Mario Hezonja - Chapter PAO

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2382
Δημοσιεύσεις: 7022
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 23, 2021 9:02 am

Σχόλια και σκέψεις για τον Κροάτη forward .

Αγάπη για τον Παναθηναικό vs καλύτερο επαγγελματικό συμβόλαιο;

Είναι καλό να μείνει ή προτιμότερο να φύγει;

Εικόνα

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 23, 2021 10:03 am

Δε συνηθίζω χαρακτηρισμούς εναντίον παικτών, αλλά ο Hezonja πραγματικά κούρασε πάρα πολύ στην όλη ιστορία με τον ΠΑΟ. Καταλαβαίνω πολύ ότι από παλιά στο Instagram ανέβαζε φωτό της θύρας 13 και ότι αγαπάει την ομάδα, απόλυτα σεβαστό, αλλά ερχόμενος εδώ πραγματικά έφυγε από το επίπεδο της αγάπης και πέρασε σε αυτό της γραφικότητας. Από το θα πληρώσω το πρόστιμο για όποιον παραβίασε τα μέτρα στο αεροδρόμιο μέχρι το να κάνει κερκίδα μόνος του στο ΟΑΚΑ μπροστά στην άδεια 13.

Βάσει των γραφόμενων και των υπερβολικών του δηλώσεων, θα έπρεπε να κάτσει και χωρίς λεφτά να παίξει ή να απορρίψει την επιστροφή στο ΝΒΑ. Δεν ξέρω τους λόγους που έφυγε, αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα του άρεσε που θα έπρεπε να ανέβει στο 4 για να μην το κάνει ο Ιωάννης, αφού και οι δύο θέλουν να παίζουν στο 3. Μπασκετικά μιλώντας καλύτερα είναι για τον Παναθηναίκό που έφυγε. Ο Παπαπέτρου από πέρυσι ξεκίνησε τα step back τρίποντα, ο Nedovic δεν τη δίνει από το δεξί στο αριστερό, ο Mario ήθελε να έχει μία μπάλα μόνος του, ε το μπάσκετ όμως παίζεται με μία μπάλα, όχι με τρεις και ειδικά ο Κροάτης μαζί με Πάπι δε χωρούσαν. Για μένα το ιδανικό θα ήταν να είχε φύγει ο γυάλινος Nedovic και να μείνουν οι άλλοι δύο, αλλά δεν.

Και για να μη με κακοκαρδίσει κανένας. Δε ζηλεύω καθόλου που ένας παίκτης αγαπάει την αντίπαλη ομάδα. Επειδή ακούστηκε και αυτό ότι ζηλεύουμε που δεν υπάρχει παίκτης Hezonja για τον Ολυμπιακό ξέρω γω. Καμία σχέση. Εγώ αυτό που λέω είναι ότι ωραίο να γουστάρεις, να παίζεις για τη φανέλα και να αφιερώνεις τίτλους στον Παύλο και άλλο να γίνεσαι γραφικός με δηλώσεις και φωτογραφίες κάθε πέντε λεπτά, να κάνεις οργανωτή κερκίδας σε άδεια θύρα κτλ. Μία μερίδα του κόσμου τα ρίχνει στο μάνατζερ του, αλλά πολλοί κολλητοί Παναθηναϊκοί μου στείλανε μήνυμα έξαλλοι ότι τζάμπα τους πουλούσε οπαδιλίκι. Εγώ πιστεύω ότι θα βγάλει λεφτάκια τα επόμενα 3-5 χρόνια και θα γυρίσει στην ομάδα της καρδιάς του με μικρή αμοιβή να παίξει και μπροστά σε κόσμο που το αξίζει. Αλλά Mario στην επόμενη θητεία με ρέγουλο τις δηλώσεις, γιατί ήδη υπάρχουν φίλοι του Παναθηναϊκού που σε λένε παπατζή και δεν τους αδικώ.

2
2 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”