Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2021-22

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 8:46 pm

Zoys έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 3:00 pm
Πόσους παίκτες θα πάρει η Partizan; Βλέπω ήδη 18 στη σελίδα του Eurocup.
Δεν έχω τσεκάρει τη σελίδα της, αλλά φαντάζομαι ότι θα φύγουν παίκτες. Ας πούμε ο Ρασόν Τόμας που θα χωρέσει; Άσε που δεν τον έχει πάρει το μάτι μου στα φιλικά.
Λογικά θα πάρουν κι άσσο καλό. Αν κι όπως είδα τον νεαρό από το Ισραήλ, έχει πολύ μπάσκετ μέσα του.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 8:49 pm

Βλέπω ότι έφυγε ο τρελό- Ντίξον από τη Φενέρ; Μήπως ανοίγει χώρος για τον τρελό- Τζέιμς;
Δεν έχω ιδέα αν παίζει τίποτε. Από το κεφάλι μου το βγάζω και σε συνδυασμό με μια φήμη που κυκλοφορούσε προς Μάη-Ιούνη ότι τον θέλει η Φενέρ τον τότε παίκτη των Νετς.

Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 8:52 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 8:46 pm
Δεν έχω τσεκάρει τη σελίδα της, αλλά φαντάζομαι ότι θα φύγουν παίκτες. Ας πούμε ο Ρασόν Τόμας που θα χωρέσει; Άσε που δεν τον έχει πάρει το μάτι μου στα φιλικά.
https://www.eurocupbasketball.com/euroc ... code=U2021
Thomas πού είδες; Φετινοί είναι όλοι αυτοί.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 9:01 pm

Zoys έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 8:52 pm

https://www.eurocupbasketball.com/euroc ... code=U2021
Thomas πού είδες; Φετινοί είναι όλοι αυτοί.
Σωστός, νόμιζα ότι δεν τον είχε αφήσει ακόμα ελεύθερο.
Όμως έχει ένα σίγουρο λάθος η σελίδα του eurocup. Τον Γ. Μόσλεϊ που είναι κάτοικος Κρασνοντάρ πια. :wink: Λεσόρτ στη θέση του Μόσλεϊ, λοιπόν και Λεντέι στη θέση του Ρ. Τόμας. Εμένα πολύ μου άρεσε το περσινό δίδυμο της Παρτίζαν, αλλά οκ αναβαθμίστηκε σαφώς, ενώ έχει και τον πολύ καλό Σμάιλαγκιτς. Στους ψηλούς η Παρτίζαν κι η Βαλένσια έχουν γραμμή που θα πρωταγωνιστούσε άνετα στην Ευρωλίγκα.

* Έναν- έναν τους βλέπω (τρώω παράλληλα). Είναι κι ο Μ. Πέιτζ που έχει φύγει από την ομάδα του Ζοτς.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τρί Σεπ 14, 2021 9:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 9:07 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 9:01 pm
Zoys έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 8:52 pm

https://www.eurocupbasketball.com/euroc ... code=U2021
Thomas πού είδες; Φετινοί είναι όλοι αυτοί.
Σωστός, νόμιζα ότι δεν τον είχε αφήσει ακόμα ελεύθερο.
Όμως έχει ένα σίγουρο λάθος η σελίδα του eurocup. Τον Γ. Μόσλεϊ που είναι κάτοικος Κρασνοντάρ πια. :wink: Λεσόρτ στη θέση του Μόσλεϊ, λοιπόν και Λεντέι στη θέση του Ρ. Τόμας. Εμένα πολύ μου άρεσε το περσινό δίδυμο της Παρτίζαν, αλλά οκ αναβαθμίστηκε σαφώς, ενώ έχει και τον πολύ καλό Σμάιλαγκιτς. Στους ψηλούς η Παρτίζαν κι η Βαλένσια έχουν γραμμή που θα πρωταγωνιστούσε άνετα στην Ευρωλίγκα.
Μάλλον λες τον Motley της Kuban. O Mosley δεν ξέρω αν θα συνεχίσει όντως.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 14, 2021 9:10 pm

