2019-2020-Παναθηναικός - Αγωνιστικά θέματα

Συντονιστής: Captains

BillyPao

allstar
Reactions: 1436
Δημοσιεύσεις: 3554
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Μάιος 01, 2022 8:43 pm

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Μάιος 01, 2022 8:21 pm
BillyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 01, 2022 7:47 pm


Όλα αυτά, επειδή κερδίσαμε τον Προμηθέας μόνο με 9 πόντους; Παίξαμε με σημαντικές απουσίες, αλλά από ότι φαίνεται για σένα αυτό δε μετράει.
Αρχικα και ο Προμηθεας μισος επαιζε.

Επισης δεν το εγραψα στο τελος του αγωνα αλλα ημιχρονο. Η ομαδα δεν βλεπεται. Συνεργασιες μηδεν, λες και παμε καλοκαιρακι και παιζουμε μονο. Η μπαλα στον Μεικον και 1vs1 και τιποτα αλλο. Πραγματικα δηλαδη ελεος λες και δεν υπαρχει κατι αλλο περα απο αυτο.

Εχουμε τον Παπαγιαννη και αν εξαιρέσεις 2-3 φορες που πηρε την μπαλα, τις αλλες ουτε που την ακουμπησε.

Το χειροτερο απο ολα αυτα ειναι οτι με αυτο το ροστερ, δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο και ο θεος να ερθει. Για αυτο γραφω οτι ειναι μακραν η χειροτερη δουλεια που εχω δει σε ομαδα Ευρωλιγκας απο αποψη δομησης και μεταγραφων.

Πρεπει να το καταλαβουμε επιτελους οτι η δομηση και το recruiting ειναι το 50% της επιτυχιας. Αν δεν το κανεις σωστα, εισαι καταδικασμενος. Και επειδη ειμαστε ομαδα με μικρο μπατζετ πλεον, πρεπει να ριχνουμε ολο το βαρος σε αυτο το κομματι. Καποια στιγμη θα το καταλαβουν δεν μπορει.

Γιατι σημερα διαβαζα καποια πραγματα οτι θελουν να μεινει ο Γιοβιτς, για αυτο τα λεω παλι. Αν μεινει ο Γιοβιτς εχει τελειωσει και η επομενη σεζον.

ΥΓ Ο Παπι παλι τραυματιστηκε. Πιο ευπαθης και απο τον Νεντο πλεον πραγματικα! Ολες του οι σεζον με εμας εχει χασει σιγουρα 2 μηνες.
Ο Βόβορας είπε ότι θα περιμένει να μπει ο Γιόβιτς, για να δει ποια αλλαγή θα κάνει. Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, στο επόμενο παιχνίδι δε θα παίξει ούτε ο Σίβα, γιατί δε θα είναι δηλωμένος, ούτε ο Γιόβιτς, γιατί είναι τραυματίας. Δε μου άρεσε αυτό που είπε, πρέπει να δηλωθεί στη θέση του Γιόβιτς ο Σίβα και ο Σέρβος να αποχωρήσει. Ο Παπαπέτρου έχει γίνει αρκετά ευπαθής, αλλά δε νομίζω πως ο αποψινός του τραυματισμός ήταν σοβαρός, μάλλον βγήκε έξω για προληπτικούς λόγους.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 01, 2022 11:10 pm

BillyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 01, 2022 8:06 pm
giorgos45 έγραψε:
Κυρ Μάιος 01, 2022 8:04 pm
ναι να εχω 2 παιχτες στο 2 που δε παιζουν αμυνα!τι να το κανω...μητρου λονγκ αν παρει διαβατηριο
Υπάρχουν και άλλα πράγματα στο μπάσκετ, δεν υπάρχει μόνο η άμυνα.
Μην το πεις αυτο σε κανενα προπονητη, θα σε παρει στο κυνηγι. Δες τι επαθαν οι Μπρουκλιν Νετς. :P

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1436
Δημοσιεύσεις: 3554
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Μάιος 02, 2022 12:02 am

Hipster έγραψε:
Κυρ Μάιος 01, 2022 11:10 pm
BillyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 01, 2022 8:06 pm


