Προολυμπιακό τουρνουά Σερβίας (SRB, DOM, PHI, ITA, PUR, SEN)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 12:41 pm

ssoulliss έγραψε:
Κυρ Ιούλ 04, 2021 9:08 pm


* Τον Mannion τον έχρισαν διεθνή πριν τα 18 του ακριβώς για να παίζει σαν γηγενής και όχι σαν νατουραλιζέ. το ίδιο ήθελαν να κάνουν και με τον Banchero που ανέφερε ο φίλος Spectator αλλά δυστυχώς δεν τους έκατσε.
Γνωριζεις μηπως αν κατεβει στο Τοκιο ο Banchero?

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 1:29 pm

gspara έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 12:41 pm
ssoulliss έγραψε:
Κυρ Ιούλ 04, 2021 9:08 pm


* Τον Mannion τον έχρισαν διεθνή πριν τα 18 του ακριβώς για να παίζει σαν γηγενής και όχι σαν νατουραλιζέ. το ίδιο ήθελαν να κάνουν και με τον Banchero που ανέφερε ο φίλος Spectator αλλά δυστυχώς δεν τους έκατσε.
Γνωριζεις μηπως αν κατεβει στο Τοκιο ο Banchero?
Νομίζω πως δε θα κατέβει. Μόνο ο Gallinari θα ενισχύσει την Ιταλία, εδώ θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιος ψηλός θα χάσει τη θέση του στη τελική δωδεκάδα. O Spissu ήταν τραυματίας και ίσως υπάρξει και εκεί μια αλλαγή.

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11174
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 1:48 pm

ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 1:29 pm


Νομίζω πως δε θα κατέβει. Μόνο ο Gallinari θα ενισχύσει την Ιταλία, εδώ θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιος ψηλός θα χάσει τη θέση του στη τελική δωδεκάδα. O Spissu ήταν τραυματίας και ίσως υπάρξει και εκεί μια αλλαγή.
O Tessitori μου αρεσε.Ισως κοψει Αbass.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 1:51 pm

ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 1:29 pm
[

Νομίζω πως δε θα κατέβει. Μόνο ο Gallinari θα ενισχύσει την Ιταλία, εδώ θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιος ψηλός θα χάσει τη θέση του στη τελική δωδεκάδα. O Spissu ήταν τραυματίας και ίσως υπάρξει και εκεί μια αλλαγή.
Ο Γκαλίναρος θα είναι σοβαρή ενίσχυση, όχι αστεία. Θα έβλεπα και μια 3αδα φόργουορντ σε αρκετές φάσεις με Γκαλινάρι - Πολονάρα σταθερούς και πλαισιωμέους είτε από Φοντέκιο είτε από Μέλι. Με αλχημείες θα καλύψουν το 5 τους, και μπορεί να έχουν θέμα σε ένα τουρνουά που θα έχει μπόλικο "δεινόσαυρο".

Ο Σπίσου είναι πολύ καλός γκαρντ, νομίζω ότι με Τονούτ και Μάνιον θα καλύψουν για χρόνια τα γκαρντ της Ιταλίας.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 1:57 pm

gspara έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 1:48 pm
ssoulliss έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 1:29 pm


Νομίζω πως δε θα κατέβει. Μόνο ο Gallinari θα ενισχύσει την Ιταλία, εδώ θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιος ψηλός θα χάσει τη θέση του στη τελική δωδεκάδα. O Spissu ήταν τραυματίας και ίσως υπάρξει και εκεί μια αλλαγή.
O Tessitori μου αρεσε.Ισως κοψει Αbass.
Και να αφήσει τον Fontecchio μόνο του στο 3; :-? Δεν ξέρω θα δούμε την προσεχή εβδομάδα που λήγει η προθεσμία τι θα κάνει ο Sacchetti.
basket72 έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 1:51 pm

Ο Γκαλίναρος θα είναι σοβαρή ενίσχυση, όχι αστεία. Θα έβλεπα και μια 3αδα φόργουορντ σε αρκετές φάσεις με Γκαλινάρι - Πολονάρα σταθερούς και πλαισιωμέους είτε από Φοντέκιο είτε από Μέλι. Με αλχημείες θα καλύψουν το 5 τους, και μπορεί να έχουν θέμα σε ένα τουρνουά που θα έχει μπόλικο "δεινόσαυρο".

Ο Σπίσου είναι πολύ καλός γκαρντ, νομίζω ότι με Τονούτ και Μάνιον θα καλύψουν για χρόνια τα γκαρντ της Ιταλίας.
Ο Tonut με εντυπωσίασε εχθές, διότι ήταν σοβαρότατος φίλε μου. Η τριάδα αυτή που αναφέρεις με το παίχτουρα τον Fontecchio μπορεί να δημιουργησει πολλά προβλήματα στις περισσότερες ομάδες στο Τόκυο. Είναι όλοι τους πολύ γερά παιδιά και με πολύ μπάσκετ μέσα τους. :dribble:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 5:55 pm

Λέγαμε ότι ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους είναι θιασώτης της Σέρβικης προπονητικής σχολής. Τώρα μπορούμε να το προχωρήσουμε ακόμα περισσότερο και να πούμε ότι παίζει πιο Σέρβικα και από την ίδια την Εθνική Σερβίας!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 05, 2021 8:46 pm

gspara έγραψε:
Δευ Ιούλ 05, 2021 1:48 pm

O Tessitori μου αρεσε.Ισως κοψει Αbass.
Μέσα έπεσες. Τον Αμπάς θα κόψει. :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνείς Διοργανώσεις & Ξένες Εθνικές Ομάδες”