Εθνική Ομάδα - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 8:39 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 7:46 pm
Κρούσμα κορωνοϊού στις τάξεις της Εθνικής ομάδας ανακοίνωσε η ΕΟΚ.
Δεν είναι παίκτης, για μέλος της ομάδας πρόκειται.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 8:50 pm


ΥΓ. ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕΣ ΡΙΚ !!!
Δεύτερο φάουλ σήμερα... :mutombo:

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:16 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 8:30 pm
ΥΓ2. Γιατι παιζει πιο πολυ ο Καββαδας απτον Κώστα Αντε?
Και οι δύο έχουν σημαντικά μειονεκτήματα και δεν μπορούν να σταθούν αρκετή ώρα στο παρκέ απέναντι στον Αμίγκο :cry: Αν έπρεπε να επιλέξω έναν απ' τους δύο κ 'γω Καββαδά θα διάλεγα για το ξύλο που μπορεί να δώσει.

0
Petran911

senior
Reactions: 32
Δημοσιεύσεις: 496
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2008 10:09 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:21 pm

Αν μας κάνει τη χάρη ο Ντουραντ, ο elevator τούλαχιστον δεν θα έρθει γιατί σε λίγο θα χρειάζεται περισσότερο από τον αδελφό του...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:23 pm

Μα δεν είδαμε και κάτι απ τον Adetokoumpo πλην μιας πολύ ωραίας τάπας βέβαια...Ο Καββαδάς πιο "μπουλντόζας", διαφορετικά στοιχεία κι οι 2.Βλέπω Γιαννόπουλο βασικό τριάρι κι αλχημείες με Λάρι για τη θέση.Άντε ρε Ρογκαβόπουλε, ξεπετάξου καμιά φορά επιτέλους να ανέβεις κανα σκαλί πια....

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:25 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 8:50 pm

ΥΓ. ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕΣ ΡΙΚ !!!
Δεύτερο φάουλ σήμερα... :mutombo:
Χαχα ασε τα προπνητικα, ειναι φυσιογνωμία που μενει στη καρδια σου ο ατιμος. Τον ακους να μιλαει και οτι και να λεει ακουγεται ενδιαφερον. Γενικα δεν μαρεσε καθολου περσι αλλα δεν ξερω κι αν ειναι χειροτερος του Κατας πχ, τις ιδιες αψυχολόγητες αλλαγες κανουν μεσα στο ματς , run & gun τους αρεσει να παιζουν, απλα ο αλλος σε φτιαχνει και περισσοτερο ψυχολογικα. Σημερα πχ παρομοίασε τις απώλειες Πριντεζη και Παπι με τους Κρις Πολ και Ιρβιγκ :lol:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:27 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 8:30 pm
Παντως θυμίζει αρκετά παο η εθνική μας , δεν ξερω αν αυτό είναι καλό ή κακό.
Εσύ παιδί μου και το αίμα πράσινο το έχεις. :P

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:29 pm

Οι κοντοί μας που αγωνίστηκαν σήμερα, πλην Σλούκα, είναι για τα θηρία. Τους γλέντησαν ο 36άρης Stoll και ο 35'αρης Mendez. Ο Stoll με τον Amigo κυρίως έστειναν συνεχώς pick που κανένας παίκτης μας δεν μπόρεσε να το κόψει (έλαχιστες φορές αντέδρασε ο Παπαγιάννης).

Πάμε στο προολυμπιακό με Σλούκα-Καλάθη σε 35 λεπτά με ανάσες από τον Σπανούλη. Κάνουμε την προσευχή μας ο Γιαννόπουλος στα πέντε σουτ που θα πάρει να βάλει τα περισσότερα και ο Παπαγιάννης να μην φορτωθεί γρήγορα με φάουλ. Αλλιώς...

* Πάλι καλά που ο Pitino έλεγε πως η ομάδα θα πρέπει να παίζει άμυνα. :banghead:

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:31 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 9:27 pm
JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 8:30 pm
Παντως θυμίζει αρκετά παο η εθνική μας , δεν ξερω αν αυτό είναι καλό ή κακό.
Εσύ παιδί μου και το αίμα πράσινο το έχεις. :P
Μπαα , αδιαφορα μου περνανε ολα αυτα να ξερεις. Το τελευταιο που με απασχολει στη ζωη μου ειναι ο παο. Τωρα που καλοκαιριαζει εχω χρονο και μαρεσει να γραφω εδω οτι μουρχεται. Κατα τα αλλα πιο πολυ μπασκετικος ειμαι παρα παναθηναικος.

