Los Angeles Clippers

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Pierce

Honorary
Reactions: 25
Δημοσιεύσεις: 8444
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 12:47 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Danilovic
Αγαπημένη ομάδα: Boston-Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 22, 2019 1:39 pm

Εικόνα

Νέα ομάδας για τη σεζόν 2019-2020.

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 6:19 pm

Έχω την εντύπωση ότι μέχρι στιγμής περνάνε λίγο στα "ψιλά" οι Clippers, ενώ για εμένα είναι από τα μεγαλύτερα φαβορί για κάτι πολύ καλό στα playoff. Καλό ρόστερ έχουνε, καλό προπονητή έχουνε, παίκτη ηγέτη έχουνε.
Σίγουρα η λέξη "τίτλος" δεν είναι η πρώτη που έρχεται στο μυαλό για ένα franchise που δεν έχει φτάσει καν ποτέ σε τελικούς περιφέρειας, αλλά νομίζω πως φέτος είναι οι ιδανικότερες συνθήκες που έχουν βρει ή θα βρουν ποτέ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 8:05 pm

benchwarmer έγραψε:
Παρ Μαρ 06, 2020 6:19 pm
Έχω την εντύπωση ότι μέχρι στιγμής περνάνε λίγο στα "ψιλά" οι Clippers, ενώ για εμένα είναι από τα μεγαλύτερα φαβορί για κάτι πολύ καλό στα playoff. Καλό ρόστερ έχουνε, καλό προπονητή έχουνε, παίκτη ηγέτη έχουνε.
Σίγουρα η λέξη "τίτλος" δεν είναι η πρώτη που έρχεται στο μυαλό για ένα franchise που δεν έχει φτάσει καν ποτέ σε τελικούς περιφέρειας, αλλά νομίζω πως φέτος είναι οι ιδανικότερες συνθήκες που έχουν βρει ή θα βρουν ποτέ.
Εγώ Κλίπερς βλέπω, άσε που μου αρέσουν από τις εποχές Ντάνι Μάνινγκ και Ρον Χάρπερ. Έχουν πάντα κι ωραία στολή, πέρασε κι ο Τεόντοσιτς, είναι τώρα εκεί και ο αγαπημένος μου παίκτης από ΝΒΑ.

gourgou

 a1greece
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 9:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 06, 2020 8:27 pm

Από την στιγμή που έγινε γνωστή η μετακίνηση Λέοναρντ κ Τζορτζ οι Κλίππερς, κ σύμφωνα με τις αποδόσεις των στοιχηματικών, ήταν δεύτερο φαβορί για τίτλο μετά από Λέικερς. Αυτή τη στιγμή πρώτο φαβορί είναι οι Μπακς κ δεύτερο Λείκερς κ Κλίππερς με ίδια απόδοση. Βέβαια οι Μπακς δίνονται ως φαβορί λόγω κ της αδύναμης Ανατολής. Αγωνιστικά αν οι Κλίππερς πιάσουν τα προβλεπόμενα στάνταρς είναι πολύ πιο πάνω από όλους. Ήδη σοβαρεύτηκαν μετά την ήττα από Κινγκς κ δείχνουν πλέον τι είναι ικανοί να κάνουν.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 28, 2020 9:19 pm

Αποχωρεί από τους Κλίπερς ο Doc Rivers.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 5:05 am

mixalisgate7 έγραψε:
Δευ Σεπ 28, 2020 9:19 pm
Αποχωρεί από τους Κλίπερς ο Doc Rivers.

Αναμενόμενο μετά την απώλεια του 3-1 εναντίον των Nuggets. Γενικά πολύ underperform για το υλικό οι LAC, κι ειδικά ο Playoff P δεν βλεπόταν

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
RG13

 junior
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2017 11:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Los-Angeles-Clippers
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 6:36 am

Βάσει στατιστικών ήταν η καλύτερη χρονιά στην ιστορία της ομάδας, όσο απογοητευτικό κι αν ακούγεται αυτό..

Θα μας κάνει καλό μια αλλαγή προπονητή καθώς η ανατροπή από το 3-1 δεν ξεπερνιέται εύκολα. Ο Ντοκ σίγουρα έφερε πολλές νίκες στο σύλλογο και τον έβγαλε στην επιφάνεια αλλά έφτασε το ταβάνι του. Εγώ δεν τον άντεχα καθόλου όταν είχε και τον Όστιν στην ομάδα, δεν είχε ίδεα πως να διαχειριστεί την κατάσταση.