Zoys έγραψε:
Τρί Σεπ 14, 2021 9:07 pm

Μάλλον λες τον Motley της Kuban. O Mosley δεν ξέρω αν θα συνεχίσει όντως.
Οπς, νόμιζα ότι είχε πάρει τον Μόσλεϊ η Λόκο. :+1: Πάντως ούτε αυτόν (τον Μόσλεϊ) τον έχει πάρει το μάτι μου στα φιλικά.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 1:09 am

Ο Ζοτς εχει πει πως δεν υπολογίζει τους Μοσλει και Πειτζ, λογικά περιμένουμε να δούμε την επομενη ομαδα τους, όπως και του Ρασον Τομας (που ίσως να ταν και προτιμότερος στον παο αντι του Εβανς, τεσπα) , έχουν ήδη 16 παιχτες λοιπον στη παρτιζαν, δεν ξέρω αν θα παρουν κι άλλον. Προς το παρον το ροστερ τους είναι το εξής :

Moore , Madar
Punter , Avramovic , Trifunovic
Kurucs , Zagorac , Dangubic
Leday , Stepanovic
Smailagic , Koprivica

Ακομα κι έτσι δεν είναι άσχημο για γιουροκαπ, έχουν μαζευτεί πολλοί Σέρβοι βεβαια που θα βρίσκουν χρονο μόνο στην ΑΒΑ αλλα θα πληρώνονται καλα και ισως δεν θα χουν θεμα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 8:07 am

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 1:09 am
Ο Ζοτς εχει πει πως δεν υπολογίζει τους Μοσλει και Πειτζ, λογικά περιμένουμε να δούμε την επομενη ομαδα τους, όπως και του Ρασον Τομας (που ίσως να ταν και προτιμότερος στον παο αντι του Εβανς, τεσπα) , έχουν ήδη 16 παιχτες λοιπον στη παρτιζαν, δεν ξέρω αν θα παρουν κι άλλον. Προς το παρον το ροστερ τους είναι το εξής :

Moore , Madar
Punter , Avramovic , Trifunovic
Kurucs , Zagorac , Dangubic
Leday , Stepanovic
Smailagic , Koprivica

Ακομα κι έτσι δεν είναι άσχημο για γιουροκαπ, έχουν μαζευτεί πολλοί Σέρβοι βεβαια που θα βρίσκουν χρονο μόνο στην ΑΒΑ αλλα θα πληρώνονται καλα και ισως δεν θα χουν θεμα.
Είναι κι ο Λεσόρτ, βρε Τζόνι.
Ενώ αν τους κάτσει καλός άσσος θα τον πάρουν κι αυτόν.
Για μένα ως ρόστερ, είναι ρόστερ που χτυπάει ακόμα κι 8αδα Ευρωλίγκας.
Ομάδα όμως δεν είναι ακόμα, οπότε δεν έχει σίγουρο ούτε καν το Γιούροκαπ. Ως ομάδα έχει πλεονέκτημα η Βαλένσια που έχει τον ίδιο κορμό περίπου και είναι μπαρουτοκαπνισμένη στην Ισπανική λίγκα.
Αλλά από την Παρτίζαν περιμένω να δω Σμάιλαγκιτς, Αβράμοβιτς, Κούρουκς, Μουρ και τον μικρό τον Μαντάρ. Τους 3 ευρωλιγκάτους τους ξέρουμε κι είναι εγγύηση, ιδιώς οι 2 πρώην Αρμάνι, Ολυμπιακός που έχουν σχεδόν κοινή πορεία πια. Και τους πρωτολάνσαρε στην Ευρωλίγκα ο Μπλατ.

Για τον Ρασόν Τόμας ξαναπές το φίλε μου :bball: . Εννοείται. Και τον Μόσλει.
Για να μην πιάσουμε τις μεταγραφές της Μονακό. Για σας μιλάωωωωω. :dribble:

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 9:27 am

Ο Maik Zirbes επέστρεψε στον Ερυθρό Αστέρα.



0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 9:30 am

mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 9:27 am
Ο Maik Zirbes επέστρεψε στον Ερυθρό Αστέρα.

Τον ειδαμε vs Παναθα.Τον γλεντησε ο Καββαδας..........

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 9:48 am

Ο Τόμας αν πάει ΤΣΣΚΑ, με την δική του νοοτροπία, τις αμυντικές του αδυναμίες, τους τραυματισμούς του και την υπάρξη του Σβέντ είναι βόμβα.
Στα θεμέλια της ομάδας.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 12:23 pm

Ο Rashawn Thomas έχει πάει στην Κορέα :) . Επιφυλάσσομαι να αναφερθώ κάποια στιγμή για παίκτες που έχουν φύγει προς την Νοτιοανατολική Ασία ή την Αυστραλία (είναι αρκετοί πλέον).

