Αγαπημένες εκπομπές-αναλύσεις για NBA στο Youtube

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 01, 2020 6:04 pm

Είμαι από αυτούς τους ανθρώπους που τους αρέσει αρκετά αφού δω κάποιο παιχνίδι του ΝΒΑ ή τα highlights να βλέπω αναλύσεις, νέα ή απλά εκπομπές με λίστες για τα παιχνίδια της εβδομάδας στο Youtube. Λόγω και της διαφοράς ώρας, αυτά τα βίντεο βγαίνουν την άλλη μέρα το απόγευμα-βράδυ, οπότε μπορώ να τα δω μετά τη δουλειά στο σπίτι.
Επειδή όμως πάντα μου αρέσει να μαθαίνω νέες εκπομπές, θα παραθέσω κάποιες που βλέπω και περιμένω και προτάσεις.

Πρώτα από όλους δεν χάνω βίντεο του BBALLBREAKDOWN. O coach Nick αναλύει ωραία και κατανοητά πολλές τακτικές των ομάδων, ενώ συχνά πυκνά έχει συζητήσεις με διαιτητές σχετικά με αμφιλεγόμενα σφυρίγματα και συνεντεύξεις με προπονητές περί τακτικών. Εμένα περισσότερο μου αρέσει η ανάλυση των παιχνιδιών.



Επίσης πέρυσι είχε συνεργασία με τη Euroleague και έκανε αναλύσεις για το κοουτσάρισμα του Saras, του Obradovic, αλλά και για τον τρόπο παιχνιδιού των Καλάθη-Σπανούλη, ενώ πολλές φορές έχει μιλήσει για το πως τακτικές του ευρωπαΊκού μπάσκετ θα μπορούσαν να είναι χρήσιμες στο ΝΒΑ.





Επίσης παρακολουθώ το Heat Check που κάνει πολύ ωραίες σύντομες αναλύσεις max 5 λεπτών. Πολύ περιεκτικός και σύντομος με σαφή τρόπο παρουσίασης:



Όσον αφορά εκπομπές με λίστες κτλ μου αρέσουν διάφορα κανάλια όπως ο Austin Sweatt, Andy Hoops, CaineLovesCali που ασχολούνται με παλιότερους παίκτες ή αναλύουν το πόσο ανεβασμένοι ή πεσμένοι είναι παίκτες στην τρέχουσα σεζόν.

Τέλος, πολύ αγαπημένος και ο jxmyhighroller και τα charts-πίνακες που παρουσιάζει ως απόδειξη των λεγόμενών του:





Φυσικά παρακολουθώ και άλλα κανάλια, αλλά περιμένω την άποψή σας και τις προτάσεις σας.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4699
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 03, 2020 10:07 am

Τα ίδια παρακολουθώ κι εγώ. Επίσης βλέπω και το κανάλι του The People's Kid (το βίντεο που ανέβασε πρόσφατα για τον Jeremy Lyn ήταν πολύ ενδιαφέρον) και το Thinking Basketball. Α, και το SBNation για να περνάει η ώρα :P

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 23, 2020 10:09 pm

Νομίζω οτι η πιο απολαυστική εκπομπή για το ΝΒΑ εδω και 30 χρόνια είναι το inside the nba. Αυτος που την ανέδειξε, απογείωσε και δημιουργησε μια εντελως αλλη διασταση στα σοβαρα προγραμματα αναλυσης ηταν ο charles barkley. O μοναδικος και ανεπαναληπτος chuck.

Εδω το ντεμπουτο του στο οποιο εδειξε απο την πρωτη στιγμη τι θα κανει.



Ο Chuck με την μεγαλη καρδια εχει πει απειρες ατακες, εχει αυτοσαρκαστει όσο κανένας και εχει προσφερει απλοχερα ανεπαναληπτο γελιο. Κυκλοφορουν χιλιαδες βιντεο για την εκπομπη, μακραν το αγαπημενο μπυ σκηνικο ειναι αυτο



it never gets old και καθε φορα που το βλεπω κλαιω

victoria is a secret down there! :rofl:

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
κουτάλα

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Απρ 13, 2020 6:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 14, 2020 12:33 am

Ανάλυση
--------------
Thinking Basketball
The Dime Drop (ψάξ' τον και ως J. Kyle Mann /// The Ringer)
TooMuchHoops
Mr. Fundamental
Half Court Hoops
Drawing The Defense
Coach Daniel
By Any Means Basketball
Bucks Film Room
Adam Spinella


Μια στο τόσο
----------------------
Sporting Logically
Legend Of Winning
Dom2k
BSOLZ
MDJ

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”