Υπάρχουν και άλλα πράγματα στο μπάσκετ, δεν υπάρχει μόνο η άμυνα.
Μην το πεις αυτο σε κανενα προπονητη, θα σε παρει στο κυνηγι. Δες τι επαθαν οι Μπρουκλιν Νετς. :P
Δεν είπα ότι δεν υπάρχει η άμυνα, είπα ότι δεν υπάρχει μόνο η άμυνα.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2392
Δημοσιεύσεις: 7031
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 07, 2022 5:41 pm

Kαι τωρα εχει ο ΠΑΟ στον αγωνα με τον Απολλωνα τρια πλειμακερ και ειναι ενα θετικό νέο για την αγωνιστική λειτουργία της ομάδας και θα απλοποιήσει τη δουλειά του Βόβορα.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 07, 2022 6:14 pm

Γρήγορη κυκλοφορία μπάλας με Γιοβιτς και Σίμπα. Όσους πόντους και να βάζει ο Μέικον, η μεγάλη κατοχή μπάλας καταστρέφει τον ρυθμό.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1796
Δημοσιεύσεις: 12021
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 31, 2022 6:31 pm

Ο αντίπαλος ζεστάθηκε νωρίς, πήρε μεγάλη διαφορά.
Κατεβάσαμε την διαφορά γύρω στους 10, ισορροπήσαμε και στο 4ο δεκάλεπτο κάναμε την αντεπίθεση μας.
Ο αντίπαλος όμως ήταν πιο ψύχραιμος, φαινόταν πιο ποιοτικός και είχε απάντηση όποτε πλησιάζαμε οπότε αρκεστήκαμε σε μια τιμητική ήττα με 7 ποντους διαφορά.


Αν χάναμε έτσι από τον Ολυμπιακό δεν θα με πείραζε καθόλου.
Όμως ήταν η Λάρισα...

Και δεν είναι ότι χάσαμε, αυτό συμβαίνει.
Είναι ότι ήμασταν μόνιμα πίσω από την αρχή του παιχνιδιού και ο αντίπαλος δεν είχε κάτι αφύσικο.

Ναι οκ στην αρχή έμπαιναν όλα.
Όμως τελείωσε με 49% συνολικά στα σουτ και με 11/28 τρίποντα, 11/16 βολές και 14 λάθη.
Καλά νούμερα αλλά όχι αφύσικα καλά.

Εμείς δείχναμε σαν να είμαστε η ομάδα με την μικρότερη ποιότητα.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1436
Δημοσιεύσεις: 3554
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 31, 2022 6:37 pm

pan24 έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:31 pm
Ο αντίπαλος ζεστάθηκε νωρίς, πήρε μεγάλη διαφορά.
Κατεβάσαμε την διαφορά γύρω στους 10, ισορροπήσαμε και στο 4ο δεκάλεπτο κάναμε την αντεπίθεση μας.
Ο αντίπαλος όμως ήταν πιο ψύχραιμος, φαινόταν πιο ποιοτικός και είχε απάντηση όποτε πλησιάζαμε οπότε αρκεστήκαμε σε μια τιμητική ήττα με 7 ποντους διαφορά.


Αν χάναμε έτσι από τον Ολυμπιακό δεν θα με πείραζε καθόλου.
Όμως ήταν η Λάρισα...

Και δεν είναι ότι χάσαμε, αυτό συμβαίνει.
Είναι ότι ήμασταν μόνιμα πίσω από την αρχή του παιχνιδιού και ο αντίπαλος δεν είχε κάτι αφύσικο.

Ναι οκ στην αρχή έμπαιναν όλα.
Όμως τελείωσε με 49% συνολικά στα σουτ και με 11/28 τρίποντα, 11/16 βολές και 14 λάθη.
Καλά νούμερα αλλά όχι αφύσικα καλά.

