Πιο συμπαθητική Ευρωπαϊκή ομάδα

Συντονιστής: Captains

Εκτός από την ομάδα που υποστηρίζετε ποια άλλη ομάδα συμπαθείτε και γιατί ;

Ρεάλ
1
2%
Μπασκονια
11
17%
Μπαρστσελόνα
3
5%
Βαλενθια
2
3%
Μάλαγα
1
2%
Βιλερμπάν
1
2%
Λιμόζ
1
2%
Μπαμπεργκ
2
3%
Μπάγερν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αλμπα
2
3%
Προκομ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αρμανι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σιένα
3
5%
Βιρτους
3
5%
Μακάμπι
7
11%
ΑΕΚ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πανιωνιος
2
3%
Ερυθρος Αστέρας
5
8%
Παρτιζαν
3
5%
Εφες
2
3%
Φενερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νταρουσαφακα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαλγκίρις
10
15%
ΤΣΣΚΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ουινιξ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κιμκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λοκομοτιβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζενίτ
1
2%
Άλλη
5
8%
 
Σύνολο ψήφων: 65
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:32 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:18 pm
Απαράδεκτη ψηφοφορία, λείπει ο Σπόρτινγκ, η Ομπραδόιρο και η Χαποέλ Ιερουσαλήμ.

Ακόμη και με αυτές τις εμφατικές ελλείψεις ψήφισα:
ΠΑρτιζάν γιατί έχει την καλύτερη έδρα στην Ευρώπη
Κίντερ γιατί είναι από την ατέλειωτη μπασκετούπολη που πας βλέπεις μπάσκετ κι επιτέλους τρως και φαγητό της προκοπής, όχι σαν την υπόλοιπη Ιταλία
Ρεάλ γιατί παίζει το πιο σέξι μπάσκετ εδώ και χρόνια, με τουλάχιστον 5 παίκτες-ονείρωξη
Μπασκόνια γιατί είναι υπόδειγμα ομάδας με fair play, έδρα και τα βάζει με μεγαθήρια με σεμνό προϋπολογισμό και φέρνει ωραίους λατίνους
για το φαγητο ισως να μην εχεις παει σικελια

οι μπασκετικοι μπολονιεζι προτιμουν φορτιτουντο το εμαθα σε ανοιχτο γηπεδακι στα μικρατα μου κατα τα αλλα ναι ειναι η πιο μπασκετικη πολη της Ιταλιας ...τωρα που το σκεφτομαι αφησα εξω την συμπαθεστατη Σιεννα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:40 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:32 pm

για το φαγητο ισως να μην εχεις παει σικελια

οι μπασκετικοι μπολονιεζι προτιμουν φορτιτουντο το εμαθα σε ανοιχτο γηπεδακι στα μικρατα μου κατα τα αλλα ναι ειναι η πιο μπασκετικη πολη της Ιταλιας ...τωρα που το σκεφτομαι αφησα εξω την συμπαθεστατη Σιεννα
Μπασκετούπολη η Μπολόνια και μας έλειψε. Σωστότατη η αναφορά του Yorgos.
Για μάσα νούμερο ένα (πανευρωπαϊκά :wink: ) Σικελία βάζω κι εγώ,αλλά και Καμπάνια.(τρατορίες- κόλαση, στη Νάπολι, Ερκολάνο, Σαλέρνο κ.α) Βέβαια κι η Εμίλια Ρομάνια έχει φαγητάρες για όποιους δεν έχουν θέμα με τα κιλά τους. :P
Άσχετο- παραδέχομαι. Ξέχασε ο Yorgos (με εκπλήσσει) να αναφερθεί στη φήμη για τις Μπολονέζες. Τις γυναίκες εννοώ κι ουχί τις μακαρονάδες. Οταν το αεροπλάνο πετάει πάνω από την Μπολόνια δο-νεί-ται, λένε.... :P
.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 10:43 pm

ξεχνιεται απο τετοιο πολ και η Μπενετον Τρεβιζο ;; :shock:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:01 pm

Μπασκετομάνα που λείπει είναι και το Πέζαρο και φυσικά η Βαρέζε.

Για το φαγητό στην Ιταλία, θα έλεγα ότι είναι ό,τι πιο υπερτιμημένο υπάρχει πανευρωπαϊκώς. Χωρίς φαντασία, υπερβολικά πλαά γεύσεις, προσωπικά θεωρώ απάτη να πληρώσω για οτιδήποτε μπορώ να μαγειρέψω μόνος μου. Η πρωτεύουσα του slow food Μπολόνια και της ευρηματικής κουζίνας (όσο ευρηματική μπορεί να είναι η ιταλική) είναι η εξαιρεσάρα.

