Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 23, 2019 7:15 pm

Ειδήσεις, νέα της ομάδας, κ.ο.κ.

0
nirvana66

 
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 6:36 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 27, 2020 9:51 pm

Έλα ρε παιδιά! Ράουτινς 7/8 τρίποντα. Κάτι είναι αυτό!

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 28, 2020 9:39 pm

nirvana66 έγραψε:
Δευ Ιαν 27, 2020 9:51 pm
Έλα ρε παιδιά! Ράουτινς 7/8 τρίποντα. Κάτι είναι αυτό!
Έχει ακούσει πολλά ο άνθρωπος και ακόμη δεν ήρθε. Ότι σουτάρει καλά το ξέρουμε. Τα άλλα -που ειπώθηκαν από τον κόουτς κιόλας- ότι είναι καλός αμυντικός και θα βοηθήσει κι οργανωτικά δε νομίζω να τα δούμε στην παρούσα ζωή, αλλά για το σουτ δεν είχα καμία αμφιβολία, θα το δούμε και σε ματς της Ευρωλίγκας, να πάρει και λίγο αυτοπεποίθηση. Το θέμα είναι ότι δεν είναι αυτό που μας έλειπε, οπότε πάλι το θέμα του ποιος φέρνει τους παίκτες παραμένει ανοικτό.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 31, 2020 10:30 pm

Το γραφω σημερα ,πρωτομηνια εχουμε ...
Κακοχαρακτηριστε με ,δεν με νοιαζει ,εχω τοσα νευρα... :steamingears: :steamingears: :steamingears:
Το καλοκαιρι ας κοιταξουμε μπας κ πεισουμε τον Σαρας να ερθει στο Οακα...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 31, 2020 10:41 pm

john wick έγραψε:
Παρ Ιαν 31, 2020 10:30 pm
Το γραφω σημερα ,πρωτομηνια εχουμε ...
Κακοχαρακτηριστε με ,δεν με νοιαζει ,εχω τοσα νευρα... :steamingears: :steamingears: :steamingears:
Το καλοκαιρι ας κοιταξουμε μπας κ πεισουμε τον Σαρας να ερθει στο Οακα...
Δεν χρειάζεται να έχεις νεύρα. Το γράφω και στο θρεντ του αγώνα: Η Βαλένθια δεν είναι εύκολη έδρα ούτε υπολείπεται τόσο πια σε ταλέντο.

Αυτό που λες για τον Σάρας, εννοείται. Γιατί να σε κακοχαρακτηρίσουν; Υπάρχει άλλος σαν αυτόν(τόσα υποσχόμενος και με τέτοια γνώση του ευρωπαϊκού μπάσκετ σε συνδυασμό με ακόρεστη δίψα για επιτυχίες) και μάλιστα με τέτοιο δέσιμο με την ομάδα σας;

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 02, 2020 8:59 am

το λέω διότι επικρατεί ένα κλίμα ότι όποιος πει κάτι λίγο κακό για τον Πιτίνο , αμέσως είναι κατευθυνόμενος από την ΚΑΕ κλπ κλπ...
ειναι HOF αλλά κάποια πράγματα που και αυτός κάνει , στα δικά μου μάτια τουλάχιστον ειναι περίεργα..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 02, 2020 4:33 pm

john wick έγραψε:
Κυρ Φεβ 02, 2020 8:59 am
το λέω διότι επικρατεί ένα κλίμα ότι όποιος πει κάτι λίγο κακό για τον Πιτίνο , αμέσως είναι κατευθυνόμενος από την ΚΑΕ κλπ κλπ...
ειναι HOF αλλά κάποια πράγματα που και αυτός κάνει , στα δικά μου μάτια τουλάχιστον ειναι περίεργα..
Eιναι υπερτιμημενος απο τους φιλους του παναθηναικου , ναι οκ ειναι HOF , οπως επισης ειναι και προπονητης που εχει δειγματα απο το κολλεγιακο το οποιο ειναι ερασιτεχνικο μπασκετ και δεν εχει καμια σχεση με το επαγγελματικο.Ο ανθρωπος προετοιμαζε παικτες για να παρουν επαγγελματικο συμβολαιο , για αυτο και ο παπαγιαννης ειναι βελτιωμενος με τον πιτινο , αυτη ειναι η δουλεια του προσπαθει να εξελιξει νεους παικτες.

