Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 12, 2021 2:44 am

Ποιος πιστεύετε πως ειναι ενας ασος τον οποίο θα επέλεγε ο Κατας και ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού του?

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 12, 2021 10:31 am

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 2:44 am
Ποιος πιστεύετε πως ειναι ενας ασος τον οποίο θα επέλεγε ο Κατας και ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού του?
Και που να μπορούμε να τον πληρώσουμε με τις υπάρχουσες συνθήκες;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 777
Δημοσιεύσεις: 1490
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιαν 12, 2021 2:08 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 10:31 am
JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 2:44 am
Ποιος πιστεύετε πως ειναι ενας ασος τον οποίο θα επέλεγε ο Κατας και ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού του?
Και που να μπορούμε να τον πληρώσουμε με τις υπάρχουσες συνθήκες;
Ο ίδιος ο Κάτας ίσως? :D :D

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 12, 2021 4:23 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 10:31 am
JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 2:44 am
Ποιος πιστεύετε πως ειναι ενας ασος τον οποίο θα επέλεγε ο Κατας και ταιριάζει στο στυλ παιχνιδιού του?
Και που να μπορούμε να τον πληρώσουμε με τις υπάρχουσες συνθήκες;
Εναν ρεαλιστικό και εναν μη.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 12, 2021 4:28 pm

Τον σημερινό Κάτας ως παίκτη μπορούμε να τον πληρώσουμε, 50 χρονών άνθρωπος πόσο να μας χρεώσει;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 12, 2021 4:54 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 4:23 pm

Εναν ρεαλιστικό και εναν μη.
Τον μη ρεαλιστικό τον έχω έτοιμο, τον ....Γιόκιτς, λύνεται έτσι και το θέμα της οργάνωσης αλλά και το θέμα του...δεύτερου σέντερ πίσω από τον Παπαγιάννη. Ένα θέμα έχει στα τρίποντα αλλά φέτος τον βλέπω βελτιωμένο. :D

Για ρεαλιστικό κάποιος όπως ο Philip Scrubb ίσως; Έχει περάσει από ΑΕΚ και Ζενίτ, έχει καλό σουτ, είναι γενικά καλός επιθετικός και αξιοπρεπή οργάνωση, δεν είναι μικρός και δεν έχει δοκιμάσει ξανά στην Euroleague αλλά δεν νομίζω να είναι χειρότερος από τον Φόστερ ας πούμε.

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 12, 2021 11:30 pm

Τελικά το σενάριο οτι το μη ποιοτικό ρόστερ θα επικρατήσει της μαχητικότητας που εβγαζε ο Πάο μέχρι το 5-9 φαίνεται να βγαίνει.

Μου φαίνεται ότι πολύ λίγοι από το φετινό ρόστερ θα συνεχίσουν του χρόνου:
Ξένοι: Μόνο στον Μπέντιλ θα πόνταρα αν έπρεπε. ΄Ίσως και στο Νέντοβιτς αν κάνειπολύ καλούς τελικους Α1 άντε και στον Σαντ Ρος για τον ιδιο λογο

Έλληνες: Οι σίγουροι είναι Μπιγκ Πάπα, Κασελάκης. Από τους υπόλοιπους
Ιαν, Ογκαστ τελος
Μποχωρίδης σαν 5ο γκαρντ πάει κι έρχεται
Παπαπέτρου: Αν φανεί ότι το οικονομικό δεν βελτιώνεται πιστευω θα παει να δοκιμασει εξωτερικο να βρει και καλύτερο συμβόλαιο ει δυνατόν
Μήτογλου: Αν δεν τον πάρει ο Ολυμπιακος που ακουγεται, μένει φυσικά

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 11:49 am

Redoctor_33 έγραψε:
Τρί Ιαν 12, 2021 11:30 pm
Τελικά το σενάριο οτι το μη ποιοτικό ρόστερ θα επικρατήσει της μαχητικότητας που εβγαζε ο Πάο μέχρι το 5-9 φαίνεται να βγαίνει.

Μου φαίνεται ότι πολύ λίγοι από το φετινό ρόστερ θα συνεχίσουν του χρόνου:
Ξένοι: Μόνο στον Μπέντιλ θα πόνταρα αν έπρεπε. ΄Ίσως και στο Νέντοβιτς αν κάνειπολύ καλούς τελικους Α1 άντε και στον Σαντ Ρος για τον ιδιο λογο

Έλληνες: Οι σίγουροι είναι Μπιγκ Πάπα, Κασελάκης. Από τους υπόλοιπους
Ιαν, Ογκαστ τελος
Μποχωρίδης σαν 5ο γκαρντ πάει κι έρχεται
Παπαπέτρου: Αν φανεί ότι το οικονομικό δεν βελτιώνεται πιστευω θα παει να δοκιμασει εξωτερικο να βρει και καλύτερο συμβόλαιο ει δυνατόν
Μήτογλου: Αν δεν τον πάρει ο Ολυμπιακος που ακουγεται, μένει φυσικά
κατσε να δουμε τα οικονομικα δεδομενα του χρονου. επισης ας δουμε ποιους και πως θα τους χρησιμοποιησει ο κατας (αμα ειναι αυτος ο κοουτς της επομενης χρονιας).
αυτο που καθε χρονο φευγουν οι μισοι πρεπει να το κοιταξουμε.
για βουγιουκα καθε χρονο λεμε οτι θα ειναι η τελευταια του χρονια και τελικα συνεχιζει.
νεντοβιτς θα βρει καλο συμβολαιο, οποτε δυσκολα θα τον κρατησουμε με την υπαρχουσα διοικηση.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 12:23 pm

