Πιο συμπαθητική Ευρωπαϊκή ομάδα

Συντονιστής: Captains

Εκτός από την ομάδα που υποστηρίζετε ποια άλλη ομάδα συμπαθείτε και γιατί ;

Ρεάλ
1
2%
Μπασκονια
11
17%
Μπαρστσελόνα
3
5%
Βαλενθια
2
3%
Μάλαγα
1
2%
Βιλερμπάν
1
2%
Λιμόζ
1
2%
Μπαμπεργκ
2
3%
Μπάγερν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αλμπα
2
3%
Προκομ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αρμανι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σιένα
3
5%
Βιρτους
3
5%
Μακάμπι
7
11%
ΑΕΚ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πανιωνιος
2
3%
Ερυθρος Αστέρας
5
8%
Παρτιζαν
3
5%
Εφες
2
3%
Φενερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νταρουσαφακα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαλγκίρις
10
15%
ΤΣΣΚΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ουινιξ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κιμκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λοκομοτιβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζενίτ
1
2%
Άλλη
5
8%
 
Σύνολο ψήφων: 65
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 10:39 am

Εμένα πάντως μου είναι συμπαθής η Μπαρτσελόνα στο μπάσκετ (άσχετο: και όχι πλέον στο ποδόσφαιρο), παίζει κατά καιρούς ωραίο μπάσκετ, ωραία ατμόσφαιρα και συνήθως χάνει στο ..τέλος.
Συμπαθής μου είναι και ο Ερυθρός με την τρομερή έδρα του.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 10:45 am

Εντύπωση μου κάνει πως ένα στο ποδόσφαιρο υπάρχει μια φρενίτιδα με τη Barca, στο μπασκετ (και στο forum) δεν τυγχάνει ανάλογης προτίμησης.
Δεν ξέρω και πολλά για το ποδόσφαιρο και γιατί υπάρχει φρενίτιδα (δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο άθλημα) αλλά σε ό,τι με αφορά τουλάχιστον, το μπασκετικό της τμήμα είναι ανάλατο:
- αδιάφορη έδρα (έχει και 50 dracs πώς τους λένε, οι υπόλοιποι με τις γραβάτες)
- πάει στα Φ4 και δε στέλνει ούτε 1000 φανς
- έχει πολλά χρόνια να παίξει ωραίο μπάσκετ (σε αντίθεση με τη Ρεάλ ας πούμε, η οποία ως οργανισμός μου είναι πιο αντιπαθής)
- ε, μια λουζεριά την έχει, δύσκολο να δημιουργήσεις συμπάθειες έτσι
- δεν είναι μπασκετούπολη. Βγες στο δρόμο στη Βαρκελώνη και ρώτα 50 ανθρώπους αν ξέρουν τρεις παίκτες της μπασκετικής Μπαρτσελόνα. Πλήρης άγνοια.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 10:56 am

Συμφωνούμε στα πάντα βλέπω για την Μπάρτσα. :D

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:26 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:05 am
Συμφορουμίτης αναζητεί συμφορουμίτες με σκοπό να βρεθούν οι 9 ψηφίσαντες-Ζαλγκιρόφιλοι του basketforum ώστε να τιμωρηθούν παραδειγματικώς!! :D :P :boxing: :banana:

Η Bologna λέγεται ότι έχει τις ωραιότερες Ιταλίδες γυναίκες, μου το έχει μεταφέρει άνθρωπος εμπιστοσύνης που πέρασε μια πενταετία στην πόλη για...σπουδές. :D

Στα λιγότερο σοβαρά, η Scavolini ήταν όντως συμπαθής ομάδα αλλά η Varese δε νομίζω διότι είχαν αναστενάξει στην Ιταλία μέχρι να την ξεφορτωθούν. Συμπαθής μου είναι και η Estudiantes, όμαδα που απέχει από τους τίτλους αλλά κόβει πάρα πολλά ειστήρια χωρίς να έχει ποδοσφαιρικό κόσμο.
h bologna ειναι η πολη των τριων Τ torri tortellini tette

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:29 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:40 pm
fotis vlachopoulos έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:32 pm