Για αυτο ειπα και στις νικες με μπαγερν και ζαλγκιρις για την λειτουργια του παναθηναικου.Η επιθεση ειναι παραγωγικη λογο του ταλεντου που εχουν οι παικτες , παραλληλα οταν ο παναθηναικος σφιγγει την αμυνα του το κανει γιατι ο ραις πιεζει διχως αυριο πανω στην μπαλα , ο καλαθης ειναι def stopper με μεγεθος και ο παπαπετρου ειχει αμυντικες αρετες.Με λιγα λογια σε επιθεση και αμυνα τα ατομικα στοιχεια των παικτων μιλανε και οχι τα plays του κοουτς ρικ στις δυο πλευρες του γηπεδου.
Και στο παιχνιδι με την βαλενθια , η αντεπιθεση του παναθηναικου προηλθε απο τους παικτες που σφιξανε την αμυνα τους και μπροστα χτυπησανε στο 1vs1. Δεν υπηρχε καμια παρεμβαση απο τον παγκο εκτος των αλλαγων.

Kαλες ατακες καλος προπονητης αλλα οχι για ομαδα ευρωλιγκας που εχει βλεψεις για ψηλα.
Ξεκαθαρα ασπαζομαι την αποψη σου το καλοκαιρι να ερθει ο Σαρας.Για να κανει δουλεια ομως ο Σαρας πρεπει ο ΔΠΓ να τον αφησει να δουλεψει οπως ξερει.Με ενα μπατζετ αγωνιστικο στα 15 μυρια μπορει να κανει παπαδες.

2
2 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 02, 2020 4:41 pm

:goodpost:
Εμενα θα μου αρεσε ο Πιτινο σε ρολο γενικου manager της ομαδας..


Υ.γ
Εχω γραψει κ παλιοτερα οτι δεν ξερω αν σαν φιλαθλοι (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα) εχουμε την υπομονη να υποδεχτουμε εναν προπονητη σαν τον Σαρας κ να τον αφησουμε να δουλεψει κ να παραξει έργο.
Εδω δεν ειναι Καουνας..Εδω ειναι Βαλκανια..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 02, 2020 5:22 pm

john wick έγραψε:
Κυρ Φεβ 02, 2020 4:41 pm

Υ.γ
Εχω γραψει κ παλιοτερα οτι δεν ξερω αν σαν φιλαθλοι (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα) εχουμε την υπομονη να υποδεχτουμε εναν προπονητη σαν τον Σαρας κ να τον αφησουμε να δουλεψει κ να παραξει έργο.
Εδω δεν ειναι Καουνας..Εδω ειναι Βαλκανια..
Χειροτερα απο οτι παει ο παναθηναικος τα τελευταια χρονια (δηλαδη 8αδα και αποκλεισμος ) δεν προκειται να τα παει , αρα στην χειροτερη να κανει ιδια σεζον, ομως προσωπικα (ναι εχει διαφορετικη πιεση πολυ μεγαλυτερη ο παναθηναικος απο την ζαλγκιρις ) θεωρω οτι ο Σαρας ειναι ετοιμος για το στεπ απ, οπως επισης θεωρω οτι αξιζει μια διετια τα κλειδια της ομαδας και απο εκει και περα να κριθει.

