Off topic NBA

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 05, 2023 12:35 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Απρ 05, 2023 8:51 am


Στη Δύση φαίνεται πως όλα είναι πιθανά, υπάρχει σενάριο όπου οι πεθαμένοι προ ημερών Lakers να βγουν 4οι!!!!

Πάντως απόψε έχει ματσάρα Lakers-Clippers με φόντο την αποφυγή του play-in, μιας και ο νικητής είναι με το ενάμιση ποδάρι εντός εξάδας. :welcome:

Οι Lakers μετά τις ανταλλαγές είναι άλλη ομάδα. Δεν νομίζω ότι θέλουν πολλοί να διασταυρωθούν μαζί τους στον πρώτο γύρο. Ελπίζω στο σημερινό παιχνίδι να παίξουν James - Davis, γιατί δεν τους βάζουν στα back to back. Αυτό όμως είναι κρίσιμο παιχνίδι και πρέπει να είναι πλήρεις. Για να δούμε...

Εμείς για άλλη μια χρονιά θα παίξουμε στο play in couch...Και πρώτοι πρώτοι φέτος, στην προεδρική.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 05, 2023 2:06 pm

ggr έγραψε:
Τετ Απρ 05, 2023 12:35 pm
ssoulliss έγραψε:
Τετ Απρ 05, 2023 8:51 am


Στη Δύση φαίνεται πως όλα είναι πιθανά, υπάρχει σενάριο όπου οι πεθαμένοι προ ημερών Lakers να βγουν 4οι!!!!

Πάντως απόψε έχει ματσάρα Lakers-Clippers με φόντο την αποφυγή του play-in, μιας και ο νικητής είναι με το ενάμιση ποδάρι εντός εξάδας. :welcome:

Οι Lakers μετά τις ανταλλαγές είναι άλλη ομάδα. Δεν νομίζω ότι θέλουν πολλοί να διασταυρωθούν μαζί τους στον πρώτο γύρο. Ελπίζω στο σημερινό παιχνίδι να παίξουν James - Davis, γιατί δεν τους βάζουν στα back to back. Αυτό όμως είναι κρίσιμο παιχνίδι και πρέπει να είναι πλήρεις. Για να δούμε...

Εμείς για άλλη μια χρονιά θα παίξουμε στο play in couch...Και πρώτοι πρώτοι φέτος, στην προεδρική.
Θα συμφωνήσω. Αυτή τη στιγμή οι Lakers κάνουν μια κούρσα στο χρόνο ώστε να μονταριστούν σαν σύνολο και να διαχειριστούν την υγεία των αστεριών τους. Δεν είναι εύκολο, ούτε είμαι σίγουρος ότι θα πάει καλά για να σου πω την αλήθεια. Στη Δύση με κομπλέ ρόστερ νομίζω ότι οι Warriors και οι Grizzlies είναι οι καλύτερες ομάδες, τις υπόλοιπες τις θεωρώ περίπου ισοδύναμες (ακόμη και τους Suns με Durant). Οι Nuggets είναι το ερωτηματικό (δε με πείθουν ότι μπορούν) άρα όλα είναι ανοικτά.

Σε αντίθεση στην Ανατολή υπάρχουν τρεις (μπορεί και τέσσερις) ομάδες που ξεχωρίζουν αρκετά από τις υπόλοιπες, χωρίς βέβαια και εκεί να αποκλείεται κάποια ευχάριστή ή δυσάρεστη έκπληξη.

Για εμάς έχεις δίκιο είμαστε απογοήτευση. Για του χρόνου κάτσε να δούμε σε τη σειρά θα διαλέξουμε και μετά το συζητάμε, πάντως η επόμενη χρονιά θα είναι κομβική.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 05, 2023 2:26 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Απρ 05, 2023 2:06 pm
ggr έγραψε:
Τετ Απρ 05, 2023 12:35 pm


Οι Lakers μετά τις ανταλλαγές είναι άλλη ομάδα. Δεν νομίζω ότι θέλουν πολλοί να διασταυρωθούν μαζί τους στον πρώτο γύρο. Ελπίζω στο σημερινό παιχνίδι να παίξουν James - Davis, γιατί δεν τους βάζουν στα back to back. Αυτό όμως είναι κρίσιμο παιχνίδι και πρέπει να είναι πλήρεις. Για να δούμε...

