Μεταγραφές στο Ευρωπαικό Μπάσκετ 2021-22

Συντονιστής: Captains

corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 03, 2022 11:47 am

j-kidd13 έγραψε:
Πέμ Ιουν 02, 2022 7:41 pm
2ετες ο Ζιζιτς στην Εφές,που υπογράφει και Josh Nebo. Σούπερ κινησεις και οι 2.
Η Εφές το σήκωσε 2 φορές και καλά κάνει και πάει σε ανανέωση. Και λογικά κρατάει τον πλαις μόνο. Αν δεν χάσουν και τους 2 Λαρκιν και Μισιτς και με δεδομένο ότι έχουν κλείσει και κλαιμπερν πάνε για τρίτο σερί σαν φαβορί. Μόνο αν χάσουν και τους 2 γκαρντ θα έχουν θέμα.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 03, 2022 11:54 am

Η Ζαλγκίρις ενδιαφέρεται για τον Κρις Τζόουνς.



0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 03, 2022 1:50 pm

Τον λαρκιν τον θελουν και οι γουιζαρντς λεει..τι μπατζετ θα εχει η εφες αν μονο λαρκιν,μισιτς και κλαιμπερν παρουν 10-11εκ :shock:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 03, 2022 7:29 pm

Η Έφες θα δυσκολευτεί να κρατήσει και τους 2 αστέρες της. Μάξιμουμ να κρατήσει τον έναν από τους 2. Η αίσθησή μου είναι ότι μάλλον θα της φύγουν κι οι 2 για ΝΒΑ. Και δεν το κρύβω ότι ψήνομαι κιόλας γιατί με κούρασε ο Αταμάν με τις πόζες του. Και μου κάθεται και κάπως τόσες μεταγραφάρες μαζεμένες.
Άλλος ένας λόγος που πιστεύω ότι μίνιμουμ ο ένας από τους 2 φεύγει, είναι η απόκτηση του Κλάιμπερν που όσο μεγαλώνει, τόσο παίζει ως πόιντ φόργουορντ. 3 πόλοι κεντρικής δημιουργίας (μπάλα στα χέρια) πάνε πολύυυυ. Πέρα από το χρηματικό που οκ, δεν έχει τα λεφτά της ΓΚαζπρομ από πίσω, ούτε τα λεφτά των ρώσσικων ορυχείων (ΤΣΣΚΑ) ούτε τους 2 κολοσσούς στο ποδόσφαιρο (Ρεάλ και Μπαρτσελόνα).*

Περί Γκριγκόνις, ας περιμένουμε λίγο. Κάτι παίζει απ' αυτά που μαθαίνω από Βαλένσια, αλλά είναι κι ο Μούσα στη μέση. Αυτόν θέλουν κυρίως και για αυτόν είναι έτοιμοι να ξοδευτούν. Κι Ο Μούσα μιλάει σοβαρά με τη Ρέαλ όπως έχουμε πει. Οπότε παίζει να είναι η "ασφάλεια" της Βαλένσια ή και μέσο πίεσης. ΑΛλά και Γκριγκόνις και Μπέικον με τίποτε παίδες. ΚΑι λόγω Αρόστεγκι, Κλαβέρ, αλλά και χρημάτων. ΄Ήδη φεύγει ο Τόμπι (τα λέγαμε χθες- προχθές) και στη θέση του έρχεται ο πολλά υποσχόμενος και "γηγενή" Σίμα από την πρώην του Πέδρο, τη Μανρέσα.

2 πα'ίκτες πολύ ακριβούς θα πάρουν ( ο Μούσα τέτοιος πια είναι). Λογικά και οι 2 θα παίζουν στα γκαρτν. Άντε και λίγο στο 3.
* Εντάξει είναι και μύχιος πόθος μου κάπου πια, να αποδυναμωθεί η ΈΦες, γιατί ήταν που ήταν "κλεψιά" το δίδυμο στα γκαρντ, πάει και παίρνει και παίρνει τον καλύτερο φόργουορντ της Ευρώπης κι έναν πολύ καλό ψηλό όπως Ζίζιτς και λογικά θα πάρει και καλό 4ρι. Ε, νισάφι. Που να την κοντράρεις του χρόνου αν μείνουν και Λάρκιν- Μίτσιτς; :roll:

