπες ομοσπονδίες πάντως μια χαρά έγιναν οι εκλογές ηλεκτρονικά. Τρόπος υπάρχει, θέληση δεν υπάρχει.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 5:34 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 5:02 pm

Μπορώ να μάθω τι υπονοείς ;
Εννοώ αυτά που έγραψα. Δεν υπονοώ τίποτε.
Αν εννοείς σε ποιον πάει το ποστ μου, ναι πάει κυρίως σε σένα αγαπητέ (όχι μόνο σε σένα, όμως, γι' αυτό χρησιμοποίησα πληθυντικό).
Είσαι σε λάθος γραμμή μιλώντας για 2 μεγάλους κλπ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με σημεία και τέρατα που εκπορεύονται από μια πολύ συγκεκριμένη πλευρά.
Το να γενικεύουμε δεν βοηθάει.

vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 6:11 pm

Μόνο εγώ πιστεύω πως η "εμπλοκή" Γιαννακοπουλου έχει πολιτικές προεκτάσεις και στοχεύει Αυγενάκη λόγω φημιλογούμενων δυνατών σχέσεων με πρώτο σε ψήφους δημοτικού συμβούλου Πειραιά; :dribble:

Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

senior
Reactions: 280
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 6:27 pm

Εγω βλεπω πως οτιδηποτε αντιστέκεται στο γνωστο επώνυμο φίλαθλο απευθειας παιρνει μπρος ολόκληρο μαφιόζικο σύστημα...site λογαριασμοί ,ηχογραφημένες κλησεις,ιστορίες χρονια πισω,δημοσιεύονται μηνύματα (sms) κλπ...
Δε ξερω αν επισήμως εχουμε δει καποιον να απειλεί με τετοιες μεθόδους δημοσίως και επώνυμα και μαλιστα μελη κυβερνησης....

Επισης προφανέστατα τα χρονικά διαστήματα πριν το εκαστοτε συμβάν μαζεύει στοιχεία απο τηλεφωνα κλπ μηπως και χρειαστούν στο μελλον....και μετα βγαινει και το λεει δημοσίως!

Πραγματικα δε θυμαμαι να τα εχουμε ξανα ζήσει αυτα...

Αναρωτιεμαι δεν υπαρχει η δυνατοτητα η κυβερνηση να καταργήσει την ΕΟΚ και να υπάγονται ολες οι αρμοδιότητες στο υπουργειο?Πιθανολογω οτι η εκαστοτε κυβερνηση θα κοιτάει σε ενα βαθμο να κραταει τα μπόσικα αφου δε θα θελει να τη μαυρίσουν στις εκλογες οι οπαδοί...
Τι να πω....

Απ την αλλη ο Ολυμπιακός να ανεβάσει τη δευτερη ομαδα στην Α1 εφοσον τα καταφερει και να αφησει να παιζουν οι πιτσιρικάδες και οτι κανουν...μονο καλο θα κανει αυτο στους μικρούς...

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 6:27 pm

Μόλις διάβασα την πρώτη είδηση περί ΕΟΚ, Αυγενάκη κλπ σε σάιτ, πέραν των όσων πληροφορούμαι απεδώ.

Ποια ήταν αυτή; Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός.
'Ντάξει. Κάτι από Μόντι Πάιθονς. :obey:

Ξεχωρίζουν από την ανακοίνωση οι αναφορές σε Δημόσιους αυνανισμούς σε στάσεις λεωφορείων*, ονειρώξεις. (off topic ο συντάκτης αλλά γενικά off topic πρέπει να είναι το άτομο. :D )

* Οι δημόσιοι αυνανισμοί για τους οποίους κάνει λόγο η ανακοίνωση της πράσινης ΚΑΕ σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες μου είναι από ξανθιές playmates. Όσοι ενδιαφερόμενοι για το ποιες είναι αυτές οι στάσεις λεωφορείου, και τι ώρα λαμβάνουν χώρα οι αυνανισμοί μπορείτε να μου στείλετε π.μ με τιμή χρέωσης 0.99 ευρώ/λεπτό. :P

Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 6:33 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 5:34 pm
shtarkws έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 5:02 pm

Μπορώ να μάθω τι υπονοείς ;
Εννοώ αυτά που έγραψα. Δεν υπονοώ τίποτε.
Αν εννοείς σε ποιον πάει το ποστ μου, ναι πάει κυρίως σε σένα αγαπητέ (όχι μόνο σε σένα, όμως, γι' αυτό χρησιμοποίησα πληθυντικό).
Είσαι σε λάθος γραμμή μιλώντας για 2 μεγάλους κλπ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με σημεία και τέρατα που εκπορεύονται από μια πολύ συγκεκριμένη πλευρά.
Το να γενικεύουμε δεν βοηθάει.
Δεν περίμενα με τίποτα από εσένα οπαδική τοποθέτηση σε ένα τόσο κρίσιμο ζήτημα.

Όχι ότι δεν γίνονται τέρατα από την πλευρά Γιαννακόπουλου, ποτέ δεν έκλεισα τα μάτια σε παραβατικες συμπεριφορές επειδή μπορούν να ωφελήσουν την ομάδα μου.

Όχι όμως ότι η απέναντι πλευρά δεν έχει ισάξια την ευθύνη, ακόμα και αν δεν το κάνει με τον ίδιο "θόρυβο"

Χρόνια ζούμε το πανηγύρι των ζουρλων με κυρια την ευθύνη των δύο αιωνίων που θυσιάζουν στον βωμό της νίκης το ίδιο το άθλημα. Όσο ανώφελες είναι οι ίσες αποστάσεις, άλλο τόσο επιζήμιος είναι ο εθελοτυφλισμός που εξυπηρετεί το αφήγημα της μια εκ των δύο ομάδων

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 6:39 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 6:33 pm

Δεν περίμενα με τίποτα από εσένα οπαδική τοποθέτηση σε ένα τόσο κρίσιμο ζήτημα.