Τώρα δεν ξέρω ποιός θα μπορούσε να είναι ο ιδανικός αντικαταστάτης. Ο Μαρκ Τζάκσον ακούγεται αρκετά, εμένα θα μου άρεσε και ο Άτκινσον αλλά το πιο απλό θα ήταν να πάει πρώτος ο Λου

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 9:59 am

RG13 έγραψε:
Τρί Σεπ 29, 2020 6:36 am
Βάσει στατιστικών ήταν η καλύτερη χρονιά στην ιστορία της ομάδας, όσο απογοητευτικό κι αν ακούγεται αυτό..

Θα μας κάνει καλό μια αλλαγή προπονητή καθώς η ανατροπή από το 3-1 δεν ξεπερνιέται εύκολα. Ο Ντοκ σίγουρα έφερε πολλές νίκες στο σύλλογο και τον έβγαλε στην επιφάνεια αλλά έφτασε το ταβάνι του. Εγώ δεν τον άντεχα καθόλου όταν είχε και τον Όστιν στην ομάδα, δεν είχε ίδεα πως να διαχειριστεί την κατάσταση.

Τώρα δεν ξέρω ποιός θα μπορούσε να είναι ο ιδανικός αντικαταστάτης. Ο Μαρκ Τζάκσον ακούγεται αρκετά, εμένα θα μου άρεσε και ο Άτκινσον αλλά το πιο απλό θα ήταν να πάει πρώτος ο Λου
Ο D'Antoni; Ο Lue νομίζω δεν είναι τίποτα το ιδίαιτερο, ο Jackson είναι ουσιαστικά ο δημιουργός των Warriors.

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 10:27 am

RG13 έγραψε:
Τρί Σεπ 29, 2020 6:36 am
Βάσει στατιστικών ήταν η καλύτερη χρονιά στην ιστορία της ομάδας, όσο απογοητευτικό κι αν ακούγεται αυτό..

Θα μας κάνει καλό μια αλλαγή προπονητή καθώς η ανατροπή από το 3-1 δεν ξεπερνιέται εύκολα. Ο Ντοκ σίγουρα έφερε πολλές νίκες στο σύλλογο και τον έβγαλε στην επιφάνεια αλλά έφτασε το ταβάνι του. Εγώ δεν τον άντεχα καθόλου όταν είχε και τον Όστιν στην ομάδα, δεν είχε ίδεα πως να διαχειριστεί την κατάσταση.

Τώρα δεν ξέρω ποιός θα μπορούσε να είναι ο ιδανικός αντικαταστάτης. Ο Μαρκ Τζάκσον ακούγεται αρκετά, εμένα θα μου άρεσε και ο Άτκινσον αλλά το πιο απλό θα ήταν να πάει πρώτος ο Λου
βρε πολλες νικες εφερε, αλλα δεν το εκανε και με καμια εκπληξη... cp3 blake deandre στα prime τους ειχε και failαρε ολες τις χρονιες με αποκορυφωμα το 3-1 σε 3-4 εναντια στο χιουστον. δεν περασε ποτε 2ο γυρο.

αν δεν του φερνανε το πρωταθλημα οι kg pierce allen rondo δεν θα ηταν καν στην κουβεντα σαν ικανοποιητικος προπονητης. ποσο μαλλον "καλος". καλος φιλος μπορει να ειναι , καλος επικοινωνιακα γιατι ειναι players coach μπορει να ειναι , τακτικα δεν το μυριζει, αν δεν υπηρχε ο τιμποντο στους σελτικτς τοτε παιζει να μην παιρνανε ουτε το 08 το πρωταθλημα.