Εμείς για άλλη μια χρονιά θα παίξουμε στο play in couch...Και πρώτοι πρώτοι φέτος, στην προεδρική.
Θα συμφωνήσω. Αυτή τη στιγμή οι Lakers κάνουν μια κούρσα στο χρόνο ώστε να μονταριστούν σαν σύνολο και να διαχειριστούν την υγεία των αστεριών τους. Δεν είναι εύκολο, ούτε είμαι σίγουρος ότι θα πάει καλά για να σου πω την αλήθεια. Στη Δύση με κομπλέ ρόστερ νομίζω ότι οι Warriors και οι Grizzlies είναι οι καλύτερες ομάδες, τις υπόλοιπες τις θεωρώ περίπου ισοδύναμες (ακόμη και τους Suns με Durant). Οι Nuggets είναι το ερωτηματικό (δε με πείθουν ότι μπορούν) άρα όλα είναι ανοικτά.

Σε αντίθεση στην Ανατολή υπάρχουν τρεις (μπορεί και τέσσερις) ομάδες που ξεχωρίζουν αρκετά από τις υπόλοιπες, χωρίς βέβαια και εκεί να αποκλείεται κάποια ευχάριστή ή δυσάρεστη έκπληξη.

Για εμάς έχεις δίκιο είμαστε απογοήτευση. Για του χρόνου κάτσε να δούμε σε τη σειρά θα διαλέξουμε και μετά το συζητάμε, πάντως η επόμενη χρονιά θα είναι κομβική.
Σαφέστατα είναι δύσκολο το έργο των Lakers, απλά πλέον είναι ορθά δομημένοι. Η εμπειρία των αστέρων τους είναι που τους κάνει επικίνδυνους, όπως και τους Warriors.

Η Ανατολή έχεις δίκιο ότι είναι πιο σαφής. Βοστόνη - Μιλγουόκι - Φιλαδέλφεια είναι η τριάδα της κορυφής και ακολουθούν το Κλίβελαντ και η Νέα Υόρκη, που μπορούν να κάνουν ζημιές. Το Κλίβελαντ είναι λίγο πιο επικίνδυνο από τη Νέα Υόρκη αλλά και η τελευταία είναι ικανή για ζημιές. Θα τη χαρακτήριζα "μουχρίτσα" σαν ομάδα. Δε σου γεμίζει το μάτι με την πρώτη αλλά αν την υποτιμήσεις, θα στη φέρει.

Για τα δικά μας, συμφωνώ κι επαυξάνω. Ίσως είμαι παραπάνω απαισιόδοξος αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ. Ακόμη και πριν τους τραυματισμούς, το ξεκίνημα δεν φάνταζε ιδανικό. Θέλει οργάνωση και δουλειά το πράγμα για να στρώσει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Απρ 18, 2023 1:47 pm

Ανώνυμη ψηφοφορία από παίκτες του ΝΒΑ (το πλήρες άρθρο με επιπρόσθετες κατηγορίες δημοσιεύτηκε στο Athletic που χρειάζεται συνδρομή).



0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 01, 2023 10:25 pm

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 26, 2023 3:44 pm

Υπάρχουν συζητήσεις για την επόμενη σεζόν ώστε να προστεθεί και δεύτερο challenge σε περίπτωση που το πρώτο είναι επιτυχημένο.



0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 26, 2023 4:08 pm

megapoxy έγραψε:
Τρί Απρ 18, 2023 1:47 pm
Ανώνυμη ψηφοφορία από παίκτες του ΝΒΑ (το πλήρες άρθρο με επιπρόσθετες κατηγορίες δημοσιεύτηκε στο Athletic που χρειάζεται συνδρομή).

