ΝΒΑ in-season tournament 2023-24 (NBA Cup)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1156
Δημοσιεύσεις: 3053
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 10, 2023 12:27 pm

Εγώ αυτό που κρατάω είναι η εικόνα των Lakers όταν οι αγώνες αποκτούν νόημα. Είναι μια ομάδα αμυντικογενής, όμως στην κανονική περίοδο η άμυνα δεν έδειχνε να δουλεύει πάντα σωστά. Όμως στα κρίσιμα παιχνίδια του τουρνουά απέναντι σε Φίνιξ, Ν. Ορλεάνη και Ιντιάνα, η άμυνα στάθηκε στο ύψος της και έφερε τα αποτελέσματα που έπρεπε. Είναι πληρέστατοι και αν είναι υγιείς όταν σοβαρέψουν τα πράγματα, θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος. Προσωπικά, μου αρέσει το στυλ μπάσκετ που παίζουν και θέλω να πάνε καλά (από τις λίγες φορές διαχρονικά που μου συμβαίνει αυτό με τους Lakers).

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Δεκ 10, 2023 3:02 pm

ggr έγραψε:
Κυρ Δεκ 10, 2023 12:27 pm
Εγώ αυτό που κρατάω είναι η εικόνα των Lakers όταν οι αγώνες αποκτούν νόημα. Είναι μια ομάδα αμυντικογενής, όμως στην κανονική περίοδο η άμυνα δεν έδειχνε να δουλεύει πάντα σωστά. Όμως στα κρίσιμα παιχνίδια του τουρνουά απέναντι σε Φίνιξ, Ν. Ορλεάνη και Ιντιάνα, η άμυνα στάθηκε στο ύψος της και έφερε τα αποτελέσματα που έπρεπε. Είναι πληρέστατοι και αν είναι υγιείς όταν σοβαρέψουν τα πράγματα, θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος. Προσωπικά, μου αρέσει το στυλ μπάσκετ που παίζουν και θέλω να πάνε καλά (από τις λίγες φορές διαχρονικά που μου συμβαίνει αυτό με τους Lakers).
Η επιστροφή του Vanderbilt βοήθησε αρκετά στο να σφίξουν στο αμυντικό κομμάτι. Το ίδιο έγινε και πέρσι μετά το trade deadline που η Utah θεώρησε πως έπρεπε να ξεφορτωθεί τα 4 εκατομμύρια συμβόλαιο που έπαιρνε ετησίως για να καταλήξει στους Lakers.





0
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 364
Δημοσιεύσεις: 6294
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Δεκ 14, 2023 9:12 am

Αν έχανε το τελικό θα ήταν "ένας ακόμη χαμένος τελικός", τώρα που τον κέρδισε "η διοργάνωση ήταν στα μέτρα του", "MVP o Haliburton" και άλλα τέτοια ωραία....

0
FIBA sucks!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”