Φαντάζομαι ότι τα οικονομικά του χρόνου θα εξαρτώνται κι από το αν θα επιτρέπονται φίλαθλοι, είναι πολλές οι άγνωστες παράμετροι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
alexallaround

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 04, 2021 11:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 13, 2021 9:29 pm

Απίστευτος Νέντοβιτς για άλλη μία φορά, με άξιο συμπαραστάτη τον Παπαγιάννη. Πολύ καλός και ο Μήτογλου. Είναι φανερό πλέον ότι χωρίς Νέντοβιτς ο Παναθηναϊκός φέτος θα όδευε για διασειρμό. Μακάρι ο Κάτας να μας ξελασπώσει και ελπίζω να διώξει Όγκαστ και φόστερ και να φέρει έναν άσσο και ένα 5αρι που να μασάει σίδερα στην άμυνα!

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 14, 2021 9:22 am

Ηρθε και ανακοινώθηκε ο Κατας. Μακάρι να πετύχει.
Η μόνη μου ένσταση είναι οτι μου παραφαίνεται κύριος και με το σεις και με το σας,ενώ ο κοουτς θα πρέπει να είναι και μπαμπούλας,να κατεβαζει και κανά καντήλι για να τον "φοβούνται" οι παίκτες.
Και μακάρι να γίνει και καμια αλλαγή στο ρόστερ!

0
Fitz

 euroleague
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 14, 2021 10:15 am

Χαραλαμπίδης - Γιαπλές φεύγουν να υποθέσουμε;

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 14, 2021 7:03 pm

alexallaround έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 9:29 pm
Mακάρι ο Κάτας να μας ξελασπώσει και ελπίζω να διώξει Όγκαστ και φόστερ και να φέρει έναν άσσο και ένα 5αρι που να μασάει σίδερα στην άμυνα!
Νομίζω ό,τι υπόλοιπα λεφτά είχαμε να δώσουμε τα δίνουμε στον Κάτας. Λογικά θα συνεχίσουμε χωρίς αλλαγές στο ρόστερ. Toν Foster έχω την εντύπωση ότι θα τον χρησιμοποιήσει αρκετά, αφού τον γνωρίζει από πέρυσι που αγωνιζόταν στο Ισραήλ.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 14, 2021 7:08 pm

tanasen01 έγραψε:
Πέμ Ιαν 14, 2021 7:03 pm
alexallaround έγραψε:
Τετ Ιαν 13, 2021 9:29 pm
Mακάρι ο Κάτας να μας ξελασπώσει και ελπίζω να διώξει Όγκαστ και φόστερ και να φέρει έναν άσσο και ένα 5αρι που να μασάει σίδερα στην άμυνα!
Νομίζω ό,τι υπόλοιπα λεφτά είχαμε να δώσουμε τα δίνουμε στον Κάτας. Λογικά θα συνεχίσουμε χωρίς αλλαγές στο ρόστερ. Toν Foster έχω την εντύπωση ότι θα τον χρησιμοποιήσει αρκετά, αφού τον γνωρίζει από πέρυσι που αγωνιζόταν στο Ισραήλ.
Δεν ξέρω πόσα πήρε ο Κάτας, πάντως το μπάι άουτ του ήταν 65.000 ευρώ σύμφωνα με τα ισραηλίτικα μέσα. Κι εγώ νομίζω ότι ο Φόστερ θα πάρει ευκαιρίες.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 15, 2021 9:20 am

το θεμα δεν ειναι ο φοστερ. το θεμα ειναι οτι εχουμε πηξει στα 2αρια που δεν μπορουν να παιξουν ασσοι. εχουμε πηξει στους παικτες που ειναι πλαγιοι, δεν εχουν ντριμπλα και δεν μπορουν να οργανωσουν-δημιουργησουν.

ο φοστερ για 300 χιλ δεν ειναι κακος, αλλα οταν δεν εχεις κανεναν ασσο και εχεις και τοσα δυαρια, τοτε και αυτος δεν βρισκει χρονο αλλα και δεν υπαρχει καποιος ωστε να τον βαλει στα δυνατα του σημεια.

δομικο ειναι το θεμα, οχι αν ειναι καλος ή οχι ο φοστερ. εξαλλου χαλαμε μια θεση ξενου για αναπληρωματικο 2αρι, ενω ηδη εχουμε νεντο συν μποχω-καλαιτζακη ενω κομπο γκαρντ ειναι και ο μακ! η αναγκη για καθαρο ασσο ειναι τεραστια και ο μοναδικος παικτης που μπορεις να τον διωξεις χωρις να εχεις ζημια σε κατι ειναι ο φοστερ.

καλυτερα να κραταγαμε παππα το καλοκαιρι (εχει προσωπικοτητα τουλαχιστον) να μην παιρναμε μποχωριδη-ιαν και αντι του φοστερ να παιρναμε εναν καθαρο ασσο. εστω τον λο ή τον γκρειντζερ ή τον νορις κοουλ ή τον ουολτερς! τοσοι καθαροι ασσοι υπηρχαν!

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”