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 03, 2022 10:34 pm

αυτον τον μουσα τον ηθελα σαν τρελος περσι,τελικα δεν ειχα αδικο..αν και ο ντορσει λογω διαβατηριου ηταν καλυτερη επιλογη τελικα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 03, 2022 10:41 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 03, 2022 10:34 pm
αυτον τον μουσα τον ηθελα σαν τρελος περσι,τελικα δεν ειχα αδικο..αν και ο ντορσει λογω διαβατηριου ηταν καλυτερη επιλογη τελικα.
Μέσα έπεσες- ή και Μ-ού-σα έπεσες :P - αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο ότι θα είχε κάνει το άλμα που έκανε. Στην Μπρεογάν ήταν ο άρχοντας εδώ θα ήταν 10ος παίκτης ξέρω εγώ. Και καλά να είχε πάει, δεν πρόκειται να είχε καλύψει τέτοια απόσταση από "πουθενάς" να τον θέλει η Ρεάλ και η Βαλένσια.
* Ντόρσεϊ με τρέλα, και αν το παληκάρι ηρεμήσει ένα με έναμιση χρόνο με το ΝΒΑ, τότε.... το ΝΒΑ θα έρθει να τον ψάξει. :bball: Όσοι πάνε κάθε χρόνο φάιναλ φορ κι ενίοτε το σηκώνουν, αυτοί έχουν πρώτο τραπέζι πίστα για ΝΒΑ. :wink:

Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1089
Δημοσιεύσεις: 11130
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 10:25 am

Φενερ στοχευει σε Mitrou-Long αλλα και Jordan Mickey!



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 10:53 am

gspara έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 10:25 am
Φενερ στοχευει σε Mitrou-Long αλλα και Jordan Mickey!

Ιτούδης και Μεσίνα για τον Μήτρου Λονγκ ως ξένο, κι εμείς (οι 2 "αιώνιοι") που έχουμε την ευκαιρία μάξιμουμ σε έναν χρόνο να τον έχουμε ως Έλληνα, τον μπερδεύουμε με τον αδελφό του. Ο παίκτης έκανε καταπληκτική πρώτη χρονιά στην Ευρώπη.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 3:19 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 10:53 am
gspara έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 10:25 am
Φενερ στοχευει σε Mitrou-Long αλλα και Jordan Mickey!

Ιτούδης και Μεσίνα για τον Μήτρου Λονγκ ως ξένο, κι εμείς (οι 2 "αιώνιοι") που έχουμε την ευκαιρία μάξιμουμ σε έναν χρόνο να τον έχουμε ως Έλληνα, τον μπερδεύουμε με τον αδελφό του. Ο παίκτης έκανε καταπληκτική πρώτη χρονιά στην Ευρώπη.
Μπρο, μην μου πεις πως δεν στο ειπα για τον Μητρο τον λεβεντη. Εχει ζητηση, δεν παιζει μεταξυ Ολυμπιακου-Παναθηναικου μονο. :wink:

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 3:32 pm

Παντως η Εφες με Λαρκιν, Μπεικον, Κλαιμπερν δεν ξερω αν θα ναι και τοσο αναβαθμισενη, 3 παιχτες που θέλουν πολύ ωρα τη μπαλα στα χέρια τους και κοιτάνε πρώτα να σκοράρουν. Ειδικα αν δεν υπάρχει κάποιος εγκεφαλικος παιχτης όπως ο Μισιτς να μοιράζει αρμοδιοτητες πιστεύω θα χαωθουν. Θέλει και pass first παιχτες μια ομαδα και off ball shooters για να λειτουργήσει ομαλά.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 4:07 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 3:19 pm


Μπρο, μην μου πεις πως δεν στο ειπα για τον Μητρο τον λεβεντη. Εχει ζητηση, δεν παιζει μεταξυ Ολυμπιακου-Παναθηναικου μονο. :wink:
Μου το έλεγες όντως; Θα μου διέφυγε. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι μου έλεγες ότι χλωμιάζει το διαβατήριο του και λογικά έχεις δίκιο (για τώρα, γιατί θα το πάρει ο άνθρωπος, Έλληνας είναι, δεν είναι περίπτωση Σαντ Ρόος).

Σχετικά με Έφες, όντως η απόκτηση Κλάιμπερν δείχνει ότι ξέραν πως ο Λάρκιν είναι για να επιστρέφει εκεί που ανήκει...Είναι και το χρηματικό στη μέση βλέπετε, δεν βρέχει λεφτά στην Τουρκία....
Σίγουρα θα μπέρδευε κάπως τη φάση εκεί, αλλά μιλάμε για 3 από τους καλύτερους παίκτες στην Ευρώπη (σίγουρα κι οι 3 τους στην καλύτερη 5αδα τα τελευταία χρόνια) που παίζουν με μυαλό και τα θετικά από τη συνύπαρξή τους θα ήταν περισσότερα από τα αρνητικά.
Ας ελπίσουμε ότι θα φύγει κι ο Μίτσιτς μαζί με τον Λάρκιν κι ο Αταμάν θα έχει βουνό μπροστά του, κι ας πάρει και 5 παικταράδες. Καινούρια ομάδα από την αρχή. Το όπλο της Έφες ήταν ότι "έτρεχε" η ίδια ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια.