Εμείς δείχναμε σαν να είμαστε η ομάδα με την μικρότερη ποιότητα.
Αυτό είναι που ενοχλεί περισσότερο, ότι ήμασταν συνέχεια πίσω στο σκορ. Βέβαια δε γίνεται και να μπαίνουμε τόσο χαλαροί, είδαμε όλοι το γιατί.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 31, 2022 6:48 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:37 pm
pan24 έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:31 pm
Ο αντίπαλος ζεστάθηκε νωρίς, πήρε μεγάλη διαφορά.
Κατεβάσαμε την διαφορά γύρω στους 10, ισορροπήσαμε και στο 4ο δεκάλεπτο κάναμε την αντεπίθεση μας.
Ο αντίπαλος όμως ήταν πιο ψύχραιμος, φαινόταν πιο ποιοτικός και είχε απάντηση όποτε πλησιάζαμε οπότε αρκεστήκαμε σε μια τιμητική ήττα με 7 ποντους διαφορά.


Αν χάναμε έτσι από τον Ολυμπιακό δεν θα με πείραζε καθόλου.
Όμως ήταν η Λάρισα...

Και δεν είναι ότι χάσαμε, αυτό συμβαίνει.
Είναι ότι ήμασταν μόνιμα πίσω από την αρχή του παιχνιδιού και ο αντίπαλος δεν είχε κάτι αφύσικο.

Ναι οκ στην αρχή έμπαιναν όλα.
Όμως τελείωσε με 49% συνολικά στα σουτ και με 11/28 τρίποντα, 11/16 βολές και 14 λάθη.
Καλά νούμερα αλλά όχι αφύσικα καλά.

Εμείς δείχναμε σαν να είμαστε η ομάδα με την μικρότερη ποιότητα.
Αυτό είναι που ενοχλεί περισσότερο, ότι ήμασταν συνέχεια πίσω στο σκορ. Βέβαια δε γίνεται και να μπαίνουμε τόσο χαλαροί, είδαμε όλοι το γιατί.
Εφτασε η διαφορα στο καλαθι στην τριτη περιοδο και συνεχιζαν να παιζουν χιρρου μπολ. Ποσα ηρωικα να βαλουν οι Παπαπετρου και Μεικον; Πρεπει να παιξεις και αμυνα καποια στιγμη. Και γιατι δηλαδη να μπηκαν χαλαροι; Επειδη κερδισαν ευκολα προχθες;
Ας γελασω.

1
1 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1436
Δημοσιεύσεις: 3554
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 31, 2022 6:52 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:48 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:37 pm


Αυτό είναι που ενοχλεί περισσότερο, ότι ήμασταν συνέχεια πίσω στο σκορ. Βέβαια δε γίνεται και να μπαίνουμε τόσο χαλαροί, είδαμε όλοι το γιατί.
Εφτασε η διαφορα στο καλαθι στην τριτη περιοδο και συνεχιζαν να παιζουν χιρρου μπολ. Ποσα ηρωικα να βαλουν οι Παπαπετρου και Μεικον; Πρεπει να παιξεις και αμυνα καποια στιγμη. Και γιατι δηλαδη να μπηκαν χαλαροι; Επειδη κερδισαν ευκολα προχθες;
Ας γελασω.
Μπήκαν υπερβολικά χαλαροί, προφανώς νόμισαν ότι θα κερδίσουν χωρίς να παίξουν τίποτα. Συμφωνώ για την άμυνα, στο 1ο ημίχρονο ήταν απαράδεκτη. Σου είπα χθες ότι μπορεί να χάναμε, και να που δυστυχώς δικαιώθηκα.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 31, 2022 7:04 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:52 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:48 pm

Εφτασε η διαφορα στο καλαθι στην τριτη περιοδο και συνεχιζαν να παιζουν χιρρου μπολ. Ποσα ηρωικα να βαλουν οι Παπαπετρου και Μεικον; Πρεπει να παιξεις και αμυνα καποια στιγμη. Και γιατι δηλαδη να μπηκαν χαλαροι; Επειδη κερδισαν ευκολα προχθες;
Ας γελασω.
Μπήκαν υπερβολικά χαλαροί, προφανώς νόμισαν ότι θα κερδίσουν χωρίς να παίξουν τίποτα. Συμφωνώ για την άμυνα, στο 1ο ημίχρονο ήταν απαράδεκτη. Σου είπα χθες ότι μπορεί να χάναμε, και να που δυστυχώς δικαιώθηκα.
Ναι δικαιωθηκες. Οχι γιατι ειναι καλη η Λαρισα ομως, γιατι ο Παναθηναικος ηταν πολυ πολυ κακος και μεσα στο γηπεδο και στον παγκο του.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1796
Δημοσιεύσεις: 12021
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 31, 2022 7:07 pm

Τα ηρωικά τσάμικα είναι καθαρά θέμα καθοδήγησης από τον πάγκο.
Ο Βόβορας είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα από πέρσι, οχι βέβαια ότι και ο Πρίφτης έκανε τίποτα...