Όχι, οι της Φορτιτούντο δεν είναι μπασκετικότεροι. Είναι πιο ποδοσφαιροτέτοιοι, πιο λαϊκά παιδιά, πιο της περιφέρειας κι εκτός του κέντρου και πιο φανατικοί σε σχέση με τους κουστουμάκηδες. Αλλά η Φορτιτούντο είναι και η μεγαλύτερη λούζερ, όταν δε είχε λεφτά ήταν η κλασική βλαχονεόπλουτη ομάδα, σε σχέση με τη στοχευμένη και πολύ πιο αποτελεσματική Βίρτους. Άπειρα τα ντέρμπι που έχει χάσει η Φορτιτούντο στα τελευταία δεύτερα, από την Α2 στην παράταση της παράτασης μέχρι πέμπτο τελικό που ήταν μπροστά 4π κι έκανε στην τελευταία επίθεση φάουλ πάνω σε εύστοχο τρίποντο ο Ντομινίκ. Πιο λούζερ πεθαίνεις, χάνουν με όλους τους πιθανούς τρόπους, διαχρονικά.

Στις συμπαθείς θα έβαζα την Ορτέζ, τη Γιουγκοπλάστικα με τα χίλια ονόματα κι έχω και μια συμπάθεια στην Άλμπα, που έχει μεγάλη δυναμική .

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:24 pm

Απο "μεγαλες" :

Ρεαλ γιατι εχει παντα καποιους παικτες που θελεις να βλεπεις, γιατι εβγαλε τον Ντονσιτς (τον οποιον λοιδωρουσανε οι ελληνες δημοσιογραφοι στη σειρα πλει οφ με τον ΠΑΟ με γραφικες ατακες τυπου "με ειδωλα τον Ρουντι και τον Ρεγιες δε θα κανει σοβαρη καριερα" , "το χαιδεμενο overrated παιδακι" ), γιατι τον Λασο ταβερνιαρη τον ανεβαζαν ταβερνιαρη τον κατεβαζαν και συνδυαζει αποτελεσματα με ωραια μπασκετ και βρισκει και παικτες που δεν τους το χαμε οτι ειναι τοπ (Καμπατσο). Eπισης γιατι ο Λασο δεν επιδιδεται σε γελοιοτητες-καραγκιοζιλικια με συνεχεις διαμαρτυριες προς τους διαιτητες.

Απο μεσαιες :

Μπασκονια γιατι εχει παντα κατι το ενδιαφερον, για την πολυεθνικη ομαδα της, καποιες εντυπωσιακες νικες της που κατεβαινε με 7-8 παικτες σε αγωνες πλει οφ, για το οτι θα ειχε κοψει την ΤΣΣΚΑ αν δεν αναλαμβανε ο Μπελοσεβιτς, γιατι ο Ιβανοβιτς ειναι μουρλος. Εξαιρειται η γνωστη οπαδος-σειρηνα που μας παιρνει τα αυτια σε καθε ματς στη Βιτορια.

Μου αρεσει το μπασκετ που παιζει η Ζαλγκιρις αρκετα συχνα, αλλα με εκνευριζει αφανταστα η συμπεριφορα του Γιασικεβιτσιους, ο οποιος ωρυεται στους διαιτητες απ το 1ο λεπτο, κανει θεατρινισμους, γκριματσες και γενικα φερεται σαν κλοουν στον παγκο. Επισης οι οπαδοι της συνδυαζουν το ελληναριο (ααα ουυυ κραυγες γιουχες διαιτητολογια) με ενα κακογουστο κιτσαριο (που χαρακτηριζει τη Λιθουανια και τη Λετονια ως κρατη γενικοτερα).

Συμπαθω τον Ερυθρο Αστερα γιατι εχει την ατμοσφαιρα που θα ειχε ο Ολυμπιακος αν η μαζα του κοσμου αγαπουσε το μπασκετ οπως στο ποδοσφαιρο (υπαρχουν παρα πολλοι λογοι γιατι δεν εχει γινει αυτο και δεν ειναι της παρουσης να αναλυθει) αλλα το μπασκετ που παιζει ειναι ουκ ολιγες φορες τραγικο.

Η Κιμκι ειναι fun to watch.