Στα της Βαλένσια, μπαίνει κι ο Μουμπρού τελευταία στιγμή στον χορό των υποψηφίων προπονητών και η ομάδα λέει ότι μέχρι να ξεκαθαρίσει του προπονητή, τα μεταγραφικά μπαίνουν ψυγείο. Κακό ταίμινγκ η καθυστέρηση στο θέμα του προπονητή, γιατί οι ελεύθεροι παίκτες είναι στα τηλέφωνα τέτοιες μέρες.


Δεν θα μου έκανε εντύπωση να έμπαινε για Γκριγκόνις κι η Μπαρτσελόνα αν τελικά σπάσει το συμβόλαιο του Κούρικ. ΄Γνωρίζονται και καλά με τον Σάρας και τον Γιόκου, μιλάει και καλά ισπανικά, μια χαρά.

corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 5:24 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 3:32 pm
Παντως η Εφες με Λαρκιν, Μπεικον, Κλαιμπερν δεν ξερω αν θα ναι και τοσο αναβαθμισενη, 3 παιχτες που θέλουν πολύ ωρα τη μπαλα στα χέρια τους και κοιτάνε πρώτα να σκοράρουν. Ειδικα αν δεν υπάρχει κάποιος εγκεφαλικος παιχτης όπως ο Μισιτς να μοιράζει αρμοδιοτητες πιστεύω θα χαωθουν. Θέλει και pass first παιχτες μια ομαδα και off ball shooters για να λειτουργήσει ομαλά.
Δε νομίζω επιθετικά να έχουν θέμα. Iso έπαιζε μόνο η Εφές με Μισιτς η λαρκιν. Τώρα θα παίζει iso με Λαρκιν, μπέικον η κλαιμπερν. Αμυντικά θα έχουν θέματα πως θα τους κάνει να παίξουν υποφερτή άμυνα.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 6:08 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 4:07 pm
Hipster έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 3:19 pm


Μπρο, μην μου πεις πως δεν στο ειπα για τον Μητρο τον λεβεντη. Εχει ζητηση, δεν παιζει μεταξυ Ολυμπιακου-Παναθηναικου μονο. :wink:
Μου το έλεγες όντως; Θα μου διέφυγε. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι μου έλεγες ότι χλωμιάζει το διαβατήριο του και λογικά έχεις δίκιο (για τώρα, γιατί θα το πάρει ο άνθρωπος, Έλληνας είναι, δεν είναι περίπτωση Σαντ Ρόος).

Σχετικά με Έφες, όντως η απόκτηση Κλάιμπερν δείχνει ότι ξέραν πως ο Λάρκιν είναι για να επιστρέφει εκεί που ανήκει...Είναι και το χρηματικό στη μέση βλέπετε, δεν βρέχει λεφτά στην Τουρκία....
Σίγουρα θα μπέρδευε κάπως τη φάση εκεί, αλλά μιλάμε για 3 από τους καλύτερους παίκτες στην Ευρώπη (σίγουρα κι οι 3 τους στην καλύτερη 5αδα τα τελευταία χρόνια) που παίζουν με μυαλό και τα θετικά από τη συνύπαρξή τους θα ήταν περισσότερα από τα αρνητικά.
Ας ελπίσουμε ότι θα φύγει κι ο Μίτσιτς μαζί με τον Λάρκιν κι ο Αταμάν θα έχει βουνό μπροστά του, κι ας πάρει και 5 παικταράδες. Καινούρια ομάδα από την αρχή. Το όπλο της Έφες ήταν ότι "έτρεχε" η ίδια ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια.

Στα της Βαλένσια, μπαίνει κι ο Μουμπρού τελευταία στιγμή στον χορό των υποψηφίων προπονητών και η ομάδα λέει ότι μέχρι να ξεκαθαρίσει του προπονητή, τα μεταγραφικά μπαίνουν ψυγείο. Κακό ταίμινγκ η καθυστέρηση στο θέμα του προπονητή, γιατί οι ελεύθεροι παίκτες είναι στα τηλέφωνα τέτοιες μέρες.