για το φαγητο ισως να μην εχεις παει σικελια

οι μπασκετικοι μπολονιεζι προτιμουν φορτιτουντο το εμαθα σε ανοιχτο γηπεδακι στα μικρατα μου κατα τα αλλα ναι ειναι η πιο μπασκετικη πολη της Ιταλιας ...τωρα που το σκεφτομαι αφησα εξω την συμπαθεστατη Σιεννα
Μπασκετούπολη η Μπολόνια και μας έλειψε. Σωστότατη η αναφορά του Yorgos.
Για μάσα νούμερο ένα (πανευρωπαϊκά :wink: ) Σικελία βάζω κι εγώ,αλλά και Καμπάνια.(τρατορίες- κόλαση, στη Νάπολι, Ερκολάνο, Σαλέρνο κ.α) Βέβαια κι η Εμίλια Ρομάνια έχει φαγητάρες για όποιους δεν έχουν θέμα με τα κιλά τους. :P
Άσχετο- παραδέχομαι. Ξέχασε ο Yorgos (με εκπλήσσει) να αναφερθεί στη φήμη για τις Μπολονέζες. Τις γυναίκες εννοώ κι ουχί τις μακαρονάδες. Οταν το αεροπλάνο πετάει πάνω από την Μπολόνια δο-νεί-ται, λένε.... :P
.
ειπαμε torri , tortellini tette

0
germany96

 euroleague
Reactions: 99
Δημοσιεύσεις: 1091
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 10, 2007 7:55 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:30 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:29 am
...Tώρα για το κοκκινοπράσινο τι να πούμε, εμένα Ταμτάκο μου θυμίζει, φάση κίτρινη κάλτσα σε κόκκινο παντελόνι ασορτί με πράσινη γραβάτα...
Μετά την ακατανόητη έκρηξη σου στο topic του DPG εναντίον ενός συγκεκριμένου προϊόντος ανδρικής (επαναλαμβάνω, για τους κακεντρεχείς σαν του λόγου σου, ΑΝΔΡΙΚΗΣ) ένδυσης, πλέον έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το δώρο που θα σου στείλω στην γιορτή σου:
Εικόνα

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:37 pm

Ζαλγκιρις για τον κόσμο της πρωτα απο όλα γιατι εχει ενα τιμιο πλάνο και ειναι καθαρα μπασκετικη, στα πρώτα της Ευρωλιγκάτα βήματα μου άρεσε πολύ η Μπαμπεργκ για την προσπάθεια την οργανωση και το ανταγωνιστικο μπασκετ, εβγαλε και κάποιους παίκτες

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:40 pm

badirma.png
badirma.png (51.56 KiB) Προβλήθηκε 7239 φορές
Γκραν Καναρια δεν εχει πει κανεις ? ειναι ιδιαιτερη συμπαθεια μου !
επισης απο Τουρκια η Μπανβιτ (οχι τοσο η τωρινη Μπαντιρμα)
την προτιμουσα ως Μπανβιτ, με τον μεγα χορηγο ,τον αντιστοιχο Μιμικο της Τουρκιας :mrgreen:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:50 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 12:40 pm
badirma.pngΓκραν Καναρια δεν εχει πει κανεις ? ειναι ιδιαιτερη συμπαθεια μου !
επισης απο Τουρκια η Μπανβιτ (οχι τοσο η τωρινη Μπαντιρμα)
την προτιμουσα ως Μπανβιτ, με τον μεγα χορηγο ,τον αντιστοιχο Μιμικο της Τουρκιας :mrgreen:
Ε όχι και Κανάρια! Αντιπαθώ ομάδες με φιλάθλους που πάνε με σαγιονάρες και σαμπω στο γήπεδο, wife beaters αντί για μπλουζάκια και τρώνε παγωτό την ώρα του αγώνα. Ε, όχι!

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 12:52 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 12:50 pm


Ε όχι και Κανάρια! Αντιπαθώ ομάδες με φιλάθλους που πάνε με σαγιονάρες και σαμπω στο γήπεδο, wife beaters αντί για μπλουζάκια και τρώνε παγωτό την ώρα του αγώνα. Ε, όχι!
μαζι σου για τα σαμπω !αλλα σαγιοναρα πλαστικη γιατι οχι :?: :sad:

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 3:18 pm

germany96 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 12:30 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:29 am
...Tώρα για το κοκκινοπράσινο τι να πούμε, εμένα Ταμτάκο μου θυμίζει, φάση κίτρινη κάλτσα σε κόκκινο παντελόνι ασορτί με πράσινη γραβάτα...
Μετά την ακατανόητη έκρηξη σου στο topic του DPG εναντίον ενός συγκεκριμένου προϊόντος ανδρικής (επαναλαμβάνω, για τους κακεντρεχείς σαν του λόγου σου, ΑΝΔΡΙΚΗΣ) ένδυσης, πλέον έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το δώρο που θα σου στείλω στην γιορτή σου:
Εικόνα
Αν βγαίνει και σε πετσέτα θαλάσσης τσονταρω και εγώ, αρκεί να ανεβάσει στο φόρουμ πειστήρια

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 3:26 pm

germany96 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 12:30 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 9:29 am
...Tώρα για το κοκκινοπράσινο τι να πούμε, εμένα Ταμτάκο μου θυμίζει, φάση κίτρινη κάλτσα σε κόκκινο παντελόνι ασορτί με πράσινη γραβάτα...
Μετά την ακατανόητη έκρηξη σου στο topic του DPG εναντίον ενός συγκεκριμένου προϊόντος ανδρικής (επαναλαμβάνω, για τους κακεντρεχείς σαν του λόγου σου, ΑΝΔΡΙΚΗΣ) ένδυσης, πλέον έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το δώρο που θα σου στείλω στην γιορτή σου:
Εικόνα
Όλη μέρα όλη νύχτα χρωματίζει τη ζωή μου
το θέλω το θέλω

το χω ανάγκη πολύ
δεν κρατιέμαι

το χω ανάγκη πολύ
τυραννιέμαι

το χω αναγκη πολύ
με έχει φάει



1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 5:40 pm

shtarkws έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 7:14 am
Για το φαγητό στην Ιταλία, θα έλεγα ότι είναι ό,τι πιο υπερτιμημένο υπάρχει πανευρωπαϊκώς. Χωρίς φαντασία, υπερβολικά πλαά γεύσεις, προσωπικά θεωρώ απάτη να πληρώσω για οτιδήποτε μπορώ να μαγειρέψω μόνος μου. Η πρωτεύουσα του slow food Μπολόνια και της ευρηματικής κουζίνας (όσο ευρηματική μπορεί να είναι η ιταλική) είναι η εξαιρεσάρα.
Αγαπητέ εδω πρέπει να διαφωνήσω καθέτως και οριζοντίως.

Υπάρχουν εκατοντάδες παραλλαγές σε μακαρονάδες, με δεκαδες διαφορετικούς τύπους πάστα, το ίδιο ισχύει για την πίτσα, πιάτα με βαση το κρέας, θαλασσινα, γλυκά κτλ κτλ

Για να μην χαλάσουμε το νόημα του θρεντ το συζητάμε αν ενδιαφέρεστε στο αναλογο νημα των φαγητών.
ok θα μου επιτρεψετε να υπερασπιστω για πολλοστη φορα τη Σικελια με τις 17 διαφορετικες κατοχες στην ιστορια της (με οτι αυτο συνεπαγεται απο πλευρας κουλτουρας αρχιοτεκτονικης και φυσικα γευσεων ) μιλαμε οτι εχουν διαφορετικο τροπο να κανουν το καθε ψαρι το καθε κομματι κρεας και φοβερους συνδυασμους που παραπεμπουν απο Αρχαιο ελληνικες συνταγες μεχρι αραβικα πιατα η και γλυκα που νομιζεις οτι φωτοφραφιζουν το ιταλικο μαπροκ η το γαλλικο ροκοκο στην ζαχαροπλαστικη ... οποιος ειχε την τυχη να φαει virine ή pesche stocco a ghiotta στη μεσσινα panino cca meusa στο παλερμο η κους κους θαλασσινων στο τραπανι α) θα δακρυσει... β) θα συμφωνησει μαζι μου ...και για να το φυρισω ξανα στο μπασκετ απο Ιταλικες συμπαθω αρκετα και την καλιαρι κι οποιοος ειναι αρκετα μεγαλος για να θυμαται οσκαρ σμιντ θα συμφωνησει οτι και το πεζαρο ειχε ομαδαρα ...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 6:15 pm

Είχε και Ντεϊ η Σκαβολινι

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος berry την Τετ Ιούλ 01, 2020 6:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 6:21 pm

μανιφικο και Ρίβα επίσης

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”