Συμφωνω οτι οι φιλαθλοι του παναθηναικου και του ολυμπιακου ειναι ακαταλληλλοι για να περιμενουν να δημιουργηθει ενα ομορφο συνολο και τα θελουν ολα επιτοπου ετοιμα. Θα χρησιμοποιησω το παραδειγμα του Λασο που ειναι μια 10+ στην ρεαλ και πρωταθληματα εχασε και σε φ4 δεν καταφερε να παει και τελικους εχασε και ειχε/εχει πολυ μεγαλυτερο μπατζετ απο τις ελληνικες ομαδες.Και ομως στηριχθηκε και εισεπραξε εμπιστοσυνη απο την διοικηση. Εγω μεχρι το 2015 τον ειχα στην απαξιωση , ομως καταφερε να μου δειξει ποσο λαθος ημουν.

Και αυτο ειναι κατι που πρεπει να χωνεψουμε και οι δυο αιωνιοι, ακομη και 20 μυρια αγωνιστικο μπατζετ να εχουμε του χρονου, δεν εξασφαλιζεται οτι θα ειμαστε στο φ4 , υπαρχουν πολλοι παραμετροι οπως χημεια,προπονητης,παικτες που ταιριαζουν στην φιλοσοφια,υγεια , φορμαρισμα στην κρισιμη περιοδο, στεπ απ απο τους ηγετες της ομαδας και x factor παικτες απο τον παγκο, διασταυρωση με ομαδα που να ματσαρεται καλα κτλ.

1
1 Εικόνα
Μέχρι φέτος
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 03, 2020 9:01 pm

3 Φλεβάρη και ούτε μισή είδηση για προσθήκη παίκτη. Στενάχωρο..

0
nirvana66

 
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 6:36 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 10, 2020 1:08 pm

Τώρα αυτό που θα πω μπορεί να διαγραφεί και να φάω κανένα φάουλ, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ. Στο All Star Game ο γιος του Καλάθη το έχασε εξ επαφής :D :mrgreen:

:sorry:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 10, 2020 1:44 pm

Εμενα θα μου αρεσε ο Πιτινο σε ρολο γενικου manager της ομαδας..
O Xριστός κι η Παναγία. Ως recruiter είναι διαχρονικά άθλιος, έχει τέτοιο εγώ που θέλει να δίνει συνεντέυξεις και στον ύπνο του, αποκλείεται να αφήνει τον κόουτς ήσυχο και από ευρωπαϊκή πραγματικότητα μηδέν.

Εχω γραψει κ παλιοτερα οτι δεν ξερω αν σαν φιλαθλοι (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα) εχουμε την υπομονη να υποδεχτουμε εναν προπονητη σαν τον Σαρας κ να τον αφησουμε να δουλεψει κ να παραξει έργο.
Εδω δεν ειναι Καουνας..Εδω ειναι Βαλκανια..
Νομίζω ότι ειδικά ο Σάρας λόγω παρελθόντος στην ομάδα θα είχε πολύ περισσότερο χρόνο πίστωσης από τους υπόλοιπους. Κοινώς, είναι από τις λίγες περιπτώσεις που ακόμη και το κοινό του Παναθηναϊκού θα έδεχινε υπομονή, έστω και για τους λάθος λόγους (όχι επειδή είναι φανταστικός προπονητής, αλλά επειδή χτυπιόταν σαν το χταπόδι ως παίκτης όταν παίζαμε με τον Ολυμπιακό). Το πρόβλημα με το Σάρας είναι ότι δεν ξέρω αν θα δεχόταν να εργαστεί για μια διοίκηση που στην καλύτερη είναι παρεμβατική και στη χειρότερη παρανοϊκή. Να θυμίσω ότι πριν από λίγες εβδομάδες ο ιδιοκτήτης απαίτησε από τους παίκτες να υπογράψουν δήλωση μετάνοιας επειδή τόλμησαν να χάσουν από τον Προμηθέα στην Πάτρα κι όταν κάποιος εξ αυτών δυσανασχέτησε που αυτές οι χαζομάρες διέρρευσαν στον Τύπο εκλήθη "να το βουλώσει" δημοσίως από το twitter με απειλές για αποκαλύψεις της προσωπικής του ζωης. Φαντάζεσαι το Γιασικεβίτσιους να μπαίνει σε λεωφορεία ή να δέχεται στην προπόνηση επισκέψεις από φουσκωτούς, να του φορτώνουν κανέναν Πινγκ Σανγκ ή να δίνει το 20% του αφωνιστικού μπάτζετ για παίκτη που είδε ο ιδιοκτήτης στο youtube; Να δέχεται νουθεσίες και κριτική από "φιλικά πράσινα μέσα" στα μανταλάκια; Δεν το βλέπω. Ούτε σύνδρομο σωτήρα έχει (Πεδουλάκης), ούτε αφελής είναι (Πασκουάλ), ούτε και άνίδεος με την παναθηναϊκή πραγματικότητα (Πιτίνο).