2
2 Εικόνα
RG13

 junior
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2017 11:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Los-Angeles-Clippers
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 3:40 pm

ssoulliss έγραψε:
Τρί Σεπ 29, 2020 9:59 am

Ο D'Antoni; Ο Lue νομίζω δεν είναι τίποτα το ιδίαιτερο, ο Jackson είναι ουσιαστικά ο δημιουργός των Warriors.
Ο Λου δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, ισχύει αυτο! Απλά είναι ήδη στην ομάδα οπότε ο χρόνος προσαρμογής μειώνεται. Είναι σημαντικό αυτό για μια ομάδα που (θέλει να) είναι σε win-now mode. Έχουμε πέσει και στην περίπτωση που δεν υπάρχει και πολύς χρόνος στην off-season για αλλαγές/ανακατατάξεις (να δούμε και πότε θα ξεκινήσει το επόμενο πρωτάθλημα).

Ο Ντ'αντονι είναι πολύ ριζοσπαστικός, αν ήταν να χτίσει κάτι διαφορετικό θα μου άρεσε αλλά τώρα νομίζω ότι δεν κάνει.

Ο Ντοκ αν κριθεί με βάση το ποιο franchise προπονούσε πρέπει να παραδεχτούμε ότι πέτυχε! Αν κριθεί με βάση τους παίχτες που πέρασαν από τα χέρια του τότε απέτυχε. Αυτή είναι η πραγματικότητα

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 5:00 pm

Δεν ειναι κακος προπονητης ο Doc απλα το μπασκετ εχει εξελιχθει και νομιζω εχει μεινει μια δεκαετια πισω.Και γενικα κατι του λειπει οταν βρισκετε στα playoffs, μπορει να εχει παρει ring με τους Σελτικς αλλα υπηρχε η πεποιθηση οτι μπορουσε να παρει και αλλο(δεν την εστερνιζομαι απολυτα , το μπασκετ ειναι πολυπλοκο αθλημα), γενικα ειναι εμπειρος, καλος προπονητης με ταβανι πλεον ομως και θεωρω δεν ειναι για ομαδα που εχει πιεση στο να πρωταγωνιστησει.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 29, 2020 7:15 pm

RG13 έγραψε:
Τρί Σεπ 29, 2020 3:40 pm

Ο Λου δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, ισχύει αυτο! Απλά είναι ήδη στην ομάδα οπότε ο χρόνος προσαρμογής μειώνεται. Είναι σημαντικό αυτό για μια ομάδα που (θέλει να) είναι σε win-now mode. Έχουμε πέσει και στην περίπτωση που δεν υπάρχει και πολύς χρόνος στην off-season για αλλαγές/ανακατατάξεις (να δούμε και πότε θα ξεκινήσει το επόμενο πρωτάθλημα).

Ο Ντ'αντονι είναι πολύ ριζοσπαστικός, αν ήταν να χτίσει κάτι διαφορετικό θα μου άρεσε αλλά τώρα νομίζω ότι δεν κάνει.

Ο Ντοκ αν κριθεί με βάση το ποιο franchise προπονούσε πρέπει να παραδεχτούμε ότι πέτυχε! Αν κριθεί με βάση τους παίχτες που πέρασαν από τα χέρια του τότε απέτυχε. Αυτή είναι η πραγματικότητα
Θέλω να είμαι δίκαιος, νομίζω ότι δεν μπορούσε να αποκλείσει κάποιες ομάδες στις σειρές των play-offs γιατί πολύ απλά εκείνες ήταν καλύτερες το συγκεκριμμένο διάστημα(Thunder, Rockets, Blazers). Νομίζω η Δύση τα τελευταία 5-6 χρόνια ήταν κλειδωμένη στους Warriors, επομένως δεν πιστεύω ότι μπορούσε για πολύ παραπάνω. Φέτος είναι αποτυχημένος όμως νομίζω ότι τον κρέμασαν και οι παίκτες του.

Ο D'Antoni είναι μεγάλος σε ηλικία, όμως θα χοροπήδαγε από τη χαρά του να εφάρμοζε αυτό που είδαμε φέτος στους Leonard-Williams-George!

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 6:28 pm

Ο Ty Lue θα είναι ο νέος προπονητής των Κλίπερς.



0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 6:34 pm

Διαχειριστή πηραν και ετούτοι. Να τον (ξανα)δούμε και αυτόν.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 6:34 pm

Μεγαλύτερο ενδιαφέρον ακόμα θα έχουν οι off season κινήσεις τους όσον αφορά το ροστερ

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “2019-2020 Regular Season + Playoffs”