2022-2023-Παναθηναικός - Αγωνιστικά (Α1 ΕΣΑΚΕ, Κύπελλο, Φιλικά)

Συντονιστής: Captains

nikkal

 a1greece
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 750
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2020 8:45 am
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Stojan Vrankovic
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 9:38 pm

Phys87 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 8:28 pm
nikkal έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 8:25 pm


Ενώ αν περάσουμε και πέσουν τρεις φαπες η ομάδα δεν θα μικρύνει.
Εάν σας αρέσει να βλέπετε την ομάδα να συνεχίζει να ξεφτιλιζεται τότε απολαύστε το.
Ο αποκλεισμός από το περιστέρι θεωρώ ότι είναι χειρότερος.
Άντε και είναι.
Παρακάτω τι; Σε τι ακριβώς να ελπίζουμε;
Στο πρωτάθλημα; Προφανώς και όχι.
Σε καλές εμφανίσεις; Με αυτά που είδαμε φέτος μάλλον απίθανο.
Σε μια νίκη; Και τι έγινε...
Αντέχεις αυτό το μαρτύριο, όπως στην σειρά με το Περιστέρι;
Το σοκ η "σοκ" ενός αποκλεισμού από το Περιστέρι ίσως να είναι χρησιμότερο...

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 27, 2023 10:05 pm

Εχω την εντυπωση οτι ενας αποκλεισμος απο το περιστερι τρωγεται..αν απο την αλλη σπασει η 35ρα θα ειναι κατι που θα ακολουθει για πολλα χρονια μεχρι καποιος απο τους 2 να το ξανασπασει..σκεφτειτε ποσα χρονια πριν ειχε γινει και ακομα εγω οποτε βλεπω καζουρες ολο σε αυτο αναφερονται..

Οποτε μπορει να ειναι και θελημενες αυτες οι ηττες..

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 27, 2023 10:10 pm

Να πάμε και ας πέσει και σαραντάρα. Παναθηναϊκός είμαστε. Μετά τους 35 όλοι ξέρουμε τι ακολούθησε.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 27, 2023 10:19 pm

Διαβάζω ποστ συνοπαδών μου στα οποία εύχονται να αποκλείσουμε από το Περιστέρι για να μην αντιμετωπίσουμε το ενδεχόμενο βαριών ηττών στους αγώνες με τον Ολυμπιακό. Άντε να τελειώνει η χρονιά, γιατί έχει καταντήσει κουραστικό να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια.

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Μάιος 27, 2023 10:57 pm

Εγω ξεχωρα απο το αστειο που ποσταρα τις προαλλες που παει να γινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.... :cry: ......Θελω να παιξω με τον Ολυμπιακο...και μαλιστα με τον Ολυμπιακο του τελικου του f4...Ωστε ΑΝ τυχον σκουπιστω να μην υπαρχουν δικαιολογιες ΑΝ περναγαμε στον τελικο...ειναι αλλα αυτα τα παιχνιδια...δεν μετρανε τοσο τα πλανα ....ειναι και πως θα βρεθει η καθε ομαδα.....ΑΝ ....δεν μας :argument: κι εσυ κι ο γρυλλος σου....ΟΧΙ !...ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ!....Ωστε αν συμβει αυτο που ΛΟΓΙΚΑ θα συμβει... απο ΙΟΥΝΙΟ πια να εχουν τελειωσει καθε ειδους διαφυγες και δικαιολογιες χωρις ουσια....End of the road πλεον...Και για τον Δημητρη Γιαννακοπουλο....και το λεω ΕΓΩ που εδω μεσα πρεπει να μαστε.... ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΔΥΟ μαξιμουμ ΤΡΕΙΣ που ακομη τον στηριζουμε.....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 466
Δημοσιεύσεις: 975
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Μάιος 28, 2023 5:08 am

shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 27, 2023 10:05 pm
Εχω την εντυπωση οτι ενας αποκλεισμος απο το περιστερι τρωγεται..αν απο την αλλη σπασει η 35ρα θα ειναι κατι που θα ακολουθει για πολλα χρονια μεχρι καποιος απο τους 2 να το ξανασπασει..σκεφτειτε ποσα χρονια πριν ειχε γινει και ακομα εγω οποτε βλεπω καζουρες ολο σε αυτο αναφερονται..

Οποτε μπορει να ειναι και θελημενες αυτες οι ηττες..
Δεν νομίζω ότι τα σκορ και τα σερί είναι τόσης σημασίας για τον Παναθηναϊκό όσο για τον Ολυμπιακό,ειδικά αφού εχασε τον τελικο,είμαι σίγουρος ότι θα σκυλιάσει να ανοίξει τη διαφορά αν περάσει ο Παναθηναϊκός
Όπως και να έχει καταλαβαίνω γιατι το σκέφτηκες ,αλλά δε δείχνει να είναι έτσι,η ομάδα απλα είναι σε τραγική κατάσταση

0
Άβαταρ μέλους
xomitsious

 a1greece
Reactions: 284
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2012 1:27 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Μάιος 28, 2023 5:14 am

Είναι ανόητο να μιλάμε για Ολυμπιακό όταν μπροστά μας έχουμε έναν αντίπαλο που μας έχει νικήσει 3 φορές φέτος.

Εγώ προσωπικά έχω πορωθει με αυτόν τον ημιτελικό, και θέλω πολύ να τους νικήσουμε στο 5ο παιχνίδι.

Μπράβο φυσικά στο Περιστέρι που κατάφερε να με κάνει να ασχοληθώ με ημιτελικό Α1 μετά από 30 χρόνια.