Όχι ότι δεν γίνονται τέρατα από την πλευρά Γιαννακόπουλου, ποτέ δεν έκλεισα τα μάτια σε παραβατικες συμπεριφορές επειδή μπορούν να ωφελήσουν την ομάδα μου.

Όχι όμως ότι η απέναντι πλευρά δεν έχει ισάξια την ευθύνη, ακόμα και αν δεν το κάνει με τον ίδιο "θόρυβο"

Χρόνια ζούμε το πανηγύρι των ζουρλων με κυρια ευθύνη των δύο αιωνίων που θυσιάζουν στην νίκη το ίδιο το άθλημα. Όσο ανώφελες είναι οι ίσες αποστάσεις, άλλο τόσο επιζήμιος είναι ο εθελοτυφλισμός που εξυπηρετεί το αφήγημα της μια εκ των δύο ομάδων
Και καλά έκανες και δεν περίμενες οπαδική τοποθέτηση μου. :bball:
Ούτε κι εγώ από εσένα και δεν σου χρεώνω κάτι τέτοιο παρά μόνο λάθος εκτίμηση/προσέγγιση. Συμβαίνει σε όλους μας ενίοτε- φαντάζομαι ότι συμφωνείς.

Τα όσα γίνονται όμως τον τελευταίο καιρό έχουν ονοματεπώνυμο και πολύ συγκεκριμένα συμφέροντα/μεθοδολογία. ΒΓάζει μάτι. Στο ελληνικό μπάσκετ δεν έχουμε 2 μεγάλους. Έχουμε μονάχα έναν. Εγώ είμαι κατά και των 2 αλλά στην ώρα της αυτή η κουβέντα.

Να το πως σκέφτομαι αγαπητέ. για τις εκλογές στην ΕΟΚ. Τυχαίνει μάλιστα να είχαμε την ίδια ακριβώς άποψη (όπως και σε πολλά άλλα που άπτονται του μπάσκετ/αθλητισμού).

basket72 έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 9:25 pm
shtarkws έγραψε:
Πέμ Φεβ 13, 2020 6:53 pm
Δεν εχω κατι με τον Φασουλα αλλα θα προτιμουσα τον Λιολιο. Ο άνθρωπος δείχνει ότι έχει οραμα, σχέδιο και αντιλαμβάνεται το μπάσκετ στην σωστη βάση. Γι'αυτούς τους λόγους πιστεύω ότι τελικα θα χάσει


Συμφωνώ.Άσε που θα απεμπλακούμε έστω και λιγο από το δίπολο τν" αιωνίων" όσο κι αν τον πιστεύω πολύ πιο πολύ από τον Βασιλακόπουλο.
Να πάμε σε κάτι πιο ουδέτερο και σχετικά νέο στον χώρο.
Λιόλιος κι από μένα λοιπόν.


Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 6:45 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 6:33 pm

Δεν περίμενα με τίποτα από εσένα οπαδική τοποθέτηση σε ένα τόσο κρίσιμο ζήτημα.

Όχι ότι δεν γίνονται τέρατα από την πλευρά Γιαννακόπουλου, ποτέ δεν έκλεισα τα μάτια σε παραβατικες συμπεριφορές επειδή μπορούν να ωφελήσουν την ομάδα μου.

Όχι όμως ότι η απέναντι πλευρά δεν έχει ισάξια την ευθύνη, ακόμα και αν δεν το κάνει με τον ίδιο "θόρυβο"

Χρόνια ζούμε το πανηγύρι των ζουρλων με κυρια την ευθύνη των δύο αιωνίων που θυσιάζουν στον βωμό της νίκης το ίδιο το άθλημα. Όσο ανώφελες είναι οι ίσες αποστάσεις, άλλο τόσο επιζήμιος είναι ο εθελοτυφλισμός που εξυπηρετεί το αφήγημα της μια εκ των δύο ομάδων
σεβαστά όλα αυτά αλλά έχω μια απορία προς όλους όχι μόνο προς εσένα

όταν πριν 2 χρόνια πήγε ο Ολυμπιακός με φάκελο και προτάσεις , έλαβε ένα ωραιότατο 13-1 στην ψηφοφορία , ενώ σύμφωνα με τα ρεπορταζ δεν διαφωνούσαν και όλοι μαζί του . Όλοι αντέδρασαν στο να μην διακοπεί το πρωτάθλημα εκείνη την χρονικό περίοδο

Δεκτό και σεβαστό , ήταν η μόνη ας πούμε παράλογη πρόταση - αίτημα . Μετά τη λήξη του πρωταθλήματος ασχολήθηκε κανείς ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση ;; Την επόμενη χρονιά ;; Κανείς

θεωρώ ότι φταίνε όλοι . Είτε είναι βολεμένοι, είτε άτολμοι , είτε ανήμποροι

Θεωρώ ότι κακώς στέκεσαι στο δίπολο στα περισσότερα ποστ σου . Μπορεί να έχεις εσύ δίκιο κι εγώ άδικο , αλλά εγώ βλέπω ευθύνες παντού, αποφεύγοντας μάλιστα να αναφερθώ και σε όλα αυτά που έχουν γραφτεί από τους συμφορουμίτες αν και με βρίσκουν σύμφωνο . Δυνάστης στο μπασκετ είναι ένας

2
2 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Coach Periklis την Παρ Μάιος 28, 2021 6:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“The best teams play for each other, not with each other”
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”