Αλλα η σημερινη εικονα της εθνικης ηταν σαν να βλεπω τον παο. Δεν βλεπομασταν αλλα παλι καλα ειχαμε Μητο και Παπατζον να κανουν παρτι κατω απτη ρακετα. Με Σλουκα αντι Παπαπετρου να τραβαει με διαφορετικο τροπο, αθλια αμυνα και Μποχωριδης καπως τα καταφερε παλι κι ειναι το βασικο 2αρι της ομαδας του :lol: , ο Λαρι δεν μαρεσε καθολου.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:33 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 6:02 pm
Οι Μεξικάνοι ξέρουν να σουτάρουν όλοι (ασχέτως σωματικών προσόντων). Οι δικοί μας λες και έχουν μεγαλώσει με playbook τακτικής είναι όταν πιάνουν την μπάλα.
Για δες....
Μπαίνεις να παίξεις σε μπασκέτες ανά το Μεξικό, κι αν είσαι τυχερός και βρεις κάνα γκρίγκο (green-go, από τις στολές τους, στον μεταξύ τους πόλεμο) ή κανά Αργεντίνο, στήνεται ωραίο παιχνιδάκι. Οι υπόλοιποι βάζουν κ..λο στα ριμπάουντ ( μπας και πάρουν θέση) και γνωστές ατσουμπαλιές.
Βέβαια έχουν περάσει χρόνια από τότε που έπαιζα μαζί τους, θα έχει βελτιωθεί και το μπάσκετ τους.

Ο δικοί μας είναι τράτζικ, από επιθετικό ταλέντο. Δυστυχώς. Η τελευταία μπασκετόφατσα που βγήκε ήταν ο Β.Χ. Χωρίς πλάκα.

vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:37 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 9:29 pm
Οι κοντοί μας που αγωνίστηκαν σήμερα, πλην Σλούκα, είναι για τα θηρία. Τους γλέντησαν ο 36άρης Stoll και ο 35'αρης Mendez. Ο Stoll με τον Amigo κυρίως έστειναν συνεχώς pick που κανένας παίκτης μας δεν μπόρεσε να το κόψει (έλαχιστες φορές αντέδρασε ο Παπαγιάννης).

Πάμε στο προολυμπιακό με Σλούκα-Καλάθη σε 35 λεπτά με ανάσες από τον Σπανούλη. Κάνουμε την προσευχή μας ο Γιαννόπουλος στα πέντε σουτ που θα πάρει να βάλει τα περισσότερα και ο Παπαγιάννης να μην φορτωθεί γρήγορα με φάουλ. Αλλιώς...

* Πάλι καλά που ο Pitino έλεγε πως η ομάδα θα πρέπει να παίζει άμυνα. :banghead:
Τουλάχιστον ο Ρικ το κατάλαβε αυτό με τα πικ εν ρολ, πήρε ταιμ άουτ επί τούτου, κάπως περιορίστηκε, αλλά θέλει δουλειά ακόμα. Θεωρώ αν δεν υπάρχουν άλλα απρόοπτα θα βρεθεί λύση.

Εμένα άλλο με παραξένεψε... Η άμυνα με αλλαγές. Στη θητεία του στον Παναθηναϊκό ήταν φανατικός πολέμιος της.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 18, 2021 9:44 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Παρ Ιουν 18, 2021 9:37 pm
Τουλάχιστον ο Ρικ το κατάλαβε αυτό με τα πικ εν ρολ, πήρε ταιμ άουτ επί τούτου, κάπως περιορίστηκε, αλλά θέλει δουλειά ακόμα. Θεωρώ αν δεν υπάρχουν άλλα απρόοπτα θα βρεθεί λύση.

Εμένα άλλο με παραξένεψε... Η άμυνα με αλλαγές. Στη θητεία του στον Παναθηναϊκό ήταν φανατικός πολέμιος της.
Νομίζω πως θα έχουμε θέμα με τα pick όσο δεν παίζει ο Καλάθης.

Γα την άμυνα ίσως οι βοηθοί να του είπαν πως οι πλειοψηφία των παικτών έχουν συνηθίσει σε αυτή την άμυνα από τις ομάδες τους. Ούτε εγώ πιστεύω ότι ήταν επιλογή του Pitino. Να μας δούμε και αύριο με το Πουέρτο Ρίκο και βλέπουμε.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 6:07 pm

Εχουμε τα προβλήματα με τις απουσίες, έχουμε και τα τούβλα από το τρίποντο και τις βολές....mercy!

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 6:37 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 6:07 pm
Εχουμε τα προβλήματα με τις απουσίες, έχουμε και τα τούβλα από το τρίποντο και τις βολές....mercy!
Θα βάλουμε αυτους τους παιχτες να παίξουν ενάντια στον Wiggins , στον Barrett ή και στον Larkin , γελάω. Να παρακαλάμε να ερθει έστω ο Θανάσης που θα φαντάζει σουπερ σταρ σε αυτή την ομαδα.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 19, 2021 6:43 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 6:37 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Σάβ Ιουν 19, 2021 6:07 pm
Εχουμε τα προβλήματα με τις απουσίες, έχουμε και τα τούβλα από το τρίποντο και τις βολές....mercy!
Θα βάλουμε αυτους τους παιχτες να παίξουν ενάντια στον Wiggins , στον Barrett ή και στον Larkin , γελάω. Να παρακαλάμε να ερθει έστω ο Θανάσης που θα φαντάζει σουπερ σταρ σε αυτή την ομαδα.
Εδω ο Κώστας Αντετοκούνμπο φαντάζει σούπερ σταρ σήμερα, 45 πόντους σε 30 λεπτά με Πουέρτο Ρίκο και 1/16 τρίποντα, κάπου ήμαρτον δηλαδή!Σλούκας-Μήτογλου-Κωστάκης και μετά το χάος (ο Αθηναίου είναι καλός σήμερα, εξαιρείται).

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εθνική Ανδρών”