Δεν θα μου έκανε εντύπωση να έμπαινε για Γκριγκόνις κι η Μπαρτσελόνα αν τελικά σπάσει το συμβόλαιο του Κούρικ. ΄Γνωρίζονται και καλά με τον Σάρας και τον Γιόκου, μιλάει και καλά ισπανικά, μια χαρά.
Μια που πιασαμε τα πυγοραπισματα :hammer: , η πηγη σου εχει στερεψει μπρο. :P
Δυσκολο να τελειωσει μεσα στο καλοκαιρι και ασχετα απ αυτο ακομα πιο δυσκολο να ερθει στην Ελλαδα ο Μητρος (σικ) Λονγκ. Θα χει καλες προσφορουλες και απ αλλου.
Να παρακαλας να αλλαξει μυαλα ο Ντορσευ γιατι αλλιως θα ψαχνεις ξενο δυαρι ή να συμφωνησει με τον Λιθουανο για την θεση του (μια χαρουλα ειναι το παιδι)
:P

0
corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 6:14 pm

Hipster έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 6:08 pm
basket72 έγραψε:
Σάβ Ιουν 04, 2022 4:07 pm


Μου το έλεγες όντως; Θα μου διέφυγε. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι μου έλεγες ότι χλωμιάζει το διαβατήριο του και λογικά έχεις δίκιο (για τώρα, γιατί θα το πάρει ο άνθρωπος, Έλληνας είναι, δεν είναι περίπτωση Σαντ Ρόος).

Σχετικά με Έφες, όντως η απόκτηση Κλάιμπερν δείχνει ότι ξέραν πως ο Λάρκιν είναι για να επιστρέφει εκεί που ανήκει...Είναι και το χρηματικό στη μέση βλέπετε, δεν βρέχει λεφτά στην Τουρκία....
Σίγουρα θα μπέρδευε κάπως τη φάση εκεί, αλλά μιλάμε για 3 από τους καλύτερους παίκτες στην Ευρώπη (σίγουρα κι οι 3 τους στην καλύτερη 5αδα τα τελευταία χρόνια) που παίζουν με μυαλό και τα θετικά από τη συνύπαρξή τους θα ήταν περισσότερα από τα αρνητικά.
Ας ελπίσουμε ότι θα φύγει κι ο Μίτσιτς μαζί με τον Λάρκιν κι ο Αταμάν θα έχει βουνό μπροστά του, κι ας πάρει και 5 παικταράδες. Καινούρια ομάδα από την αρχή. Το όπλο της Έφες ήταν ότι "έτρεχε" η ίδια ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια.

Στα της Βαλένσια, μπαίνει κι ο Μουμπρού τελευταία στιγμή στον χορό των υποψηφίων προπονητών και η ομάδα λέει ότι μέχρι να ξεκαθαρίσει του προπονητή, τα μεταγραφικά μπαίνουν ψυγείο. Κακό ταίμινγκ η καθυστέρηση στο θέμα του προπονητή, γιατί οι ελεύθεροι παίκτες είναι στα τηλέφωνα τέτοιες μέρες.


Δεν θα μου έκανε εντύπωση να έμπαινε για Γκριγκόνις κι η Μπαρτσελόνα αν τελικά σπάσει το συμβόλαιο του Κούρικ. ΄Γνωρίζονται και καλά με τον Σάρας και τον Γιόκου, μιλάει και καλά ισπανικά, μια χαρά.
Μια που πιασαμε τα πυγοραπισματα :hammer: , η πηγη σου εχει στερεψει μπρο. :P
Δυσκολο να τελειωσει μεσα στο καλοκαιρι και ασχετα απ αυτο ακομα πιο δυσκολο να ερθει στην Ελλαδα ο Μητρος (σικ) Λονγκ. Θα χει καλες προσφορουλες και απ αλλου.
Να παρακαλας να αλλαξει μυαλα ο Ντορσευ γιατι αλλιως θα ψαχνεις ξενο δυαρι ή να συμφωνησει με τον Λιθουανο για την θεση του (μια χαρουλα ειναι το παιδι)
:P
Το ότι ο Ντόρσεϊ αποφάσισε να παίξει εθνική ίσως είναι ένα σημάδι ότι άλλαξε μυαλά και θα παίζει Ευρώπη την επόμενη σεζόν.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 04, 2022 11:53 pm

Το λίαν έγκυρο Sportando λέει ότι είναι σε πολ ντάνσινγκ :P :P η Μακάμπι για τον Γκριγκόνις.
Ο οποίος αλλάζει τις ομάδες σαν τα πουκάμισα.
Στην όφσιζον πάντα. :roll:



Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά θέματα Eυρωπαϊκού Μπάσκετ”