Να το πω αλλιώς, και να πει ο κύριος Δημήτρης ότι του δίνει λευκή διαταγή, ο Σάρας δε θα τον πιστέψει. Και ναι, αυτά μετράνε. Όπως λέγαμε ότι το καλοκαίρι πολλοί πάικτες δε θέλανε να πάνε στον Ολυμπιακό, μερικοί μας χλεύαζαν και τώρα τα λέει φόρα παρτίδα ο Κεμζούρα ότι δε δέχονταν καν οι μάνατζερ να συζητήσουν μαζί τους.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 10, 2020 2:01 pm

Απο την άλλη, 2 3 προπονητες μπορουν να κανουν τον ΔΓ να ειναι "φρόνιμος". Ενας απο αυτους ειναι ο Σάρας

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 11, 2020 11:40 am

shtarkws έγραψε:
Δευ Φεβ 10, 2020 2:01 pm
Απο την άλλη, 2 3 προπονητες μπορουν να κανουν τον ΔΓ να ειναι "φρόνιμος". Ενας απο αυτους ειναι ο Σάρας
Μπορεί όντως;
Αμφιβάλλω όταν δεν έκατσε φρόνιμος ούτε με τον Ζοτς.
Το βγάλτε τις φανέλες στην Πράσινη είναι αρκετά παλιό αλλά η δημοσίευση του ηχητικού από τις διαπραγματεύσεις τους το 2012 πολύ πρόσφατη.
Όπως και ο Φριντέτ που ο Πιτίνο μπορεί να συμφώνησε αλλά ήταν δική καψούρα χρόνων.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 12, 2020 7:32 am

Κάθε μέρα που περνάει πιστεύω όλο κ πιο πολύ ότι η φετινή ομάδα έχει αφεθεί ολίγον στην τύχη της, και εξηγώ....
Την μία ο Ρικ λέει πάμε F4 , την άλλη κλαψομουνιάζει γιατί αυτή τη στάνη έχουμε αυτό το τυρί βγάζει...
Εδώ και σχεδόν 2 μήνες λένε ψάχνουμε για ψηλό , αλλά ψηλός δεν έρχεται....
Εδώ που τα λέμε και σήμερα να έρθει έχασε την ευκαιρία της διακοπής της EL ώστε να προπονηθεί με την ομάδα κάποιες μέρες πριν πέσει στα βαθιά...
ο ιδιοκτήτης της ομάδας , μία με το θέμα του Pao Alive ,μία με το μπαράκι του , που να προλάβει ο άνθρωπος να ασχοληθεί...
ο Ρικ έχει κάνει το Mιούρικα-Αθήνα , ολίγον από Κολιάτσου -Παγκράτι...
Συγνώμη αλλά όλα αυτά μου δείχνουν ότι τουλάχιστον για φέτος δεν υπάρχει διάθεση και χρήμα ώστε η ομάδα να διεκδικήσει ότι μπορεί. Πάμε έτσι κ ότι βγει....




Επειδή είμαστε άνδρες και τα παντελόνια τα φοράμε όχι για να μην κρυώνουμε , προσωπικά το αποδέχομαι όλο αυτό και εάν υπάρχει θετική έκβαση στο γηπεδικό θέμα του Παναθηναϊκού χαλάλι όλα αυτά ...προτιμώ άλλη μια χρονιά να σκουπιστώ από την Ρεάλ ...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”