Πάμε γερά, και ΑΝ περάσουμε μιλάμε για Ολυμπιακό και σκούπες τότε. Είναι πιο απολαυστικός ο αθλητισμός έτσι.

0
Dedalos

 euroleague
Reactions: 615
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 20, 2022 6:11 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Μάιος 28, 2023 6:45 am

Είναι αδύνατο να αποκλειστεί ο ΠΑΟ από το Περιστέρι. Βασικά, το Περιστέρι παίζει καλουτσικα,ούτε καν καλά. Με λάθη, χαζά φάουλ, πρόβλημα στην οργάνωση αφού ο μωραιτης είναι εκτός τόπου και χρόνου.
Απλά στα δύο παιχνίδια στο Περιστέρι ο ΠΑΟ δε κατέβηκε στο γήπεδο.
Χαλαρή νίκη του ΠΑΟ στο τελευταίο παιχνιδι

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 28, 2023 9:31 am

Ο Παπαγιαννης ειναι πραγματικα θλιψη το παιδι. Μιλαμε στην αμυνα παιζει να ειναι και ο χειροτερος ψηλος Ευρωλιγκας ολων των εποχων! Ο Μπιλαν στο β ημιχρονο, οσο ηταν μεσα ο Γκουντα δεν εβαλε ουτε ενα καλαθι. Και στην πρωτη επιθεση που μπηκε ο Παπαγιαννης καπου στο 4ο δεκαλεπτο, τον ποσταρε, τον πηγε μεχρι το καλαθι και εβαλε ενα πανευκολο λει απ, σχεδον χωρις να ιδρωσει. Θλιψη!

Εγω του χρονου μονο ως 4-5αρι τον σκεφτομαι τον Παπαγιαννη πλεον. Δεν μπορει το παιδι στο σεντερ, ουτε να ποσταρει, ουτε να σπρωξει στην αμυνα ουτε καν κοβει μετα το πικ εν ρολ πλεον. Θεωρω οτι στην προπονηση πλεον μονο σουτ κανει και τιποτα αλλο. Οποτε τον βαζουμε στο 4 για αρκετη ωρα μπας και οντως βοηθησει λιγο επιθετικα και ισως να μην ειναι τετοια τρυπα στην αμυνα.

ΥΓ Οσοι επειμενετε να τον κρατησουμε με οποιοδηποτε κοστος, ελπιζω να αλλαξετε γνωμη. 800 χιλ πρωτη προταση και βλεπουμε

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 30, 2023 4:36 pm

Βλέποντας το 5ο ματς με το Περιστέρι μου φαίνεται πολύ λογική απόφαση να ανεβει ο Ματζουκας στο 3 και το σκεφτόμουν καιρό.

Από τη στιγμή που εχουμε και Γουιλιαμς και Αγραβανη στο 4, ενω αντίστοιχα στη περιφέρεια δεν έχουμε κανένα βάθος, θα πρέπει ο Λευτέρης για τους τελικούς να ανέβει στο 3. Ώστε να μην μένει κανείς αναξιοποίητος σε αυτή τη φάση, ενα τέτοιο rotation πρεπει να χουμε δηλαδή :

Lee - Bochoridis
Grigonis - Kalaitzakis
Ponitka - Matzoukas
Williams - Agravanis
Gudaitis - Papagiannis

Αυτή πρέπει να είναι η 10αδα μας στους τελικούς και προφανώς οι 5αδες να αναμειγνύονται μεταξυ τους, γιατί αν έστω και για λίγο βάλουμε τη μπακαπ 5αδα όλη μαζι θα χουμε σοβαρο θεμα.

Αμυντικα όσο γίνεται ο Γουιλιαμς να παιζει τον Πιτερς, ο Αγραβανης τον Σάσα, ο Ματζουκας τον Παπανικολάου και ο Λι τον Σλουκα.

0
Άβαταρ μέλους
tanasen01

 a1greece
Reactions: 212
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2013 8:18 pm
Αγαπημένη θέση: C
Αγαπημένος παίκτης: Tim Duncan
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 30, 2023 5:19 pm

Είναι αργός για 3 ο Μαντζούκας. Αλλά στη φάση που είμαστε καλά κάνει και πειραματίζεται ο κόουτς.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 30, 2023 5:23 pm

αυτος ο φρανσισκο μοιαζει σαν τον τζειμς απεναντι στην αμυνα του παο..Ειναι τοσο καλος αυτος γενικα?

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Μάιος 30, 2023 5:25 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Μάιος 30, 2023 5:23 pm
αυτος ο φρανσισκο μοιαζει σαν τον τζειμς απεναντι στην αμυνα του παο..Ειναι τοσο καλος αυτος γενικα?
απεναντι στον φετινο παο και εγω να επαιζα σαν τζορνταν θα φαινομουν

Εικόνα

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1656
Δημοσιεύσεις: 4148
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Μάιος 30, 2023 6:04 pm

ενταξει το σκοτωσαμε το θεριο

στους τελικους δεν δινω καμια πιθανοτητα για πρωταθλημα
στοχος θα ειναι η μια νικη στο οακα και γιαυτην δινω ενα 20% πιθανοτητες

0
Phys87

 euroleague
Reactions: 566
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2022 4:45 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Μάιος 30, 2023 6:10 pm

Ποια νίκη ρε Τουλουμπα; Αν χάσουμε με δέκα και κάτω σε παιχνίδι θα είναι άθλος

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”