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 1:14 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 8:07 am
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 1:09 am
Ο Ζοτς εχει πει πως δεν υπολογίζει τους Μοσλει και Πειτζ, λογικά περιμένουμε να δούμε την επομενη ομαδα τους, όπως και του Ρασον Τομας (που ίσως να ταν και προτιμότερος στον παο αντι του Εβανς, τεσπα) , έχουν ήδη 16 παιχτες λοιπον στη παρτιζαν, δεν ξέρω αν θα παρουν κι άλλον. Προς το παρον το ροστερ τους είναι το εξής :

Moore , Madar
Punter , Avramovic , Trifunovic
Kurucs , Zagorac , Dangubic
Leday , Stepanovic
Smailagic , Koprivica

Ακομα κι έτσι δεν είναι άσχημο για γιουροκαπ, έχουν μαζευτεί πολλοί Σέρβοι βεβαια που θα βρίσκουν χρονο μόνο στην ΑΒΑ αλλα θα πληρώνονται καλα και ισως δεν θα χουν θεμα.
Είναι κι ο Λεσόρτ, βρε Τζόνι.
Ενώ αν τους κάτσει καλός άσσος θα τον πάρουν κι αυτόν.
Για μένα ως ρόστερ, είναι ρόστερ που χτυπάει ακόμα κι 8αδα Ευρωλίγκας.
Ομάδα όμως δεν είναι ακόμα, οπότε δεν έχει σίγουρο ούτε καν το Γιούροκαπ. Ως ομάδα έχει πλεονέκτημα η Βαλένσια που έχει τον ίδιο κορμό περίπου και είναι μπαρουτοκαπνισμένη στην Ισπανική λίγκα.
Αλλά από την Παρτίζαν περιμένω να δω Σμάιλαγκιτς, Αβράμοβιτς, Κούρουκς, Μουρ και τον μικρό τον Μαντάρ. Τους 3 ευρωλιγκάτους τους ξέρουμε κι είναι εγγύηση, ιδιώς οι 2 πρώην Αρμάνι, Ολυμπιακός που έχουν σχεδόν κοινή πορεία πια. Και τους πρωτολάνσαρε στην Ευρωλίγκα ο Μπλατ.

Για τον Ρασόν Τόμας ξαναπές το φίλε μου :bball: . Εννοείται. Και τον Μόσλει.
Για να μην πιάσουμε τις μεταγραφές της Μονακό. Για σας μιλάωωωωω. :dribble:
H Βαλένθια σαφώς είναι πιο ομάδα από παρτιζάν και μπολόνια αυτή τη στιγμή. Όταν θα αρχίσουν τα πλέυοφ το μάρτιο και οι 2 ομάδες θα έχουν δώσει πολλα παιχνίδια και θα έχουν αποκτήσει ομοιογένεια. Για μένα και οι 3 έχουν ίδιες πιθανότητες για το eurocup. Η Βαλένθια αν βγεί 4η στο ισπανικό πρωτάθλημα νομίζω ότι παίρνει το εισιτήριο για την ευρωλίγκα, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αυτός ο κανονισμός.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 2:06 pm



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 15, 2021 2:17 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 15, 2021 12:23 pm
Ο Rashawn Thomas έχει πάει στην Κορέα :) . Επιφυλάσσομαι να αναφερθώ κάποια στιγμή για παίκτες που έχουν φύγει προς την Νοτιοανατολική Ασία ή την Αυστραλία (είναι αρκετοί πλέον).
Κι εμείς επιφυλασσόμ-εθα (μεγάλωσα με ΥΕΝΕΔ και " Άγνωστο Πόλεμο¨ :P ) να μας τα αναφέρεις.
ΜΑς το είχες πει και τότε με την Νιπόν (με τους ξένους της).
Από τη Νιπόν (Ιαπωνία) περάσαμε στη Χανγκούκ ( Κορέα- Ν.Κορέα).

Κι ερωτώ εγώ;

Προς τι τόση επιφύλαξη, κύριε πρόεδρε; :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”