Δηλαδή ωραία μπήκαμε κοιμισμένοι και ταυτόχρονα οι άλλοι είχαν ρέντα και πήραν διαφορά, οκ συμβαίνει.

Μετά που ξύπνησαν, τι;
Εναλλάξ σόλο Μέικον, Νέντοβιτς, Παπαπέτρου και ότι κάτσει.

Και στα σχήματα που δοκίμαζε μερικά ήταν ακατανόητα.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1436
Δημοσιεύσεις: 3554
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 31, 2022 7:12 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 7:04 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 6:52 pm


Μπήκαν υπερβολικά χαλαροί, προφανώς νόμισαν ότι θα κερδίσουν χωρίς να παίξουν τίποτα. Συμφωνώ για την άμυνα, στο 1ο ημίχρονο ήταν απαράδεκτη. Σου είπα χθες ότι μπορεί να χάναμε, και να που δυστυχώς δικαιώθηκα.
Ναι δικαιωθηκες. Οχι γιατι ειναι καλη η Λαρισα ομως, γιατι ο Παναθηναικος ηταν πολυ πολυ κακος και μεσα στο γηπεδο και στον παγκο του.
Δεν το είπα για να σου κάνω τον έξυπνο, απλά γιατί το ένιωθα. Όπως λες πάντως, περισσότερο ήταν τραγική η ομάδα μου, παρά έκανε τρομερή εμφάνιση η Λάρισα.

0
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 31, 2022 7:14 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 7:12 pm
Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 7:04 pm


Ναι δικαιωθηκες. Οχι γιατι ειναι καλη η Λαρισα ομως, γιατι ο Παναθηναικος ηταν πολυ πολυ κακος και μεσα στο γηπεδο και στον παγκο του.
Δεν το είπα για να σου κάνω τον έξυπνο, απλά γιατί το ένιωθα. Όπως λες πάντως, περισσότερο ήταν τραγική η ομάδα μου, παρά έκανε τρομερή εμφάνιση η Λάρισα.
Δεν ειπα πως μου κανεις τον εξυπνο. ΕΙναι αληθεια αυτο που ειπες. Εγω απλα δεν περιμενα τοσο κακο Παναθηναικο. Πραγματικα κακο ομως. Δεν τον εχω δει τοσο κακο και οτι να ναι φετος. Και εχω δει πολλα παιχνιδια, πανω απο 90%

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μάιος 31, 2022 7:23 pm

μη ξεχασετε να κρατησετε νεντοβιτς μεικον κ με την ελευση λι 1,80 υψος να μας κανουν γιογιο οπως σημερα!

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1436
Δημοσιεύσεις: 3554
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Μάιος 31, 2022 7:39 pm

Hipster έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 7:14 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Μάιος 31, 2022 7:12 pm


Δεν το είπα για να σου κάνω τον έξυπνο, απλά γιατί το ένιωθα. Όπως λες πάντως, περισσότερο ήταν τραγική η ομάδα μου, παρά έκανε τρομερή εμφάνιση η Λάρισα.
Δεν ειπα πως μου κανεις τον εξυπνο. ΕΙναι αληθεια αυτο που ειπες. Εγω απλα δεν περιμενα τοσο κακο Παναθηναικο. Πραγματικα κακο ομως. Δεν τον εχω δει τοσο κακο και οτι να ναι φετος. Και εχω δει πολλα παιχνιδια, πανω απο 90%
Όλα καλά, και συμφωνώ μαζί σου. Πάντως εγώ προτιμώ να παρακολουθώ άλλες ομάδες της Α1, δεν μπορώ να αγχώνομαι για ένα αποτέλεσμα. Θέλω να βλέπω έναν αγώνα περισσότερο ως θέαμα.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”