1
1 Εικόνα
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:32 pm

Παιδιά, στα poll μπαίνουν μέχρι 30 επιλογές και η Ευρώπη έχει περισσότερες ομάδες που αξίζουν να είναι στο poll. :sorry:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:41 pm

Ξέχασα να τοποθετηθώ για τις γυναίκες στη Μπολόνια. Αγαπώ και για μένα η πόλη θα έπρεπε να ονομάζεται Μπαλόνια κανονικά, όπως και η Δομινικανή Δημοκρατία θα έπρεπε αντί για Dominican Republic να ονομάζεται Domunican Republic. Τέλος αγαπάμε Colombia που όταν πας να τη γράψεις με ελληνικούς χαρακτήρες έρχεται το φως το αληθινό. :P

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 7:14 am

Για το φαγητό στην Ιταλία, θα έλεγα ότι είναι ό,τι πιο υπερτιμημένο υπάρχει πανευρωπαϊκώς. Χωρίς φαντασία, υπερβολικά πλαά γεύσεις, προσωπικά θεωρώ απάτη να πληρώσω για οτιδήποτε μπορώ να μαγειρέψω μόνος μου. Η πρωτεύουσα του slow food Μπολόνια και της ευρηματικής κουζίνας (όσο ευρηματική μπορεί να είναι η ιταλική) είναι η εξαιρεσάρα.
Αγαπητέ εδω πρέπει να διαφωνήσω καθέτως και οριζοντίως.

Υπάρχουν εκατοντάδες παραλλαγές σε μακαρονάδες, με δεκαδες διαφορετικούς τύπους πάστα, το ίδιο ισχύει για την πίτσα, πιάτα με βαση το κρέας, θαλασσινα, γλυκά κτλ κτλ

Για να μην χαλάσουμε το νόημα του θρεντ το συζητάμε αν ενδιαφέρεστε στο αναλογο νημα των φαγητών.

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 7:27 am

yorgos έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 11:01 pm
Για το φαγητό στην Ιταλία, θα έλεγα ότι είναι ό,τι πιο υπερτιμημένο υπάρχει πανευρωπαϊκώς. Χωρίς φαντασία, υπερβολικά πλαά γεύσεις, προσωπικά θεωρώ απάτη να πληρώσω για οτιδήποτε μπορώ να μαγειρέψω μόνος μου. Η πρωτεύουσα του slow food Μπολόνια και της ευρηματικής κουζίνας (όσο ευρηματική μπορεί να είναι η ιταλική) είναι η εξαιρεσάρα.
Οχι απο προσωπική εμπειρία καθώς δεν έχω πάει,αλλά το ίδιο μου έχει πει ο νονός μου για την ιταλική κουζίνα οταν είχε πάει πριν καμια 10αρια χρόνια ταξίδι...Μίλαγε και ήταν ξενερωμένος.Και ειδικά για την πίτσα τους!

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 7:28 am

Φοβερά πράγματα γίνονται στην Ζαλγκίρις. Που να είχαν κανένα Ρώσο με άπειρα λεφτά όπως η Ζενιτ. Θα είχαν σηκώσει 3 κούπες στη σειρά.

Εικόνα

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:02 am

δεν μπορω να πω οτι εχω καποια η οποια ειναι πολυ αγαπημενη, αλλα μερικες απο αυτες πραγματικα ηταν καλες δουλειες.

οποτε πιο πολυ ειναι και αναλογα την χρονια που εκαναν ή και τους παικτες που ειχαν διαχρονικα.

σιγουρα ζαλγκιρις, μπενετον, μπασκονια, αλμπα(βερολιναρα!) ειναι απο τις αγαπημενες μου διαχρονικα, οπως και η κοντρα των ομαδων της μπολονιας αλλα και η σιενα, παντα μου τραβουσαν το ενδιαφερον.

0
Ilias7

 euroleague
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:17 am

Επέλεξα:

-Μακάμπι γιατί κατα καιρούς έχει παίξει θεαματικό μπάσκετ σε ένα γήπεδο που είναι από τις πιο καυτές έδρες τις Ευρώπης και πάντα γεμάτο από κόσμο. Επίσης μου αρέσει πολύ η προσπάθεια που γίνετε από το Σφαιρόπουλο τα τελευταία δύο χρόνια για να την επαναφέρει στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης.

-Μάλαγα γιατί νομίζω η ατμόσφαιρα που έχει στα εντός έδρας παιχνίδια της θα ήταν αυτή που θα ήθελα να υπάρχει και στην Ελλάδα. Ναι μεν καυτή και με θερμούς υποστηρικτές από την άλλη απόλυτα ειρινική.

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:20 am

Ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος γιατι λείπουν απο το poll?? :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:25 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:20 am
Ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος γιατι λείπουν απο το poll?? :D
Η ο ΔΓ :hoho:

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 8:29 am

j-kidd13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 8:20 am
Ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος γιατι λείπουν απο το poll?? :D
Είπαμε, δεν χωράνε όλοι. Μπορείς να ψηφίσεις "Άλλη" για την ομάδα της καρδιάς σου :D

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”