Τώρα το διάβασα, ενδιαφέρον άρθρο.
Στα ενδιαφέροντα που διάβασα, το ότι πολλοί διάλεξαν τον Embiid σαν MVP επειδή είναι εξίσου καλός και στην άμυνα αλλά μόνο το 2% τον θεωρεί τον καλύτερο αμυντικό της λίγκας ενώ μόνο 5,8% θα τον διάλεγε για να χτιστεί μια ομάδα από την αρχή γύρω του, πρώτος ο Γιάννης με 52,4%!!
Κάποιοι αθεόβοβοι επίσης, ένα 5,6% ψήφισαν τον Buttler ως τον πιο Overrated παίκτη.
ψιλοέκπληξη ότι στην λίστα με τους χειρότερους (ή καλύτερους, όπως το δει κανείς) trash-talkers εμφανίζεται 6ος και ο Ντόνσιτς.

Για όποιον θέλει να το διαβάσει: https://www.removepaywall.com/

3
1 Εικόνα 1 Εικόνα 1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 04, 2023 9:48 am

Σε άλλα νεα δεν εγκρίνει λέει ο MJ το γάμο του γιού του Μάρκους με την πρώην σύζυγο του Πίπεν, Λάρσα Πίπεν


Δεν ξέρει την παροιμία σα θέλει η νύφη κι ο γαμπρός τύφλα να χει ο πεθερός

Στην Αμερική οι γυναίκες πάιρνουν ακόμη το επίθετο των συζύγων τους;

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1113
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 04, 2023 11:34 am

tarp7 έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 9:48 am
Στην Αμερική οι γυναίκες πάιρνουν ακόμη το επίθετο των συζύγων τους;
Δεν είναι υποχρεωτικό, αν αυτό εννοείς.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024: 🏆
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 04, 2023 11:46 am

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 11:34 am
tarp7 έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 9:48 am
Στην Αμερική οι γυναίκες πάιρνουν ακόμη το επίθετο των συζύγων τους;
Δεν είναι υποχρεωτικό, αν αυτό εννοείς.
Nαι αυτό εννούσα. Μου κάνει εντύπωση ακόμη κι αν δεν είναι υποχρεωτικό. Στην Ελλάδα έχει καταργηθεί εδώ και δεκαετίες οι γυναίκες να πάιρνουν το επίθετο των συζύγων τους

0
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1113
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 04, 2023 11:49 am

tarp7 έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 11:46 am
nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 11:34 am


Δεν είναι υποχρεωτικό, αν αυτό εννοείς.
Nαι αυτό εννούσα. Μου κάνει εντύπωση ακόμη κι αν δεν είναι υποχρεωτικό. Στην Ελλάδα έχει καταργηθεί εδώ και δεκαετίες οι γυναίκες να πάιρνουν το επίθετο των συζύγων τους
Είναι συνηθισμένο. Εμένα η γυναίκα μου (εξ Αμερικής) πήρε το επίθετο μου παρ’ολο που προσπάθησα να την ενθαρρύνω να μην το κάνει.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024: 🏆
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 08, 2023 4:54 pm

nikolas_asteri έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 11:49 am
tarp7 έγραψε:
Τρί Ιούλ 04, 2023 11:46 am

Nαι αυτό εννούσα. Μου κάνει εντύπωση ακόμη κι αν δεν είναι υποχρεωτικό. Στην Ελλάδα έχει καταργηθεί εδώ και δεκαετίες οι γυναίκες να πάιρνουν το επίθετο των συζύγων τους
Είναι συνηθισμένο. Εμένα η γυναίκα μου (εξ Αμερικής) πήρε το επίθετο μου παρ’ολο που προσπάθησα να την ενθαρρύνω να μην το κάνει.
Εντάξει, δεν είναι άσχημο επώνυμο το Asteris. Είχα συμφοιτητρια που την έλεγαν Mounotriha.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 08, 2023 5:39 pm



1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 17, 2023 7:47 pm

ΠΑΣΟΚΙΚΗ απαντηση για τους φίλους του Λας Βεγκας.....
“I think Adam addressed earlier in the week that we're not quite at that moment yet,’’ Graziano said. “But when people ask me, ‘When will Vegas be an NBA town?’ I'm like, ‘Vegas is an NBA town. You just have to be here in July.’ ’’
Βεβαια δεν τολμαει το ΝΒΑ να πατησει το ποδι του στο Σιατλ γιατι θα τους φάνε ζωντανούς που βοήθησε να ξηλωθεί μια τόσο ιστορική ομάδα

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1328
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Αύγ 30, 2023 5:48 am



1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”